Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2014, 20:34   #181
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Alien: Isolation

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
^
Samo ti odmakni malo, teror će vrlo brzo početi.
Teror ce poceti sutra, jer je vec kasno, smrklo se, a meni nije bas svejedno...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 18:17   #182
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Od mene ocena 9.5/10. Što se mene tiče, najbolja igra godine iz prvog lica, pored Wolfensteina. Atmosfera je kao iz filma, ne znaš gde će da izlati Alien i da krene da te traži, taktiziranje kad su ljudi u blizini, da li da opalim metak i time prizovem tuđina da ih on kolje dok se ja sakrijem ili ću da im bacim suzavac ili dimnu bombu pa da se prošunjam pored njih. Gedžeti su odlični i sviđa mi se kraftovanje istih. Sva sreća pa u ovoj igri nema quick save jer bi ubio smisao igre. Sve se mora taktizirati i ići korak po korak. Motion tracker je skoro stalno upaljen, kad čujem zvuk da je Alien sišao iz cevi, odmah tražim mesto da se sakrijem i čekam ga da se popne opet. Ume da bude dosadan pa da se ne vrati gore, pa onda moram i njemu da odvlačim pažnju ili da se šunjam pored njega. Kad se sakrijem ispod stola, pa kada prolazi na 20cm od mene i vidim mu onaj dugačak rep i uopšte kako je Alien urađen, nakoži mi se ježa. Bacač plamena malo olakšava stvari kada se nabavi. Grafika je prelepa, neko je već spomenuo da su osvetljenje i dim među najlepšim koje smo videli.
Da sumiram, igra je perfektna za ljubitelje napetosti i šunjanja i ne biste trebali da je zaobiđete. Svaka preporuka.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Atwa013 (23.10.2014), bela lampa (23.10.2014), bokela (23.10.2014), D.J.Quimby (10.11.2014), doctor (25.10.2014), markos807 (30.10.2014), pentraksil (23.10.2014), Rainman (23.10.2014), Skenderevo (24.10.2014), Telepatic (15.12.2014), Vladimirus86 (23.10.2014)
Stara 25.10.2014, 20:25   #183
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Evo i ja da se javim, zavrsio sam igru . Samo cu reci da sam i dalje odusevljen . Za mene je ovo bez ikakve sumnje igra godine (za sada mada sumnjam da ce izaci nesto bolje do kraja godine, voleo bih da gresim).
Pisao sam dosta o njoj u prethodnih par postova i moji utisci su i dalje isti. Odlicna igra. Ima svojih mana ali po meni nista toliko bitno da bi kvarilo celokupni utisak.

Mozda nekome zasmeta takozvani "pacing" na pola igre ali meni je odlicno legao i mislim da bi teranje istog od pocetka do kraja narusilo citavu anskioznost susreta sa tudjinom. Svaki segment ima svoj zalet i prica se odlicno odvija. Prica nije nista specijalno ali se odlicno odvija. Ne znam zasto bi nekome ovakav "pacing" bio problem.
Mozda ce nekome smetati vracanje kroz upravo predjene deonice (hodnika, sobe itd.) zbog opravke ili nekog drugog problema, ali po meni i to daje neku car igri (bukvalno ne zelis da se vracas tamo jer znas da je "ono" i dalje tu) To je za .

Tudjin nije toliko strasan kao pojava (a i vise smo ga naucili napamet posle toliko godina) ali igra i dalje uspeva da ga predstavi kao ozbiljnu pretnju. Strepnja od njegovog pojavljivanja je konstantna, cak i sa dobijanjem bacaca plamena susreti nisu bas lagani. Jeste da je igra malo laksa jer dobijas jos jedno orudje u arsenalu, ali ja sam se trudio da ga stedim koliko god mogu, jer nisam bas primetio da ima pregrst goriva za njega, iako istrazujem poprilicno. Par puta mi se desilo da sam poslednju kap istrosio na jedan susret..jednom sam poceo da bezim kao lud do vrata i promasio skretanje Nisam imao gde i stajao sam u mracnom uglu sa praznim bacacem, slucajuci ubrzane korake koji su sve blizi i blizi ....Noge su mi se odsekle, a nisam uspeo da sejvujem pre toga.

Sve su to maestralno odradjene situacije od koji gotovo nista nije skriptovano, sve se to desava u trenutku. Nema jeftinih izletanja, nesto sto ne podnosim u danasnjim horor filmovima i igrama, jako jeftin nacin da nesto predstavis kao strasno i jezivo. Jednom sam kroz mracan hodnik morao da cekam u uglu (opet sateran u cosak ) cekajuci da se tudjin pojavi...Izvukao sam bacac a upaljac na njemu je osvetlio jedan les koji je bio tik pored mene...dobro sam se iscimao, a nema ni govora o bilo kakvom skriptu ili reziji, sve onako u hodu. Atmosfera, zvuk i citava situacija je ono sto ovde ne da mira . Vec sam pohvalio odlicnu grafiku, pre svega meastralno odradjeno osvetljenje.

