Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2006, 2:18   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Sve znate, standardno, stalno se ponavljam... novi broj SK i nova kolumna.
Komentari, pohvale, kritike postovati ovde.

BITNO: raspravlja se o Kuzminim kolumnama i vasem misljenju o nekim stavovima koje on iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...

Ovo je deo foruma koji je imao najvise problema sa provokatorima i nece biti tolerisan off topic i neprimereno izrazavanje.

PROCITAJTE PRAVILA FORUMA.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 12:04   #2
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Heh, vrlo agresivno raspolozenje za ovaj mesec. Mada me ne cudi. Nakon sto covek prezivi sve gluposti koje je Jack Thompson napravio pod uticajem GTA serijala, nakon sto se prekrsti nekoliko puta svim dostupnim udovima kad cuje da je Mark Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure zabranjena u Australiji (igra koja propagira uzasan zlocin - crtanja grafita?), pojava debilnog teksta u nekom domacem tabloidu finansiranom od strane ko zna koje polukriminalne grupacije u Srbiji, teksta koji mogu misliti kako je napisan, svakako coveka moze da dovede do besa...

Sta uopste reci o ovoj temi... nerdovi koji sede zakljucani u sobi i ljuste Mortal Kombat ili nerdovi koji sede u igraonici i pikaju 'kanter' - covek stvarno treba da bude operisan od dodira sa realnoscu da pomisli da pred sobom upravo gleda stvaranje nove generacije gangstera, kriminalaca i siledzija.. Ili treba da bude novinar tabloida u ocajnickoj potrazi za sledecom skandaloznom naslovnom stranom...

U svakom slucaju, David Wong je pre par meseci napisao odlican tekst koji ima veze sa ovom temom, a posto sam ja velikodusan, uputio bih na njega:

http://www.pointlesswasteoftime.com/...ensorship.html
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 12:21   #3
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Uuuh, izvrsna kolumna. Dok sam je citao, nije mi silazio djavolski osmeh sa lica I sam sam imao prilike da citam u nekim smece novinama pre par godina kako je Duke Nukem 3D satanisticka igra Mislim, taj ko je pisao ili nikad nije odigrao nijednu igru, ili je na teskim drogama. Sve potpisujem, a narocito mi se dopada deo o Rambu Amadeusu, pogotovo sto Rambo nije kompetentan da sudi o igrama, a mi kao slusaoci jesmo kompetentni da sudimo o njegovoj muzici (covek je napravio jedan dobar album, a onda nas je posle toga smarao godinama nekim muzickim smecem).
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 12:42   #4
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Kolumna mi je bila druga stvar koju sam procitao (1.Empire@War,2.Ja igrac,3.I/O), i apsolutno se slazem. Ostar stav je potpuno opravdan kada pocnu o igrama filozofirati ljudi(?) koji nemaju nikakve veze sa igrama samo u cilju privlacenja paznje. A i cinjenica je da je 80% igara umerenijeg sadrzaja nego filmovi, ili jos gore - vesti! Zasto se jos ljudi pale uopste na MK kada je to prastara igra i uglavnom je igraju stariji ljudi zbog nostalgije?!?

Druga stvar, ako SVESNO napravim igru koja se bavi satanistizmom - PA STA? Zar ne postoji filmovi koji se bave okultizmom i sektama? Mrzim kada ljudi koji ne razumeju neku vrstu zabave pokusavaju da je uskrate onima koji je praktikuju! Svaka cast za text!

