Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2007, 19:51   #1
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Talking Kritike i sugestije

E pa mislio sam da u ovoj temi govorimo o onome sto nam se ne dopada u svetu kompjutera da bi oni koji ga pisu mogli to daeventualno isprave i da sk postane najbolji domaci casopis za kompjutere, ako vec nije . A ako jeste da postane jos bolji...Ne mislim da recimo preporucujete da smanje broj reklama, jer oni zive i od njih a bez njih ne bi bilo ni casopisa , vec pre svega mislim da komentarisete textove, da kazete sta vam se dopada a sta ne u njima, sta bi trebalo da dodaju a sta da izbace...
Evo da pocnem prvi

1) Recimo mogli bi malo vise paznje da obrate na greske. U ovom broju u dodatku o mp3 plejerima u textu kazu jedno a u tabeli drugo, recimo za tip displeja. Takodje u tom testu su pisali neke bespotrebne stvari za koje je po meni bila dovoljna samo tabela, recimo sta ima od opcija, koju bateriju koristi,kapacitet itd. Dok neke stvari nisu pominjali kao sto su trajanje baterije, kvalitet prijema fm radia, dimenzije plejera, mogli su takodje da kazu jos ponesto o kvalitetu zvuka. Dopalo mi se recimo kada opisu kvalitet samog uredja,da li krcka,pucka i tako jos neke sitnice.

2)Recimo u testovima monitora me nervira sto opisuju kako igleda moniotor, dal je siv, crn, okrugao, kockast i ostale bespotrebne stvari. Ok je sto pomenu kakva je ergonomija i kvalitet monitora i postolja al mislim da bi mnogo vise trebali da opisu samu sliku pa cak i da je uporede sa nekim drugim monitorom koji su vec testirali.

3)Sada cu malo morati da pohvalim gosn. uzelca. Njegovi tekstovi mi se
najvise dopadaju u testovima hardvera mada i on bi trebao da promeni neke stvari. Recimo kada opisuje proc, mb, memoriju trebao bi da kaze i koliki je oc uspeo da ostvari i obavezno da navede kakvo je hladjenje koristio tom prilikom.

Eto od mene toliko, sada ste vi na redu. Mozda se kasnije setim jos necega.
Ako neko misli da necija kritika nije osnovana neka to obavezno kaze...

Poslednja ispravka: Dusan_BG (22.5.2007 u 20:18)
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 18:00   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Kritike

Ja se ne slažem sa tvojom kritikom pod br. 2

Ne sviđa mi se ponekad što je loš kvalitet štampe - npr. u ovom poslednjem broju, desilo se da je list "pobegao" kada je prolazio kroz mašinu, pa se osnovne boje ne preklapaju "u milimetar" (čest problem kod starog izgleda časopisa...bože, kad se setim...). Ali to se retko dešava.

I malo da pojednostave tehno rečnik, ponekad. Citat iz majskog broja Hard/soft scene:

Citat:
Monarch (........) se sastoji od 6 jezgara (svaki sa 2 MB). Unutar čipa, jezgra su povezana u 12 aritmetičkih klastera (grupa), 31 memorijski klaster, a poseduje i memorijski interfejs brzine 8 GB/s, dva serijska interfejsa RapidIO, sedamnaest DIFL portova (svaki za opsegom od 2,6 GB/s).......
Ništa mi nije jasno Evo, wikipedišem i guglam u potrazi za definicijama fraza

Imam još mnogo kritika, al' ne smem (šalim se)
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 18:05   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kritike

^ Ovo kad bi se ispisalo čistim srpskim jezikom, zauzelo bi desetak redova
Zato ćuti i plivaj
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 1:34   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Kritike

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
Ništa mi nije jasno Evo, wikipedišem i guglam u potrazi za definicijama fraza
U vreme kad sam ja počeo redovno da čitam SK (davne '95), stručni jezik je bio još izraženiji jer su kompjuteri tada bili mnogo manje rasprostranjeni a auditorijum je činila mahom starija garda. U vreme kad nije bilo net-a, šta misliš kako je bilo klincima kao ja? Pa smo nekako plivali i zato danas znamo toliko koliko znamo. Nije ni zanimljivo kad sve odmah razumeš. Što kaže voodoo - plivaj!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
ballerina72 (22.8.2014)
Stara 4.5.2007, 13:48   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Meni samo smeta qzma kad počne da mlati sa "marsovskom" terminologijom"intergalatičkog" čovjeka... Shvatate šta hoću reći...
Ali kolumna mu je haos u ovom broju.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 15:52   #6
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

da, izgleda da je qzma taki kaki je. neka ga. ako nishta drugo simpa su mu tekstovi. sto se tice primedbi:

