Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2011, 0:16   #1681
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

kolko-tolko

Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 0:25   #1682
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

S postpaid

pre



i posle, tj. danas

zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 1:23   #1683
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Zvučnjak jel to postpaid S?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 8:58   #1684
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Da da, piše gore...

BTW sa svakim testiranjem sve bolji rezultati

zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 14:09   #1685
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Bogme jesu. Ja sam na S paketu pa mi je DL isti ali UL se povećao na 1.5 (sa boosterom od 1)

Ja ću da isključim UL booster i da pređem na M i da ne razmišljam. Ne razumem čemu kuknjava kad nisu digli cene. Sve dok je tako dobro je. Mogli su da dodaju još na UL al jbg, kome se ne sviđa nek pređe na druge, a ako imate ugovor niko vam nije kriv :/
Po tvom razmisljanju mogli smo da ostanemo na 256/128 posto je ista cena bila i tada.
Problem je sto su digli svima DL sem korisnicima S paketa, meni iskreno zavrsava posao i ne treba mi brzi internet ali svakako su nam drugari iz SBB udarili samar.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 20:16   #1686
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Iskljucili mi danas net, ja uplatio malopre, pozvao i baja do jaja mi rece da mu faksom posaljem uplatnicu...ja poslao, stigo net odma...TO JE PRAVA PODRSKA!
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 20:44   #1687
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Iskljucili mi danas net, ja uplatio malopre, pozvao i baja do jaja mi rece da mu faksom posaljem uplatnicu...ja poslao, stigo net odma...TO JE PRAVA PODRSKA!
Zadnje je vreme došlo kad počesmo da hvalimo SBB korisničku podršku...
Meni se nešto slično desilo pre nekog vremena. Dok sam išao ka uplatnom mestu meni isključili net. Šalterska radnica me nije obavestila o tome i prihvatila samo polovinu duga (1520 din). Kad sam došao kući nemam net, ja ispizdim i zovem korisnički servis koji mi kaže: došlo je do NAŠE GREŠKE i net će vam biti uključen do kraja dana. Došao je tek sutra ali nema veze, samo kad su oni rekli da nisu u pravu
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 0:40   #1688
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Po tvom razmisljanju mogli smo da ostanemo na 256/128 posto je ista cena bila i tada.
Problem je sto su digli svima DL sem korisnicima S paketa, meni iskreno zavrsava posao i ne treba mi brzi internet ali svakako su nam drugari iz SBB udarili samar.
Pa povećali su brzinu (kako kome) i ostavili isti cenu. Ne vidim problem.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 17:48   #1689
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Pa povećali su brzinu (kako kome) i ostavili isti cenu. Ne vidim problem.
Upravo zbog toga i jeste problem.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 18:25   #1690
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Upravo zbog toga i jeste problem.
Pa ništa nije ni sporije ni skuplje tako da ništa nije lošije. Tako da nema problema jer se ništa nije pogoršalo. Da se poboljšalo bilo bi ok, ali ovako stoji na istom. Kontaš šta hoću da kažem? Sl. put će možda svima povećati.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 19:17   #1691
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Pa ništa nije ni sporije ni skuplje tako da ništa nije lošije. Tako da nema problema jer se ništa nije pogoršalo. Da se poboljšalo bilo bi ok, ali ovako stoji na istom. Kontaš šta hoću da kažem? Sl. put će možda svima povećati.
Naravno, znajuci SBB to nece skorije da bude nego hoce da ljudi opet naprave ugovor i daju 400din kako bi imali 12mb umesto 6 DL.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 4:00   #1692
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

