Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2011, 17:23   #61
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

da naspamujem jos malo
ali verovatno mnogi nisu ni upuceni koja je procesorska i graficka moc wave-a

crysis wannabe

n.o.v.a


modern warfare wannabe

modern combat sandstorm


hawx

hawx


e jos ovo kad se poveze na odgovarajuci hd tv..
jos ima avatar hd,nfs shift..

bacam se na nabavku ovih cuda,iako mi je gameing a mob telefonima do sada bio smesan pokusaj ovo je za svaki respect
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
player1 (10.1.2011)
Stara 10.1.2011, 21:36   #62
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

nije bas za hd tv mislim da je mnogo bolji osecaj na samom telefonu...
i jos da ne ispadne za nekog ko cita ovo i da misli da ove igre mogu da rade samo na samsung wave-u,one mogu da se igraju i na velikom broju drugih telefona
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 21:40   #63
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

mogu naravno i na ostalim telefonima ali ipak je bitno i kako rade
i ovde je fps poceo da ima presudnu ulogu

svakako da ce ove hd igre bolje da rade na svim telefonima sa 1ghz procesorom i dobrim grafickim cipom nego na ''slabijim'' aparatima.

mislim i na android htc-ove,galaxy s itd.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 22:08   #64
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

ma samo kazem da...
a istina je da je za pare od wave tesko naci bolji gamerski telefon tako reci
a on je jos all round phone tesko mu je naci manu
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 11:03   #65
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Pa evo, ako cemo bas da trazimo manu, ima bas slab WiFi prijem
Gde sam sa N95 (koji takodje ima ne tako dobar prijem, za razliku od recimo E52) hvatao signal bez veceg problema, sa Waveom nema sanse
3G zato radi super ali WiFi trosi manje struje...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 12:09   #66
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

meni je npr wi fi odlican,uporedio sa toshiba la top-om..
mislim kod mene kuci hvatam ali zakljucanu mrezu ali zato u drugim delovima grada nema problema,ucentru prsti

a jos u va nema mnogo wi fi-eva,ima mnogo manje nego u ns,bg itd.

mozda je to kod tebe do verzije bade

ja i dalje trazim mane,npr nerviralo me sto ako su kontakti i na sim kartici i u memorijji telefona u phonebook-u se sve prikazuje duplo pa sam drzao samo u telefonu.. ali ima opcija sta da se prikaze,sve ili sim/phone kontakti tako da to nije mana.

setih se i jedne super strane-kada ste u imeniku ili listi poziva prevlacenjem prsta sa kontakta na desno ostvaruje se poziv a na levo ulazi u sms poruku-atraktivno i mocno nema sta

evo jedna mana-izvestaj o primljenim porukama ne stize onako lepo kao kod SE npr u vidu stiklirane poruke nego stize nova poruka ''delivered'' koja zauzima nepotrebno mesto,pa cete kad-tad morati da je obrisete,mozda je kod svih tako osim kod SE ali to mi je malo smetalo,sad sam navikao i brzo ih brisem

opet mala mana-nemogucnost manual podesavanja ekvilajzera kao kod SE ali i ovi ponudjeni modovi i efekti su dovoljni,a zvuk odlicnog kvaliteta ali ja sam npr na k810 voleo da kad putujem podesavam ekvilajzere prema bandovima ali dobro,ne smeta ovo a verovatno ce biti neka mocna aplikacija za mp3 player uskoro

a ovo me odusevilo,ja ovo moram da narucim
zastitno alu metal case
mnogo mocno izgleda,narocito ova crna verzija

na ovaj nacin se dobijaju 2 verzije wave-a,civilna i borbena
ovo tvarno stiti telefon,a pokazalo se da meni to treba
pored toga sto deluje mocno i kvalitetno,ni na jedan nacin ne smanjuje funkcionalnost.

http://www.pdair.com/catalog/product...ducts_id=30939

http://www.pdair.com/catalog/product...ducts_id=30938
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 12:41   #67
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Auu bre covece kod tebe ispade ne mobilni telefon nego spejsshatl... Baterija, ne moze da se potrosi, WiFi kao kod laptopa... Dal je moguce da budu tolike razlike, meni je to malo neverovatno
Koj FW sad imas?
Jel dirao neko ona podesavanja za WiFi mozda do kojih se dolazi upisivanjem koda *#526#?
Kakvi su parametri kod tebe kada udnes u Settings (taster nula posle ukucane sifre)?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 13:00   #68
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

pa ja ti lepo kazem
pa nije mi cilj valjda,ne da lazem forum,nego da lazem sebe

a i sam znas da si pazario izmrcvaren aparat

napisacu ti kasnije ta podesavanja i ovo sto si trazio,zurim sad.

