Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.8.2008, 0:08   #1
sasha015
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Kupovina Windows viste

Ovako...Posto nikako nisam uspeo da aktiviram Vistu na lap topu(Hp laptop,pa ima tu nekih zezancija oko biosa,jer ne prihvata nijedan crack)znam da se o ovakvim stvarima ne prica ali poenta je sledeca.Ostaje mi da kupim original vistu...npr.Home premium u neko dogledno vreme ,sta znam za 2-3 meseca....Znam da je cena oko 120-130 evra za home premium,ali nisam znao ovo.Nisam znao da 9o posto nasih prodavaca uvaljuje "oem " disk kao "Retial".........evo razlike

OEM – Original Equipment Manufacturer -cena za home premium oko 9600 din

OEM softver je predviđen za isporuku uz nove računare, a ujedno je i najpovoljniji način da nabavite Microsoft softver. Nije moguće sve Microsoft proizvode nabaviti na ovaj način, uobičajeno se kroz OEM sistem licenciranja nabavljaju Windows operativni sistemi i Microsoft Office, a ređe druge aplikacije. Znaćete da je OEM softver legalan tako što ćete od prodavca uz originalni instalacioni medij zaštićen hologramom i ugovor o korišćenju, dobiti Certifikat o autentičnosti, vizuelni identifikator u formi nalepnice koju treba zalepiti na kućište računara na vidnom mestu. Certifikat o autentičnosti na sebi sadrži i serijski broj sa 25 znakova koji vam je neophodan za instalaciju softvera. Glavna prednost nabavke OEM softvera je značajno povoljnija cena od standardne, a glavni nedostatak je činjenica da se nakon kupovine softver "vezuje" za hardver na kome je instaliran i ne može se legalno prebaciti na drugi računar.

RETAIL -cena za home premium oko 18-19000 dinara

FPP (Fully Packaged Product) je softver koji možete naći u maloprodajnim objektima, zapakovan u dizajniranu kutiju koja sadrži instalacioni medij zaštićen hologramom, ugovor o korišćenju softvera, jedinstveni serijski broj i uputstvo za instalaciju. FPP proizvodi takođe imaju Certifikat o autentičnosti koji se nalazi na samoj kutiji, pa je kutiju zajedno sa svim njenim pratećim sadržajem neophodno čuvati kao dokaz o legalnosti kupljenog softvera. Softver pre upotrebe morate aktivirati, što je jednostavna procedura koju možete izvršiti preko Interneta ili telefonskim pozivom na lokalni Microsoft centar za podršku u Beogradu. Ukoliko je broj licenci bilo kog Microsoft softvera koji vam je neophodan manji od 5, FPP je uz OEM, jedini način nabavke koji imate na raspolaganju. Bitna razlika u odnosu na OEM je u tome što se FPP proizvod može prebaciti sa jednog računara na drugi, uz uslov da se prvo ukloni sa prethodnog na kome je bio instaliran

Googlao sam jedno 3 sata veceras i slaba vajda....Elem 1 pitanje.Nisam siguran da li sam shvatio sve oko aktivacije Oem viste,tj,ako je aktiviram na laptopu(valjda pri aktivaciji se skenira hardver i to se pamti negde u bazi podatak u microsoftu), onda necu moci kasnije da je koristim na Desktopu(naravno ne istovremeno)?...I 2 pitanje- da li tu oem verziju mogu bezbroj puta da reinstaliram na doticnom laptopu?

Slobodno me ispravljajte za sve sto sam nalupetao i svaka pomoc je dobrodosla....Hvala
sasha015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2008, 0:35   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Windows viste

Nećeš moći da je koristiš na desktopu ili bilo gde drugde. Može se reinstalirati, samo ne znam da li je neograničen broj puta, najbolje da pozoveš MS centar i pitaš. Mada s obzirom da je u pitanju laptop, ne verujem da ćeš je reinstalirati svaki čas.

Citat:
Jedan telefonski broj za tehničku podršku, informacije u vezi sa proizvodima kompanije Microsoft, partnerima, školskim centrima, delatnostima i aktivnostima na lokalnom i svetskom tržištu.
0700 300 300 po ceni lokalnog poziva iz bilo kog mesta u Srbiji
+381 (11) 330 55 00 za pozive sa mobilne mreže i van nacionalne mreže
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial: instalacija Windows viste iz XP-a DonCorleone91 Operativni sistemi 1 10.8.2008 9:12
Mala pomoć oko Windows Viste Harmon23 Operativni sistemi 0 13.4.2008 12:09
Instalacija Windows Viste ? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 116 16.3.2008 17:11
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07
Instal Windows Viste iz DVD-ROM?? zanzi52 Nosači podataka 13 15.1.2007 23:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com