Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2012, 11:36   #1
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Veoma izbeljeni prikaz u Photoshop-u. Molim za pomoc!

Pozdrav kolege, dobri ljudi
Prosle nedelje mi je crkao moj stari CRT monitor. Pa sam uzeo LED samsung. I jedva sam se privikao.
Verujem da sam pokusavao da uradim nesto povodom kalibracije. Uporedjivao sam svoje stare printove i monitor. ( I zadovoljan sam kako sam namestio, ali je to daleko od CRQ monitora )
Elem, izgleda da mi se nesto poremetilo. Nisam dirao Photoshop ali je problem bas u Photoshop-u. pokazije znacajno svetlije slike nego ostali programi. Svi ostali Adobe programi pokazuju slike kako treba osim Photoshopa.

Ne znam sta moze tako da utice na slike. Znaci U pitanju je samo preview slike.
Verujem da se poremetio Color settings


Ako neko zna ili mu pada na pamet gde se nalazi greska. Molim da napise i pomogne. Hvala.

Poslednja ispravka: Simunek Boris (11.4.2012 u 16:25)
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 19:44   #2
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Veoma izbeljeni prikaz u Photoshop-u. Molim za pomoc!

Evo, do sada sam pokusavao da popravim "kvar" ako je to uopste kvar. Samo me zanima kako se sa tim problemom nikad nisam susretao. I ovo sto sam do sad otkrio mi zadaje jos vise pitanja.
Svatio sam da odredjenim color profilima (pocevsi u Assign profil-u) dobijam odredjeni tonalitet slike. Ali nikako identicnu kao u ostalim programima. Zato je potrebno da podesim i Convert to Profile. I kombinacijom ta 2 dobijem zeljen i rezultat.

Sav srecan stiskam OK dugme misleci da sam resio problem. Pita me PS da li ocu da sacuvam fail pre izlaska. Kazem NE jer nezelim da sacuvam jer nisam nista konkretno crtao. Ponovo otvorim kad tamo opet sve isto.
...
Probao sam sve da ponovim. Ali ovog puta kad budem izlazio da ipak sacuvam fail. Upalim i vidim da sam sacuvao kako valja.
...
Eh super ajde da otvorim nesto drugo za raditi misleci da je sad napokon sve ok. Otvorim neki drugi fail. I tamo mi se ne podudara PS sa ostalim programima.
Tada sam svatio da nije stvar u PS-u nego u svakom pojedinacnom failu. Jer sam upalio onu illustraciju u PS formatu sa svim leyerima. ( ta illustracija je stara 1 i po godinu). Znaci radio sam je na CRT-u. I do sada od kako imam LED monitor nikad mi se nisu desavale ovakve stvari.
....
E sad postavljam novo pitanje.
Sta to vidi LED monitor, sto nije mogao CRT... zasto mi ovo radi ???

Molim vas da mi pomognete da nadjemo zajedno resenje. Svaki odgovor je dobrodosao.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 20:57   #3
vladimir.s
Član
 
Član od: 14.7.2006.
Poruke: 84
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Veoma izbeljeni prikaz u Photoshop-u. Molim za pomoc!

Ako si te slike ranije snimao pomoću PS-a, moguće da ti je bila uključena opcija da korišćeni color profil bude snimljen zajedno sa fajlom. Verovatno PS sada čita te color profile iz fajlova i zato imaš problem. Probaj da namestiš u opcijama "Color settings..." da ne koristi ugrađene profile ili da ih konvertuje u taj koji trenutno koristiš.
vladimir.s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 21:10   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Veoma izbeljeni prikaz u Photoshop-u. Molim za pomoc!

Da li si probao Adobeovu osnovnu kalibraciju (Control Panel - Adobe Gamma)?

Mozda pomogne i resetovanje SVIH Photoshopovih podesavanja (Trenutak posle pokretanja Photoshopa pritisnuti na tastaturi istovremeno CTRL+ALT+SHIFT - pojavi se poruka Delete the Adobe Photoshop Settings File?). Obavezno sacuvati Akcije i slicna podesavanja pre resetovanja Photoshopa.

Treba imati na umu da LED LCD monitori imaju jako pozadinsko osvetljenje koje neretko utice negativno na kvalitet slike (onima koji znaju da prepoznaju sta je kvaliet slike). Vecina, koja ne mari bas mnogo za kvalitet, je odusevljena (pre)jakim kontrastom i osvetljenjem...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
JohnnyNT (16.4.2012)
Stara 11.4.2012, 21:19   #5
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Veoma izbeljeni prikaz u Photoshop-u. Molim za pomoc!

hm... lepo zvuci tvoja predpostavka. Evo sad sam gledao i u color menager opcijma i u Preference tabovima. I nevidim takvu opciju :S
Ali sam malopre ugledao da kad otvaram bilo kakav fail lepo me pita PS koji Color Profil ocu i koji pixel ration ocu da imam.
A kad ocu da sacuvam kao sto mi lepo kazes stvarno mi je oznaceno da mi cuva i color profil.

