Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.3.2014, 20:31   #8761
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Nervira me mnogo sistem luka na TSM mapi. Ne mogu da biram u koju cu od najblizih da idem, vec je to obicno neka najdalja (od tih iole blizih), sve je potpuno nelogicno. Ima i apsurdnih primera, ne secam se sad tacno, tipa da iz Atine ne mogu direktno brodom na Krit, vec sa moram vratiti nazad do Soluna (???), pa iz Soluna ima linija za Krit i slicne nebuloze.

Ume li neko da napravi mod tako da iz luke u kojoj se nadjem uvek mogu do bilo koje druge od onih najblizih? Nesto kao ovo:

http://ets2.lt/en/new-ferry-lines/
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 23:53   #8762
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Pitam po ne znam ti koji put....Postoji li mod za grmaljavnu da se cuje unutar kabine?Ako ne postoji da li je moguce da se takav mod napravi?I da li je moguce napraviti da kratka svetla imaju jacinu osvetljenja kao sto je bila kada se igrica prvi put pojavila?
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 0:32   #8763
PREDATOR 011
Član
 
Član od: 30.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 306
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 131 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Alchemist kaže: Pregled poruke

Ume li neko da napravi mod tako da iz luke u kojoj se nadjem uvek mogu do bilo koje druge od onih najblizih? Nesto kao ovo:

http://ets2.lt/en/new-ferry-lines/
Moze da se napravi ja sam to radio kad je bila jos prva tsmapa (isao sam i iz Afrike u UK)ali sada ima mnoogo kuckanja da povezes sve luke sa svima
PREDATOR 011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 3:43   #8764
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
Moze da se napravi ja sam to radio kad je bila jos prva tsmapa (isao sam i iz Afrike u UK)ali sada ima mnoogo kuckanja da povezes sve luke sa svima
Kontam da ima mnogo posla kad bi bilo da se povezu bukvalno sve luke, ali nisam ni mislio na sve (na primer koja je poenta da idem brodom iz Barselone do Atine, kad je igra simulacija voznje kamiona i moze kopnom), mislio sam uglavnom da se svaka africka luka poveze sa bar dve-tri najblize evropske i obrnuto i da se sredi ona smehoteka po Grckoj i to je to, ali pretpostavljam da je i to previse posla.
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 14:09   #8765
PREDATOR 011
Član
 
Član od: 30.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 306
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 131 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Otvori u notpedu fajl def/ferry/... i sve ce ti biti jasno
PREDATOR 011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 16:22   #8766
Pedjolino
Novi član
 
Član od: 18.3.2014.
Lokacija: Ub, Srbija
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Pre svega želim da pozdravim celu ekipu ovde na forumu.
Evo ja kao novi član foruma da prenesem pohvale za igricu Euro truck simulation 2. Trenuto koristim verziju 1.3.1s . Imam nekoliko pitanja.

1. Od koje verzije se Majestic zove Mercedes-benz ?
2. Otvorio sam mnogo agencija za zapošljvanje ali nemam vozača. Zašto ?
3. Gde može da se nabavi orginalna igrica tj da kupim pravu orginalnu verziju i ako sme kolika je cena ? (može i na PP)
Pedjolino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 16:34   #8767
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

1. Ni u jednom, to se menja samo preko modova pošto Mercedes nije dozvolio korišćenje svog imena u igri.
2. Kako nemaš vozača? Jesi li kupio drugi kamion, smestio ga u garažu i pokušao da angažuješ vozača za njega?
3. http://store.steampowered.com/app/227300/ To je puna cena, na popustima kojih često ima ide i ispod 5 eura, a na nekim sajtovima može i jeftinije da se nađe, ovde često kažemo kad je neki popust. Ako ne možeš da kupuješ preko neta, obrati pažnju na domaće sajtove poput kupujem-prodajem i slično, tamo možeš da nađeš likove koji prodaju Steam kodove za igru, samo pazi kakva im je reputacija da te ne bi zeznuli, tj. kupuj od proverenih prodavaca.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 16:44   #8768
Pedjolino
Novi član
 
Član od: 18.3.2014.
Lokacija: Ub, Srbija
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Hvala na ovim informacijama.

