Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2016, 0:08   #1
All exx
Novi član
 
Član od: 10.12.2016.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa kablovskim internetom zbog novog uređaja

Imam problem sa internetom koji prekida.

Jeste ovo problem pre za SBB forum, ali SBB mi je napravio problem, a nisu se pokazali sposobnim da ga reše, pa mi savetuju promene u računaru, zato iznosim problem ovde.

Sve je dobro radilo sa starom opremom, besprekorno - odvojen modem i ruter. Onda je jedan član moje porodice podlegao reklamama i telefonskim navaljivanjima SBB-a i rešio da priključimo "kablovski" fiksni telefon.

Došli su ljudi iz kablovske, odneli staru opremu, priključili novi uređaj, koji se ako se ne varam zove Home Gateaway (HG) u kome su u jednom i modem i ruter, a i priključuje se fiksni telefon. Od kad su oni sve povezali, počelo je stalno prekidanje interneta, po nekoliko sekundi, po nekoliko puta u minutu.

Dolazio je njihov čovek, zbog reklamacije, nešto gledao, "radio" (nisam bio kod kuće) i ništa nije otklonio. Pretpostavljam da je gledao kablove i veze u stanu. Iz centrale SBB-a su mi rekli da mi je signal dobar. Kad radim testove brzine i PING, sve u redu.

Inače - ovo je vrlo važno, meni je rečeno da su prva dva LAN priljučka na HG za internet, a druga dva su predviđena za neke njihove D3 uređaje koji treba da imaju vezu sa modemom (ili ruterom). Model uređaja je Technicolor EPC3928S. To je kineska firma koja je otkupila licencu od firme CISKO za istoimeni model.

Nije bilo promena kad se kabl promeni iz jednog Lan porta u drugi (ili treći), ni kad se uređaj isključi ili resetuje. Ako se kabl za vezu sa računarom izvadi na 30-ak sekundi (neki savet sa interneta) bude malo bolje, pa opet isto.

Opet sam reklamirao:

SBB čovek promenio mi HG uređaj sa drugim - internet i dalje prekida.

Ja sam menjao kabl za vezu HG-računar - internet i dalje prekida.

Fiksni telefon je isključivan sa HG uređaja - i prekida.

E sad, njihov čovek mi je savetovao da promenim mrežnu karticu, tj da stavim - dodam novu pošto imam integrisanu. Nije mi bilo jasno kako je internet radio sa starim modemom i postojećom karticom.

U dogovoru sa njihovom centralom, rešio sam da priključim drugi računar i testiram - trebalo je da njihov čovek donese lap-top, ali ništa od toga.

Nađoh prijatelja sa lap-topom da ga donese i priključi, i bio je nekoliko sati priključen. Internet NIJE prekidao.

E onda se desila čudna stvar, kad sam otkačio lap-top i vratio svoj računar, pade mi napamet, da ga priključim na četvrti LAN port HG uređaja - i desilo se da nema prekidanja. Odnosno skoro nema. Bude ponekad, ali retko.

Time sam odustao od kupovine mrežne kartice.

Odoh do SBB-a u mom gradu, da se konsultujem da li je ovo rešenje problema.

Oni se iznenadiše da internet radi na četvrtom LANu jer nije predviđeno, pa su mi rekli da to nije dobro i da sigurno tu imam manji protok (međutim nije manji, često je blizu deklarisanih 30/2 Mbs).

Ali su me pitali koji antivirus program koristim. Kad sam im odgovorio - Free AVAST verziju - rekli su - to je to. Navodno imaju saznanja da njihovi HG uređaji nisu kompatibilni sa Avastom, da ga deinstaliram i vratim se na prva dva LAN priljučka.

Džabe sam poslušao glupav savet, promenio Avast sa Pandom i opet isto, kao i bez antivirusa - internet stalno prekida na prva 2 LAN-a (i trećem).

Vratio sam se na četvrti priljučak na kome imam net i danas, posle 15-ak dana od početka problema, odnosno instaliranja telefona.

Problem je sad. što i na četvrtom LAN-u, iako je prilično dobra situacija, prekidi su sve češći, čini mi se.

Imate li neki savet, da li konačno da stavim drugu mrežnu karticu (uzeću polovnu). Možda to reši problem?

Ukoliko ne, vrlo teško ću izvući novi model HG uređaja od SBB-a, jer ga nemaju. U najboljem slučaju bi možda našli neki stari, a i za to bih morao da se natežem sa njima.
All exx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa internetom dubljanin Kvarovi 4 31.12.2014 10:39
Problem sa Telenor internetom Dushan Internet usluge 11 25.7.2011 21:57
Problem sa kablovskim internetom, saveti? bakalakadaka Internet usluge 0 15.5.2011 19:33
Problem sa kablovskim! reds Kvarovi 6 6.3.2011 11:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com