Ako nije mnogo off, voleo bih pohvaliti i odgovor na pismo sa nazivom "Crna Kutija"
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 13:04   #5
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

I to sa Rambom ko je on da prica o igricama.To sam slusao na BK-u i kao ovi postanu ovo,oni ono a sta ce postati deca koja virtuelno ubijaju po celi dan(virtuelne ubice ).Izvrsna kolumna.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 13:13   #6
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Obrisali mi post, a baš je bio lep. Tako je to kada su modovi revnosni.
No da se vratimo na temu, tj. novu kolumnu. Ja mislio da je to nešto u vezi sa tužbama protiv rockstar-a u vezi onog izvikanog GTA San Andreas-a (šta ću,meni se nije dopao- nemam nameru da nekoga uvredim , ma i hoću igra je bezveze ) a kad glavni povod jeste tekst objavljen u nekim domaćim novinama.. Uh, to kad se pročita to se odma' automatski veruje , naše novine su poznate po tome da pišu samo proverene informacije iz pera vrsnih poznavalaca problematike.
Međutim čemu tolika buka? Zašto lepo nije posetio kolegu novinara i lepo mu objasnio razgovorom u četiri oka da ne lupeta gluposti o dijaboličnim, opskurnim dejstvima vidoje igara na omladinu u Srbiji. Ipak originalni tekst nisam pročitao tako da ne mogu da ocenim stručnost malog Perice koji je o tome pisao. A što se tiče Rambo Amadeusa, mnogo ga je ozbiljno shvatio. Nije lepo što se podsmeva njemu kao poludom pseudoumetniku , nek presluša recimo album Titanik, koji je jedan od najboljih albuma 90-tih kod nas, koji je sve lepo opisao šta se kod nas događa. (Otiš’o je svak ko valja, ili Kuzmanovićev lajt motiv u poslednje vreme: Šakom (motkom) u glavu). Ali u svakom slučaju on nije kompetentan sagovornik da govori o video igrama ali to ne daje za pravo Kuzmanoviću da ga tako vređa u stvarima u kojima je Rambo kompretentniji .Malo mi to vuče na onoga povtpavola Jul-a i njegova saopštenja. Diskveditujemo čoveka, ne napadamo njegovo mišljenje avgumentima I druga stvar: šta znači ovo: hevi metal i holivud su hiljadu puta imali teže posledice? Pa šta je to? Malo mi je licemeran taj stav, bunimo se kada nešto napada što je nama drago & milo al’ zato mi ni pe’ ni šes’ nego po metalu (to su bre sve satanisti ). Zar ne shvata da je tim poređenjem upravo relativizovao ovo o čemu govori? Kako to recimo da u jednom slučaju postoji nekakva veza između poriva dva omladinca da izvade škorpione i pobiju klince koji s njima idu u školu dok su ručali u menzi i slušanja mog omiljenog žanra (ua, satanisto )- metal muzike (ako ste gledali Kuglanje za Kolombajn znate da je reč o Merilin Mensonu) a u drugom slučaju kada je isto jedan omladinac ubio nekoliko policajaca i ukrao policijski auto jer eto on je to video u GTA pa je hteo to da proba . Nije nego. Ako tako povežeš u prvom slučaju da važi -važi i u drugom slučaju. Princip je isti sve su ostalo nijanse..... (bah dosadno ograničenje na 3000 znakova )