Kupio sam garaže, kamione smestio u njih i kada idem na opciju angažovati vozača izbaci mi da danas nema vozača i da probam sutra. E sada što to sutra traje već nekoliko dana.
Zanima me da li postoji mod gde se oštećenje kamiona stvarno vidi i naravno oseća na samom kamionu?
Uh koliko pitanja. Stvarno igrica me baš oduševila kao ni jedna do sada.
Pedjolino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 17:03   #8769
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

To sa vozačima ti je neki bag, promeni verziju igre pošto očigledno da nemaš original. Što se tiče moda sa realnim oštećenjima takvo nešto ne postoji, niti će postojati.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 17:08   #8770
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Koja verzija TSM mi treba za ETS 1.8.2.5s?

Sta sve donosi mod, sve nesto nalazim na Nemackom? Da li treba uz tsm jos neki mod za prikolice, firme...?

Poslednja ispravka: Nikola16789 (18.3.2014 u 17:56)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 19:30   #8771
pedja82
Novi član
 
Član od: 15.3.2014.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ja upravo koristim
tsm_map_4_5_9 za tu verziju igre
Mape, kako nove, tako i stare originalne izmenjene, pogotovo deo kod frankfurta, dortmunda i taj deo nemacke.

Koliko sam opazio taj mod su mape i neke cene goriva korigovanje... verovatno jos nesto, ali ne mogu precizno da ti kazem jer koristim i druge modove pa se vise ne zna sta je od cega

Ako hoces te prikolike, firme i tako to, mislim da ti treba jos neki mod... ali nisam siguran, probaj.... ukljucis mod odes na mapu i vidis koje su firme... ako su default treba ti mod, ako nisu ima ih u mapama.

Mene zanima, da li su gume u igri vizuelnog karaktera ili se manje trose ove skuplje itd mozda bolje "drze" u krivini?
pedja82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 20:31   #8772
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

U TSM map dobijes dodatne gradove za Italiju,Nemacku,Austriju,dobijes Swedsku,Spaniju,Afriku,Hrvatsku,Crnu Goru,Albaniju i Grcku,prikolice nove nisam primetio,sto se tice novih guma,bolje su za skretanje,bolje su za slabiju i vecu brzinu kretanja i slabije se trose
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 21:28   #8773
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
pedjolino kaže: Pregled poruke
hvala na ovim informacijama.

Kupio sam garaže, kamione smestio u njih i kada idem na opciju angažovati vozača izbaci mi da danas nema vozača i da probam sutra. E sada što to sutra traje već nekoliko dana.
Zanima me da li postoji mod gde se oštećenje kamiona stvarno vidi i naravno oseća na samom kamionu?
Uh koliko pitanja. Stvarno igrica me baš oduševila kao ni jedna do sada.
Добио си већ одговор да видљивих оштећења никада неће бити, али се оштећења осећају... Камион се гаси, спорије иде, лењ је...
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 22:26   #8774
Pedjolino
Novi član
 
Član od: 18.3.2014.
Lokacija: Ub, Srbija
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Da to sam osetio svakako. Uspeo sam da prevrnem kamion i bilo je oštećenje 45 %. Gasio mi se i išao je sporije.
Pedjolino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 22:47   #8775
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
pedjolino kaže: Pregled poruke
da to sam osetio svakako. Uspeo sam da prevrnem kamion i bilo je oštećenje 45 %. Gasio mi se i išao je sporije.
Физика је знатно боља у најновијој верзији, реалнија је, не можеш тако лако преврнути камион.
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 22:52   #8776
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Zavisi šta vučeš iza sebe, iz mog iskustva najzeznutije su prikolice sa ugljem, peskom i sl.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 23:22   #8777
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Laxi kaže: Pregled poruke
Физика је знатно боља у најновијој верзији, реалнија је, не можеш тако лако преврнути камион.
Ufff... nikako se ne slazem sa ovim. Probao sam 1.9.10 verziju i mogu ti reci da je fizika ocajna. Kamion se trese na nekim krivinama i usponima, kabina kao da je zavarena za sasiju i ne pomera se ni malo kada se naglo zakoci... ne znam... meni se ne svidja. Kada izadje finalna verzija probacu da to malo prilagodim i napravim da valja, ovako je uzasno.

