Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2010, 15:48   #1
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

kao sto naslov kaze, interesuje me da li XIGMATEK Crossbow Ack I5361 kit moze da se stavi, tj da li je kompatibilan sa OCZ Gladiator max? gledao sam na xigmatek sajut, al ne pise nista...

i da li neko zna gde kod nas toga ima da se kupi? ( na pm da mi javi ) bio bih mu zahvalan, jer u G*gatr0nu su nekad imali ali vise ne nabavljaju :/

http://www.xigmatek.com/product.php?productid=92

EDIT: ili mozda ima neke druge fimre pored XIGMATEK ovakav kit za 775 socket?

Poslednja ispravka: Banko (11.9.2010 u 16:08)
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 5:01   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: OCZ gladiatro max i XIGMATEK Crossbow Ack I5361

U svakom slučaju možeš da skineš ove plastične držače sa OCZ-a i kroz njih provučeš šrafove i ušrafiš u backplate. Možda jeste improvizacija, ali svakako ćeš uspeti da namontiraš kuler, bez obzira da li nosači koje dobijaš u kompletu sa backplateom mogu da se uglave u podnožje kulera. Sad, gde ima...ovakve stvari se jako teško nalaze i to uglavnom slučajno. Happy huntin'!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 10:50   #3
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: OCZ gladiatro max i XIGMATEK Crossbow Ack I5361

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
U svakom slučaju možeš da skineš ove plastične držače sa OCZ-a i kroz njih provučeš šrafove i ušrafiš u backplate. Možda jeste improvizacija, ali svakako ćeš uspeti da namontiraš kuler, bez obzira da li nosači koje dobijaš u kompletu sa backplateom mogu da se uglave u podnožje kulera. Sad, gde ima...ovakve stvari se jako teško nalaze i to uglavnom slučajno. Happy huntin'!
nemam backplate, tako da ne mogu da improvizujem sa srafovima i bojim se kolko bi bilo dovoljno da se zategne... ako ne nadjem neki pravi kit ostavicu pushpinove...
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 13:39   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

Koliko sam razumeo, uz ovaj Xigmatek ide backplate, tako da ako njega kupiš nećeš baciti pare, na to sam mislio. A što se šrafljenja tiče, teško da možeš da preteraš toliko da ploča pukne, a da ne primetiš da se žestoko iskrivila pre toga. Mislim da bi ti bilo kakav backplate koji odgovara podnožju tvoje ploče završio posao. Koliko god zazirao od šrafova, sigurnije su ti rešenje, jer ovo čudo ne znaš kad će da se katapultira i ostavi proc bez hlađenja, pogotovo kod većih kulera poput ovog OCZ-a. O dodatnom ventilatoru na njemu nemoj ni da razmišljaš dok ga drži plastika.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 14:02   #5
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

Cenim da jedan od ona tri crossbow kita mora da pasuje. Provereno znam da su ljudi kombinovali vendette i crossbow.

Ionako su OCZ kuleri prepakovani Xigmateci
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 17:40   #6
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

Mislim da preko e*mi h*use moze da se naruci cross
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 18:44   #7
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Koliko sam razumeo, uz ovaj Xigmatek ide backplate, tako da ako njega kupiš nećeš baciti pare, na to sam mislio. A što se šrafljenja tiče, teško da možeš da preteraš toliko da ploča pukne, a da ne primetiš da se žestoko iskrivila pre toga. Mislim da bi ti bilo kakav backplate koji odgovara podnožju tvoje ploče završio posao. Koliko god zazirao od šrafova, sigurnije su ti rešenje, jer ovo čudo ne znaš kad će da se katapultira i ostavi proc bez hlađenja, pogotovo kod većih kulera poput ovog OCZ-a. O dodatnom ventilatoru na njemu nemoj ni da razmišljaš dok ga drži plastika.
pa ako nadjem taj xigmatek kit onda nema da brinem, ali i dalje se boljim srafljenja na svoju ruku, a gladiatora imam skoro 2 godine i nije mi se desilo da se otkacio i pored nosanja kucista i tumbanja i svega, samo me nervira sto je mnogo za*****o dok se uglavi kad ga stavljam :/

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Mislim da preko e*mi h*use moze da se naruci cross
mozes li molim te na pm da mi posaljes njihov sajt da ih kontaktiram?
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 4:22   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

Ne boj se šrafljenja, veruj mi...ploča mi je kriva da se jedva uglavljuje u kućište od silnih kulera i blokova koje sam kačio na nju, pa i dalje radi. Najjednostavnije ti je da je izvadiš iz kućišta i onda montiraš kuler...kad vidiš da se primetno krivi, onda malo popustiš šrafove i to je to. Ne možeš ništa da zezneš, sem ako ne koristiš francuski ključ za zatezanje.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 11:00   #9
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

Ako mu bude crossbow u potpunosti odgovarao, nece ga nikad pretegnuti (on ima one srafove sa oprugama).