Koliko ja vidim igra nema vise krajeva (mozda i gresim), u jednoj recenziji sam video da su to stavili kao negativno . U svakom slucaju meni je kraj sasvim OK, mozda je malo cudno ubacen onaj

Spoiler za kraj:
Quicktime event na kraju, moglo je to i bez toga jer nema bas mnogo smisla. Obican cutscene bi bolje legao cini mi se.


Sve u svemu ja sam i vise nego zadovoljan zavrsetkom. Vidim po internetu ljudi se bune za kraj te ocekivali ovo, te ocekivali ono samo ne znam po kojoj logici kada se zna

Spoiler za Spojler za film "Aliens":
Da je Amanda umrla kada je imala 60 godina, svi ocekivali da ona umre u igri, nema smisla


Takodje dosta njih je ocigledno ocekivalo

Spoiler za Kraj:
Obracun kod OK korala sa tudjinom, svi su toliko optereceni cinjenicom da tudjinu nisi mogao da naudis....po meni potpuno bezveze zahtevati tako nesto. Neki su ocekivali i klasican happy end, a neki ocigledno nisu ukapirali da je Amanda prezivela, svetlost preko skafandera je i vise nego ocigledan znak



Ali generalno, svi su zadovoljni igrom (osim onih koje ne vredi vise pominjati).

Naci ce svako mane u njoj (sto je normalno) ali igra je, sve zajedno gledano, odlicna i pravo remek delo po meni. Ogromna preporuka, preci ce se ovo jos par puta, ali kada se pritisak vrati u normalu
Au, raspisah se poprilicno, ali valjda je to jos jedan znak koliko mi se igra dopala
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Atwa013 (25.10.2014), bokela (25.10.2014), filpan (25.10.2014), markos807 (30.10.2014), Vladimirus86 (26.10.2014)
Stara 28.10.2014, 18:23   #184
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Igra je 8$ kod norvezana na Steam-u pa ako imate nekog neka vam nabavi
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2014, 21:37   #185
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

I kako sad oni imaju takve popuste, a mi ne?
Jbt, igra izasla skoro, a ovako povoljna?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 2:12   #186
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
filpan (6.11.2014), Marko Radonjic (8.11.2014), Starfighter2 (3.1.2015)
Stara 6.11.2014, 1:43   #187
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Posle mnogo mucenja, sto sa samom igrom, sto sa neplaniranim stvarima (greskom je bila na C particiji pa obrisao sve kad sam nanovo instalirao sistem), prilikom ponovnog prelaska (to je bio takav stres, ne mogu opisati ), doneo sam sledecu odluku, meni se igra toliko dopala pa sam resio da sacekam neki popust ili GOTY izdanje, pazarim, ispostujem tvorce i onda je odigram k'o co'ek, mislim da je to najmanje sto su zasluzili i sto moja malenkost, kao zadovoljna, u ovom slucaju, buduca musterija, moze da uradi i doprinese nekom boljem sutra.
Od mene sve preporuke, igra odlicna.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
bokela (6.11.2014)
Stara 6.11.2014, 18:21   #188
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Stradaće mi srčka uz ovu igru. Osećaj gotovo konstantne strave bez jeftinih dža -bu trikova je urađen jako dobro, tako da je napetost uvek na visokom nivou,
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
pancevac8888 (6.11.2014)
Stara 12.11.2014, 4:16   #189
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

malo da postavim moje utiske.. igra je VEOMA dobro uradjena, iako nisam presao mnogo ( to hell with it, nisam jos ni aliena video), svidja mi se optimizacija.. sa mojom masinom da mi postavi automatski na ultra je retka situacija za novu igru. koliko treba vremena da se predje , od prilike? nisam mnogo citao i gledao o igri da nebi naisao na neki spoiler
EDIT: i da. vidi se po postu u koje vreme se igra ovo
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 13:42   #190
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Do nekih pet sati danas igra upola cene

http://www.pcgamer.com/alien-isolati...until-6pm-gmt/
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 14:42   #191
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

http://youtu.be/T2QatoTDJvA?t=2m8s

Da li moze neko da mi objasni kako ovaj deo da predjem. Pokusavao sam, gledao sam gameplay i nista mi nije jasno.

Samo na pocetku ovo sa racunarskim kutijama i onim ljudima, kako da pobegnem i sta da ukljucim.
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 19:57   #192
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
CoFigamer kaže: Pregled poruke
http://youtu.be/T2QatoTDJvA?t=2m8s

Da li moze neko da mi objasni kako ovaj deo da predjem. Pokusavao sam, gledao sam gameplay i nista mi nije jasno.

