Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2018, 6:06   #1
KaVaC
Novi član
 
Član od: 22.8.2018.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem povezati gtx1060 i monitor

Pozdrav prijatelji imam problem prilikom povezivanja gtx1060 3gb grafike i monitora packard bell viseo 223dx. Monitor ima vga i dvi d izlaz. Prvo sam probao adapter konverter vga to dvi d pa onda kabel dvi d na dvi d musko muski. U oba slucaja imam isti problem, na ekranu mi se ne pojavljuje bios ni nista bude crn ekran sve dok racunar ne podigne sistem. Cim se pojavi desktop stigne i slika ?? Nebi da nesto zeznem sa racunarom a i poprilicno nervira, a ni nemam mogucnost da pristupim biosu. Hvala unapred.
KaVaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 13:28   #2
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Problem povezati gtx1060 i monitor

Prvo, monitor ima ulaz, a ne izlaz. Drugo, da ti nije nakacen i neki TV na tu karticu? I trece, samo spoji DVI/DVI , ne treba ti nista drugo. Da ti nije u BIOS-u nekako ukljucen fast boot? mada opet nema logike da se nista ne pojavi.
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 16:38   #3
KaVaC
Novi član
 
Član od: 22.8.2018.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem povezati gtx1060 i monitor

Ne razumem se preterano tako da oprostite za ulaz izlaz mada nije ni bitno u ovoj situaciji nego da resim nekako problem ako iko zna kako evo male istorije, imao sam pre navedene graficke amd radeon 7850hd 2gb koja je crkla nisam hteo prekuglavanje da radim. Kazem da sam probao i sa adapterom i sa kabelom dvi d obe strane i ista stvar, cisto sam naveo da mi neko neda savet da probam sa tim adapterom. I kabel i adapter konverter su novi tako da neverujem da je do kabla. Takodje sam probao od drugara adapter hdmi na vga i ista prica. Da li je moguce da je do monitora ? A kad je crkla graficka jedno vreme je radio racunar sa integrisanom i sve bilo ok kao i sa starom grafickom. Ovaj problem mi se pojavio kad sam uzeo novu gtx 1060. Pojavi se not connected ili no signal i to nestane kad ucits windows onda se pojavi i slika. Znaci dok ne podigne windows kao da racunar nije ni ukljucen sem sto se cuje i svetli mis i tastatura. Hvala vam ljudi unapred.
KaVaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 19:55   #4
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Problem povezati gtx1060 i monitor

Možda je i suvišno reći ali najbolje uzmi monitor i probaj na drugom kompjuteru. Tako ćeš bar jednu komponentu eliminisati. Ako radi, onda nastavi dalje. BIOS, grafička, adapteri ...

Nagađam ali meni djeluje kao da neka opcija u BIOSu prioritizuje određen konektor koji ne koristiš (hdmi?) ili možda integrisanu grafičku. Proguglaj možda za tvoju matičnu postoji neki poznat bug ili je neko već imao sličan problem. Imaš opciju i da se vratiš na integrisanu pa da pročešljaš podešavanja u BIOSu.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 20:56   #5
KaVaC
Novi član
 
Član od: 22.8.2018.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem povezati gtx1060 i monitor

Hvala na savetima moracu prvo monitor da probam, pa cu to u biosu da vidim. Zanima me da li moze nesto da steti racunaru ? Jer nisu male pare u pitanju bar za mene
KaVaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2018, 14:06   #6
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problem povezati gtx1060 i monitor

Ne mogu da ti kazem kako da resis problem, ali znam da nije nikakav kvar u pitanju i da ne treba da brines.

Ja uvek imam 3 uredjaja prikacena na komp. Dva monitora i TV. Bios mi se prikazuje samo na DVI monitoru, a na drugom monitoru i TV-u pise "no signal" sve dok ne podigne sistem, kao i kod tebe.

Sad sam uzeo isto GTX 1060. Isto ukljucena tri uredjaja, i potpuno isti slucaj, "no signal" na dva uredjaja do dizanja sistema. Znaci nista ti nije pokvareno.

Meni ne smeta pa nisam ni trazio resenje, ali ono sto mozes da probas je da kao sto su ti vec rekli, iskljucis fast boot i integrisanu graficku u biosu.
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2018, 17:11   #7
KaVaC
Novi član
 
Član od: 22.8.2018.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem povezati gtx1060 i monitor

Ljudi uspeo sam u biosu da podesim da prvo cita pci a ne vga i sad sve radi. Hvala vam puno na savetima!!
KaVaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vrlo zamrsen problem oko kompa, POMOC MOLIM VAS!! Paraforce Kvarovi 8 16.2.2016 14:53
Monitor ili Napajanje cudan problem jakooo, molim za pomoc? brutdargent Kvarovi 5 12.11.2013 22:41
Hardwere Monitor problem Nemanjavb Kvarovi 6 11.7.2011 10:32
Čudan problem sa monitorom anadjin Grafika 0 6.1.2010 10:56
Samsung T220 Problem Iceman_37 Kvarovi 4 2.12.2008 0:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com