Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2007, 22:51   #21
KiB0rG3000xII
Banned

Član od: 26.5.2007.
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 95 puta na 54 poruka
Question Re: Halo 2

Koji su zahtevi za Vistu?
KiB0rG3000xII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 0:11   #22
optimus_prime
Starosedelac

Član od: 2.5.2006.
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Halo 2

pa neki proc na 2gh, tipa c2d , ili neki ekvivalent athlon, za komotno igranje 1,5 - 2gb rama, grafika neka pristojna tipa, 7600gt, ili 8800gts.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 1:45   #23
shimec
Član

Član od: 7.2.2006.
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka

Evo ga minimum
2 Ghz Pentium 4 class processor
1 GB
Windows Vista
DX9 graphics card: WDDM driver, PS 2.0/32BPP, At least nVidia 6000 or ATI x700 or above

preporuceno
Dual Core processor 3 GHz
1 GB
Windows Vista
DX9 graphics card: WDDM driver, PS 3.0/32BPP, At least nVidia 7800 or ATI x1800 or above

Znaci smesno... Onakva grafika ne zasluzuje ni GeForce 4
shimec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 16:15   #24
Inuyasha
Starosedelac

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha

Hm, nabavio igru, fino sve instalirao, igrao jedno dobih 4-5 sati, taman stigo do dela kada upadate u unu skupshitu Covene-ta, ugasio igru, ugasio komp. Danas upalim i *pop* nebi bio M$ da naprave neshto da radi ber zezancije.
Citat:
Live gaming on windows failed to initialize. This may be because another LIVE gaming on windows application (such as the halo 2 dedicated server) is running on the same machine
Woo hoo...Probao sam vec svashta, od reinstalacije LIVE Redistributable, pa instalacije novijih verzija, pa renajmovanje Catroot2 foleda u sys32...aman sve...jel neko zna u chemu je gega? Juce mi je sve radilo bez problema...

Poslednja ispravka: Inuyasha (6.4.2008 u 16:28)
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 20:03   #25
shrafko
Starosedelac

Član od: 5.8.2007.
Zahvalnice: 1.575
Zahvaljeno 1.321 puta na 597 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko

Ne želim da flejmujem, al jednostavno mi se ne prelazi na Vistu zbog Haloa (pogotovu što mi se ni prvi deo nije baš urezao u sećanje.. jedino čega se sećam je da sam se neviđeno namučio vozeći onaj buggy sa mountovanim mitraljezom).
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 20:09   #26
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.552
Zahvaljeno 4.342 puta na 2.430 poruka

Može biti da te zeza onaj wow loader. Naime, jedna mapa u igri je veća od 64 MB, i igra pokušava da je učita "u cugu", pošto ReadFile funkcija u Visti to podržava. Međutim, ona pod XP-om to ne može, pa je potreban LoaderPlus koji presreće velike ReadFile pozive i deli ih na sitnije komade. Kucaj LoaderPlus na piratebayu, izbaciće ti jednu stavku, skini ga i koristi umesto postojećeg loadera.
Takođe probaj sa reinstalacijom cele igre (sačuvaj sejvove). I pročitaj na www.halo2xp.tk troubleshooting sekciju.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Inuyasha (7.4.2008)
Stara 7.4.2008, 0:45   #27
Inuyasha
Starosedelac

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha

Neverujem da je do toga, naime igra nece ni da startuje, samo mi javi ovo iz cuga (poseban prozor) i laku noc. 120% da je zbog onoga tupavog LIVE Redistributable...Pogledacu link

EDIT: yep bilo je do onog live-a, sredjeno...reinstalacijom svega i brisanjem iz reg baze

Poslednja ispravka: Inuyasha (7.4.2008 u 18:25)
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 13:11   #28
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 3.552
Zahvaljeno 2.641 puta na 1.839 poruka
Određen forumom Halo 2 problem....

Imam Halo 2 poodavno, i presao sam ga nekoliko puta, svaki put je radio sasvim lepo. Koristim XP patch E sad, updateovao sam drivere za moju 8600GT... Ako me secanje sluzi uz grafu sam dobio CD sa verzijom 167 drivera, a sad koristim daleko novije od njih, koji su skinuti sa nVidia sajta. Problem je taj sto otkako imam nove drivere igra nece da se stratuje, ili se startuje i zakuca u meniju, ili radi nevidjeno sporo (1 FPS)...Bash mi se igra, a nemam resenje ovog problema... ubio sam se, pokusavao sve i svasta, i ne uspeva... Da li neko mozda ima resenje? Hvala unapred...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 15:35   #29
Psycho13
Deo inventara foruma

Član od: 23.3.2009.
Zahvalnice: 2.039
Zahvaljeno 952 puta na 563 poruka
Određen forumom Re: Halo 2 problem....