Samo na pocetku ovo sa racunarskim kutijama i onim ljudima, kako da pobegnem i sta da ukljucim.
Nema standardnog nacina za prelazak tog dela (ili bilo kojeg drugog u svakom slucaju), jednostavno ces morati da se sunjas u zavisnosti od situacije. Mozes da vidis da li neka od ovih kutija (kao na pocetku klipa) ima SPEAKER ili nesto pa da ih zamjavas sa tim, ja sam prosao pazljivo se skrivajuci i cekajuci pravu priliku. Za drugi nacin stvarno ne znam
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 23:06   #193
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Nema standardnog nacina za prelazak tog dela (ili bilo kojeg drugog u svakom slucaju), jednostavno ces morati da se sunjas u zavisnosti od situacije. Mozes da vidis da li neka od ovih kutija (kao na pocetku klipa) ima SPEAKER ili nesto pa da ih zamjavas sa tim, ja sam prosao pazljivo se skrivajuci i cekajuci pravu priliku. Za drugi nacin stvarno ne znam
Prosao sam, ipak hvala na odgovoru. Igra je bas dobra, vristao sam u par situacija
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 1:00   #194
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ma ja sam je igrao živo Š**nje. Najgore đubre koje sam igrao.. Taj Alien tačno zna gde si ti i uvek te nađe. Ne možeš se sakriti od njega i uvek je ispred tebe. Tačno sam igrao da vidim da li sam u pravu i nema greške.
Prolazi kroz zatvorena vrata ko ništa (da je rupa odozgo pa hajde ali nije). Sakrio sam se jednom tako da ni sam sebe ne bih mogao da nađem on me je našao za sekundu....Tebi svuda traži naeki hack ili pasword da prođeš a Alien prolazi bez problema. Otvoriš vrata sa paswordom posle sekunde on je već ispred tebe i ubijete. Posle probam otvorim ista vrata uđem pa brzo izađem on je opet tu blizu kraj tebe...
On se kreće veoma brzo a ti ko puž kad hakuješ ne možeš da vidiš i ćapi te. Zatim ne možeš da zaključaš nikakva vrata.
Logično je ako sam ušao kroz vrata sa paswordom da niko bez lozinke ne može da prođe al mućak on može. Jedina vrata nema druge mogućnosti za ulaz jok on je ispred tebe i vidi te sa kilometra čemu onda takva besmislena igra...
Još jedno veliko Š**nje na možeš da napuniš burence sa svih 6 metaka već jedan po jedan, još kad ti daju da nađeš po jedan metak stvarno idite u ...... Crap neviđen..
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 1:03   #195
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

^Ti se zavitlavas?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 4:38   #196
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
^Ti se zavitlavas?
Ja se nadam
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 11:08   #197
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Rage quitter.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 11:22   #198
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Alien se uvek mota u zoni u kojoj se nalaziš, bez obzira koliko misliš da si ga zaobišao ili se udaljio od njega, to stoji. Ali svaki put kad te nađe, za to si isključivo sam kriv (reaguje na buku, trčanje (!!), disanje dok si u plakarima, motion tracker kad si blizu i sl.). Pojedina vrata mogu da se zaključaju "iznutra" (jednom kada uđeš u prostoriju), imaju okrugli prekidač pored ulaza.
Trčanje je najveći "problem" u igri, svo vreme mora da se mili i jedine situacije kad trčanje može da prođe je kad si na dva metra od prekidača koji učitava novu zonu
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 11:40   #199
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
^Ti se zavitlavas?
Mozda mu ne lezi prosto, ili ne igra po pravilima igre.

Uglavnom dao je razloge i to treba prihvatiti.

Mada nzm kolko je on izdrzao sa igrom kad ispada iz poruke, da je svaka mehanika u igri totalni crap.


Citiram Jan Čmelikov opis.

Citat:
Već nakon nekoliko sati provedenih uz igru Isolation se pretvara u Frustration jer igra ne prašta greške i kažnjava svaki, pa i najmanji trenutak nepažnje. Na najvećem nivou težine stiče se utisak da alien vara i ima bezobraznu moć teleportovanja sa jednog kraja mape na drugi i to baš onda kada pomislite da ste mu utekli makar na trenutak.
Mozda je i to problem jacked up prelaz izmedju normal i hard.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 12:40   #200
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Problem je sto je vecina stvari koje je naveo netacna...

Srecna nova godina svima! Da ove godine bude puno dobrih igara.Dovoljno dobrih da od igranja istih, nemamo vremena da pisemo po forumu!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Leonida (3.1.2015), pentraksil (3.1.2015), Starfighter2 (3.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alien, horror, stealth


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sid Meier's Alpha Centauri - Alien Crossfire astralus Strateške igre 1 13.7.2012 9:23
Alien Swarm wolf88 Akcione igre 94 1.4.2011 16:45
Alien breed 2-Assault Juraj Akcione igre 2 29.3.2011 13:33
Sid Meier's Alpha Centauri / Alien Crossfire testera Upravljačke simulacije 7 4.12.2010 23:37
Alien Arena Patton Akcione igre 5 21.4.2008 15:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com