1) ako vec opisujete neki monitor, djojstik, USB ili sta god preptostavljam da to radite jer ga ima na trzistu i na ovim prostorima. napisite cenu. makar od koliko do koliko mu se krece cena. izrazi skup i jeftin ama bas nishta ne znace (osim mozda odnos cene i kvaliteta ali mislim da je to nedovoljno).

2) kad pisete o igricama NEMOJTE prepricavati pricu koja prati igru. ubijete smisao (ako je prica bitna) igre. " i na kraju dodjete i spasete ovog ili onog i onda vas izda onaj...."

sto se tice pohvala:

1) odlicno sto ste se pozabavili opisima monitora TFT jer to ce svi imati in matter of no time.
2) svaka cast na duhovitim odgovorima na pitanja iz i/o port-a
(pismo meseca: "ja mislim da je ovaj..." vas odgovor: "your skills in humor has increased to 2" (prim. aut.) (sk 5/2007)

POZDRAV
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 17:24   #7
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Thumbs up Re: Kritike i sugestije

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ali kolumna mu je haos u ovom broju.

EXTRA!!!!
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 17:37   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

tft monitori se inace vrlo cesto opisuju,to je slucaj vec duze vrijeme,u jeku njihove popularizacije.sto se recenzija igara tice,bez kratkog opisa radnje to ni priblizno ne bi valjalo,igre se kupuju zbog price i gameplaya,ne zbog grafike.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 18:36   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Unhappy Re: Kritike i sugestije

Izgleda mi da se pokušava da kaže pomalo o što više stvari, tako da ponekad kao posledica bude da su tekstovi površni. Npr. kada je izašla Vista posvećena joj je cela jedna strana, bez ikakvog udubljivanja u to šta novo donosi, na šta treba obratiti pažnju prilikom instaliranja, šta su prednosti, a šta mane itd. Ne kažem da treba tome posvetiti ceo broj, ali izlazi novi OS posle šest godina pauze i dobije prostora kao neki no-name digitalni aparat ili 101. po redu zamena za notepad.
Ne kažem to sa gledišta favorizovanja jednog proizvođača, naprotiv - mislim da bi trebalo posvetiti malo više mesta svakoj ozbiljnoj premijeri, bilo da je to Windows, Linux, neka bitna aplikacija i sl. Na isti način je i novi Photoshop, bombasto najavljen na naslovnoj stranici, dobio takođe jednu stranu. Moglo je onda na naslovnu i novo CM kućište, budući da mu je posvećena jednaka pažnja.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
A M G (4.5.2007)
Stara 4.5.2007, 19:22   #10
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
tft monitori se inace vrlo cesto opisuju,to je slucaj vec duze vrijeme,u jeku njihove popularizacije.sto se recenzija igara tice,bez kratkog opisa radnje to ni priblizno ne bi valjalo,igre se kupuju zbog price i gameplaya,ne zbog grafike.
ako ako... i treba da nas uvede u pricu ali NE da mi kaze sta se desava na kraju!!!
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 0:28   #11
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

I mene je čudilo to za vistu.

Izgleda da više vole linux

Pošto kako više čitam textove o linuxu, sve mi se više iz nekog razloga ne sviđa.
Instalirao sam jednom jednu distribuciju, boravila je malo na PCiju - i out.
Nekako me Linux na komunizam podsjeća, valjda zato jer je džabe, radi posao, a neće ga niko
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 12:14   #12
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Dusan Maksimovic kaže: Pregled poruke
1) ako vec opisujete neki monitor, djojstik, USB ili sta god preptostavljam da to radite jer ga ima na trzistu i na ovim prostorima. napisite cenu. makar od koliko do koliko mu se krece cena. izrazi skup i jeftin ama bas nishta ne znace (osim mozda odnos cene i kvaliteta ali mislim da je to nedovoljno).
Broj 5/2007
str. 41 - na kraju svakog pasusa je cena dotičnog USB flešića u dinarima
str. 135 - na kraju teksta se nalaze cene sva tri džojstika.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 12:19   #13
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Broj 5/2007
str. 41 - na kraju svakog pasusa je cena dotičnog USB flešića u dinarima
str. 135 - na kraju teksta se nalaze cene sva tri džojstika.
Ma da, to sam video, ali govorim uopshteno, desava se da ne napisete cenu. ne konkretno za ono sto sam naveo... LM, bicu i ja korektan pa cu navesti konkretne primere:

