Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2011, 23:05   #81
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

pa gledaj nikada nece bada dostici android po kvalitetu,ili apple po raznolikosti i broju aplikacija.to je prosto nemoguce
medjutim takodje mislim da ni jedna firma ne bi odustala od unapredjivanja telefona kao sto je wave.ima bade i na drugim telefonima i iskreno ne znam kako to izgleda,i moze biti problem u zavisnosti od toga kakve aplikacije se trude da prave.samung je azijska firma i postoji razlika u njihovoj poslovnoj politici i ostalih(americkih).od bade se nece odustati ali ona realno ne moze ni symbian da pobedi po kvalitetu operativnog sistema osim ako neki carobnjak koji se bavi crbom madjijom ne radi u samsungu na razvoju bade
da za badu mogu da se pisu aplikacije-mogu.
da te aplikacije mogu da budu odlicne-mogu.
da li bada radi dobro na 240*400 i slabijem hardveru,kakva je podrska za aplikacije-nemam pojma.
i kljucno pitanje:
da li je bada na wave-u bolja nego android na istom hardveru-nije.
video sam(probao) ovaj telefon.ja licno zelim da kupim telefon zte blade jer je jeftin ali zaista se razumem u telefone.wave jeste telefon visoke klase.ali sistem meni iskreno jednostavno ne deluje kao da je smartphone,a to je samo prvi utisak,bez ikakve potrebe za aplikacija.
kljucno pitanje 2:
da li postoji android za cenu wave koji daje jednake karakteristike-ne!
za ove pare nema androida koji daje slicne specifikacije.jedini problem je to sto neko ko moze da kupi wave,verovatno ima para i za android visoke klase(ako se ne racuna na ugovor,a i tako je skup-meni)
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 23:50   #82
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Због Самсунга се и двоумим... из искуства знам какви су (имао сам x100, i300 са ВМ2003 никада нису избацили ВМ2005 и сада имам G810 са глупим симбијаном, који је за мене најлошији ОС).

Листао сам мало маркет није да нема апликација али сестра на њеном татуу има далеко више (већина ничему не вреди, а и уверио сам се у "јачину" хардвера који је исти као и код вилдфиреа)...

Талас разваљује са квалитетом израде, а и видео снимци су бољи него на мом фуџију с1000фд. Само да не испали самсунг са бадом 2.0...

Прво сам хтео да узмем десире код теленора али га нема више, десире хд ми је прескуп, а галаксија има само код лелекома.
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 0:57   #83
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.648
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Sve zavisi od toga kakav si korisnik telefona. Ja ne nameravam da menjam ovaj telefon par godina sigurno (prethodnu Motorolu L6 sam koristio 5 godina). Znaci, sve i da ostane na Bada 1.0.2 (il koji vec imam) necu menjati dokle god radi ispravno. Mogu da gledam filmove, da slusam muziku, od igara igram samo puzzle tip igara eventualno neka platforma, FPS koliko god da je dobra grafika mi je mucenje da igram. Od aplikacija ne trpam sve i svasta samo zato sto eto moze da se ima. Racunam da cu za mesec-dva naci neki optimum aplikacija koje su mi potrebne i to je to... nije ovo PC pa da moram da menjam telefon (koji prvenstveno sluzi kao TELEFON) jer je izasla neka aplikacija ili dvojezgarni procesor, bolji ekran itd itd.

Poslednja ispravka: galebns (17.1.2011 u 1:35)
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 1:49   #84
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Па никако нисам имао среће са паметним телефонима, које користим једно 6-7 година... што се тиче апликација, тако да ми то није проблем што их нема пуно.

Конкретно ме занима да има неких везано за навигацију, због планинарења и вожње бајсом, нешто као гугл скај за андроид и то је то. Од игара нешто само да прекратим време (са акцелометром и слично), никакве пуцачке 3д аждаје, то остављам компу... (па нисам га џабе буџио )

Наравно у прекраћивање времена улазе и слушање музике (какав је преко слушки) и гледање ситних серијица, документараца или треш филмова (овако сам користио све претходне паметњаковиће).

