Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2005, 19:54   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Question Koja TV kartica?

Trebaju mi misljenja, iskustva i preporuke za TV karticu koja bi sluzila za grebaovanje sa VHS-a diraktno u DVD kompatibilan mpeg2 format....

...unapred hvala.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2005, 20:35   #2
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom

Citat:
oluja kaže:
Trebaju mi misljenja, iskustva i preporuke za TV karticu koja bi sluzila za grebaovanje sa VHS-a diraktno u DVD kompatibilan mpeg2 format....

...unapred hvala.
Ljudi vole Leadtek, mada njega visenema.
Za tako nesto moze da posluzi i ViVO graficka, mislim da je cak visi kvalitet sa ViVo, posebno na ATI Radeon karticama sa Rage Theatre cipovima, ali ne mogu da tvrdim, nije moja sfera interesovanja.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2005, 10:11   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom

Voleo bi da "cujem" i nekog iz redakcije ko se bavio time a valjda ce josh neko od citalaca podeliti svoja iskustva kad zvanicno otvorimo forum....

TNX
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2005, 1:40   #4
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom

Koju jeftinu TV karticu preporucujete koja moze da skida TV direktno u DivX, a da ima dobar software (na to mi se ljudi najvise zale)?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2005, 2:37   #5
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom

Citat:
Nash Knight kaže:
Koju jeftinu TV karticu preporucujete koja moze da skida TV direktno u DivX, a da ima dobar software (na to mi se ljudi najvise zale)?
Niko iole "potkovan" ne koristi softver koji se dobija uz tv karticu.
A nije preporucljivo ni odmah "divxovati".

Mnogo je bolje prvo grabovati sa VirtuaDubom npr. pa onda divx sa Dr.Divxom na primer.

Trazi vise vremena, ali je i kvalitetnije.

Nisam ti odgovorio na pitanje, ni ne znam ciji originalni softver podrzava divx kodek, ali sam ti rekao mnogo bolje resenje
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2005, 11:17   #6
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Lightbulb

Citat:
oluja kaže:
Voleo bi da "cujem" i nekog iz redakcije ko se bavio time a valjda ce josh neko od citalaca podeliti svoja iskustva kad zvanicno otvorimo forum....

TNX
Evo, ja se bavim time vec godinu dana. Kupih Leadtekovu VC-100. Nije TV karta vec samo Video Capture. Kartica je vise nego solidna. Video chip je bolji od konkurencije, barem po misljenjim drugih ljudi. Bitno je da nije mnogo osetljiv na los signal sto kod nas zna da bude neophodna stavka. Radi hardverski deinterlace. Na zalost, nema hardversku kompresiju. Ali koliko para, toliko muzike... Softver koji dolazi uz nju (WinFast PVR) je veoma dobar. Inace, namenjen je i za kartice sa TV tjunerom. Naravno trebalo bi uvek skinuti najnoviju verziju sa neta. Meni nije trebao tjuner jer imam neki drndavi video koji mi sluzi u te svrhe. Inace, softver podrzava grebovanje u MPEG-1, MPEG-2 i AVI (sa kompresijom u one kodeke koji su instalirani na sistemu, pa samim i DivX). Podrzava i direktno snimanje MPEG-1 i MPEG-2 formata na CD ili DVD kao VCD, SVCD ili DVD, ali to nisam isprobao. Kad smo kod snimanja... Bolje je snimati u MPEG-2 (ludackog kvaliteta) pa onda rekompresovati u DivX nego odmah u DivX. Mislim, moze... Ali masina ne znam da li bi izdrzala, pa moze doci do preskakanja frejmova. U gorim slucajevima, dolazi do desinhronizacije zvuka i slike. Neki minimum za DivX (768 x 576) je recimo AMD XP2400+! Procesor mi je zauzet oko 90-95%, a trebalo bi, ipak, da se drzi na 60-70% da u slucaju windowsovog povremenog drndanja po disku ne preskoci frejmove. A inace, ne moram da naglasim da je ipak najbolje snimati program u AVI bez ikakve kompresije (u ovo se upusti samo ako imas koji terabajt prostora i neki ultrabrzi disk). Meni za MPEG-2 dobrog kvaliteta treba oko 4 GB prostora za film od dva sata. Gruba racunica je oko 30 MB za minut materijala.