A i kada sam spomenuo tu novu verziju, moram spomenuti i "unapredjeni" AI u njoj. Jbt, ja idem putem koji nema prvenstvo u odnosu na put kojim ide AI vozilo i ono MENI stane da ja prodjem umesto da samo nastavi da vozi a da ja njemu stanem. Isti slucaj i kod suzenja na putu. Ja sam u skroz desnoj traci i prilazim suzenju a ovaj frajer iz leve trake koci i mene pusta da prodjem... Pa dje to ima?
Ovo se nije meni desilo ali sam citao da se ljudima desavalo da stoje na semaforu jer je crveno ili na rampu (pruznom prelazu) i nervozni AI mu trubi od iza...

Verovatno je za*****o sve to isprogramirati, ne kazem, ali za toliko vremena koliko su to radili mogli su i sami skontati tako neke ocigledne greske.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 23:35   #8778
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
ufff... Nikako se ne slazem sa ovim. Probao sam 1.9.10 verziju i mogu ti reci da je fizika ocajna. Kamion se trese na nekim krivinama i usponima, kabina kao da je zavarena za sasiju i ne pomera se ni malo kada se naglo zakoci... Ne znam... Meni se ne svidja. Kada izadje finalna verzija probacu da to malo prilagodim i napravim da valja, ovako je uzasno.

A i kada sam spomenuo tu novu verziju, moram spomenuti i "unapredjeni" ai u njoj. Jbt, ja idem putem koji nema prvenstvo u odnosu na put kojim ide ai vozilo i ono meni stane da ja prodjem umesto da samo nastavi da vozi a da ja njemu stanem. Isti slucaj i kod suzenja na putu. Ja sam u skroz desnoj traci i prilazim suzenju a ovaj frajer iz leve trake koci i mene pusta da prodjem... Pa dje to ima?
Ovo se nije meni desilo ali sam citao da se ljudima desavalo da stoje na semaforu jer je crveno ili na rampu (pruznom prelazu) i nervozni ai mu trubi od iza...

Verovatno je za*****o sve to isprogramirati, ne kazem, ali za toliko vremena koliko su to radili mogli su i sami skontati tako neke ocigledne greske.
Не знам, није још изашла за нас који нисмо на Стиму. Причају тако људи.

А и сви хвале тај АИ, видећу какав је заиста кад буде изашла верзија...
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 23:36   #8779
tobra
Veteran
 
Član od: 3.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.092
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 310 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Ufff... nikako se ne slazem sa ovim. Probao sam 1.9.10 verziju i mogu ti reci da je fizika ocajna. Kamion se trese na nekim krivinama i usponima, kabina kao da je zavarena za sasiju i ne pomera se ni malo kada se naglo zakoci... ne znam... meni se ne svidja. Kada izadje finalna verzija probacu da to malo prilagodim i napravim da valja, ovako je uzasno.

A i kada sam spomenuo tu novu verziju, moram spomenuti i "unapredjeni" AI u njoj. Jbt, ja idem putem koji nema prvenstvo u odnosu na put kojim ide AI vozilo i ono MENI stane da ja prodjem umesto da samo nastavi da vozi a da ja njemu stanem. Isti slucaj i kod suzenja na putu. Ja sam u skroz desnoj traci i prilazim suzenju a ovaj frajer iz leve trake koci i mene pusta da prodjem... Pa dje to ima?
Ovo se nije meni desilo ali sam citao da se ljudima desavalo da stoje na semaforu jer je crveno ili na rampu (pruznom prelazu) i nervozni AI mu trubi od iza...

Verovatno je za*****o sve to isprogramirati, ne kazem, ali za toliko vremena koliko su to radili mogli su i sami skontati tako neke ocigledne greske.
Znači opet eksperimentisali...
Nije problem nerešiv, sačuvao sam fiziku koja je dobra.
tobra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 23:45   #8780
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Imam ja Steam iako ga ne volim jbg...

A jedina dobra stvar kod AI-a sada je da ti se vise nece zakucavati u zadnjicu ako ides sporo i da ce te uvek pustati ako hoces da predjes u levu traku. Znaci pored ovih dobrih i onih losih osobina ostalo je sve isto kao i u 1.8.x verziji.

@tobra Dzaba ti je ta verzija. Imam i ja jednu jako dobru verziju ali su oni sada skroz promenili podesavanja za fiziku. Nisu vise ni slicne vrednosti kao pre. I mislim da su to sada razbacali na sve strane. Tezine i amortizeri i te stvari. Nisam jos sve istrazio ali kada konacno zavrse sa izmenama napravice se neki mod nadam se.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ksrele na korisnoj poruci:
tobra (19.3.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com