И наравно да могу да сурфујем ту и тамо...
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 2:31   #85
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

talenat,u pravu si da je samsung azijska firma i da im mozak radi na nekim cudnim frekvencijama ali ja mislim da su samo neodgovorni u smislu da su spori[sto je cudno za azijate-neodgovornost,da su sa balkana pa da razumem ]

ali mislim da nece odustati od bade,samo da cemo se nacekati za neke stvari.

i nemoj sad hebote da napravis jet od wave-a-da wave nije smart fon

smart nego sta,sa jakim hardverskim mogucnostima ali deficitom programa i appsa[trenutno?]

a to da konkurencija nema da ponudi ista slicnih performansi i kvaliteta sa andoidom-tacno je

bas celice,
iz svega sto si naveo ovo je telefon za tebe

navigacija postoji ali jos nije sredjena za srbiju ali vidim da se bavis kao i ja outdoor aktivnostima,bajk,planine tako da mogu ti preporucim wave,zbog izdrzljivosti pre svega,a i aparat je za entuzijaste imas kompas aplikacije,satelite,altimetar,gps a imas klipove na you tube kako radi navigacija,sredice valjda i za zerbiu
zasto? pa vrhunski ekran posle koga ce ti i full hd,dvi, 24"' samsung delovati isprano ,vrhunski hd kamkoder,bliz i 5mpix odlicnog kvaliteta,mp3 player sa 5.1 podrskom,efektima,predefinisanim ekvilajzerima,vrhunski audio kvalitet u svakom smislu,verovatno ce manual podesavanje eq doci kroz neki program uskoro mada i ovako je situacija odlicna-super zvuk i do 36 h reprodukcije muzike

slusalice koje se dobijaju uz fon su prosecne ali odradjuju fino posao,a ako ulozis 1500din u neke bolje onda
a o reprodukciji hd filmova sam pisao vec-savrseno.

kvalitet izrade,minimalno skupljanje prasine i malo spojeva gde vlaga moze da prodre ce ti znaciti za outdoor aktivnosti[kao i meni,mada hocu da narucim ono pdair kuciste ili neki drugi alu oklop ]

ne smem da zamislim neki plastikaner htc ili galaxy kako bi podneli pad na beton

dakle,jedini veci nedostatak nije bada sama po sebi,ok je os,nego idiotluk i sporost samsungovih programera itd.

a sto se tice brzine bade,nema razlike u brzini top htc-ova i wave-a,to su gluposti,ali standardne aplikacije su sigurno brze na wave,za malo ali to se i ne primeti jer su telefoni sto se tice brzine dostigli neki svoj maksimum.

samsunze, ne ostavljaj nas na cedilu i ne pucaj sebi u kratku korejsku nogu
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 7:11   #86
pesoholicar015
Član
 
Član od: 27.10.2008.
Poruke: 103
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 24 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

@Баш_Челик
http://www.bada-sports.com/
http://www.youtube.com/watch?v=EFFcJwykV7g
pesoholicar015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 13:20   #87
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

juce sam skinuo bada sports,do j..a aplikacija
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 14:47   #88
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om



.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Pjanovic (17.1.2011)
Stara 17.1.2011, 15:38   #89
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Je**** oca .

HSV, sta ti meni predlazes, da li mozda malo da sacekam, da vidim sta ce biti po pitanju BADA OS-a 1.0 i eventualno novog 2.0 i novih aplikacija.
Recimo 2-3 meseca da sacekam, ili si optimista po pitanju kompanije Tri Zvezde i njihovog angazmana na Wave-u 1 i BADA OS-u za njega ?

Vec sam ti rekao, da ja kad kupim telefon, nema menjanja duugo, kao sto sam ovaj K800i koristio skoro 3 godine.
Pare ce biti spremne za oko 10 dana, samo da obrnem neku robu na limundu , al imam ih i sto je bitnije, voljan da dam .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 15:53   #90
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Нема разлога да не убаце и 2.0... упропастили би тако сами себе. Мада то је самсунг не би им било први пут да закажу са унапређењем софтвера. Ја мислим да ако талас 2 добије 2.0 добиће и прва верзија јер су потпуно истих карактеристика, сем екрана наравно.

Што се 1.2 верзије тиче већ се појавила преко киеса за неке земље у Европи, сва срећа па има и нас.