Poslednja ispravka: HSVstoned (11.1.2011 u 13:55)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 15:03   #69
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Ajd napisi posle, a za ovo sam cackao malo po netu i vidim da se ljudi generalno zale za signal na wave, ne samo po pitanju WiFi-ja vec i GSM-a. Tacnije, uglavnom se zale, neki kazu da imaju dobar signal...
Generalno, nije mnogo strasno ovako, ako je slab signal sa rutera i da ga hvatam na telefonu nije to to, ali me nervira sto u vecem broju slucajeva ne vidim AP-e koje sam ranije video.
Sto se mrcvarenosti telefona tice, u ovih par dana u nazad toliko toga sam isprovaljivao o telefonima a ponajvise o ovom tako da samo otkljucavanje sa jedne mreze i postupak pravljenja sim-free telefona nije nista posebno Ne verujem da sam ista izgubio, sve je do primerka.
Za sada samo uzivam u telefonu, vadim mu dusu i cekam da li ce da naprave par aplikacija koje mu nedostaju kao i podrsku za multitasking.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 16:11   #70
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Idi bre HSV u krompir , nateraces me da kupim telefon.


Prenesi Plus 500MB = 930din.
150min razgovora mesecno ka svim mrezama (+500min za Telenor), 5min dnevno,

Citat:
Pozivi u tarifnom paketu Prenesi Plus obračunavaju se prema broju započetih minuta.
Znaci samo zapocnes razgovor i pricas 10s, to je 1min ?
Ako je tako onda je *****ato bato .
Ne' biti dovoljno za mesec dana.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 17:20   #71
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

pa valjda je tako,ali tako je u svuda ja mislim,mts vip.. meni je isto jer sam u mts imao 325 min[oko 280 min realno jer te pokradu od 1.-10. i od 22.30/31. u mesecu jer tada provera stanja nije dostupna ]

a ovde imam realnih 300 min. i 100sms i 1000mb.

a kad krenes da skidas sa talasom aplikacije itd 1000,mb itetako znaci

hebiga,valjevo,slabi smo sa wi fi-evima.
ali kod ribe gde njem toshiba lap hvata wi fi hvala i mein wave,isto crta signala ima.
zatim u centru grada ista prica,mozda ponekad lap ima 1 crtu vise ali radi sve kako treba.

e problem je jer kuci hvatam neku mrezu koja je zakljucana
a zato imam net na kompu i 1gb preko telenora[plus imam budzet od 5000 din za telenor dodatke u 2011. koje cu otprilike na net da trosim]

opet,ti zivis u nisu i mozda je situacija drugacija jer ima wi fi mreza,ja ovde ne vidim razliku.

a sumnjam da ce pjanovicu faliti wi fi u bg ja mislim da je tu nemoguce nenakaciti se za dz

pa i voleo bih da ubediim ljude jer je ovo provereni best buy,pa mislim vivaz je u mom paketu skuplji od wave-a 4500 din a prevazidjeni raspali symbian i slabiji procesor,graficki i audio cip,losija zavrsna obrada,losiji ekran,ok kamera je 8mpix ali kao da je to bitno na telefonu,5mpix je dovoljno + talas ima power led blic a vivaz neki shit kao sa priveska


ja uvek jurim best buy proizvode,nebitno da li je u pitanju graficka,procesor,monitor itd
a uvek jurim i kvalitet,patike,naocare,duksevi,lone..
jedino oko automobila ne kalkulisem-nema menjanja prijatelji-renault 4 gtl,red one ali je bar legendaran auto.
ali ja bih jeep liberty renegade

znate onu-''nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino''

e ali ovde je to slucaj,u telenoru,mislim ekvivalent talasu je u vipu/telenoru neki htc koji je preko 30 000 din a ja uzeo za 17000

u tome je poenta price,a aparat za sada ima minimum mana sto se da videti na osnovu 28 hektara review-a na netu

8.8 prosecna ocena na gsmareni,najvisa koju sam video,valjda to nesto govori
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Pjanovic (11.1.2011)
Stara 11.1.2011, 17:27   #72
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

Zavaljujem .