Poslednja ispravka: lijenština (1.3.2006 u 14:15)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 13:14   #7
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Takav pristup temi u stilu "jednoga pravaš drugoga tepaš" mi se ne dopada iako se i ja slažem da su takvi stavovi o štetnosti igara gluposti.... Ne postoji bilo kakav značajan uticaj muzike, filmova, igara, knjiga (dobro poneko i nešto i pročita ponekad) na to šta će čovek raditi u interakciji sa drugim homo sapiensima. Istorija nas uči tome.Uostalom ljudi kao vrsta su bili nasilni i kada je glavna zabava bilo gledanje zida pećine u kojoj se provodi noć pored vatre; dok okolo svetle u daljini oči raznoraznog zverinja. Tada ničega od navedenih izvora mogućeg moralnog posrnuća omladine nije bilo.... A to ih nije sprečavalo da prvom zgodnom prilikom razbiju glavu pripadniku drugog čopora i otmu mu sve banane, i demoliraju tek dekorisanu pećinu . To je ljudska priroda. A i ima svakakvih ludaka napolju. Neko može da gleda Teletabise pa da dobije poriv da ubija i pljačka okolo (gledao je kao mali Tinki Vinkija pa je zbog toga izrastao u ljubitelja ekstaravagantnih specijaliteta- Hanibala Lektora ).
Na kraju krajeva mislim da taj tekst u tim dnevnim novinama je previše beznačajan da bi Kuzmin gnev pravednika eskalirao u tom obimu, sa kolateralnim žrtvama u metalu i holivudu(btw sorry što sam stavio ovo zajedno metal je zakon- ma ćuti bre satanisto ). Ono što Sloba, sankcije, ratovi, hiperinflacija, kriminal, politička buvlja pijaca, beda i nedostatak perspektive nisu već načeli i koje pregurao sve to preko glave ne verujem da bi baš San Andreas ili metal bila ta kap koja je prelila čašu i od normalnog čoveka napravila masovnog ubicu ili bar kontroverznog biznismena.

Poslednja ispravka: lijenština (1.3.2006 u 14:20)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 14:33   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
lijenština kaže:
Međutim čemu tolika buka? Zašto lepo nije posetio kolegu novinara i lepo mu objasnio razgovorom u četiri oka da ne lupeta gluposti o dijaboličnim, opskurnim dejstvima vidoje igara na omladinu u Srbiji. Ipak originalni tekst nisam pročitao tako da ne mogu da ocenim stručnost malog Perice koji je o tome pisao.
...ko da su svi novinari u Srbiji u zgradi Politike...
Da li si siguran da si procitao originalni tekst?
Vise dnevnih novina je objavilo slicne tekstove...

Poslednja ispravka: oluja (1.3.2006 u 14:49)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 14:48   #9
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Zar nisu? Kolika zgrada ja mislio da svi novinari staju unutra...
Pa citirao si me da nisam pročitao originalni tekst... Ali zato Kuzmin jesam. Naročito onaj deo o metalu ( ćuti bre više, satanisto više ili ćemo te na lomaču ) mi je ostao u lepom sećanju.
Edit: Možeš li proveriti da li je Politika objavila takav tekst? Nešto sam se utripovao da jeste... Eh ako jeste, očekujem da Kuzma disciplinuje izgrednika (Šakom u glavu )

Poslednja ispravka: lijenština (1.3.2006 u 15:04)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 14:53   #10
Slick
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Slozio bih se u ovom slucaju sa LIJENSTINOM
Ok bi bio komentar da Rambo nepoznaje dovoljno ono o cemu komentarise, dakle osporis njegove predrasude. Ali ne, Kuzma kao vrsni poznavalac muzike sad je kriticar lika i dela Ramba?! Kritikuje, a zapravo on isto radi?!
I pominjanje Hollywood-a i metal je neumesno. Umesto da odagna sve predrasude, autor namece tezu "pa pogledajte ovo "mozda" ima gori efekat"
Slick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 15:10   #11
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Tekstovi o kojima pise kolumna nisu izasli u Politikinim izdanjima.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 15:31   #12
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Ne da sad ja nesto hocu da branim druga Kuzmanovica, ali imam utisak da se ovde mesaju babe i zabe:

a) Tekst o kome je MK pisao u najnovijoj kolumni je objavljen u javnom glasilu, tj. u novinama. Namera mu je da obavesti/ obrazuje javnost, tj. da utice na javno misljenje. Kao takav podleze javnoj analizi i kritici i iznosenju suprotnog misljenja koje takodje treba da utice na stav javnosti. Pronalazenje autora teksta i odlazak s njim na kaficu u pokusaju da mu se predoci sva lepota i dubina FF VII ili Planescape Torment ili Psychonauts ili Tetris bi bio lep potez ali potpuno neadekvatan. Jedini problem je sto je Kuzmanovicev tekst objavljen u specijalizovanom glasili, pa u opdredjenom smislu on drzi predavanje ljudima koji to vec sve znaju, ali to vec nije njegova greska.