Ја сада правим комбинације са кешом (никако да продам мој самсунг г810 ) и правац теленор.
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 15:58   #91
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

pa ako mi verujes,danima vec citam i analiziram,i juce sam se isparanoisao malo jer sam procitao da postoji 300 000 appsa za ajfon i oko 100 000 za android i da se za njega br. uvecava za oko 10 000 mesecno.

a bada ima par hiljada trenutno.

ali onda sam isao na android apps i gledao top,najbolje ocenjene i najkorisnije.

stvari stoje ovako: trenutno je android u prednosti za 20-30 iole korisnih i ozbiljnih aplikacija,ostalo su teme,widgeti koji izlaze i za badu u sve vecem broju, i sitne igre tipa tic tac toe ,talking cat,karte i taj sitnis,elma wannabe games itd

a videli ste kako hd igre rade na wave-kao i na najskupljim htc i galaxy s.

dakle,boli me pisa za te aplikacije


a da ga ogrebes-ne mozes !

a popalurnost wave-a i dalje na pada u svetu iako kosooki smaraju i odugovlace,fanovi se zato trude i bar prave teme i widgete.

tako da se ne nerviram kao juce,cekacu,ionako mi za vrhunsku multimediju sluzi komp,a i ovo za sada na wave-u mi je preterano,imam 10 strana u meniju sa aplikacijama

ali zato se svaki novi dan koriscenja odusevim telefonom i intuivnoscu menija i standardnih opcija.
a i bada odusevljava jer je stabilna i brza,nema bagova i error-a,ma koliko maltretirao telefon.

jedini error izleti kada se ide na net a nestane edge ili 3g mreza sto je totalno normalno.

dakle,opsti kvalitet,ekrancina,brzina,jako kuciste,audio kvalitet,multimedija itd i ostale opcije koje se svakodnevno koriste teraju coveka da ne ispusta ovo cudo iz ruku.

ja mislim da je android[citaj-da ima 100 000 appsa i 20 ak korisnih] da bi prodaja bila veca od galaxy s-tj preko 10 miliona.

a sto se tice navigacije,na YT ima klipova gde se vidi kako to izgleda na wave a sad mi smo srbija da nije za sada max podrzana.

moj stav je da ljudi koji se bave biznisom i mnogo putuju treba da imaju pravu 100+e navigaciju zbog pouzdanosti i ogromnog ekrana,tako da mi ovo i nije mana mada najopustenije moze da se koristi par puta mesecno,kao sto cu verovatno ja koristiti,cisto ako mi zatreba kada lutam sa renault 4 po nekim planinama

sam proceni pjano,meni sve ovo vise znaci nego android na tetris rezolucija ekranu wildfire-a ili symbian na,u telenoru skupljem.vivaz-u
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:01   #92
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

More mani ti sta ko misli po pitanju bade 2.0, to ni sam samsung ne zna
Ako hoces da zarizikujes kao mi ti kupi, ne bi trebalo da se pokajes, ja bar za sada nisam
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:05   #93
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Navigacija mi ich ne sluzi.

Recite vi meni, od standardnih Windows aplikacija i programa koje (svakodnevno) koristimo, sta ima, a sta nema. Ako nema, jel ima neki slican program koji obavlja taj posao.

1. Internet pretrazivac, jel moze Mozila Firefox, ili ima neki svoj ?

2. Outlook Express, to pretpostavljam da ne moze ? Gmail ?

3. Windows Live Messenger (MSN) ?

4. Microsoft Office (Word + Excel) ?

5. ...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:06   #94
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

a a to me cudi,da azijati budu nepouzdani sto se tice podrske..

pa japanac bi se ubio da ispali 10 miliona ljudi za badu 2.0

evo jedan dobar forum,ima svega i svacega,teme,widgeti,apps,diskusije a ima i srba

http://www.mysamsungwave.com/index.php


i jos nesto,da je plastikaner sa prosecnim ekranom i kamerom,uzas baterijom[u odnosu na ovih 1500 mah] kao htc-ovi mozda bih i razmisljao izmedju htc-a nekog i wave.. ovako..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:16   #95
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Navigacija mi ich ne sluzi.

Recite vi meni, od standardnih Windows aplikacija i programa koje (svakodnevno) koristimo, sta ima, a sta nema. Ako nema, jel ima neki slican program koji obavlja taj posao.

