Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2018, 12:50   #21
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Pozdrav ljudi, obecao sam vam da cu javiti kako napreduje moj "hobi" poduhvat Promenjen cpu koji je posluzio kao dobro flash resenje xD, dodato memorije, i mogu reci da ploca nije kakvom je predstavljaju ljudi. Tj. sve radi kako treba. I cak razmisljam da li je to sve neki trip i da bez klokovanja moze ovde da stane i ryzen 7 2700x. Jeste da nece imati boost ali koga je briga za to. Jedno ili dva jezgra da rade malo bolje meh... Tako da cemo videti za dalji upgrejd cpua u buducnosti, a ovaj mozda dam kevi

Imam neke nedoumice sa memorijom. Naime memorija radi na 3000mhz a inace su modeli crucial 2400mhz. Nije mi jasno kako sam dobio ovoliki overklok? Prosla je memtest bez problema. I dalje sam u cudu. Jer to ovako treba da funkcionise?

Evo i slika sadasnjeg sistema sa prc kucistem xD Uskoro i to menjamo....

https://drive.google.com/file/d/107d...ew?usp=sharing
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2018, 15:27   #22
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Evo jos jednog updejta Ima li neko odgovor za memoriju dokle bih smeo da overklokujem?


https://drive.google.com/open?id=1St...D19RiSz0gCIVAg

Mogu reci da je nebrojeno puta bolje nego ono prc kuciste xD Stvarno ga preporucujem jer ima dosta mesta za cable menagment, dosta mesta za hddove koji su sakriveni zajedno sa napajanjem*podrum xD*... Sddovi mogu da se montiraju vertikalno ili horizontalno, airflow je ekstra jer ima mesta pozadi za kuler od 12cm, gore za 2x12cm i napred 2x12cm... Gore ima filter za prasinu sa magnetima a ima i neki turni gurni filter za napajanje... Ima i providnu stranu, ali nije od stakla nego neki najobicniji plexiglas... Ali za 3300 dinara ne moze bolje nikako.
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2018, 23:50   #23
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Vidi se da nisi upoznat sa "cable management"-om. Svi ti kablovi od front panela idu takođe iza tog "motherboard" lima. Ispod ploče imaš dva proreza kroz koje idu kablovi za audio i za kontrolne pinove.
A ako te zanima kakvo ti napajanje treba, ovo može da pomogne - http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
mala pomoc oko C koda zvicko Programiranje 9 8.8.2014 10:55
Mala pomoc... headshot Grafika 3 4.12.2013 4:23
Potrebna mala pomoc MrgudINC Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 22.11.2013 14:38
Mala pomoc karlos Operativni sistemi 0 28.4.2013 14:47
Mala pomoc oko projekta u Delphiju... Daky Programiranje 22 13.6.2007 22:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com