gledate pogresne stvari. Ne treba da se gleda download nego upload. Meni je isti djavo dal imam 6mbs ili 12mbs ili 25mbs, kad mi je upload mali, nemogu da vratim nista sto skinem.
A upravo je to ono sto treba da nas zanima.
A vidim svi jure download brzinu.
Dokle god ne budemo imali bar 2mbs uploada smatram da su provideri ocajni i da nas pljackaju...
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 13:47   #1693
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
gledate pogresne stvari. Ne treba da se gleda download nego upload. Meni je isti djavo dal imam 6mbs ili 12mbs ili 25mbs, kad mi je upload mali, nemogu da vratim nista sto skinem.
A upravo je to ono sto treba da nas zanima.
A vidim svi jure download brzinu.
Dokle god ne budemo imali bar 2mbs uploada smatram da su provideri ocajni i da nas pljackaju...
Spoiler za ....:
.,
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 18:11   #1694
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Upload: što veći poslaćete više podataka, da bi se to ostvarilo, mora da postoji manje kašnjenje u sistemu. U prevodu za one koji ne skidaju od jutra do sutra, to znači brži odziv sajta, foruma, brže otvaranje strana ...... Neko ovde ima želju da pošalje nešto negde, i da to ne bude nekoliko reči i za takav posao njemu je najpametnije danas da prvo skuva kafu, pa da onda lepo sedne, zapali cigaru, ciraka na tenane kaficu dok gleda kako polako ide neki fajl negde, neko bi mogao i da dremne .... Za to vreme je upotreba neta usporena, ili ti, ili poslati nešto brže ili se pomiriti sa time da se šalje pa kad se pošalje. Itd, itd, itd ....

Nezvanično, po rečima SBB zaposlenih, prvi razlog što mi nemamo upload je da oni neće da se bavimo piraterijom. Usput, isti razlog je bio i kada se govorilo o tome da u Bugarskoj, Rumuniji i sl postoji za naše pare veza od 10 Mbita. Za pirateriju, dovoljan je Pirate bay i download. Ne upload. I mi smo prešlli brzine od famoznih 10 Mbita od pre recimo 2-3 godine tamo, i šta sada? Podržava SBB pirateriju? Drugi odgovor koji daju kad im ovo nabijete na nos je da tehnološki ne mogu bolje jer oprema to ne podržava. Pošto mnogo vas ne zna koji je to modem i ko je proizvođač, evo link:

http://www.cisco.com/web/consumer/su...html#~features

E tu pod karakteristikama, stoji ovo: download do 43Mbit i upload do 10 Mbit. Ili vam odnos od 4:1. Ili vam ni deo o tehnološkom ograničenju modema ne stoji. Da ne pominjemo da piraterija i borba protiv piraterije i nije njihov posao već posao MUPa. Oni nisu policija, niti imaju ovlažćenja za takav posao.

Zadnji odgovor koji su dali je da bi povećanjem uploada korisnici počeli da sami prave kod kuće sajtove i da bi time bio ugrožen njihov plan oko prodaje hostinga (ako to i imaju, nisam baš nešto gledao, nije me interesovalo, iskreno) ..... I uz to vezano i pitanje oko statičke adrese, jer eto, da ne bi korisnici .... Prvo, onaj ko želi svoj sajt ima dovoljno besplatnih hostinga spolja (čisto sumnjam da SBB ima nešto tako ako i ima ponudu toga), uz zadržavanje celog opsega brzina za sebe. Drugo, iako postoji na cenovniku, statičke adrese nema za kućne korisnike. A to znači da je vrlo teško napraviti neki sajt kod kuće. Treće, njih ne interesuje kako ja koristim ono što plaćam. U svakom slučaju, razlog je toliko glup i banalan, da je glupo i dalje komentarisati. E sad, da vidimo koji je sledeći razlog koji će marketinški stručnjaci SBBa da smisle.


Koliki je normalan upload danas? 1 Mbit je neki minimum za koliko toliko normalan rad. Ako govorimo o kablovskom internetu, odnos 8:1 je maksimalno što može da se toleriše, ne 16:1. Velika većina kablovskih operatera ima donose 4:1 i 2:1. Isto tako dosta njih za male doplate daje odnose 1:1. Odnosi tipa 16:1 pa do 20:1, to postoji samo kod nas. Bilo ko u svetu će misliti da ga zaj.... ako mu kažete koji je odnos brzina kod nas. To tamo nije normalno.