broj 5/2007
str.29 "povoljni kvadrati" monitor Benq FP222Wa niste naveli cenu. ako ne znate kolika je cena napishite da ne znate umesto sto pishete: "Velicina od 22" po ceni od 20, gde je "kvaka"? stvatno to i ja vas pitam: GDE JE KVAKA!?
str.32. "tXe Dzi" ... nema cene ni jednog od dva monitora koja opisujete.
str.36. "Kombinacije, varijacije..." opet za misheve i tastature niste naveli cenu.

Pozdrav

Poslednja ispravka: Dusan Maksimovic (5.5.2007 u 12:58)
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 13:32   #14
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

@Dusan Koliko se meni cini to je eksplicitno uradjeno samo u slucaju Stalkera(igre iz najnovijeg broja nisam citao) i to sa razlogom.ne tvrdim ja da se to ne desava s vremena na vrijeme,ali slozices se da im to nije praksa.kazu o radnji taman onoliko koliko treba da se zainteresuje citalac.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 13:46   #15
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
@Dusan Koliko se meni cini to je eksplicitno uradjeno samo u slucaju Stalkera(igre iz najnovijeg broja nisam citao) i to sa razlogom.ne tvrdim ja da se to ne desava s vremena na vrijeme,ali slozices se da im to nije praksa.kazu o radnji taman onoliko koliko treba da se zainteresuje citalac.
ma slazem se u potpunosti. nije praksa ali se desava. cena - tri znaka. DO I ASK SO MUCH?
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 18:34   #16
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Opis najnovijeg C&C-a je loš.Tema je promašena.Dajem vam ocenu 2.
Razlog1)Previše teksta istrošeno na priči o istoriji C&C serijala.
Razlog2)Dosta teksta otišlo za kritikovanje FMV sekvenci,loše glume,nemogućnost biranja filmova iz menija.... Kao da je to bitno...
~Jedna četvrtina teksta je o tome kakva je sama igra.

Nisam od onih koji će probati svaki noviji "HIT",bez obzira kako ga opišete,ili koju ocenu dobije ta igra.Vidim da je ova igra dobila 88%,pa stoga želim da znam zbog čega je igra zaslužila tu ocenu.Sigurno nije zbog svoje čuvene prošlosti, odličnih/loših FMV sekvenci,ili dobre grafike.

P.S.Ne očekujem da mi odgovarate na ovaj post,jer ako mi bilo ko osim urednika,saradnika SK-a bude protivrečio,krvi ću mu se napiti.
aRTi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 18:37   #17
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Oeh noes, we are doomed!

Igra je zanimljiva u multiplejeru a bogme je interesantno mlatiti i kompjuterske protivnike. Šta više treba od jedne strategije?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 2:04   #18
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Zato ce dramaturski opis "Earth Defence Force 2017" definitivno da me natera da kupim Xbox (cim skupim pare).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 19:16   #19
Scor
Novi član
 
Član od: 4.4.2007.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Trebalo bi da se u testovima hardvera navede koji je bio test sistem. To bi zauzelo red dva u celom textu. Mislim da to nije tako tesko

I takodje mislim da bi u testovima monitora trebalo da vise paznje posvete samoj slici... Zasto se ne bi ugledali na kolege sa benchmarka, ne samo za testove monitora vec kompletnog hardvera
Scor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 21:43   #20
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Mogli bi ste da, u rublici TEST RUN, pišete malo više o besplatnom softveru.
Takođe bibsta mogli da ubacite rubliku TEMA BROJA.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PDarko na korisnoj poruci:
ballerina72 (22.8.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Forum: predlozi & sugestije oluja Forum o forumu 5976 26.8.2013 20:11
FF 2 - komentari, mišljenja, kritike... Eni Aplikativni softver 0 25.10.2006 17:23
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56
sugestije na sajt kenta Zanimljive Web lokacije 9 1.2.2006 21:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com