Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2018, 18:27   #1
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Post Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Pozdrav svima, igram ja CoD pre neki dan kad ono zaledi se slika pa se ugasi ekran i tako ja par puta restartujem komp, ni kraj pameti da je crkao kuler na grafičkoj (Powercolor AMD Radeon HD 6570 1GB). Vidim svaki put sve brže slika crkava od trenutka paljenja, otvorim kućište i shvatim da ne radi onaj očajan fabrički kuler.

Naručim jači kuler (za to vreme je grafička stojala na stolu), priključim ga direktno na matičnu jer zahteva 3 pin koji na grafičkoj ne postoji, već samo 2 pin i radi tako ventilator lepo, taman se ponadam da je sve ok kad priključim monitor i pri paljenju kompa ekran se samo osvetli, znači postoji neki kontakt ali ništa od prikaza slike.

Zašto sad kad sam nakon par dana priključio novi kuler grafička ne radi a tad kad sam primetio da je kuler crkao radila je čak i kad sam sklonio kuler (samo na minut)? Da li su to baš bili njeni poslednji trenuci života? Može li se nekako proveriti pa popraviti, nešto zalemiti ili to je to na fazon za smeće odmah?

Napominjem da sam proverio sve najmanje 5 puta, nigde se nisam zeznuo, monitor radi i sve je dobro priključeno, nema šta.

Koju sad kupiti do 6000 dinara, bukvalno samo neka slična za starije igre i za grafičke programe mi treba?

GeForce GT710 Gigabyte 1GB DDR3 ili AMD Radeon R5 230 Gigabyte 1GB GDDR3?

Napominjem da je CPU Intel Pentium G620 2.66GHz (dual core) što znam da je smešno ali u kombinaciji sa ovom Radeonkom ja sam igrao do 2017. sve igre lagano na 30 FPS (nisam neki zahtevan lik, samo želim da je "igrivo"). Tako da bih neku slično voleo da nađem sada.
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2018, 19:04   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Sve nove za te pare su lešine. Potraži polovnu GTX 650 (Ti) ako imaš 6-pinski konektor na napajanju, ako nemaš onda neku HD7750.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Delluci (13.5.2018)
Stara 13.5.2018, 20:19   #3
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Šta misliš o ovome? Deluje mi da je ok, valjda će valjati
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2018, 20:23   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Prilično jaka cena, za 6k već ima GTX 750.

Kada budeš u mogućnosti nabaci i5-2400/2500 i još 4GB DDR3.

Poslednja ispravka: Picard (14.5.2018 u 11:32)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Delluci (17.5.2018)
Stara 17.5.2018, 1:34   #5
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Evo napravio sam najuži izbor nakon nekog vremena kopanja: https://i.imgur.com/J4UtEJ5.jpg

Imam 6-pinski konektor na napajanju. Da li je bolje izabrati ovu GTX (Gainward - koji nije tako jak brend) ili pak neku od ove dve AMD kartice?

I da pitam, kad si već pomenuo, da li je pametnije nakon kupovine grafičke biti na fazon nek' komp koliko radi pa skupljati za novi ili kao što kažeš ulagati u njega jer ipak ovaj socket me u budućnosti koči da idem na nešto veće od 4 jezgra. U tom slučaju, koliko bi mi još godina istrajao ovaj komp za low to medium gaming sa tim izmenama kao što si rekao?

Zamena 2 GB DIMM za 4 GB DIMM - imao bih ukupno 8 GB RAM
Promena na i5-2400/2500 i jak kuler za njega
Ukupni troškovi su ~ 12 hiljada
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2018, 1:54   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom

i5 ti je 40-45e, kuler 20, i ramove da prodaš 20 nije baš 100e nego 85 i još možeš deo po deo to ti je najpametnija investicija sad samo ddr4 memorije 8gb koštaju po 100e ...
A grafička posle može i 1060...

za 100e možeš i7

Poslednja ispravka: DeCoy (17.5.2018 u 2:31) Razlog: zamisli, postoji EDIT dugme
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2018, 4:48   #7
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Citat:
Delluci kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, igram ja CoD pre neki dan kad ono zaledi se slika pa se ugasi ekran i tako ja par puta restartujem komp, ni kraj pameti da je crkao kuler na grafičkoj (Powercolor AMD Radeon HD 6570 1GB). Vidim svaki put sve brže slika crkava od trenutka paljenja, otvorim kućište i shvatim da ne radi onaj očajan fabrički kuler.

Naručim jači kuler (za to vreme je grafička stojala na stolu), priključim ga direktno na matičnu jer zahteva 3 pin koji na grafičkoj ne postoji, već samo 2 pin i radi tako ventilator lepo, taman se ponadam da je sve ok kad priključim monitor i pri paljenju kompa ekran se samo osvetli, znači postoji neki kontakt ali ništa od prikaza slike.