Sad ne mogu da verujem da koristim PS veoma dugo i da mi na CRT-u se ovo nikad nije desilo. A eto vidis PS mi nikad nije ovako "pogresno" prikazivao failove na CRT-u. A u pitanju su isti failovi na istom fotoshopu. Neverovatno.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 21:28   #6
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Veoma izbeljeni prikaz u Photoshop-u. Molim za pomoc!

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Da li si probao Adobeovu osnovnu kalibraciju (Control Panel - Adobe Gamma)?

Mozda pomogne i resetovanje SVIH Photoshopovih podesavanja (Trenutak posle pokretanja Photoshopa pritisnuti na tastaturi istovremeno CTRL+ALT+SHIFT - pojavi se poruka Delete the Adobe Photoshop Settings File?). Obavezno sacuvati Akcije i slicna podesavanja pre resetovanja Photoshopa.

Treba imati na umu da LED LCD monitori imaju jako pozadinsko osvetljenje koje neretko utice negativno na kvalitet slike (onima koji znaju da prepoznaju sta je kvaliet slike). Vecina, koja ne mari bas mnogo za kvalitet, je odusevljena (pre)jakim kontrastom i osvetljenjem...
To sam prvo probao da uradim. Ali uvek je isto. Ti color profili su nekako prikaceni za failove. Ali kada sam ih otvarao na CRT pojavljivali su se sasvim normalno.
(Kada sam kupovao Monitor, malo sam mucio prodavce da mi upale od svakog proizvodjaca po 1 monitor. Verujte da je ovaj LED samsung SuncMaster S22B300 bio bolji i od daleko skupljih DELL monitora. A kako sam to primetio? Jer smo drzali upaljen moj blog sa radovima. I lepo se moglo videti da se na ostalim monitorima neka siva ili neko rumenilo uopste nije pojavljivalo. Ja veoma pazim na boje. Jer se bavim slikanjem i tradicionalnim i digitalnim. Znam da postoje MNOGO MNOGO bolji monitori. Na akademiji imamo po jedan MEC. To je po meni najbolji monitor na koji sam ikada gledao. Uopste ne zamara oci. Kao da gledam u neki print na papiru. A ne u izvor svetlosti.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simunek Boris na korisnoj poruci:
Oggy (15.4.2012)
Stara 11.4.2012, 22:07   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Veoma izbeljeni prikaz u Photoshop-u. Molim za pomoc!

Citat:
Simunek Boris kaže: Pregled poruke
S22B300 bio bolji i od daleko skupljih DELL monitora. A kako sam to primetio? Jer smo drzali upaljen moj blog sa radovima. I lepo se moglo videti da se na ostalim monitorima neka siva ili neko rumenilo uopste nije pojavljivalo. Ja veoma pazim na boje. Jer se bavim slikanjem i tradicionalnim i digitalnim. Znam da postoje MNOGO MNOGO bolji monitori. Na akademiji imamo po jedan MEC. To je po meni najbolji monitor na koji sam ikada gledao. Uopste ne zamara oci. Kao da gledam u neki print na papiru. A ne u izvor svetlosti.
Imam sasvim suprotno iskustvo sto se tice Dell & Samsung monitora. Koliko se secam (ne znam da li se nesto promenilo), Dell ugradjuje Samsungove panele u svoje modele, razlika bi trebala da bude "samo" u elektronici i dodatnoj opremi...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Oggy (15.4.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
izbeljeni prikaz u ps


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova konfiguracija, molim za pomoc :) Jack Sparrow Šta da kupim? 17 1.1.2012 17:26
"Lap Top Pomoc Molim Vas" _R32_ Prenosni računari 4 25.10.2011 16:09
TV LCD 40.000 dinara, molim za pomoc... Bokile ŠDK - Foto i audio/video 14 7.7.2010 18:44
Potrebna mi je pomoc oko odabira odgovarajuce konfiguracije! molim vas, Hvala! Simunek Boris ŠDK - Osnovne komponente 16 6.7.2010 17:01
Molim pomoc - Formatiran hard disk- izgubljeni podaci theseus Nosači podataka 11 3.1.2010 2:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com