Kad smo kod toga šta je normalno a šta ne, samo pogledajte cenovnik. Tamo kao osnovna jednačina postoji cena a brzine variraju prema tome. E to gospodo ne može nigde u svetu i to je tamo krivično delo. Zašto? Diskriminacija korisnika, obmana i ucena korisnika. Po zakonu je prodavati uslugu. Usluga nije cena već u slučaju SBBa, to je internet paket. Internet paket je isti za svakog korisnika. Kvalitet ponuđene usluge ne može da varira za korisnike. Mora da bude isti. To je ovde, brzina paketa. Ono što je dozvoljeno je davanje popusta na osnovu sklapanja ugovora na određen period. Isto tako, ona firma koja na svom sajtu kako uslugo objavi da ima fiksnu adresu za korisnike za 600 dinara, a to korisnik ne može da dobije ( a ne može ako nije biznis korisnik, da se razumemo) je opet tamo izvršila krivično delo obmane korisnika. Usput rečeno, sve ovo navedeno je i po našim zakonima krivično delo. U prevodu, mogli bi da govorimo o paketu S, ali njegova brzina tada mora da bude ista, ili ti, 6/512 Mbit za svakoga, a oni na ugovor bi mogli da dobiju popust na cenu koja važi za dotični paket. Ili ti, Mercedes ne prodaje C220 nekome na način da kaže kolika je cena, pa ako uzimaš ovako evo ti pola auta, a kao mi održavamo auto 12 meseci, eto tebi 2/3 auta, a ako potpišeš da ga održavamo 2 godine, eto tebi ceo auto. Diskriminacija i ucena korisnika.

Da se razumemo, ne kažem ja da neko treba da nešto poklanja. Daleko od toga. Ali ne treba da diskriminiše, da ucenjuje, da dere sa cenama. Ne bežim da platim, ali tražim određen nivo usluge. Lično, nisam tražio 30/30 kako bi neko ovde pomislio. Daleko od toga. To navodim da bi videli šta napolju plaćaju, koji je to odnos i da se shvati da moj zahtev za povećanjem uploada nije nešto nenormalno po ni jednom pitanju i da oni sigurno imaju dovoljno finansijskog prostora da to i ostvare. 12/2 Mbit, nije nemoguće ni ne ostvarivo.

Šta sam ja ovime dobio? Download? Jeste, ali nije nešto bitno. Bilo šta što se skida dugo, sat plus ili minus nije toliko važno. Upload, da, baš wow procenat koji u realnom radu je smešno ubrzanje. I to je poenta. Zadovoljni korisnici? Jok. I sve više ljudi to shvata i buni se.


@SirDuck:

Isto tako cene zakupa veze na svetskom tržištu svake godine padaju. Ili ti, provajder ne zakupljuje upload, download, već opseg koji on kasnije deli prema svojoj politici ponude brzina (opet, to je kako kod ADSL vezano za neka ograničenja tejnologije koliko može da bude odnos upload/download, što nas ne zanima jer ovde je lako da bude i 1:1, ovo ja kablovski internet). Tako da SBB i nema razloga da menja cenu jer je ona na svetskom tržištu sigurno pala toliko koliko je nama dato povećanje brzine ako ne i više. A zaključak oko toga lako je doneti na bazi cena koje važe napolju, u našem neposredno m okruženju, dakle, Rumunija, Bugarska, Moldavija (ajd nije u okruženju ali mislim da je vrlo glupo da se danas upoređujemo sa jednom Moldavijom, i da smo em skuplji em mnogo gori po brzinama). Ako tako za cenu sada paketa od 12/0.76 dobijaš 30/30 Mbit, to je razlika u opsegu koji plaćaš, 6 puta, grubo rečeno. Ili ti, toliko puta ti je skuplji net. Malo? Imaš li ti toliko para da nema veze da li plaćaš net 6 puta skuplje i da li ti je stvarno toliko svejedno kolika je brzina toga što plaćaš? Mislim da nije, ni tebi ni meni ni nikome na ovom forumu.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Budimir_Trajkovic (22.11.2011), Kidja (19.11.2011), M.C. (20.11.2011), Picard (19.11.2011)
Stara 19.11.2011, 19:59   #1695
Peka80
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko Skypea korisniku Peka80
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Evo "lepote" od brzine:

Postpaid Home S (ugovor na 12 meseci)



Ovako je vec 3 dana!
Podsecam, iskljuceni svi mogucu "zderaci" protoka (torrent, eMule...), nema virusa!

