Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Pregled rezultata glasanja: Koji Firewall koristite?
Zone Alarm 106 17,01%
Outpost 21 3,37%
Commodo 131 21,03%
Kerio Personal 21 3,37%
Shield Pro Firewall 1 0,16%
Prisma Firewall 2 0,32%
Windows Firewall 220 35,31%
Sygate Technologies 14 2,25%
Bitdefender Firewall 9 1,44%
symantec 8 1,28%
McAfee 3 0,48%
Norman Security 3 0,48%
Ne koristim nijedan 102 16,37%
Linux server i slicno... 25 4,01%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 623. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2011, 23:20   #301
wog326
Član
 
Član od: 11.2.2010.
Lokacija: New South Wales Sydney
Poruke: 497
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 52 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wog326
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

juce sam obrisao moj dragoceni online armor firewall i instalirao comodo.stavim ga u learning mode i podesim da me obavestava za sve .ja pokrenem instalaciju programa on nista ne pita ja instaliram program i ocu da se prikacim online on to pita .mada ne razumem ako on ima tako dobar HIPS kao sto kaze zasto te onda ne obavesti pri izmeni registrija i sistemskih fajlova tokom instalacije..? ja znam da je mene online armor obavestavao za svaku sitnicu i imao sam poptunu kontrolu nad instalacijom comodo te samo obavestava kada nesto pristrupa netu...sto je dobra stvar ali dali je moguce da se podesi tako da te obavestava kada npr neki program tokom instalacije menja u reg i sistemske fajlove.??

hvala i pozz
wog326 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 0:24   #302
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Ranije je Comodo svaki čas obaveštavao o nekim promenama. Prilikom instaliranja nekog programa Comodo je i po 4-5 puta znao da me pita da li dozvoljavam određenu aktivnost (npr. menjanje registrija, kreiranje foldera i fajlova itd.).
Za to što tebi ništa ne iskače postoje dva moguća objašnjenja (kojih mogu da se setim). Prvo, da si prilikom instalacije Comoda izabrao samo funkciju firewalla i da ne nadgleda druge procese. Drugo, da se svi programi koje si posle instalirao nalaze na Comodovoj trusted vendors listi. Baš to je uzrok mnogih žalbi nezadovoljnih korisnika na njihovom zvaničnom korisniku - ne postoji mogućnost da izabereš da li ćeš da koristiš opciju 'trusted vendors' (proizvođači u čiji se softver ne sumnja, tj. Comodo te ne pita za dozvole kod njihovih procesa). To više nije opcija nego obavezni deo programa. Ujedno je to i najveći razlog zašto sam batalio Comodo. Ogroman je broj nepoznatih proizvođača na listi 'trusted vendorsa'. I ne možeš da je isključiš. Tako sam se ja čudio zašto me Comodo nije pitao za igru NFS:HP da li sme na net, nisam čak ni kasnije mogao da je blokiram jer je nema na listi progama za koje odrđuješ opcije pristupa. Kasnije sam pronašao da je sve zbog te nove zbrke sa 'trusted vendors'.
Interesantno je što si ti prešao sa Online Armora na Comodo, a ja sam uradio baš suprotno, prelaz sa Comoda na OA, bar trenutno. Inače, na kratko sam probao i Privatefirewall i iako mi izgleda moćno i sa mnogo opcija za podešavanje, ipak mi se nekako nije dopao. Hteo sam da probam i PC Tools Firewall Plus 7 ali nije hteo da se instalira. Odmah po pokretanju instalacije je javljao neku 'out of range' grešku. Za sada ostajem na OA.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 10:48   #303
wog326
Član
 
