Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2014, 9:11   #1
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Koji monitor do 18 000 dinara ?

Pozdrav. Hm ,koji monitor kupiti za ove pare ? Naime dijagonala i nije nesto bitna, vazno da je Wide i sto je mnogo vaznije, da je sto manjeg odziva, posto ce monitor biti koriscen iskljucivo za igranje Counter Strike : Global Offensive.


Tj, posto ne koristim vise desktop, dao sam ga bratu, pa CRT monitor ode u penziju, on nema problem sa ocima, pa smo odlucili da kupimo monitor koliko-toliko dobar, ako se moze naci za ove pare.


Krajnja granica je 18 000, pa ne bih isao.... preko...

Sta je best buy za ovu cenu ? Nisam upucen u monitore, niti pratim nesto trziste istih, znam neke polovne serije, ali uzeo bih u ovom slucaju nov monitor.

Poslednja ispravka: Sladjan85 (26.2.2014 u 10:22)
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 10:47   #2
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

BenQ GL2450/60HM LED, razlika je što model sa 50 ima zvučnike onaj drugi nema, oba imaju odziv 2ms..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marshall George na korisnoj poruci:
Sladjan85 (26.2.2014)
Stara 26.2.2014, 10:54   #3
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

A sta mislite o http://itsvet.com/proizvod/lg-ips236...monitor/9/2615


tj


LG
IPS236V-PN LED ?

Meni na jednom forumu savetuju ovaj. Nije los onaj Benq, ali u komentarima na IT svetu dosta njih kazu da dodje sa mrtvim pikselima, a imam i losa iskustva sa Emmi, posto sam pre oko godinu dana (ima i manje) kupio Benq 18.5 isto sa mrtvim pikselima, pa sam imao celu peripetiju.


Iskreno zaobisao bih Benq kao marku... Ima li nesto od Lg / Samsunga ili nekog treceg ?
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:11   #4
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Imaš dobrih monitora za oko 150 evra, ali onda onda na odziv 1-2ms zaboravi...Ok bi bio eventualno DELL
E2314H ili sa 2ms VIEWSONIC VX2252mh. A ovaj Viewsonic bi ti mislim bio i najbolja opcija i best buy opcija za gejmere koji nemaju veliki budžet za monitor..

http://techaeris.com/2013/11/12/revi...aming-monitor/

Poslednja ispravka: Marshall George (27.2.2014 u 13:39)
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marshall George na korisnoj poruci:
Sladjan85 (28.2.2014)
Stara 27.2.2014, 13:23   #5
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Ја узео пре месец дана у Com**adeu баш Benq, све како треба, никакви мртви пиксели. Бесплатан превоз, тако да ето.. Ти беше долазиш са ЦРТ-а као и ја? У том случају, чека те велико разочарање, који год монитор да узмеш. Ниједан није довољно добар и сваки има ghosting..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Sladjan85 (28.2.2014)
Stara 27.2.2014, 13:59   #6
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Best buy su ips monitori zbog dobrih uglova vidljivosti, realnijeg prikaza boja i zato sto manje zamaraju oci barem meni. Nisam siguran da su dobri za Counter Strike jer je to verovatno jedna od najbrzih igara pa zbog toga moze da se primeti usporavanje slike zbog sporijeg vremena odziva koji imaju ips paneli.
Ja koristim par godina Dell u2311h ips 8ms i do sada nisam primetio neko ozbiljnije usporavanje slike tokom igranja npr. Fife i Borderlands 2 ali to ne znaci da igre rade isto na svim ips monitorima. Obavezno gledaj duzinu garancije bez obzira sa kojim panelom monitor da uzmes.
Najbolje bi bilo da kupis Dell ili LG jer oni daju najduzu garanciju. Razliku izmedju tn i ips panela koje spominjem pogledaj na youtube-u kao i review-e monitora u kojima se obicno vidi kako rade fps igre na njima.
Mozda bi ti najvise odgovarao LG 23EA63V-P kod kog je vreme odziva 5ms i ima ips panel ali on kosta skoro 19000din. Mislim da se za ~18000 moze kupiti samo gaming monitor BenQ RL2455HM.

best buy ips monitori
Dell p2314h
Dell p2414h

Poslednja ispravka: Acanen (27.2.2014 u 14:43)
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Sladjan85 (28.2.2014)
Stara 27.2.2014, 14:13   #7
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