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Imam Halo 2 poodavno, i presao sam ga nekoliko puta, svaki put je radio sasvim lepo. Koristim XP patch E sad, updateovao sam drivere za moju 8600GT... Ako me secanje sluzi uz grafu sam dobio CD sa verzijom 167 drivera, a sad koristim daleko novije od njih, koji su skinuti sa nVidia sajta. Problem je taj sto otkako imam nove drivere igra nece da se stratuje, ili se startuje i zakuca u meniju, ili radi nevidjeno sporo (1 FPS)...Bash mi se igra, a nemam resenje ovog problema... ubio sam se, pokusavao sve i svasta, i ne uspeva... Da li neko mozda ima resenje? Hvala unapred...
A jel si ga pre igrao sa istim diskom?
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 16:39   #30
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 3.552
Zahvaljeno 2.641 puta na 1.839 poruka
Određen forumom Re: Halo 2 problem....

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
A jel si ga pre igrao sa istim diskom?
Igra je cisti pirat, instalacija je custom i radila je sve dok nisam updateovao drivere...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 16:14   #31
dragomix
Deo inventara foruma

Član od: 1.9.2006.
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Dobio sam priliku da odigram celu Halo fransizu, i bukvalno se zapanjio sa slicnostima iz ME univerzuma, stim sto je u HALO-u kraj mnogo bolji. Odigrao sam sve igre koje je Bungie napravio, svaka se u sustini izvodi isto, neprijatelji slicni itd. nije to ni bitno. Bitno je to da su ovi bukvalno maznuli vecinu stvari. Pre svega tu mislim na treci deo. Invazija na zemlju, potraga za resenjem, skupljanje saveznika, mutirani protivnici... Jedino sto je u Halo-u glavni negativac jasno vidljiv, a ovde glavnog negativca upoznamo pred kraj igre, tacnije 5 min. pred kraj igre. Cak mislim da ce nova Mass Effect igra biti otprilike nesto slicno kao Halo:Reach, smestena u paralelna dogadjanja. Cak ne verujem da ce biti ni mrvicu RPG, niti da ce igrac imati bilo kakvu slobodu (putovanja kroz svemir itd.).

Sve u svemu, kao fan naucne fantastike preporucio bih svima koji isto vole naucnu fantastiku da ako je ikako moguce odigraju Halo igre. Prava je steta sto nisu sve izasle za PC.

Sto se tice odlaska Ray-a i Greg-a, to nije nista cudno. U poslednje vreme su izbacili 3 odvratne igre, koje su fanovi odmah napali. Da ih nije pravio BioWare mislim da bi podobijale ocenu oko 60 u svim gaming medijima. I trebali su da odu, EA ce sad lepo unistiti BioWare i kraj price.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
filpan (28.9.2012)
Stara 28.9.2012, 17:05   #32
Skenderevo
Starosedelac

Član od: 20.11.2010.
Zahvalnice: 3.492
Zahvaljeno 913 puta na 500 poruka

^ Halo 2 si igrao na PC-u? Ako jesi, jel moze na Windows 7 ili je Vista ostala Requirement?
Ja sam odigrao samo prvi Halo (jedina igra uz RE4 koju sam presao dzojpedom), a dvojku nisam jer je zahtevala Vistu.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 17:10   #33
Crveni
Član

Član od: 9.4.2008.
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka

@dragomix

Ali zato prvi i najbolji jeste (Halo: Combat Evolved). Tu je priča još bila koherentna (situacija kao sa ME1 i ME3), gde je bilo očigledno da kako su se nastavci ređali tako je priča mutirala (I sam Master Chief je u prvom delu još bio kiborg klase Mark IV, pre nego što ga je zahvatila marketinška kampanja). Posebna priča je bio i AI protivnika koji je dobro izbegavao napade. A što se tiče raznovrsnosti protivnika, to nije manjkalo. Raznovrsnost protivnika i njihovog naoružanja je terao igrača da se adaptira na situaciju, a ne da samo uleće pucajući.