Član od: 11.2.2010.
Lokacija: New South Wales Sydney
Poruke: 497
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 52 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wog326
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Ranije je Comodo svaki čas obaveštavao o nekim promenama. Prilikom instaliranja nekog programa Comodo je i po 4-5 puta znao da me pita da li dozvoljavam određenu aktivnost (npr. menjanje registrija, kreiranje foldera i fajlova itd.).
Za to što tebi ništa ne iskače postoje dva moguća objašnjenja (kojih mogu da se setim). Prvo, da si prilikom instalacije Comoda izabrao samo funkciju firewalla i da ne nadgleda druge procese. Drugo, da se svi programi koje si posle instalirao nalaze na Comodovoj trusted vendors listi. Baš to je uzrok mnogih žalbi nezadovoljnih korisnika na njihovom zvaničnom korisniku - ne postoji mogućnost da izabereš da li ćeš da koristiš opciju 'trusted vendors' (proizvođači u čiji se softver ne sumnja, tj. Comodo te ne pita za dozvole kod njihovih procesa). To više nije opcija nego obavezni deo programa. Ujedno je to i najveći razlog zašto sam batalio Comodo. Ogroman je broj nepoznatih proizvođača na listi 'trusted vendorsa'. I ne možeš da je isključiš. Tako sam se ja čudio zašto me Comodo nije pitao za igru NFS:HP da li sme na net, nisam čak ni kasnije mogao da je blokiram jer je nema na listi progama za koje odrđuješ opcije pristupa. Kasnije sam pronašao da je sve zbog te nove zbrke sa 'trusted vendors'.
Interesantno je što si ti prešao sa Online Armora na Comodo, a ja sam uradio baš suprotno, prelaz sa Comoda na OA, bar trenutno. Inače, na kratko sam probao i Privatefirewall i iako mi izgleda moćno i sa mnogo opcija za podešavanje, ipak mi se nekako nije dopao. Hteo sam da probam i PC Tools Firewall Plus 7 ali nije hteo da se instalira. Odmah po pokretanju instalacije je javljao neku 'out of range' grešku. Za sada ostajem na OA.
odlicno obiljasnjenje zahvaljujem. inaci pri instalaciji comoda sam odabrao onu zadnju opciju za maximal secuirty ... nisam samo cekirao da mi bude firewall .. sto se tice te trused vednos list ja znam da to oni oce ljudima da olaksaju process instalacije da ne mora covek da klikne "allow"1000 puta takom instalacije..mada ja to licno ne volim jeste da te upitkuje 1000 puta tokom instalacije ali bar tako znas sta se desava na sistemu sta se menja u reg itd.....OA je u tome odlican i nemam nemeru da ga menjam .probao sam i ja private firewall odlican mali FW ne moze da se oseti na sistemu ja ga imam na mom starom laptopu instaliran sa avastom i tadi kao sat.
wog326 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 10:52   #304
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

^
Privatefirewall..pa OK, pitanje je ukusa a PCTF+ se instalira bez problema na win XP SP3 i win 7 (32 i 64bit) - bice da je nesto do tvog operativnog sistema (ako si na win 7 trebaju ti admin prava npr) OA je isto dobar ali malo "gusi" kompjuter i korisniku koji nije verziran je pretezak za koriscenje.
A to sto Comodo ne pita u vezi sa modifikovanjem registra i sl je zato sto je mozda defence + iskljucen. Moze se lako ukljuciti u podesavanjima ponovo. Dok sam ga koristio defence + je toliko smarao da sam ga iskljucio i koristio Comodo kao obican firewall i moram da priznam da nisam imao problema sa sigurnoscu.
edit: vidim, problem resen
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 11:50   #305
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