@acenen - на ЦРТу сам од раних `90-их, тако да сам први прави аналитички приступ LCD мониторима добио пре месец дана, када сам коначно заменио одлични Samsung 793DF. Ghosting сам одмах приметио, лаг и све то, а да не коментаришем криминалну црну боју (срећом, VA панел је па се ту још и дало спасити нешто). Слађан је, мислим, у истој ситуацији, цео живот на ЦРТу. За гејминг, ови танки никако нису (у поређењу са ЦРТом), филмови још како-тако. Поента је да му је мање-више свеједно шта ће да узме, мале су разлике између свих њих, тј. знатно мање него уопште као прелаз између две различите технологије. И такође да додам, та брзина заиста није проблем у гејмингу, нећете бити бољи/лошији играч због тог малог лага
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Sladjan85 (28.2.2014)
Stara 28.2.2014, 2:19   #8
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Heh...CRT i da5e ima supriorrnu sliku, ali gabariti, potrošnja, zračenje, osvežavanje...da, prelazak na LCD je bio bolan.

Ne bih se složio da je svejedno, ipak. IPS monitori imaju primetno bo5u sliku od TN pandana, odziv im nije toliko spor da bi smetalo u gamingu (za CS će ti miš biti bitniji od monitora), cenom su pristupačni, a i neće se blejati samo u igre, tu su filmovi, slike, ostalo...dakle, IPS>TN.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
Sladjan85 (28.2.2014)
Stara 28.2.2014, 11:43   #9
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ја узео пре месец дана у Com**adeu баш Benq, све како треба, никакви мртви пиксели. Бесплатан превоз, тако да ето.. Ти беше долазиш са ЦРТ-а као и ја? У том случају, чека те велико разочарање, који год монитор да узмеш. Ниједан није довољно добар и сваки има ghosting..
Ja ne mogu da gledam u TFT / LCD monitore Uzimam za brata, dao sam mu sva 3 racunara, posto vise se ne prave novi CRT monitori. Probao sam bar 10 monitora i nije islo.


Onda sam uzeo "bedan" netbook Acer Aspire One d255 i raj za oci. Ne smeta mi ni malo, a i generalno ne znam zasto su na lap topovima / netbookovima bolji ekrani. Stavio minimalno osvetljenje i sad koristim slabasan racunar, zarad cuvanja vida Kad mi zatreba sirova PC snaga, koristim Remote Desktop Sta cu, snalazim se kako znam i umem.


Zato sam hteo brata da pocastim monitorom, a ovaj CRT koji je prosto "ispario i presusio u bojama (kao i svaki drugi polovni)" cu da bacim u kontejner.


Hvala svima na odgovorima, neki od ovih cu definitivno uzeti.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 19:31   #10
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

@Rockstar
Koristio sam i ja crt monitor 90tih tako da znam o cemu pricas cak sam pre nekoliko godina pozajmio od prijatelja Hyundai crt monitor dok je Samsung 940nw bio u servisu. Razlika u brzini odziva postoji izmedju va i ips panela a tn su najbrzi.
Preporucio sam mu da uzme BenQ RL2455HM gaming monitor kod kog je vreme odziva 1ms. Mislim da kupaca ima pravo da vrati monitor ako nije zadovoljan. Nisu isti monitori iz razlicitog cenovnog ranga a osim razlike u dijagonali potrebno je obratiti paznju na vreme odziva, kvalitet slike/ rezoluciju ekrana, panel, postolje monitora i mat/glossy ekran.

@Sladjan
Da li ti kod tft monitora ne odgovara vreme odziva, rezolucija ekrana, osvetljenje ili udaljenost od ekrana? Razlika u vremenu odziva se verovatno primecuje ali se covek navikne na to. Povremeno citam stripove i mogu ti reci da mi ips monitor ne zamara oci kao ni sajtovi na kojima su pozadine svetle.
Potrebno je podesiti brightness/contrast na monitoru, zoom-irati stranice u internet pretrazivacu i podesiti velicinu shortcut-a operativnog sistema pre koriscenja monitora a meni odgovara da brightness bude na 30% jer ips monitori imaju jako pozadinsko osvetljenje. Moguce da ti ne odgovara ni full hd rezolucija ekrana i wide dijagonala kod tft monitora.
Nemoj da bacas monitor u kontish nego ga pokloni nekom servisu ili sacekaj da se organizuje neka akcija prikupljanja pokvarenih racunarskih komponenti.