Poslednja ispravka: Tihomir (23.10.2005 u 16:36) Razlog: interni link
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2005, 0:55   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Question Re: Koja TV kartica?

Citat:
Meni za MPEG-2 dobrog kvaliteta treba oko 4 GB prostora za film od dva sata. Gruba racunica je oko 30 MB za minut materijala.
Da li kad izgrebujes nesto u mpeg2 formatu treba dodatna rekompresija da bi se sprzilo na DVD?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2005, 14:49   #8
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Lightbulb Re: Koja TV kartica?

Citat:
oluja kaže:
Da li kad izgrebujes nesto u mpeg2 formatu treba dodatna rekompresija da bi se sprzilo na DVD?
Po svemu sudeci, radice rekompresiju, ali to je nesto sto je vezano za softver za pravljenje DVD-ova. Ajde, donecu ti par minuta materijala u "DVD" podesavanju, pa probaj razne programe za pravljenje DVD-ova. Inace, WinFast PVR softver moze da reze direktno na DVD, sa svim folderima tako da je onda takav DVD kompatibilan sa plejerima. Jedino sto nema jesu meniji. SVCD radi extra (podrzava cak i snimanje u multisesion formatu). DVD rezac je kod Chi-ja, a greb kartica je kod mene na kompu, tako da nisam isprobao DVD, ali nema razloga da ne radi.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2005, 15:00   #9
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Lightbulb Re: Koja TV kartica?

Citat:
Nash Knight kaže:
Koju jeftinu TV karticu preporucujete koja moze da skida TV direktno u DivX, a da ima dobar software (na to mi se ljudi najvise zale)?
Leadtekove kartice dolaze sa (po meni) extra softverom. Ako ti treba jeftina a solidna TV karta, tu ti je Leadtek WinFast TV2000 XP. Uzeo je moj ortak posle neke "budza" TV karte koja je bila 20% skuplja i odusevio se. Softver podrzava i DivX enkodovanje, mada ga i ja ne bih preporucio kao direktno enkodovanje. Bolje je prvo u neki bruka kvalitet MPEG pa onda u DivX. Eh, sad, gde se moze naci, to je vec druga stvar. Ja znam, ali ne bih da reklamiram na forumu.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2005, 22:32   #10
Heinz
Novi član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Voždovac
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Heinz
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Citat:
Sasa kaže:
Za tako nesto moze da posluzi i ViVO graficka, mislim da je cak visi kvalitet sa ViVo, posebno na ATI Radeon karticama sa Rage Theatre cipovima, ali ne mogu da tvrdim, nije moja sfera interesovanja.
Kvalitet jeste dobar (pogotovo zbog software-a, ATI MMC) ali preporučujem svima koji imaju nForce ploče da zaobiđu ATI VIVO rešenja, gadno se istripuje nešto pa posle Rage Theater čip neće da radi na nF platformi...
Heinz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2005, 23:28   #11
ZverBre
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Citat:
Heinz kaže:
Kvalitet jeste dobar (pogotovo zbog software-a, ATI MMC) ali preporučujem svima koji imaju nForce ploče da zaobiđu ATI VIVO rešenja, gadno se istripuje nešto pa posle Rage Theater čip neće da radi na nF platformi...
Kazem ja VIA konza!