A cemu sluzi Firewall?
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku I like games na korisnoj poruci:
ZoNi (7.2.2011)
Stara 6.2.2011, 12:41   #306
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Kontroliše komunikaciju računara i Interneta.
Kontroliše dolazni saobraćaj, tj. ono što ulazi u računar sa Interneta.
Kontroliše odlazni saobraćaj, tj. ono što odlazi iz računara na Internet.
Daje informacije gde idu programi koji odlaze iz računara na Internet, tj. na koje servere se priključuju i koje protokole koriste.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 12:47   #307
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
I like games kaže: Pregled poruke
A cemu sluzi Firewall?
Štiti tvoj računar od napada sa interneta, od curenja podataka sa tvog kompjutera na internet i slično. Pomoću njega možeš da odrediš koji programi mogu da komuniciraju sa netom, a koje ćeš da blokiraš itd. Da ne dužim priču, progooglaj malo, ima detaljnih objašnjenja.
EDIT: I miša topola ti je lepo, kratko i precizno objasnio.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^
... a PCTF+ se instalira bez problema na win XP SP3 i win 7 (32 i 64bit) - bice da je nesto do tvog operativnog sistema (ako si na win 7 trebaju ti admin prava npr) ...
Kod mene je XP SP3. I nisam jedini kome se ovo desilo. Evo http://www.pctools.com/forum/showthr...alling-PCTFW-7 čovek ima identičan problem (uključujući i potpuno istu grešku, iste cifre). Napisali su mu u odgovoru da su sredili problem, ali očigledno još nisu postavili verziju u kojoj je to rešeno, jer sam ja juče skinuo instalaciju sa njihovog sajta.

Citat:
wog326 kaže: Pregled poruke
sto se tice te trused vednos list ja znam da to oni oce ljudima da olaksaju process instalacije da ne mora covek da klikne "allow"1000 puta takom instalacije..mada ja to licno ne volim jeste da te upitkuje 1000 puta tokom instalacije ali bar tako znas sta se desava na sistemu sta se menja u reg itd.....
Comodo je od alata sa maksimanim brojem opcija za podešavanje i sa ogromnom slobodom korisnika da ga prilagođava postao sasvim suprotno! Sad su skoro svi proizvođači unapred na 'trusted vendors list' i 99% programa se instalira bez zapitkivanja i ide na net bez našeg znanja. Nema zapitkivanja, ali nema ni moći odlučivanja sa naše strane! I nema opcije da se to promeni i isključi. To me užasava i smatram da je Comodo ovim sebi zabio opasan auto-gol.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 12:55   #308
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

^ Umjesto Safe Mode Policy koristi Custom Policy u COMODO-u i onda će te pitati i za svaku IP adrtesu i port (ako tako podesiš) na koju se neki program pokuša spojiti.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 12:59   #309
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
I like games kaže: Pregled poruke
A cemu sluzi Firewall?
Služi da spreči krekovanu igru ili program da se "javi kući" (ako to uradi, autor će "ubiti" krek)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 19:23   #310
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Jel istina da Zone Alarm mi usporava rad racunara i dali mi uopste treba kad predjem na Windows 7 64 bit?
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 19:41   #311
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Svaki firewall (kao i bilo koji drugi rezidentni program) troši nešto sistemski resursa (procesor, memorija). Ali na iole modernijim mašinama to je apsolutno zanemarljivo. Firewall je važno (da ne kažem neophodno) imati na svakom operativnom sistemu koji izlazi na mrežu.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Nestor (13.2.2011)
Stara 14.2.2011, 21:12   #312
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Jel istina da Zone Alarm mi usporava rad racunara i dali mi uopste treba kad predjem na Windows 7 64 bit?
Ne treba ti ZA, dovoljan je Win-ov ugrađeni FW.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 14:23   #313
d_drazic
Član
 