@Skenderevo

Verovatno je igrao na konzoli, inače ne bi mogao da pređe i ostale igre iz serijala...
Crveni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 18:53   #34
dragomix
Deo inventara foruma

Citat:
Crveni kaže: Pregled poruke
@dragomix

Ali zato prvi i najbolji jeste (Halo: Combat Evolved). Tu je priča još bila koherentna (situacija kao sa ME1 i ME3), gde je bilo očigledno da kako su se nastavci ređali tako je priča mutirala (I sam Master Chief je u prvom delu još bio kiborg klase Mark IV, pre nego što ga je zahvatila marketinška kampanja). Posebna priča je bio i AI protivnika koji je dobro izbegavao napade. A što se tiče raznovrsnosti protivnika, to nije manjkalo. Raznovrsnost protivnika i njihovog naoružanja je terao igrača da se adaptira na situaciju, a ne da samo uleće pucajući.

@Skenderevo

Verovatno je igrao na konzoli, inače ne bi mogao da pređe i ostale igre iz serijala...
Pazi koliko sam ja skapirao, on i jeste kiborg. Mada napravili su te spartance kao neke super vojnike, ali Master Chief je i dalje kiborg, mislim da se to nije promenilo. Ujedno je i Spartanac. U Reach-u ima ona jedno sto je isto kiborg. Sve u svemu slazem se sa tobom da je prvi deo svakako najbolji, ali svi elementi iz prvog dela su ostali u svim, igra nije smanjena niti je od nje napravljen hodnik shooter. Svakako pohvalno. Prica je dobro pomerila balans sa Master Chief-a na Kortanu, bukvalno se cela igra vrti oko nje.

Na zalost, Halo 2 sam igrao na XP-u jos davno, sad sam odigrao treci deo i Reach na bratovoj kutiji. Znas da cu probati da instaliram da vidim dal ce mi sad raditi na PC-u. Secam se da je Halo 2 bila prva DX10 igra, i da je iz tog razloga bilo tesko pokrenuti je na XP-u, trebali su neki modovi i nedostajale su neke teksture.
Stara 28.9.2012, 19:47   #35
Pegasus
Član

Član od: 26.12.2011.
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka

Ја сам пробао некада давно играти први део на pc-у, али није хтела да ради нормално (ишла би неко време, а онда ресетовала комп). ШТа ја знам, деловала ми је интересатно.

Је л' су и други наставци изашли на pc или само кец и двојка?
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 20:25   #36
dragomix
Deo inventara foruma

Citat:
Pegasus kaže: Pregled poruke
Ја сам пробао некада давно играти први део на pc-у, али није хтела да ради нормално (ишла би неко време, а онда ресетовала комп). ШТа ја знам, деловала ми је интересатно.

Је л' су и други наставци изашли на pc или само кец и двојка?
Samo kec i dvojka. Dvojka radi na Win 7, sad sam probao.
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Pegasus (28.9.2012), Skenderevo (28.9.2012)
Stara 28.9.2012, 20:57   #37
Skenderevo
Starosedelac

Član od: 20.11.2010.
Zahvalnice: 3.492
Zahvaljeno 913 puta na 500 poruka

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Samo kec i dvojka. Dvojka radi na Win 7, sad sam probao.
Odlicno, to mora da se oplete
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 21:37   #38
dragomix
Deo inventara foruma

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Odlicno, to mora da se oplete
Tih koliko je dvojka dobra, jedva se odvojih od igre. Trojka je stvarno losija, tako da nije ni neka steta sto je nema na PC-u. Sa druge strane steta je sto nema Reach-a.

Jos kad se setim da je ova igra izasla za prvi Xbox, a ne za 360, stvarno mogu samo da skinem kapu Bungie-u. Skidam im i kapu sto su, u trenutku kad su videli da M$ zanima samo novac, potrazili drugog partnera. BioWare je trebao da uradi isto. Nadam se da ce im igre od sad izlaziti za PC.
Stara 28.9.2012, 22:31   #39
dragomix
Deo inventara foruma

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Da, Bungie se odvojio i ostao bez licence za Halo.

