Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.9.2013, 17:47   #161
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
mikicaa kaže: Pregled poruke
cekaj kako si uopste zapoceo pokrstavanje na carigrad ja sam imao -7,5 zbog taksi plus -2 suni
Pojavio se drugi,hvala Bogu pa sam zavrsio posao.
Istrazio sam religiozne ideje,drzao savetnika,a i neki desiznsi ti daju snagu konvertovanja,a nesto malo i od tvrdjava.Nije bilo puno 0.5 ili 6 zaboravih,i trajalo je dosta,al eto.
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 18:21   #162
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Stabilnost +3, religiozne ideje, savjetnik misioara (teško se nalazi!) i malko tvrđava...

Kasnim sa kolonizacijom Dvije države u africi, južna amerika skoro poidijeljena...

Ono westernize nisam odradio Jednostavno brzo se razvijam
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 18:47   #163
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Da li treba promeniti government type sa empire na nesto drugo (u slucaju Vizantije)? I kako

I kakve revolucije se desavaju posle 1700te godine jer su poceli neki pobunjenici stalno da mi se pojavljuju. Ne znam sta se desava.
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 21:39   #164
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ma ubedario sam se kad sam video da taman sto sam potisnuo turke da budu mali piuni i uzeo im veci deo male azije,i izborio se sa katolicima,ostalo mi jos manje od sto godina da igram jer je vec 1729! A planirao sam da stignem do meke i maroka i da zatrem islam totalno. Ako neko nadje resenje za produzetak igre,nek javi.
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 13:44   #165
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
obidijus kaže: Pregled poruke
Ma ubedario sam se kad sam video da taman sto sam potisnuo turke da budu mali piuni i uzeo im veci deo male azije,i izborio se sa katolicima,ostalo mi jos manje od sto godina da igram jer je vec 1729! A planirao sam da stignem do meke i maroka i da zatrem islam totalno. Ako neko nadje resenje za produzetak igre,nek javi.
Ostaje ti jos 50, jer igra traje do 1780.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 14:16   #166
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Traje do 1821
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 19:09   #167
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
Marko kaže: Pregled poruke
Traje do 1821
Evo upravo tražim način da se produži... Svaki dio je mogao, moraće i ovaj...

Koliko je ovo bolja igra od bilo kog total wara koji se je pojavio do sada, ali je mnoooogooo teža....

edit: NAŠAO SAM infinite time! uđete u common folder, tu imate defines.lua i otvorite ga gamepadom. Pisaće:

Citat:
NDefines = {

NGame = {
START_DATE = "1444.11.11",
END_DATE = "1821.1.1"
},
Promijenite end date... Mada mislim da bi se zadnji datumi i u tri tehnologije morali promijeniti...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
obidijus (9.9.2013)
Stara 9.9.2013, 23:18   #168
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Evo upravo tražim način da se produži... Svaki dio je mogao, moraće i ovaj...

Koliko je ovo bolja igra od bilo kog total wara koji se je pojavio do sada, ali je mnoooogooo teža....

edit: NAŠAO SAM infinite time! uđete u common folder, tu imate defines.lua i otvorite ga gamepadom. Pisaće:



Promijenite end date... Mada mislim da bi se zadnji datumi i u tri tehnologije morali promijeniti...

RAT TURCIMA!
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 23:24   #169
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
mikicaa kaže: Pregled poruke
cekaj kako si uopste zapoceo pokrstavanje na carigrad ja sam imao -7,5 zbog taksi plus -2 suni
Ovo mi je sad,mislim da sam vecinu imao i kad sam pokrstavao Carigrad,obrati paznju na odluke i istrazuj religijsku ideju.
base value +2
divine supremacy +3
savetnik +2
act of uniformaty +1
blasphemy act +1
sunday schools +1
i na svaki level forta po 0.1
stabilnost(sad sa stabilnoscu od 1 dobijam +0.5 na convert,al onda mi je bila veca stabilnost ne znam koliko se tu dobija.)
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2013, 10:58   #170
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ako oćete muslimane do pokrštavate definitivno idite na religion NI. Mislim da jedino Kastilja može da ide u taj posao bez te NI jel imaju neke nacionalne bonuse na tom polju. Verovatno ima još par država ali nisam naišao na njih.