Član od: 12.12.2007.
Lokacija: Pirateland...
Poruke: 98
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Malo čitam i vidim da ljudi hvale Windows FW. Ja sam do sad koristio Bit Defender, ali malo promene ne škodi. Aktivirao sam ovaj Windows-ov i još nemam nikakvih utisaka. Jedino kada sam pokušao da zabranim vezu, čisto da probam, za Skype, on se opet najopuštenije povezao na net. Koja je fora? I da li ima potrebe za nekim boljim FW?
d_drazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 15:53   #314
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
d_drazic kaže: Pregled poruke
Malo čitam i vidim da ljudi hvale Windows FW. Ja sam do sad koristio Bit Defender, ali malo promene ne škodi. Aktivirao sam ovaj Windows-ov i još nemam nikakvih utisaka. Jedino kada sam pokušao da zabranim vezu, čisto da probam, za Skype, on se opet najopuštenije povezao na net. Koja je fora? I da li ima potrebe za nekim boljim FW?
Ako si paranoican, ako cesto kupujes preko neta karticom, ako bas nisi iskusan korisnik windowsa i ne znas gde sta moze da se zavuce... Onda je preporucljivo. U suprtonom je to obicno tracenje resursa, free antivirus, malwarebytes i win firewall su vise nego dovoljni.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Packypfc na korisnoj poruci:
ZoNi (27.2.2011)
Stara 27.2.2011, 15:59   #315
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

XP-ov FW blokira samo dolazne konekcije, a ne i odlazne, što mu je najveći nedostatak.
Ipak, i ja sam se vratio na njega jer je PrivateFW počeo da me zeza (blokiranje raznih sajtova koji nisu problematični ... ).
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 16:13   #316
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
XP-ov FW blokira samo dolazne konekcije, a ne i odlazne, što mu je najveći nedostatak.
Ipak, i ja sam se vratio na njega jer je PrivateFW počeo da me zeza (blokiranje raznih sajtova koji nisu problematični ... ).
Zanimljivo..nikada nisam imao problema sa PW osim sto zna da zaboravi par aplikacja koje sam pustio na net i pri bootovanju proverava promenu stanja odredjenih programa i zna da dosadjuje. Presao sam na PC Tools Firewall Plus 7 i za sada sam zadovoljan kako radi u saradnji sa Avastom na XP SP3 i Avirom na win 7 sp1 64 bit..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 16:42   #317
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Koji bi mi besplatni FW preporučili ?
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 17:17   #318
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Koji firewall koristite?

Citat:
Dushan kaže: Pregled poruke
Koji bi mi besplatni FW preporučili ?
Probaj drugi koji je dobio najbolje ocene sa liste, Commodo. Cujem mnogo hvale o njemu.

Al ja sam vise od onih koji koriste FW integrisan u AV program, recimo Kaspersky internet security. A kad bih morao da biram, osta bih na windowsovom FWu.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 22:47   #319
wog326
Član
 
Član od: 11.2.2010.
Lokacija: New South Wales Sydney
Poruke: 497
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 52 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wog326
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Probaj drugi koji je dobio najbolje ocene sa liste, Commodo. Cujem mnogo hvale o njemu.

Al ja sam vise od onih koji koriste FW integrisan u AV program, recimo Kaspersky internet security. A kad bih morao da biram, osta bih na windowsovom FWu.
ima bre dosta FW okolo . ja sam probao bar 10 dok se nisam smirio sa jednim.
najbolje ti je da skines neki sa neta i da ih ti sam probas .dosta ce ti ljudi reci ovaj je dobar onaj je dobar ovaj los onaj los.tako ce te samo zbuniti .prijatelju skini neki sa neta i sam probaj i vidi koji ti odgovara i koji je najbolji za tvoje potrebe.
evo ti lista "free" fw
http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=57655
http://download.cnet.com/windows/fir...ee|&tag=narrow

poz nadam se da sam ti pomogao
wog326 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2011, 1:14   #320
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Koliko comodo usporava komp kad se stavi na proactive security?Msm u igrama i u radu na kompu normalnom,a ne to sto davi....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bezbednost, firewall


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji antispyware program koristite... Wastelander Zaštita 168 24.5.2013 22:52
Comodo Firewall Pro Platinum Zaštita 51 29.6.2008 15:09
Koji player koristite za divx xvid mkv, gledanje filmova... Salito Slobodni softver 8 26.12.2007 0:24
Koji IM koristite Predrag Stankovic Internet tehnologije 67 28.10.2007 21:54
Koji DVB program koristite? djyova Video/TV softver 0 6.2.2006 23:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com