@svi
Primetio sam da danas svi igraci hoce da kupe sto brzi gaming mis za fps multiplayer a 90tih dok su igre bile brze od danasnjih niko se nije zalio na brzinu kuglicnih miseva osim kada se zaprljaju
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 19:42   #11
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Ja ne mogu da gledam u TFT / LCD monitore Uzimam za brata, dao sam mu sva 3 racunara, posto vise se ne prave novi CRT monitori. Probao sam bar 10 monitora i nije islo.


Onda sam uzeo "bedan" netbook Acer Aspire One d255 i raj za oci. Ne smeta mi ni malo, a i generalno ne znam zasto su na lap topovima / netbookovima bolji ekrani. Stavio minimalno osvetljenje i sad koristim slabasan racunar, zarad cuvanja vida Kad mi zatreba sirova PC snaga, koristim Remote Desktop Sta cu, snalazim se kako znam i umem.


Zato sam hteo brata da pocastim monitorom, a ovaj CRT koji je prosto "ispario i presusio u bojama (kao i svaki drugi polovni)" cu da bacim u kontejner.


Hvala svima na odgovorima, neki od ovih cu definitivno uzeti.

Ne bacaj u kontejner nego recikliraj lepo.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 5:48   #12
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Hajp i potrošački mentalitet. Prave "gejming"miševe sa 8000+ DPI a seriozni igrači pucačina se kunu u MS-ov Intelli miš sa 400 DPI...jure monitore od 1ms odziva (jurili bi i manje, da ih prave sa manje) iako imaju lošiju sliku od IPS/VA monitora, iako još nisam video ni čuo da se neko požalio na ghosting kod IPS monitora. Lično sam bio svedok kad je jedan tip ušao u Win Win prodavnicu i tražio neke bežične Logitech sluške od 200e, pošto je on, kao, u nekom gaming klanu a to su top gaming sluške, je li...iako smo mi i ja i prodavac pričali da će za manje od 100e da ima zvučnu kartu, mic i pristojne Hi-Fi slušalice i bo5i zvuk. Ali eto...nalepiš nečemu etiketu "GAMING!", načičkaš ga svetlima, X-ovima i G-ovima, i fancy ambalažom sa krupnom pričom, i to ti daje zeleno svetlo da nalepiš cenu i dereš ovce...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 9:45   #13
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Ne bacaj u kontejner nego recikliraj lepo.
Kod nas je reciklaza u "selu" vrlo efikasna. Sta god da bacis u kontejner, to ce romi odneti za plafon 1h
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 11:15   #14
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Jos bolje,zaradis na 'staro gvozdje'.

U stvari,ako je taj monitor jos ispravan,sacuvas u neki magacin,i sklopimo neki Sk racunar za decu ili penzionere,da nam svima bude toplo oko srca.


Sto se tice preporuke oko monitoram oj predlog je Viewsonic VX2370SMH IPS LED imas i moj opis na forumu,kao i slike kako izgleda,pa kao zelis elegantan monitor,sa zanimljivim dizajnom,i pride zvucnicima u sebi,uz vrlo jednostavno podesavanje slike,i tac panel kontrole, to je moja preporuka. Ja njega koristim i za gaming nema laga,slika je bozanstvena.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Sladjan85 (1.3.2014)
Stara 1.3.2014, 12:44   #15
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Koji monitor do 18 000 dinara ?

Sto se tice monitora mogu da i pokloniti, izgleda kao nov, jer je ocuvan, cim stigne novonaruceni. A sto se tice hardvera, tu sam svasta donirao, jer mi dosta polovnjaka prodje kroz ruke (sve osim monitora - time se bavim - preprodajom), pa ako bude neka akcija i tu cu se ukljuciti.

Hvala za preporuku monitora, pogledacu i taj.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti igru! (Iz perspektive programera...) sasha vukelic Pravljenje igara 138 24.9.2016 20:36
Koji laptop do 43000 dinara ? General Kutuzov ŠDK - Prenosni računari 1 18.5.2012 10:48
Za šta mi dajemo 500 dinara pretplate? freeminder Opšta kultura 470 8.9.2011 18:12
gaming za 70000 dinara konstantinos ŠDK - Osnovne komponente 43 5.6.2011 21:59
Koji telefon iz više klase? NjegovaWisost Aparati i oprema 109 27.1.2010 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com