Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2006, 23:25   #1
sajberista
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Umrezavanje preko wireless kartice

Imam jedan veliki problem. Umrezio sam se sa drugom preko puta putem wireless kartice (i on i ja imamo pci wireless karticu) koji je vec u lan mrezi sa jos jedno deset korisnika. sad imam problem vidim samo njegov racunar a ove ostale ne vidim. Pokusavao sam da kkod njega bridgujem LAN konekciju i wireless ali bezuspesno. Da li ima neka podesavanja kod bridgovanja konekcije. Da li neko ima neku drugu ideju? Molim vas za pomoc.On je povezan kablom putem obicne lan kartice sa mrezom a sa mnom wirelessom.

Pozdrav!

Poslednja ispravka: sajberista (18.9.2006 u 0:13)
sajberista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 23:58   #2
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Umrezavanje preko wireless kartice

Ja takodje imam wireless,ne znam da li ste ti i tvoj drug kod nekog servera ili ne,ali nebitno...Ja sam imao slican problem s mrezom i pokusavao sve,a resenje je bilo vrlo banalno....Morao sam u "msconfig" da iskljucim wireless zero configuration i koristim neki drugi softver {trebalo bi da moze pomcni softver na disku koji si dobio uz karticu}za registrovanje mreze.... i to je bilo sve, ne znam da li ce ovo resiti tvoje probleme,ali ja sam na eto tako prost nacin uspeo...NAdam se da sam bio od pomoci!!!
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2006, 0:05   #3
sajberista
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje preko wireless kartice

Ne nismo kod servera. Moj drug i njegovi prijatelji imaju lan mrezu. Posto sam ja preko puta (oni su u zgradi a ja u kuci) povezali smo se preko wirelessa. Sad on treba nekako da mi bude most do tog LAN-a od 10 korisnika.
sajberista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2006, 0:21   #4
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Umrezavanje preko wireless kartice

Ja sam kod srvera brzina je nekih 128K ali sam zadovoljan,svi korisnici su na LAN_u i tu je brzina dosta,dosta veca igramo sve medju sobom bez problema...Kazem imao sam problema sa mrezom i rekao ti kako ih resio.Ne znam da li ce ti pomoci,ali mozes da pokusas....Na kraju krajeva,ako ne uspe mozes da ponovo ukljucis Wireless zero configuration ip probas nesto drugo...Wireless Zero configuration mozes isklljuciti na sledeci nacin...Opcija "run",ukuca msconfig,opcija services dole pri dnu nalazi se wireless zero configuration,iskljucis,instaliras drugi softwer i to je to.
Nadam se da ce uspeti....
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina preko Neta pavlaka Zanimljive Web lokacije 51 28.3.2013 21:36
Internet i wireless mreža, jedan AP, moguće? Lord Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 27.5.2006 23:06
Wireless, sta sve treba? Master Neo Internet tehnologije 29 22.4.2006 17:17
Wireless 802.11g standard?Sta obuhvata?koja oprema?Koliko ce okvirno da me kosta? Ilic Marko Internet usluge 4 18.1.2006 15:43
Umrezavanje preko telefona Baka Bandit Internet usluge 0 9.1.2006 1:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com