Tako da kad pogledam, bas mi od 15. novembra ovako!
Peka80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 20:34   #1696
Veljko the King
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 513
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 72 puta na 46 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Veljko the King Slanje poruke preko Skypea korisniku Veljko the King
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Dzabe ti je sto kukas ovde, pozovi tehnicku podrsku i prijavi kvar. Imam sbb od skoro i do sada nikakvih problema sa net-om, ni posle ubrzanja nisam primetio losiju vezu ili veci ping.
Veljko the King je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 6:00   #1697
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Joj evo opet ovog sa previše slobodnog vremena. Poruka ti je predugačka da bi je čitao, al sam preletom skontao, ok, oni su zli, mi smo žrtve, treba dići bunu itd. Imam pametnija posla od analiziranja svetskog tržišta internet protoka i politike SBB-a. Sve što kažem je da se ništa ni loše ni dobro nije desilo, eto tolko, a ti sada napiši još jedan sastav o tome kako ne treba da se zadovoljavam time. A ja ću ti opet odgovoriti da imam pametnija posla od jurenja uploada. Da bi skratili tu agoniju i da bi ti uštedeo vreme jer ga sam ne štediš, evo: U pravu si za sve.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 12:46   #1698
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Nemam previše vremena,naprotiv, imam manjka. Jednostavno, subota i nedelja, dakle, slobodno vreme za radne ljude ove zemlje.

Nije analiza svetskog tržišta i cenovne politike SBBa već osnove poznavanja komunikacija.

Ne govorim da treba dići bunu, već im ukazati da ovo nije uredu i tražiti da reše probleme u skladu sa onime kako to treba da bude. Dakle, da se počnu da ponašaju ko normalna firma, a mi ko normalni korisnici.

Napisano na veliko, jer ako bi ja tebi napisao par rečenica tipa: vrše diskriminaciju korisnika, naplaćuju previše, očajna situacija sa vezama, ti bi skakao ovde kako lupamo gluposti. Pa bi ja i ostali morali da napišemo opet jedno 20 postova sa argumentima i sl. Ovako, jedan post, objašnjeno nešto kako treba, shvatiš poentu pisanja i to je to. Posle toga tvoj odgovor mora da ima argumente. I to je tačka koja je bitna, bilo koja priča mora da se zasniva na argumentima.

Nije tačno da se nije desilo ništa. Nekima su povećane brzine downloada, većini uploada za nešto sitno. I to je OK, i to je očekivano. Poenta je da je to moralo da se odradi na mnogo bolji i kvalitetniji način, koji bi dao više rezultata. Ovako, samo raste razlika u odnosima brzina koja na kraju daje sve goru i goru situaciju. U prevodu, da tebe interesuje upload, imao bi na kraju manju latenciju veze, koja je sada kod mene, prema serveru u Bgd (Verat-ov) 45ms. A moralo bi da bude jednocifren podatak (zna jer je bio obično 6ms, plus minus 2). Uzročno posledična veza, samo od jednih.

I ne, nisam u pravu za sve jer da jesam postavili bi me odmah za predsednika vlade. Pošto nisam, i toga sam svestan, ne prihvatam zaključak. Ovde jedino acafaca možé da bude uvek u pravu, da to niko ne sme da stavlja pod znak pitanja. Ima jedan uslov za to ali ajd sad .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 21:42   #1699
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Upravo zbog toga i jeste problem.
Nije toliki problem, jer, kada su prošli put dizali, nama su digli samo DL, ali ne i UL, kao nekima.... Sada su nama digli, nekima nisu... pa smo došli na slično...

Samo da ne dižu cene....
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2011, 12:49   #1700
ElRa
Novi član
 
Član od: 9.9.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jedan od razloga za ovako jadan upload je i planirana migracija na FTTx. Ne mislim da ce to uskoro biti za fizicka lica, za pravna vec forsiraju optiku nad koaksom i uvaljuju je korisnicima.
Naravno, po većim cenama.
ElRa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com