1. Internet pretrazivac, jel moze Mozila Firefox, ili ima neki svoj ?

2. Outlook Express, to pretpostavljam da ne moze ? Gmail ?

3. Windows Live Messenger (MSN) ?

4. Microsoft Office (Word + Excel) ?

5. ...

pretrazivac je dolphin,u 1.2 badi jos bolja verzija,evo sa gsm arene: Webkit-based Samsung Dolphin Browser 2.0 with full Flash support dakle nema mucenja ko sa ajfonom i flash podrskom,imas i posebnu YT aplikaciju koja savrseno radi a mozes i preko pretrazivaca

outlook,nemam pojma,ali ima socijalne mreze,tj aplikacije kao i posebnu aplikaciju Social hub za sinhronizaciju hotmail-a,a verovatno i svih ostalih,probacu,za sada sam samo @ live probao. A sad vidim,ima i e mail ikonicu u meniju,za sinhronizaciju.

msn sam uravo podesio preko parlinga,java aplikacija koju sam imao instaliranu,ima dosta tih kao i icq itd
a prav msn[posebna ap] je,kao i skype najavljen, a skype postoji ali samo kao chat za sada.

ima podrsku za ms office,za pregled a postoji i aplikacija koja se za sada placa,za punu podrsku za office,za edit itd,ali krekovace neko to

za sada:

Citat:
With Picsel File Viewer, users can access seamless support for Microsoft Office (Word, Excel and Power Point), Adobe PDF, Text and Images. Picsel’s signature Zoom and Pan Interface will enable users to engage with more content on smaller screens.

The new features added to Picsel File Viewer include multiple page views, continuous page scrolling, faster panning and zooming and higher quality screen update.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Pjanovic (17.1.2011)
Stara 17.1.2011, 16:35   #96
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Znaci ne moze da se kuca u Word-u.

To kad bi izaslo, puna podrska za Office a da je besplatna (koliko se uopste placa ?) i MSN, msm da bi mi bilo dovoljno.
No, svakako da kupujem.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:38   #97
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

evo sad cu da testiram office,pa ti valjam

pa pazi msn je funkcionalan skroz,samo sto je java ap ali sve radi.

odoh da prebacujem office.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:48   #98
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

evo probao sam.
word,excel,power point,sve ucitava brzo.
pp od 10mb opticki nisani sve ok a donatelo pp prezentaciju od 25 mb nece da otvori,too large sreca pa sacuvao sam ovo sa faksa,taman za test.

inace moze da se menja osvetljenje,default je 4 a max 10 kao i pozadina u wordu npr,original[bela] positive i negative,tamnije su te

dakle sve radi bez problema ali je izlgeda limit u ovoj free verziji 20mb po office fajlu.

ali i ovo je ok,ne verujem da ce mi to toliko trebati,a naravno krekovace neko full office


jos komentara o badi 1.2
Citat:
Vidim da mnogi imaju dilemu 1.0.2 ili1.2
Da skratimo...
bada koja se (1.2) updetuje preko KIESa je ZVANICNA verzija i nema sta da zeza ili ne!
Sve radi super!
ISTA je kao 1.0.2 samo + poboljsanja + ubrzanja
1.2 mozete da namestite da radi kao 1.0.2
ali 1.0.2 NE mozete da namestite da radi kao 1.2

E sad ako je neko sam flesovao razne FW bez kiesa - tu dolazi do problema ali oni nisu ne resivi!

Moje misljenje o zvanicnoj veziji 1.2 skroz pozitivno!
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:55   #99
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Znaci ne moze da se kuca u Word-u.

To kad bi izaslo, puna podrska za Office a da je besplatna (koliko se uopste placa ?) i MSN, msm da bi mi bilo dovoljno.
No, svakako da kupujem.
Radi msn samo je pozeljna 3.11 verzija palringa i to moze sasvim lepo da se koristi. Jedino je velika steta sto mozes da se oprostis od msn-a u pozadini dok ti kuckas sms, gledas film, citas nesto, itd itd jer nema multitasking

Btw to je ujedno i najveca mana telefona (tj bade), koju doduse najavljuju da ce da bude prevazidjena sa badom 2.0...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:57   #100
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

tj ima multitask ali su aplikacije zamrznute.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kablovski net? Ha Lyl Internet usluge 48 24.12.2009 16:09
Iskustva sa webgarden kreatorom hallooo Web razvoj 0 22.10.2009 22:11
Niški provajderi alex92 Internet usluge 40 4.10.2009 10:50
Povezivanje kompa sa TV-om i DVD-om mikimaricic Video/TV softver 12 2.3.2009 22:02
Potrebna iskustva sa stranim hostinzima. freeminder Internet usluge 1 10.3.2008 3:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com