Zašto sad kad sam nakon par dana priključio novi kuler grafička ne radi a tad kad sam primetio da je kuler crkao radila je čak i kad sam sklonio kuler (samo na minut)? Da li su to baš bili njeni poslednji trenuci života? Može li se nekako proveriti pa popraviti, nešto zalemiti ili to je to na fazon za smeće odmah?

Napominjem da sam proverio sve najmanje 5 puta, nigde se nisam zeznuo, monitor radi i sve je dobro priključeno, nema šta.
.
i meni je crkla , ali 6670 powercolor, posle godinu dana... jer je crko fan xD
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2018, 20:46   #8
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Znači isti slučaj kod nas, samo što je meni trajala 6 i po godina
Biće da su ovi Powercolor ventilatori očajni... onaj je bio kao igračkica i da sam ga promenio na vreme ne bi sad crkla cela kartica, ali bio sam na fazon mrzi me da menjam nešto dok mu ništa ne fali, međutim prvo očajan zvuk i na kraju i stao...

Šta si kupio kad ti je crkla ta?
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2018, 22:18   #9
Optimum
Veteran
 
Član od: 7.11.2015.
Lokacija: Niš
Poruke: 634
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 66 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Ja nisam ni citao ovaj prvi post, sad video. Jeste da ce sada neki reci da je glupost, ali da li si probao da je peces?

Meni kad je otisla stara 4850, ispeko sam je 9 minuta na 200 stepeni. Stavlja se u prethodno zagrejanu rernu. Meni nakon toga proradila i radila tako 6 meseci dok je nisam zamenio... Sad mi stoji, ali verovatno bi radila i sad, da je stavim.
Optimum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 0:22   #10
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Citat:
Delluci kaže: Pregled poruke
Znači isti slučaj kod nas, samo što je meni trajala 6 i po godina
Biće da su ovi Powercolor ventilatori očajni... onaj je bio kao igračkica i da sam ga promenio na vreme ne bi sad crkla cela kartica, ali bio sam na fazon mrzi me da menjam nešto dok mu ništa ne fali, međutim prvo očajan zvuk i na kraju i stao...

Šta si kupio kad ti je crkla ta?
gtx 650 sam uzeo, da kucnem u drvo i dalje me sluzi vec pet godina.

Citat:
Optimum kaže: Pregled poruke
Ja nisam ni citao ovaj prvi post, sad video. Jeste da ce sada neki reci da je glupost, ali da li si probao da je peces?

Meni kad je otisla stara 4850, ispeko sam je 9 minuta na 200 stepeni. Stavlja se u prethodno zagrejanu rernu. Meni nakon toga proradila i radila tako 6 meseci dok je nisam zamenio... Sad mi stoji, ali verovatno bi radila i sad, da je stavim.
....

ja prosto nemam komentar, i recicu samo da si upravu, jeste glupost xD

Poslednja ispravka: darkowozzd (24.5.2018 u 0:46)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 9:42   #11
Optimum
Veteran
 
Član od: 7.11.2015.
Lokacija: Niš
Poruke: 634
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 66 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Ima mnogo ljudi kojima je proradila, pa i meni. A to sto sam napisao da ce mnogi reci da je glupost je zato sto uglavnom to i kazu kad se pomene ovo, bez da su ikada probali.

Poslednja ispravka: Optimum (24.5.2018 u 11:14)
Optimum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 11:36   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Uopšte nije glupost, samo je grublja kućna varijanta reballing-a koja često uspe da sredi hladne lemove na neko vreme. Može da spase čoveka da ne mora da kupuje grafiku kada je loše stanje na tržištu ili ne stoji dobro sa budžetom. Uspešno je to radilo mnogo nas.

Nažalost, kada se kupuju starije karte na oglasima nikada ne znate da li je već pečena ili ne. Imali smo čak i slučaj da je momak naučio to ovde na forumu pa onda kupovao karte sa hladnim lemom, pekao i prodavao kao ispravne.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 11:45   #13
Optimum
Veteran
 
Član od: 7.11.2015.
Lokacija: Niš
Poruke: 634
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 66 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Naravno, razume se da je to privremeno resenje. Najcesce radi mesec ili dva nakon pecenja, u vecini slucajeva. Meni se eto posrecilo pa je radila sve dok je nisam zamenio, i verovatno jos uvek radi kao sto rekoh.

Nego eto kad se desi iznenada, moze da znaci tih mesec, dva. Taman ima dovoljno vremena da se sakupi novac, ako je losa finansijska situacija i onda se uzme nova, bez bez rizika sa polovnjacama.
Optimum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju izabrati .. :) milosh_su ŠDK - Grafika 1 16.1.2012 17:07
Koju konfiguraciju izabrati? iwan030 ŠDK - Osnovne komponente 44 27.11.2010 22:00
Koju graficku izabrati? Miljan_kg ŠDK - Grafika 33 14.5.2010 0:41
5 konfiguracija koju izabrati? Ekiman Šta da kupim? 4 16.7.2009 17:11
Koju Leadtekovu TV karticu izabrati...hitno Sondy Grafika 4 23.2.2007 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com