Jedino kad pises cenu, da si ga uzeo za 17k, treba ipak da kazes da ti je mesecna renta 1800din , sto je mnogima previse.

Ja bih uzeo za 22.000din, uz ,kao sto rekoh, paket Prenesi Plus 500MB, al malo mi onih 150min, jos kad pokradu, mada ne znam zasto to rade uopste ? Ako je lako provaliti. Il si mislio na MTS da kradu ?

Sto se tice 500MB, to je sasvim dovoljno za surfovanje u prevozu , a i u gradu ima tih wifi stanica/kafica free koliko oces, a kuci bih mogao da kupim wireless ruter.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 17:30   #73
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

alek,bada je 1.0.2

podesavanja channel 6
data rate 11.0 Mbps
preamble short
packet lengh 1024 bytes
num of frame 500
tx power default 0
packet delay 200 us.

pjano,a koliko bi ti kredita trebalo za 150 poziva po 10 sekundi? 1500 din samo za to

e umesto 10 sec. poziva imas 500 poruka

ali ja sa ovih 300 min zovem i na pola min,bole me brige
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 17:33   #74
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

pa na mts sam mislio!! telenor je za sada kao sunce

prva 3 dana u mesecu je nedostupno stanje posle je sve ok

a sa mts nam[namerno kazem nam,nama par ortaka] se desavalo da po ceo mesec ne mozemo da proverimo stanje i gle cuda-racun umesto 1800 din 2500-3000 din i onda posle 3 takva meseca na mondu citas mts povecao prihode u 2009/2010 god za 30%
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 17:35   #75
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

da 1730 din ali ne zaboravi[pisao sam vec] da mi je mesecni racun u mts bio oko 1800 din a imao sam 325 min[280 ] i 625 poruka i kao mts mondo za dzabe,tj 3g signal samo za njihov raspali sajt..

tako da mi je ovo raj,400 poruka vise,isto[tj 20 min vise ] i jos 1gb neta.

meni je ovo bio potez godine

mts inace ima najbolje pakete-mixnet m npr,300 min,600sms,600mb za 1121 din mesecno. A najjaca je mixnet l,600 min,1500 sms i 1,5Gb . oko 1850 din

ali to je mts,kradu na pozivima,neazurni su a i sam vidis koliko su im skupi telefoni ! bezobrazluk

ajde uzmimo da je SE xperia konkurent wave-u.

ne samo da ne nude xperiu u mixnet m nego ni u mixnet l !!!! treba da platis za ovaj telefon 25 000 din !!! i to uz mesecni paket koji je 3127 din

e sad vidi,toliko bi te izasao talas kod njih a mesecni racun 3127 din
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 17:46   #76
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

I'm in love :-D


Mlogo dobar telefon...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 17:53   #77
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

pa kazem ti ja.
puca od kvaliteta,a jos kad sam snimio ono alu zastitno kuciste .. odlepio sam,bukvalno kao da imas 2 telefona,jedan civilni i jedan army

a meni cesto treba taj za battle iako ne moze da se osteti wave tako lako nekom od mojih bilmeza je to uspelo. ali vrlo malo,jedva se vidi pozadi na poklopcu za bateriju.

a inace i zenski nokat kad grebe ovaj bruseni aluminijum nista ne ostaje,i ako malo ostane 1 potez krpom neko mi nema nista

ovaj oklop moram da uzmem,vidite link par postova iznad pa ako neko zna jel ima ovo u bg negde?? da ne kazem srbiji,bolje bg


nisam nista rekao sto se tice argonomije,a lepo se vidi na ovom klipu-u pocetku nisam znao da je centralni taster ujedno i jedini back za neke opcije pa me je to nerviralo.
takodje menu ''dugme'' moze da se postavi umesto poruka npr u osnovnom ekranu,meni to ne treba ali nekome ce znaciti.

na klipu se vidi i onaj padajuci meni,tu se nalazi wi fi,bluetooth i silent mode on/off a takodje je odatle moguce pristupiti listi propustenih poziva,porukama ili mp3 playeru bilo kada

a odlicna je ona opcija sa prevlacenjem prsta levo/desno,levo poruka a desno za poziv

ko zna sta cu sve jos izvaliti.

Poslednja ispravka: HSVstoned (11.1.2011 u 18:00)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2011, 21:31   #78
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

90% узимам овај телефон преко теленора, хтео сам десире, ал га нема више(још почетком децембра када сам био).

