Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2014, 22:54   #9181
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Multiplayer možeš da instaliraš gde god hoćeš (može i ta default putanja), nego posle toga instaler traži da mu naznačiš putanju gde ti je instaliran ETS2.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 23:14   #9182
kolinsb
Član
 
Član od: 19.8.2012.
Lokacija: Zavidovici, srednja Bosna
Poruke: 178
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 52 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Multiplayer možeš da instaliraš gde god hoćeš (može i ta default putanja), nego posle toga instaler traži da mu naznačiš putanju gde ti je instaliran ETS2.
mene to ne pita ccccccc
kolinsb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 1:07   #9183
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ni mene. Samo je instalirao, posle sam imao problem da je kresovao ali tu je Laxi pomogao. Kasnije je bilo problema jer nije htela da se pokrene singlepplayer igra, ali to se resi tako sto se u Steamu obrise kes.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 1:33   #9184
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ма још има доста багова, али сваког дана исправљају нешто, баш су исти дан кад су пустили МП у рад увече избацили други "апдејт", раде момци и биће вероватно од овога нешто, заживеће... Видите да већ сад не може да се уђе на сервер колико људи има, због тога пар пута и пада сервер.
За сад има један сервер капацитета од 2000 места, вероватно ће да отворе још један са још толико (претпостављам) или ће овај да прошире...
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 1:55   #9185
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Koju verziju MP-a imate. Moja je najnovija, od danas.

EDIT: Laxi već je danas (odnosno juče) proširen, sad ima 3000 mesta.

Citat:
0.1.0.1 Alpha

1. 3000 slots on EU #1.
2. Performance fixes.
3. More no collision zones.
4. Fixed issues with fonts on some systems.
5. Added authentication to server.
6. Added kick for high ping. (600ms +)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Laxi (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 2:10   #9186
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Boze kada se samo setim kako ste svi bacali drvlje i kamenje na MP a sada se svi palite na njega i sada je super.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 2:48   #9187
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ne palimo se, džabe se lupaš u čelenku, meni je ideja i dalje prilično glupava. AI saobraćaj je isključen u potpunosti pa na putevima uglavnom nema nikoga, osim u gradovima gde uglavnom žongliraš među kamionima koji blokiraju ulaze u preduzeća. Prijatno sam iznenađen unapređenjem u odnosu na onaj video od pre nekoliko meseci, drugi kamioni skoro da uopšte ne laguju.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Laxi (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 3:30   #9188
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ja sam oduvek bio optimista i eto, uspeli su ljudi da naprave manje-vise igriv MP.

Razumem da ne mogu da ukljuce AI vozila, ali onda bi bilo cool kada bi mogli da vozimo modovane kamione (skroz drugaciji 3D model neko original), jer ima modova gde su ljudi napravili putnicke automobile da vozas u igri. Ranije mi je to zvucalo pomalo bzv ali sada vidim da bi moglo da ima smisla. Jedino sto onda svi moraju da sa neta skinu i kod sebe u mod folder ubace taj mod automobila koji ce neko da vozi.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 3:31   #9189
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
boze kada se samo setim kako ste svi bacali drvlje i kamenje na mp a sada se svi palite na njega i sada je super.
Је л' то иронично јер немаш ориђиђи или шта... ? Не капирам.

Ја сам први био песимиста што се тога тиче, али ето, драго ми је да су направили тај МП и да могу да се возим путевима правећи конвој и сличне ствари... Не значи да сам се напалио.
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laxi na korisnoj poruci:
PREDATOR 011 (4.5.2014), ton_majstor (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 4:15   #9190
stoj4k
Član
 
Član od: 31.10.2011.
Poruke: 166
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

jel se zna nesto za kad planiraju da izbace sledeci pec sa mercedes licencom ?
stoj4k je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 9:56   #9191
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Primetio sam da ima dosta likova koji namerno prave gluposti sa sudaranjem. Valjda će to regulisati sa nekim kickovanjima. Takođe je bez veze što ne može da se brzo otkači prikolica sa enter, pa se pravi gužva. Valjda će to dodati. Osim toga, ima likova koji otkače prikolicu i stoje beskonačno dugo posle toga, pa blokiraju ostale. A sasvim je logično što se isključe svi modovi, nema svako isti mod. Sve u svemu, nije loše za početak, valjda će te početne boljke ispraviti.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 15:27   #9192
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Laxi kaže: Pregled poruke
Је л' то иронично јер немаш ориђиђи или шта... ? Не капирам.

