Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2014, 3:25   #1
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Question Da li kupovati kuler?

Evo ovako, razmisljam do kraja nedelje kupiti kuler za moj laptop pa mi treba strucni savet, a mislim da sam pronasao najbolje mesto za to. Vec duze vreme planiram kupiti novi racunar, ali posto jos uvek nisam u mogucnosti, moracu se jos neko vreme muciti sa mojim ASUS laptopom koji vec ubrzo puni 5 godina koriscenja. Dosad mi se 2-3 puta kvario tako sto mi se jednostavno poceo ubrzano grejati i gasiti sam od sebe, resio sam problem koji se prvo nije vracao skoro godinu dana, onda 7-8 meseci i evo nakon 4-5 meseci, odnosno od aprila do danas, ja vec 6 meseci muku mucim s problemom gasenja.

Prvo je to bilo lagano, nije hteo pustati youtube klipove vece rezolucije odnosno brzo bi se gasio, takodje serije i filmove na internetu nisam mogao gledati do kraja jer pre kraja bi se ugasio. Ali kako vreme prolazi, to je bilo sve veci problem i danas jedva da mogu pustati youtube klip a da mi se ne ugasi nakon 10-15-tak minuta i to na najslabijoj rezulociji, dok o filmu ili seriji na laptopu sanjam vec par meseci, jednostavno krene onaj zvuk kao da duva jako, pregreje se i ne prodje ni 5 min, on se ugasi. Takodje i kad ne koristim za klipove laptop ne traje dugo pre gasenja, nekad pola sata, nekad i pun sat, ali retko, na kraju se ugasi, moram ga hladiti jedno 15min-pola sata i onda opet sve iznova kad ga upalim. Sve postaje besmisleno i beznadezno, pa sam resio potraziti pomoc ovde s pitanjem:

Ima li ikakvog smisla kupovati kuler i da li bi mi uopste pomogao u ovom problemu, odnosno da li bi zaista uspeo da regulise temperaturu i konstantno hladi laptop i da li bi on prestao ovako da se gasi? I ako bi, koliko bi to objektivno trajalo vremenski dok se problem ne vrati?

I da li vredi kupovati kuler (i pritom dati 1000-2000 din a ne bih ga vodio kod majstora jer bi mi uzeo minimum 4-5000 kao prosli put a problem bi se ubrzo povratio nakon 2-3 meseca ako ne i pre) i pregurati jos koji mesec s ovim laptopom, ili dignuti ruke od njega i podhitno naci neki nacin da kupim racunar, koji trenutno ne postoji, iako mi je zaista potreban?

Unapred hvala na odgovorima, nadam se da ce biti pozitivni...
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 11:58   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Da li kupovati kuler?

mislim da je tebi više problem prašina možda i loše namešten hladnjak tako da bi trebalo prvo rasturiti laptop i očistiti, ne verujem da može kuler toliko da ga rashladi koliko se tebi pregreva
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 20:12   #3
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Da li kupovati kuler?

Znaci mislis da bi bolje radio ako bi ga ocistio?

I kako se pravilno namesta hladnjak, postoji li neki poseban postupak?

A da li onda vredi kupovati kuler ipak u toj situaciji?
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 20:31   #4
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Da li kupovati kuler?

Kuler ti nece resiti problem. Formiran je tepih izmedju ventilatora i hladnjaka i to se jedino moze resiti ciscenjem i zamenom termalne paste (potrebno je rasturiti laptop). Imas srece sto ti do sada nije nesto crklo.
Nosi to u servis i nakon toga izbegavaj da drzis laptop na cebetu, u krilu i slicno. Kupi kuler i mnogo ce vise vremena proci dok se ponovo ne napuni. Pozdrav
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji CPU kuler... mateja99 ŠDK - Ostale komponente 40 30.4.2014 18:34
Ne radi kuler za grafičku kako treba DobroslaV Kvarovi 2 3.10.2012 15:57
Ram memorija i kuler Delete Osnovne komponente 22 25.7.2011 22:26
Slim kuler za E7400 oc nerro7 Osnovne komponente 16 24.12.2010 1:49
Kuler od Pentiuma Dual-core E5200 - počeo da se neprijatno čuje star-duster Ostale komponente 4 3.5.2010 19:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com