Видео сам га код друга, па још када видим колико га хвалите... само када би имао гугл скај...
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 20:31   #79
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

evo ja da se ubacim,sumnjiv mi je samsung..nesto muljaju.
ja tvrdim da ti android ne znaci nista,ako si iole zahtevan korisnik i hoces android,a da kupis npr wildfire ili vip droid/zte racer.

ako hoces da koristis sve pogodnosti androida na ovim ekranima i sa ovim hardverom se neces usreciti.

mislim,moze sve to lepo da radi ali za pun dozivljaj treba brzi procesor i bolji ekran.

e sad zasto mi je samsung sumnjiv-pa mnogo vremena je proslo,samo nesto obecavaju,muljaju a nigde ovih aplikacija sto je pjanovic naveo kao primer.

sve neki mantra,merkaba,joga itd programi,kurani i muslim aplikacije u poslednje vreme.

ima i korisnih ali zaostaju za iphone i androidom.

ok,najavili su sirenje bade,mnogo aplikacija i bar 10 novih bada modela ali sumnjivi su mi.

cekamo nove verzije bade i da vidimo da li ce kopirati one najvaznije i najtrazenije aplikacije sa android platforme pa cemo moci da damo sud.

u sustini ne veujem da ce da odustano od bade ali sumnjam u brzinu razvoja i mislim da ce nas sa wave-om da zakinu za badu 2.0 ali mnogi demantuju to.

al ne vidim onda poentu jakom marketinga itd oko bade,ako urade to sami ce da pucaju sebi u svoju kratku korejsku nogu

a ako bude tako-napred severna koreja !
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 20:41   #80
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa badaOS-om

8 meseci otkad je predstavljen wave i bas kilave sa aplikacijama,obecali su mnogo toga u prvom kvoteru 2011. e sad videcemo..

sumnjivi su mi jer su u svojoj mobajl istoriji umeli da ispadnu mentoli teski[sitnice tipa nema ring+vibracija kod krs modela,pa onda aparat ima mp3 zvono ali za sms ima samo 5 osnovnih-dakle nema promene a i zapostavljali su pojedine modele,a nije ni cudo kad su ih imali do sada ja mislim oko 1000]

ja sam samo realan i kao sto sam hvalio wave koji je odlican aparat tako mi je i sada nesto sumnjiv samsung..

ali ne bi sebe pokopali sa ogromnim sredstvima ulozenim u marketing i predstavljanje i razvoj bade a da osutanu od nje ili zapostave ovaj OS.

za sada,koliko sam guglao,wave bi trebao da ima badu 2.0 ali nestrpljivi vlasnici,u iscekivanju najpopularnijih programa andoid platforme a takodje i bespotrebnih aplikacija[talking cat itd] pocinju polako da se paranoisu..

a sa samsungom se nikada ne zna,mada u ovom slucaju sam optimista,veliki im je rizik da se igraju sa badom.

guglacu jos pa cu napisati sta sam zakljucio,verovatno ce ovo znaciti ljudima koji se dvoume ili troume izmedju wave[bade] i htc androida npr/galaxy.

a da sam se pokajao sto sam uzeo wave-ma kakvi bre,svakim danom sve vise odusevljen koliko su svakodnevne opcije i aplikacije mocno odradjene,uopste koliko je mocan aparat.

a za android wannabe aplikacije.. videcemo.

ja za sada zadovoljan,zahtevan sam korisnik sto se tice kamere,ekrana,opsteg/audio kvaliteta,i kvaliteta menija i standardnih opcija a za igranje i multimediju mi i dalje 80% sluzi komp.
a i za vecinu ljudi mislim isto,sve aplikacije,igre itd se brzo izgustiraju,navigacija je nekima vazna,skype,msn itd se podrazumevaju a macke koje govore su samo zabava za par dana

videcemo sta ce se desiti sa badom.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kablovski net? Ha Lyl Internet usluge 48 24.12.2009 16:09
Iskustva sa webgarden kreatorom hallooo Web razvoj 0 22.10.2009 22:11
Niški provajderi alex92 Internet usluge 40 4.10.2009 10:50
Povezivanje kompa sa TV-om i DVD-om mikimaricic Video/TV softver 12 2.3.2009 22:02
Potrebna iskustva sa stranim hostinzima. freeminder Internet usluge 1 10.3.2008 3:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com