Ја сам први био песимиста што се тога тиче, али ето, драго ми је да су направили тај МП и да могу да се возим путевима правећи конвој и сличне ствари... Не значи да сам се напалио.
Nije nista ironicno nego direktno kazem da ste (vecina vas) bili protiv toga da zahtevam(o) da SCS pravi MP za ovu igru a sada se radujete sto postoji. Ja vam samo mogu reci da bi MP bio mnoooogo bolji da ga je sam SCS pravio u okviru same igre a ne ovako kao poseban mod. Ali OK.

A to sto meni igra nije povezana sa Steam-om uopste nije znak da ja nemam originalnu igru. Prosto sam mnogo puta rekao da necu da igram igre preko tog chuda i tacka. Nekako mi ne uliva poverenje. Zasto ja moram da igram igru preko tamo nekog programa i da svi znaju kada sam je igrao ili sta vec. A i necu da komplikujem sa duplim instalacijama igre ili duplim profilima ili sta vec treba da se odradi da imas i na Steam-u i mimo njega istu igru... mani.

Valjda ce uskoro napraviti MP da i mi ostali (non-Steam) igraci mozemo da igramo MP.

Samo jos jedno upozorenje u vezi MP-a:
Vidim po FB-u kruzi prica da postoji neki nacin da se ovaj MP stavi i na obicne igre, tj neko je snimio video tutorijal kako se to radi, ali je kao uslov da dobijes link ka videu da se toj nekog grupi javis preko privatne poruke i onda ti oni kao posalju link. Meni to smrdi na prevaru - tj, neki glupi uslov kao da moras da lajkujes njihovu grupu ili mozda jos neku tamo pa da sharujes nesto pa vamo-tamo i na kraju ti nece dati nikakav link.

A vi kako hocete. Ako neko uspe da skonta kako je to izvodljivo neka se javi.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ksrele na korisnoj poruci:
Filip89x (3.5.2014), tobra (3.5.2014), ton_majstor (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 16:15   #9193
tobra
Veteran
 
Član od: 3.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.092
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 310 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Nije nista ironicno nego direktno kazem da ste (vecina vas) bili protiv toga da zahtevam(o) da SCS pravi MP za ovu igru a sada se radujete sto postoji.


Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
A to sto meni igra nije povezana sa Steam-om uopste nije znak da ja nemam originalnu igru. Prosto sam mnogo puta rekao da necu da igram igre preko tog chuda i tacka. Nekako mi ne uliva poverenje. Zasto ja moram da igram igru preko tamo nekog programa i da svi znaju kada sam je igrao ili sta vec. A i necu da komplikujem sa duplim instalacijama igre ili duplim profilima ili sta vec treba da se odradi da imas i na Steam-u i mimo njega istu igru... mani.
Sa ovim se slažem 100%. Ja imam dva diska orginalna "Euro Truck Simulator 2 i Euro Truck Simulator 2 + Gold.

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Valjda ce uskoro napraviti MP da i mi ostali (non-Steam) igraci mozemo da igramo MP.
Valjda, mogli su da urade kao strategije tipa C&C...

A sad malo o fizici. Nešto ne verujem da kabina radi ovako kao na slici pri brzini od 80kmh, u realnom se ne ponaša ovako. Fizika je prepravljana šta god da se promeni u parametrima ona se ponaša isto kao sa slike.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ets2_00000.jpg
Viđeno:	87 puta
Veličina:	97,4 KB
ID:	48954  
tobra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 18:19   #9194
ton_majstor
Član
 
Član od: 24.11.2005.
Poruke: 352
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 574 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Слажем се са Ксрелетом око недоумица везаних за МП.

МП има одређени домет, који ће трајати као и код других сличних игара. Ако МП буде добијао нове могућности, тим боље. Ако не, и сведе се на конвојску вожњу неколико другара, уз обавезан чет, трајаће јако кратко. То се десило и најбољим и најскупљим ММО-играма, а камоли једном експерименту неколико ентузијаста.

Нажалост, "Стим" ће остати услов за МП. То је једини начин да се они који још увек имају крековану игру натерају да је купе. А и стварно је више лицемерно причати о цени игре, која се сада купује за шаку јагода или пола тепсије рибе. Или две пакле цигара.

СЦС је изашао у сусрет "одавањем" дела кода потребног за МП, у чисто експерименталне сврхе. Како испада, добар потез да се игра стара неколико година још мало одржи на листама и побољша продаја.


Што се тиче будућности ЕТС2, он сада пролази крој одређен редизајн десктопа саме игре, да личи на долазећи АТС. Ту је доста ситнијих и крупнијих измена у понашању игре, у звуку, менаџерском делу (моћи ћете да продајете гараже, мењате локацију централе фирме...) и наравно, следи додавање "Мерцедеса" у игру. Још га нема, али се чека. Мислим да се спрема и нови "ДАФ" и нови "Рено", али отом-потом.