Skoro sam prodao V-Gear Tv kartu nekom liku koji se duze vremena bavi tim stvarima.Kaze da je ok i da je bolja od Terminatora i njemu slicnim kartama.
ZverBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2005, 1:28   #12
Shikazu
Novi član
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Right... neće na nForce. Ne bih reko.
Imam Sapphire Theatrix sa Theater 550 pro čipom i radi vise nego dobro.
Kvalitet je jednostavno neprikosnoven. Proverite testove na netu pa presudite.
Shikazu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2005, 10:33   #13
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Ma ova tema je i moja specijalnost. Bavim se vec 5 godina s grebovanjem video materijala i mogu reci da ima dosta resenja koja su sasvim korektna. Postoje slozenija ali i jednostavnija u zavisnosti koji se softver koristi i koliko se poznaje ova problematika.
Moze i vivo kartice da odrade posao sa recimo Inter Video DVD Copy 3 ili Cyber Link Power VCR u zavisnosti koji Digitalno Analogni Converter imate na grafickoj. Obe lepo grebuju u MPEG2 sto je osnovna struktura za svaki DVD. Nije dobro da se materijal provlaci i rekompresuje vise puta kako je vec neko naveo. jer se gubi kvalitet video materijala.
Sto se kartica tice a sto ima kod nas da se uzme Terratec Cinergy 400 i 600 ( sa radijom ) kao i neki Leadtek ( Expert najbolji model ) a tu je i ATI sa novi Theatar chipom su resenje za svaki dvd autoring ili AVI snimak. Treba obratiti paznju kada se kupuje Leadtek Expert da se kupi Revizija C.
Ono sto sam smatrao komplikovanijom varijantom znaci da se video materijal bez kompresije snimi na posebnu particiju HD pa se u Premiere obradi video materijal i snimi tako obradjen na HD. Ovo trazi i veliko zauzece na HD ali definitivno daje najlepsi i najkvalitetniji vizuelni utisak. U drugom koraku vrsi se kompresija obradjenog materijala u MPEG2 za dvd ili AVI i tu je TMPEGEnc najbolj program mada ima jos dobrih programa za kompresiju u AVI ili MPEG format.
Oni koji zele da prave kucni DVD moraju imati i neki program za DVD autoring. Ulead DVD Movie Factory 4 je odlican jel osim sto radi VOB strukture i reze direktno na DVD ( opcija ) pravi i Audio DVD diskove. Tu je i Inter Video WinDVD Creator odlican program sa puno tranzicija, pozadina itd.

I na kraju postoje male alatke za secenje MPEG2 materijal kao sto je MPEG-VCR ( izbacivanje reklama iz video materijala ) kao i programa za spajanje vise manjih MPEG2 u jedan Eazy Jojner i sto je najvaznije ovi programi ne rekompresuju materijal pri spajanju ili secenju video materijala i jako brzo rade.
Pozdrav
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2005, 11:08   #14
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Kao prvo hvala svima na odgovorima...
Ono sto mene uzasava u celoj prici je gubitak vremena u rekompresiji... nije mi problem prostor na HDD (380GB) i mogu si priustiti snimanje u nekompresovanom formatu, ali vreme koje se gubi... elegantno resenje bi bio rip u mpeg2 DVD kompatibilnom formatu (vecina nije) i direktno u program za authoring...

Citat:
AstraLogos
Ono sto sam smatrao komplikovanijom varijantom znaci da se video materijal bez kompresije snimi na posebnu particiju HD pa se u Premiere obradi video materijal i snimi tako obradjen na HD.
Primetio sam da premiere1.5 dosta degradira zvuk prilikom rekompresije u bilo kojim postavkama za kvalitet zvuka... ima li tu neka fora???
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2005, 12:11   #15
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Citat:
oluja kaže:
Kao prvo hvala svima na odgovorima...
Ono sto mene uzasava u celoj prici je gubitak vremena u rekompresiji... nije mi problem prostor na HDD (380GB) i mogu si priustiti snimanje u nekompresovanom formatu, ali vreme koje se gubi... elegantno resenje bi bio rip u mpeg2 DVD kompatibilnom formatu (vecina nije) i direktno u program za authoring...



Primetio sam da premiere1.5 dosta degradira zvuk prilikom rekompresije u bilo kojim postavkama za kvalitet zvuka... ima li tu neka fora???
Nema tu nikakve fore. Jednostavno izmontirani video materijal u Premiere snimis takodje u nekompresovan oblik i zato sam pisao da treba veci HD. Naravno da je zvuk u Wave formatu i nemoze doci do degradacije zvuka.