b) Kritikovanje Ramba Amadeusa (o kome bih i sam imao stosta da kazem, ali nije vreme i mesto) je stvar sasvim na mestu jer se u ovom slucaju radi ne o strucnom pogledu na fenomen vec o izrazavanju licnog stanovista zasnovanog na ukusu. Mozda je MK tu otisao predaleko, ali osnova mu je zdrava. S druge strane, sam Rambo pokusava da socioloski protumaci fenomen o kome ima nedovoljno informacija, sto je sarlatanski, pretenciozno i netakticno.

c) S trece strane, MK se svakako donekle ogresio o Holivud i Metal muziku (procitati tekst Davida Wonga koji sam gore lnkovao za poneku pametnu i na ovu temu) ali u njegovu odbranu moze se reci da su, barem istorijski, ove dve kulturne grane svakako blize 'mejnstrim' publici nego sto su igre cak i u ovom trenutku, pa je njihov uticaj na socijalne/ kulturoloske promene definitivno jaci.
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 15:32   #13
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

mislim da je originalni tekst izasao u "novostima", dakle ne u nekom tabloidu koji pretenduje na debilizam, nego u "ozbiljnim" dnevnim novinama duge tradicije, u kojim stalno izlaze neke gluposti. stvarno da se chovek zapita o njihovoj uredjivachkoj politici(sa jedne strane imaju par dobrih kolumni, ali ostalo je kilavi thrash). ali istorijat tekstova o "velikim problemima" omladine u Srba u ovim novinama je dugacak. ja recimo citam novosti, deluje jadno ali pored politike verovatno najbolje dnevne novine(bez obzira na sve gluposti), i stalno se zaprepatsim kad procitam tako neke idiotizme. secate se one price o simbolu bafometa na vratima sobe iz koje je ubijen djindjic? mislim takvi tekstovi ne izlaze ni u zoni sumraka, ali...

nego da se vratim na kolumnu. ovo mi je jedan od najboljih kuzminih tekstova, mozda zato sto je dovoljno ostar, i sto je to jedan od retkih novinara u srbiji koji raskrshtava sa gluposhcu, pa makar ona bila i u sferi IT_a. elem, da ne hvalim vise, nije mi se svidelo ono za ramba, jer ipak njegovu muziku neki ljudi slushaju, i ne moze se reci da je losha, ali to je stvar ukusa. mislim kuzma je u pravu kad ramba napushava za nekompetenciju, jer isti postaje glavni dushebriznik srpske omladine, skoro pa kao bora djordjevic.
druga stvar je sa metalom i holivudom, mada se nacelno moram sloziti sa tim, jer stvarno metal i holivud imaju dosta negativnijih posledica od civ3, ali... mislim da cini slicnu gresku kao oni u novostima, **** ga kuca se rusi a baba prede vunu. da li je stvarno holivud i metal uopste zasluzio da se pomene na spisku stvari koje srbe trenutno unistavaju? ja mislim da nije, ali opet to je samo moje mishljenje.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 15:41   #14
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
lijenština kaže:
metal muzike (ako ste gledali Kuglanje za Kolombajn znate da je reč o Merilin Mensonu)
Po hiljaditi put, muzika koju svira Menson nije metal!