Ako se ne varam religion NI otvara event koji s vremena na vreme diže stabilnost tako da sve u svemu nije loš koliko je bio u pređašnjim delovima igre.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 1:04   #171
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Evo malo igre Igramo ja i brat, kad se ko nađe sa računarom Igra ni kasnije ne postaje ništa lakša ako ne vodite računa. Uspio sam jedva da srušim ogromnu Austriju... I to pobunama...
Ne mogu klasičnu mapu zato što - ne vidi se kolika je država Imam i dio Katalonije...

Pravoslavlje:


Kultura je nešto manja...

Po Evropi su mnooogo manje provincije veličinom, pa je tu mnoog žešći rat Nekim čudom sam u odbrambenom ratu uspio da potučem Španiju, i naterao je da da Kastilji nezavinost ( ) i da pređe u pravoslavlje I onda je ona sama širila vjeru po svijetu... Najbolji način da uništite državu je da je natjerate da da nezavinost više manjih država koje ćete pregaziti vazalizacijom pa aneksijom.

edit: Kada vam se javi event "counter revolution" fasovali ste Pobune, pobune, -5 na prestiž...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (11.9.2013 u 4:09)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 11:02   #172
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ta promena kulture mi je malo gamey. Previše lako a mnogo ojačava državu. Primetio sam da AI to retko radi pa sam i ja prestao.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 11:31   #173
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
director kaže: Pregled poruke
ta promena kulture mi je malo gamey. Previše lako a mnogo ojačava državu. Primetio sam da AI to retko radi pa sam i ja prestao.
Nisi u pravu nažalost AI to radi, samo ne uvijek. Lako je kad imaš malo država, ali kad imaš dosta, muka živa, jer ne prihvataš sve kulture, samo iz svoje kulturne grupe.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 12:38   #174
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Pošto sam već pričao o dobrim stranama i hvalio igru moram i o lošim.

Mnogo sam razočaran činjenicom da nisu ni pipnuli "combat engine" i uopšte nešto vezano za bitke i celu strategiju oko toga.
Mislim ljudi, taj manpower ima neku svrhu zbog toga da predstavi mogućnost da vas višestruki ratovi isrcpe itd itd.

Ali ono kad se vojska popunjava tako lagano gde god da je, to je totalna glupost. Figurativno rečeno možete je poslati na severni pol i novi regruti će redovno na bazi svakog meseca doći da popune brojno stanje .
Ni za suply nisu baš mnogo marili u igri.

A ustvari ono što je bilo realnije je da se nije moglo otići na kraj sveta sa vojskom i da ta vojska je redovno popunjena novim regrutima i da ima sve što joj treba od oružija preko odeće do hrane.
Posebno nije bilo moguće da se to uradi na neko duže vreme.

Mislim da su trebali da napuste taj sistem regrutovanja iz vazduha kao i skokova generala po svetu bilo gde na klik.
Armija je armija, skockana od određenog broja jedinica i kad joj se pobije deo trupa nema tu nikakvog skoka novih regruta na mesečnoj bazi.
Umesto toga trebalo je da je to deo menadžmenta oko ratovanja.

Regruti se pripreme i pošalju i moraju da stignu do armije koju popunjavaju.
Može to automatski ili poluautomatski ali ovako kako je sada je glupavo.

Uostalom i cilj u svakom ratu je bio uništiti što veći broj neprijateljskih vojnika i tako oslabiti tu vojsku da je primorana da se povuče ako je ne uništite skroz.

Ovde je to ne moguće uraditi jer će sledeći mesec regularno da skokne par stotina ili hiljada do mesta gde je oštećena armija.

Šteta za ovako komplikovanu igru da su combat mehaniku toliko uprostili ko da su pravili arkadnu igru.
Znam bilo je to i ranije ali sad su imali priliku to da izmene.

Poslednja ispravka: Zemunelo (11.9.2013 u 12:56)
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zemunelo na korisnoj poruci:
Koyote (12.9.2013), Pedja_Nbg (4.8.2014)
Stara 11.9.2013, 15:58   #175
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ne mogu klasičnu mapu zato što - ne vidi se kolika je država Imam i dio Katalonije...
A ono na na F12 (ili tako nesto) uzima screenshot celog sveta ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 1:02   #176
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
A ono na na F12 (ili tako nesto) uzima screenshot celog sveta ...
Zaboravio sam

Ma ovde je vojska u totalno drugom planu, već je ovde više sve okrenuto na diplomatiju...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 21:14   #177
Koyote
Član
 
Član od: 23.1.2013.
Poruke: 170
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 26 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

@Zemunelo

Apsolutno se slazem, sta vise to popunjavanje na protivnickoj teritoriji pravi igru previse lakom, a da ne pricamo sto je potpuno nerealno i ubija simulaciju.