Inace kompresija u MPEG2 iz nekompresovanog materijala jako brzo se odradjuje tako da ne vidim razlog problema u vremenu. Druga je stvar kada AVI rekompresujes u MPEG ili obrnuto. Tada materijal od 1h i 30min. moze da potraje nekoliko sati. Naravno da i snaga procesora u ovom slucaju je presudna.
Pozdrav.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2005, 12:26   #16
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Oluja, Premiere nije program za bilo kakav kompresovani materijal. Pravo je mucenje otvoriti u njemu MPEG ili AVI fajl a jos je gore ako vrsis rekompresiju. Kao sto i sam znas Premiere koriste TV stanice za montazu ( licno iskustvo ) a onda kompresuju preko Hardverskog MPEG2 ili Mirro Pinnacle kartice koja ima svoj zakljucan kodek na samoj kartici.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2005, 16:07   #17
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

U premieru montiram iskljucivo DV video materijal iz kamere ili grebovan iz videa kroz kameru.... Ali postupak kompresije posle montaze takvog video materijala je vremenski prilicno zahtevan... a sada mi se sve vise ukazuje potreba da neki materijal jednostavno svucem u komp i bez intervencija skladistim na DVD... Kartica koja moze da snimi mpeg2 (sa npr. VHS trake) koji moze bez rekompresije da se reze na DVD bi bila idealna.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2005, 21:10   #18
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Imam Leadtek-ovu TV 2000 XP karticu za koju samu cuo da je najbolja u tom cenovnom rangu... Podrzava snimanje direktno u DivX ali retko koja mashina izdrzava ovo a da se ne desinhronizuje video ili da nema drop frame-ova...

Zadovoljan sam jer ne gledam puno TV. Znaci za moje potrebe odlicna.

Imam 2 zamerke:

1) WinFast (program koji dolazi uz karticu) je vrlo los. Prvo sto sa onim svetlima koja svickaju izgleda kao ciganska svadba a drugo sto neke kanale ne moze da uhvati! Recimo meni licno sa kablovskim signalom nije hvatao Pink i jos neke kanale, pa sam morao da instaliram ChrisTV s cijim finim pretrazivanjem sam ih nasao ali onda Marfijev zakon ponovo stupa na scenu pa ne mogu daljinac da podesim da radi s njim...

2) Kvalitet slike i sa kablovskim signalom ima smetnji. Osim klasicnog shuma, primetio sam i horizontalne providne linije koje se pojachavaju iduci s desne na levu stranu ekrana... sa sobnom antenom nisam uspeo da uhvatim ni jedan kanal.
Znam da sve TV kartice imaju ovakav probleme ali cisto da pomenem...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2005, 0:55   #19
Heinz
Novi član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Voždovac
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Heinz
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Citat:
Shikazu kaže:
Right... neće na nForce. Ne bih reko.
Imam Sapphire Theatrix sa Theater 550 pro čipom i radi vise nego dobro.
Kvalitet je jednostavno neprikosnoven. Proverite testove na netu pa presudite.
Pa radilo i meni pola godine sve super pa se istripovalo, a kolegi isti problem sa ATI All In Wonder 9600pro. Obe platforme su nF2, a kartice rade na VIA i Intel pločama. Probao sam karticu na još 5 mašina, 2x nF2, 1x nF3, 1x VIA KT400A i 1x Intel neki. Takođe na netu možeš da pronađeš da ima dosta ljudi koji se žale na: ATI WDM Rage Theater Video (error 10: this device cannot start). A rešanja naravno nema, jer ni ATI-jeva tehnička podrška nema pojma o čemu se radi (univerzalni odgovor je reinstall your OS, drivers etc...). Mada, nisu sam nF ploče problem, na netu ima i VIA i Intela kao problematičnih...

Poslednja ispravka: Heinz (26.10.2005 u 1:18)
Heinz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2005, 0:57   #20
Heinz
Novi član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Voždovac
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Heinz
Određen forumom Re: Koja TV kartica?

Citat:
oluja kaže:
Da li kad izgrebujes nesto u mpeg2 formatu treba dodatna rekompresija da bi se sprzilo na DVD?
Ko ima ATI VIVO, može da koristi ATI Multimedia Center 9.01 koji u mpeg2 formatu daje fajl kompatibilan sa DVD standardima.
Heinz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja vam je omiljena rubrika? Ogi O SK-u uopšte 38 16.3.2009 21:34
Koja strategija i pucacina? PeTkO O igrama uopšte 22 11.2.2006 13:59
Za vlasnike SS2 kartica... oluja Zanimljive Web lokacije 4 10.11.2005 2:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com