Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2006, 23:54   #1
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Unhappy Kaspersky otkriva ????????? foldere i fajlove

Ovo je malo uvrnuto, ali ne znam kako da nadjem ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????/?????????????????????????????????????????????????? ?????????/????????? folder na mom C-u. Sa obzirom na to da imam HD od 250, a slobodno oko 90GB, bilo bi uzaludno da trazim rucno gdje se ovo cudo nalazi. Naime, kad stavim full scan na kaspera, poslije nekog vremena prikaze ovo cudo i od 01:17:44 da zavrsi skeniranje, on skoci na preko 7 sati!!!
Provjerio sam hard na chkdsk, sys mech 6, izbrisao temp i ostale gluposti. Jednostavno ne mogu da ga nadjem. Ima li neko predlog? Pokusao sam sa kasperovog prozora da ga rasirim na maximum, ali ovo je suvise predugacko.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 0:30   #2
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kaspersky otkriva ????????? foldere i fajlove

možda grešim, ali bagljavo ti je instaliran Windows (multilanguage support) ili sam Kasperski ima problema sa ćirilicom ili latiničnim č-ž-š ima... ili ti je na Windows XP-u nabačen serbian LIP... pa Kasperski sa time ima problema. Dakle, radi se o fajlovima u kojima je, najverovatniji problem slovo đ (na engleskoj tastaturi - kosa crta koja se koristi kao DOS komanda -switch i inače ne može da se nalazi u nazivima fajlova i programa - osim ako kodna stranica nije srpska latinica ili ćirilica) ali to može biti i bilo koje drugo slovo. To se redovno dešava kod programa koji to ne podržavaju a instalirani su na računaru koji to ipak podržava (unikodne fontove i pismo) - da umesto naziva foldera i fajlova dobiješ nizove ???. Drugo mi ne pada na pamet, e da, u skladu sa negativnom pljuvačkom tradicijom foruma, da ispljujem Kaspersky i pošto si naišao na problemčić, odmah da ti uvalim priču kako je AVG ili NOD32, mnoooogooo bolje rešenje (a i mislim tako).
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 11:01   #3
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kaspersky otkriva ????????? foldere i fajlove

Ali otkud toliko dugacki naziv foldera. To je kilometarski da ga ne mogu vidjeti.
Kad rasirim prozor max, dobijem ovo:
C:\...???????????????????????????????????????????? ??????????\?????????????\?????????????.
Ne vidim gdje je na c-u? Ima li neki nacin da ga nadjem?
U Kasperu ga ne mogu selektovati.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 16:45   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kaspersky otkriva ????????? foldere i fajlove

Citat:
GakunGak kaže:
Ali otkud toliko dugacki naziv foldera. To je kilometarski da ga ne mogu vidjeti.
Kad rasirim prozor max, dobijem ovo:
C:\...???????????????????????????????????????????? ??????????\?????????????\?????????????.
Ne vidim gdje je na c-u? Ima li neki nacin da ga nadjem?
U Kasperu ga ne mogu selektovati.
U Kasperskom možeš da namestiš miša iznad tog fajla i on će probati da ti ispiše puno ime. Ako ne stane celo, bar ćeš videti prvih pedesetak znakova, što bi trebalo da bude dovoljno da pronađeš gde je taj fajl.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 16:56   #5
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kaspersky otkriva ????????? foldere i fajlove

Hvala svima na pomoci. Stavio sam NOD32 i nema problema. Samo mi je cudno kako NOD nije otkrio ovako nesto, a brz je kao munja na max podesavanjima. Na NOD-u nema nikakvih upitnika ni nista, a stavio sam list all files. Ipak hvala na pomoci. Neka neki Veliki Brat obrise ovo, vise nije potrebno.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 23:47   #6
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kaspersky otkriva ????????? foldere i fajlove

Citat:
VojaM kaže:
U Kasperskom možeš da namestiš miša iznad tog fajla i on će probati da ti ispiše puno ime. Ako ne stane celo, bar ćeš videti prvih pedesetak znakova, što bi trebalo da bude dovoljno da pronađeš gde je taj fajl.
Hvala, VojaM. To je pomoglo. Problem je bio u image fajlu alcohola 120%. Nesto unutra nije mogao da procita.
Mozes ovo da brises.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 23:49   #7
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kaspersky otkriva ????????? foldere i fajlove

Citat:
VojaM kaže:
U Kasperskom možeš da namestiš miša iznad tog fajla i on će probati da ti ispiše puno ime. Ako ne stane celo, bar ćeš videti prvih pedesetak znakova, što bi trebalo da bude dovoljno da pronađeš gde je taj fajl.
Hvala, VojaM. To je pomoglo. Problem je bio u image fajlu alcohola 120%. Nesto unutra nije mogao da procita.
Evo sad preuzimam Ashampoo antispyware:http://download17.ashampoo.com/m/ash...ware100_sm.exe [9.70]
http://www.ashampoo.com/frontend/hom...ssion_langid=2
Vrijedi vidjeti.
Mozes ovo da brises.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com