Isto bi se dogodilo BioWhore, postali bi opet Bioware ali bi ostali bez licenci... pa verovatno svih osim mozda Baldur's gate i Kotor-a(a pitanje je da li bi zadrzali Kotor licencu).
Ali su likovi ispricali svoju pricu vezano za Halo, i sami su rekli da je sve dalje mozenje seriala. Puko im je film kad je M$ odlucio da napravi Halo Wars, tad su shvatili da je vreme da se ide.

Sad rade na novoj igri, koja ce verovatno biti slicna Halo-u, ostao im je engine, ljudi, sve je tu. Nema prepreke za dostizanje novih visina. Za Helo kao fransizu mislim da je propala, cetvorka ce biti hodnik shooter kao COD, sva draz ce nestati.

Isto je mogao i BioWare, ali nije. Mass Effect ce i dalje da se muze, KOTOR ode u F2P (sto je mozda jedina pozitivna stvar koju sam cuo iz BW u poslednjih godinu dana), Baldurs Gate su odavno napustili, DAO je isto na muzi. Velike kompanije razmisljaju samo o novcu, nije tu kriv samo EA, Ubisoft ubija svoje fransize. Splinter Cell u kojem je Fisher mladji no u prosloj igri svaki put kad se pojavi i magicno mu se menja glas. Ma daj.
Stara 29.9.2012, 14:44   #40
Crveni
Član

Član od: 9.4.2008.
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Pazi koliko sam ja skapirao, on i jeste kiborg. Mada napravili su te spartance kao neke super vojnike, ali Master Chief je i dalje kiborg, mislim da se to nije promenilo. Ujedno je i Spartanac. U Reach-u ima ona jedno sto je isto kiborg. Sve u svemu slazem se sa tobom da je prvi deo svakako najbolji, ali svi elementi iz prvog dela su ostali u svim, igra nije smanjena niti je od nje napravljen hodnik shooter. Svakako pohvalno. Prica je dobro pomerila balans sa Master Chief-a na Kortanu, bukvalno se cela igra vrti oko nje.
Pa i nije baš. Prvobitno su spartanci trebali biti kiborzi načinjeni od palih boraca (očajnički potez strane koja gubi rat, što je ujedno objašnjavalo mali broj istih - projekat je otpočet tek nakon gorkog susreta sa Covenantima i razvijan dugo u otežanim ratnim uslovima), ali je neko u marketinškom odseku mislio pa bi se mlađi igrači lakše uživeli u ulogu istih ukoliko bi oni bili ljudi (i tako dobismo "specijalce" na steroidima u custom šarenim odelima, umesto unificiranih kiborga opremljenim serijski proizvedenom delovima). Samo ćeš u prvom delu i čuti kako se Master Chief naziva Mark IV, dok se kasnije tvrdi da je deo Spartan II projekta (primetićeš da u prvom delu Master Chief ubacuje memorijski modul pravo u korteks, dok u kasnijim delovima na tom delu glave više nema portova, već se modul stavlja na zadnji deo kacige).

Što se tiče Catherine, nigde se ne navodi da je kiborg, već je predstavljena kao borac sa prostetičkom rukom, jer je svoju izgubila u prethodnim bitkama.

Jedan od elemenata koji atmosferu u prvom delu čini uverljivijom, je i taj što igrač tokom kampanje sa ograničenim ljudstvom vodi ogorčenu gerilsku borbu protiv nadmoćnijeg protivnika (što odgovara situaciji u kojoj se našla posada usamljenog i oborenog bojnog broda). U kasnijim delovima se provlači priča o masovnim odbrambenim bitkama za Zemlju, a kada prelaziš kampanju nečeš sresti ništa više saboraca ni tehnike nego u prvoj igri (nemogu da se setim ni jedne igre koja je uspešno kreirala osečaj epske bitke, tako stvarajući utisak kod igrača da je on samo jedan pojedinac u opštem kuršlusu, a ne čovek-armija). Poslednji put kada sam se prethodnom ponadao, je bilo kada sam video ona trajler za ME3, u kojem
Shepard na čelu armije kreće u oslobođenje Zemlje (a svi znamo kako se to završilo).
Crveni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Izlazi Halo 2 za PC !! Inuyasha Akcione igre 28 16.1.2008 14:36
Halo 3! Nenadyus Akcione igre 14 16.11.2007 23:14
HALO 2 na PC-ju dragomix O igrama uopšte 3 6.11.2006 2:19
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Halo 2 za PC! Deusdies Akcione igre 5 1.4.2006 12:15

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:24.