Даље, можда и најважније... мапа се лагано шири на југ, додавањем нових путева од Аустрије према Италији, која би требало да буде покривена све до Рима, као следећи ДЛЦ. Толико засад видим.
ton_majstor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ton_majstor na korisnoj poruci:
Filip89x (3.5.2014), PREDATOR 011 (4.5.2014)
Stara 3.5.2014, 18:54   #9195
deutzpower
Član
 
Član od: 8.4.2014.
Poruke: 197
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 90 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

dal se zna dal će bit u neko skorije vreme DLC skandinavskih zemalja, cele francuske, španije i portugalije, i dal će možda da se šire i na balkan, nemoraju striktno da se drže zemalja evropske unije, bilo bi mi drago da na originalnoj mapi bacim turu primer Beograd-Sarajevo, ili Ljubljana-Podgorica, ili Skoplje-Zagreb, nešta u fazonu stavljanja cele evrope u igru
deutzpower je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 18:59   #9196
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Cool Re: Euro Truck Simulator 2

Takodje imam original, al ne na Steam-u. Posteno sam kupio preko Gamersgate...
Evo mi ga i profil: https://worldoftrucks.com/en/online_...e.php?id=34331
Za sadao ovo sto vidim od MP nije za mene....

@Tobra
Ja prepravih Sreletovu fiziku malo... pa probaj... evo YT link, a download je u deskripciji....
https://www.youtube.com/watch?v=DX39ao9ref4
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
tobra (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 19:10   #9197
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ton_majstor kaže: Pregled poruke
СЦС је изашао у сусрет "одавањем" дела кода потребног за МП, у чисто експерименталне сврхе. Како испада, добар потез...
Hmmmm... kako dobra ideja! Kako li se niko toga nije ranije setio??? Cak mislim da ja to nikad nisam spomenuo niti predlagao... kako sam mogao biti tako glup??

Zaigracu i ja MP jednog dana a ni tada mi igra nece biti na Steam-u.

Ali otom-potom, ne zurim se ja.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 19:25   #9198
ton_majstor
Član
 
Član od: 24.11.2005.
Poruke: 352
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 574 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ово звучи као да сам ја крив што си ти разочаран у СЦС?

Човече, схвати да је спољњи утицај на СЦС минималан. Ја сам тестер већ две и по године, најстарији сам тамо...стално им звоцам о многим стварима које су лоше или недоследне (али, на прави начин), преносим искуства професионалаца, модера, играча који ми пишу... и, шта мислиш?

Једно је наћи баг, сасвим је друго предлагати им измену у концепцији игре.

Ево ти пример: две године звоцам како је звук у игри траљав, како је много тога нереално пренешено... и ништа! Снимали смо звуке у природи, праве камионе, јурили по нету замене... направио сам чак и мод (сам) који решава 50% звука у игри...и тек јутрос стиже мејл да у верзији 1.9.48. изменише понешто и од звука.

Није ту ни 10% мојих сугестија, али се ипак радујем, али и не престајем да радим на мом моду. Кад га завршим, биће на нашем сајту са модовима, који се поново покреће.

=====

Дајцпауер... ништа не знам осим оног што сам написао. Ако распакујеш базу, наћи ћеш у њој слику мапе Европе са путевима који ће бити у будућим ДЛЦ-овима.

=====

Док ја овде тртљам, ено Срба на МП друму (сад већ свако вече):



Скупљају се у конвој, па крећу.

Poslednja ispravka: ton_majstor (3.5.2014 u 19:33)
ton_majstor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ton_majstor na korisnoj poruci:
Laxi (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 19:59   #9199
DusanN
Član
 
Član od: 10.1.2014.
Lokacija: Vranje
Poruke: 453
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 41 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Uh igrao bih mp samo je 20$ prevelika cena na stimu
DusanN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DusanN na korisnoj poruci:
ksrele (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 19:59   #9200
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Eto koliko ti mene kontas.

Nisam ja aludirao na to da nismo uticali na SCS nego da niko nije hteo da podrzi moju ideju. Recimo da ste govorili "Ej pa moglo bi to tako, evo mi cemo ti se pridruziti u tome da zajednicki uticeno na SCS ali cisto sumnjamo da ce to SCS prihvatiti kao ideju". Ne, nego ste vi govorili "Ma kakvi bre, to ti je glupa ideja. Kakav crni MP? Ja ga NIKAD necu voziti jer ja vozim kamion u stvarnom zivotu" je govorio jedan lik i eno ga tamo sada je medju glavnima sto se MP-a tice...
A drugi je postavljao neke slike izprevrtanih i zapaljenih kamiona i automobla...

Neka, nema veze. Menjaju ljudi misljenja vremenom, to je valjda normalno.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com