Sviđa mi se ovaj novi Kuzmin stav teranja u qrac svih negativnih pojava umesto argumentovanog izlaganja zašto su iste loše. Od pametovanja više vajde nema, sad samo motka treba da radi.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 18:11   #15
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Opet je počeo,posle februarske bledunjave jadikovke o malim kinezima koji igraju igrice za pare.
Ponovo je Kuzma onaj stari sa svojom agresivnom i psovačkom kolumnom.Crvi,živina,poluludi pseudoumetnici,motke-bravo majstore to treba sitnoj raji da im neko kaže ono sto žele da čuju- igre razvijaju pozitivne osobine kod omladine a da oni koji kažu suprotno-to su šumari i budale.Što bi jedan novinar gajio u svojim tekstovima kulturu reči,odmerenost,tolerantnost kada moze da povladjuje vladajućem primitivizmu i preti motkama neistomišljenicima,da podcenjuje nečiji višegodišnji rad.
Jadan Miodrag "go to hell" Kuzmanović- u pomanjkanju ideja izmislio je neku kampanju u našim medijima protiv nasilnih igara.Samo,što je pre par godina veoma sličan tekst objavljen u jednom hrvatskom časopisu(da li je to bio PC chip,pc play ili Vidi ne mogu da se setim).Tamo su na tapetu bili emisija "Latinica" na HRT-u a kod naseg Kuzme Rambo Amadeus i ministar prosvete a sve ostalo je isto:i zabrinute majke,penzioneri taksisti i domaćice i hajka na GTA i plasenje javosti nasiljem iz igara da bi se zamaskirali tezi problemi i pokvareni advokati,Holivud,hevi metal i nasilni ocevi,pa čak i "križanci između mravojeda i kiborga".Kako je moguće da su ova 2 teksta tako slična,doduše hrvatski tekst je i imao nekog smisla za razliku od Kuzmanovićevog
Čim neko kaže nešto negativno o igricama odmah ga naš cenjeni kolumnista proglasi poluludim,pseudoumetnikom,neobrazovanim,a ume i da bude muzički kritičar.Razumem ja to donekle-igrice su veliki biznis od koga mnogi slični Kuzmanoviću lagodno žive ali preterano je toliko mrzeti nekoga samo zato sto je istakao štetnost nasilnih igara.
Džaba motke i uvrede-plagijat je plagijat,to se ne može zakamuflirati.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 19:30   #16
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
Vodooo_NBGD kaže:
Po hiljaditi put, muzika koju svira Menson nije metal!
Brate vi stvarno terate mak na konac. (Nije metal već.... Nešto vrlo slično metalu, ali to je više neki rok, jer se.... pa ide objašnjenje.... meni to nije važno. Da li je 100% ili 50 % metal ili je u stvari samo unazad pušten kantri , te podele su uglavnom tu da bi se kršile, niti sam se ikad obazirao gde je suptilna granica između raznih žanrova... Ako cepaju gitare i neko se dere da istera bes iz sebe meni to odgovara. Kao to drugi zovu, da li death, goth, power, new, industrial, ili je samo običan rok… Da li je to važno ako je dobra pesma? Ali eto ako je to tebi važno neka bude tako... Izvinjavam se ) Ovde je princip u pitanju- da li se može generalizovati jedna vrsta muzike kao nepoželjna zato što po nekom suludom mnjenju su to sve satanisti I sektaši koji to slušaju , a ovamo branimo onu oblast koja nam je srcu draga koja je sličnim generalizovanjem napadnuta?
Citat:
Meho Krljic kaže:
Kritikovanje Ramba Amadeusa (o kome bih i sam imao stosta da kazem, ali nije vreme i mesto) je stvar sasvim na mestu jer se u ovom slucaju radi ne o strucnom pogledu na fenomen vec o izrazavanju licnog stanovista zasnovanog na ukusu. Mozda je MK tu otisao predaleko, ali osnova mu je zdrava. S druge strane, sam Rambo pokusava da socioloski protumaci fenomen o kome ima nedovoljno informacija, sto je sarlatanski, pretenciozno i netakticno.
Tačno. on ima pravo na lično mišljenje o dometima poezije i muzikalnih sposobnosti Antonija Pušića, ali on je tim svojim postupkom ispao upravo onakav kakav prigovara tom novinaru (opet ponavljam nisam čitao originalni tekst ali sam čitao kolumnu) a i samom Gospodinu RASMC-u.. Dakle iznosi se subjektivno mišljenje o nečijem opusu a pri tom nije usko stručna oblast ekspertize gospon Kuzmanovića. Isto tako pretenciozno i nektatično... I tako sve u krug. I svi znaju sve. Svako svakoga kritikuje. To je divno. Što neko završi fakultet, pa da uči i obrazuje se dovoljno je da ima svoje lično mišljenje. Samo daleko ćemo stići tada. Lepo, isto tako je i verovatno taj novinar iznosio svoje subjektivno mišljenje o video igrama. I šta -nikom ništa. Eto ja skoro pa dipl. (ih što mi je titula ) pravnik je'l mi to daje za shodno da kritikujem čoveka koji se bavi ekonomijom kao životnim pozivom i da govorim kako je on loš ekonomista zato što je odvalio neku glupost iz pravne oblasti? Dakle iz nečega što nije njegovo usko stručno obrazovanje? Ja se mogu ograničiti samo na ono u čemu sam bolji od onoga koga kritikujem. Suprotno postupanje se zove diskreditacija sagovornika, ne napadanjem onoga što je rečeno već onoga ko je to rekao.Zbog toga je i stanje ovako kakvo je u zemlji. Ljudi misle da sve znaju. Eto ja nemam pojma o mnogo čemu (sad će da mi uleti Voodoo_NBGD sa Mansonom pa da me poklopi . Dobro de, stidim se..... Izvini što sam lupio ) .....