Jednostavno treba da vrate da mozes da popunjavas samo na svojoj teritoriji i samim tim bi i odbrambeni ratovi bili mnogo uspesniji i manje bi blobova bilo. Jos da dodam da ceo ovaj sistem sto su uveli tipa combat width i taktiku i slicno je u sustini skoro pa beskoristan jer moral i brojnost ponovo najvise znace (ako je tehnologija ista naravno).
Koyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2013, 22:36   #178
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Da u principu gomila vojske na jednom mestu je najvažnija i lako je uništiti AI jer on ne pravi preko limita i ne spaja velike armije.
Recimo lepe partije i uputstva se mogu pogledati kod lika koji na youtube ima ime quill18. Vredi pogledati ima sva uputstva o igri i zanimljivo je.
Uz to stalno igra EU IV i trenutno ima serijal o Kastilji koji često ide u live stream pa posle stavi na youtube.

I sad lik je recimo kao Kastilja tj. Španija zaratio sa Francuskom koja je od njega bila jača po manpoweru i vojsci.
Lik lagano napravi preko limita i sve spoji u jedan blob i napravi tu gomilu preko 50k vojske.
AI francuska ima više od njega najmanje 60k pa i više ali je to u 3+ armije rascepkano. I lik ga lagano dobija. Doduše nije dobio rat morao je white peace jer se izglupirao nešto pošto igra na brzinu ali nebitno.

Meni bi potpuno bilo prihvatljivo da se stvaraju mini armije koje ni ne kontrolišem koje automatski idu da popune stanje određene armije.
I one lepo idu ako mogu da odu ako ne čekaju. Ili da ih sam kontrolišem ni to nije problem. Pokupim regrute i šaljem ih do armije koju želim da popunim.

Stvarno bi rat bio mnogo zanimljiviji posebno ofanzivni rat i teže bi se dobijao.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2013, 15:47   #179
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Da u principu gomila vojske na jednom mestu je najvažnija i lako je uništiti AI jer on ne pravi preko limita i ne spaja velike armije.
Recimo lepe partije i uputstva se mogu pogledati kod lika koji na youtube ima ime quill18. Vredi pogledati ima sva uputstva o igri i zanimljivo je.
Uz to stalno igra EU IV i trenutno ima serijal o Kastilji koji često ide u live stream pa posle stavi na youtube.

I sad lik je recimo kao Kastilja tj. Španija zaratio sa Francuskom koja je od njega bila jača po manpoweru i vojsci.
Lik lagano napravi preko limita i sve spoji u jedan blob i napravi tu gomilu preko 50k vojske.
AI francuska ima više od njega najmanje 60k pa i više ali je to u 3+ armije rascepkano. I lik ga lagano dobija. Doduše nije dobio rat morao je white peace jer se izglupirao nešto pošto igra na brzinu ali nebitno.

Meni bi potpuno bilo prihvatljivo da se stvaraju mini armije koje ni ne kontrolišem koje automatski idu da popune stanje određene armije.
I one lepo idu ako mogu da odu ako ne čekaju. Ili da ih sam kontrolišem ni to nije problem. Pokupim regrute i šaljem ih do armije koju želim da popunim.

Stvarno bi rat bio mnogo zanimljiviji posebno ofanzivni rat i teže bi se dobijao.
Ovo mi je jako sumnjivo O.o Mada vjerujem. Mede je Holy Roman Emprie napadao sa po 130 armija povezanih u jednu ... totalni late game. Na kom pathcu igrate?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2013, 17:19   #180
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ja nisam igrao dalje od onih slika što sam postavljao a ovo što sam napisao za Kastilju tj. Španiju i Francusku, to je taj lik na youtub-u što igra pa ne znam koji patch ima.
I nije late game.
Ali i ja ono što sam igrao AI nikad nije sve spojio u jedan blob već je imao najmanje 2 pa i 3 armije.
Ni Otomani Ni Rusiuja, niko ko ima mogućnosti.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com