Sa obicnim srafovima je samo vazno ravnomerno dotezanje: ici dijagonalno i dotezati po okret-dva, kako bi kuler dobro legao na procesor i pasta se dobro razmazala.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 12:12   #10
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

u e*mi h*use imaju crossbow kit, narucujem ga od ponedeljka
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 17:09   #11
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

i ev danas je stigo crossbow a bolje da nije... na*****ao sam se sa njim vise nego sto cu ikad u zivotu sa pushpinovima...
prica je sledeca: ovaj crossbow ACK i5361 nije kompatibilan sa OCZ gladiator max-om, vec izgelda treba Crossbow Ack I5363... jer je ovaj sto sam ja uzeo za coolere sa 3 heat pajpa, a Gladiator ima 4... tako da kad sam mu nakacio ove drzace za nozice video sam da se rupe ne poklapaju... em plus je mnogo bilo odignuto od maticne, jer treba da se montira na donju stranu coolera a ne na gornju, ali kod mene ne moze da stane na donju (zbog velicinie srafa i rupe)...
a prvo sto sam se bio iznervirao jer sraf koji ide kroz kuler da bi drzao drzace za stope je deblji od ovog koji ide uz OCZ, tako da nisam mogao da ga zašrafim nego sam isao u gvozdjaru da vijam maticu da bi sa tanjim srafom zasrafio... medjutim onda kad sam stavio vidim da se rupe ne pokalpaju a i da se poklapaju bio je previse podignut od maticne jer je bilo montirano sa gornje strane...



e onda sam uzeo lepo ove drzace i poskidao pushpinove i njega namontirao tako, prste sam izlomio dok sam poskidao pushpinove...





i onda sam tek uspoe da ga zašrafim i sad je ok, al sam se zato ebavao skoro 3 sata (racunajuci odlazak u gvozdjaru na drugi kraj grada)







I eto. U svakom slucaju da nije bilo sve ove *****, tj da sam uzeo kit koji odgovara sve bi bilo gotovo za pola sata il manje... samo nikako nisam mogao znati koji kit mi treba, googlao sam i ovde pitao.. a i u e*mi prodavnici gde sam uzao ovo nisu imali ovaj drugi koji mi treba. mozda je postojala mogucnost da ga naruce posebno, no sad je gotovo.

( u jednom trenutku mi je doslo samo da uzmem ovaj box kuler sto je isao uz intel proc i da ga stavim i bacim sve kroz prozor...) al strpljenje je majka

Avantura Crossbow custom made je gotova.

EDIT: a da, i pored svega ovog gore navedenog, i ranijeg flesovanja biosa, temp u idle su "zaglavljene" (zabagovane) na 37/37/36/33 C a u full load idu do nekih 47max (prvo jezgro) ostala idu do 43-45C tako da ne znam sta da radim po tom pitanju. jer mi u biosu kad gledam hardware monitor prikazuje da je temo CPU-a 33C a po svim iskustvima i sve sto sam video CPU temp je uvek za koji stepen vise od temp jezgara , tako da ako je to slucaj onda bi realna temp trebala da mi je oko 30-31C po jezgrima u idle. i baza coolera je ladna/mlaka kad je pipnem rukom.

Poslednja ispravka: Beagle (29.9.2010 u 18:19) Razlog: uklonjena cenzura i thumbsi
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 18:21   #12
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

Jesi nadrljao (zato i nisam hteo da ti preporucujem koji tacno kit treba, jer ni ja nisam siguran), ali si se barem snasao.

Ipak, to je mnogo bolje resenje za kuler od frtalj kila nego pushpinovi.

PS
Drugi put postavljaj thumbove
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 18:38   #13
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: OCZ Gladiator Max i Xigmatek Crossbow Ack I5361

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Jesi nadrljao (zato i nisam hteo da ti preporucujem koji tacno kit treba, jer ni ja nisam siguran), ali si se barem snasao.

Ipak, to je mnogo bolje resenje za kuler od frtalj kila nego pushpinovi.

PS
Drugi put postavljaj thumbove
a bigaje nisam mogao ni ja znati koji treba dok nisam otvorio i poceo da namestam. no sad imam dugotrajno resenje custom made

sry za slike, skroz sam zaboravio u celoj ludnici, glava me bolela od ebavanja sa srafovima i svim tim,..
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Hladnjak] Xigmatek HDT-D1264 dzonihsv Opisi, recenzije i testovi 21 12.8.2009 8:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com