Poslednja ispravka: lijenština (1.3.2006 u 20:05)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 19:31   #17
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

...Ali ja to priznajem. Ja neću da kažem nekome da je ništa od čoveka samo zato što mi se ne sviđa ono što govori jer ne poseduje dovoljno znanja u nekoj oblasti u kojoj je ja posedujem. Ali to me ne opravdava da se poput dečijeg sveznanja obrušim i na ono o čemu imam možda samo mnjenje ili nedovoljno informacija. Prvo treba sesti lepo, pa učiti , pa jednog lepog dana( u zavisnosti od talenta pre ili kasnije) svirati gitaru bolje od gospodina Pušića pa mu lepo sa punim pravom reći - eh, paceru nemaš pojma- pokrij se ušima od stida. No ne. Koristi se lepa julovska taktika popljuj protivnika pa onda ne moraš da se mučiš sa argumentacijom kako on nije u pravu zbog toga i toga.... A ne. Ovako je dovoljno reći ma ko je on, nekakav priučeni poluludi muzičarčić koji ne zna gde je šupalj, i sve u tom stilu. Eh, izem ti takvu kolumnu. Uostalom veliki broj ljudi se ne razume u računare, niti je ikada posedovalo računar- oni su publika takvih tekstova koji kukaju nad zlehudom sudbinom i budućom moralnom čistotom kanteraša i ostalih sektaša - s tim se i slažem sa ovomesečnom kolumnom, ali uvek je i bilo takvo stanje. I šta sad? Ljudima koji ne poznaju dovoljno neku oblast mogu se pričati raznorazne bajke, zato što oni ne poznaju istinu od laži, ili još gore poluistine.
Pri tom da se razumemo: ni ja ne pretendujem da sam baš nešto mnogo informisan u toj ili nekoj drugoj oblasti, ali ovde je princip u pitanju- svako nek radi ono što najbolje zna. A sa druge strane ja ni ne smatram da sam ja ovde bolji poznavalac video igrara od Kuzme jer to svakako NISAM niti sam rekao za Kuzmu da on suck in IGRICE ( da udarim gde ga najviše boli ) samo zato da bi ga omalovažio, zato što mi se ne sviđa recimo onomad što je nahvalio onoliko onaj respawn festival -COD2. Zašto? Zato što ja znam da bi to bilo moje lično mišljenje. Izjava u stilu da je COD 2: OMG,OMG, Vau! Padoh u Nesves’! i ne stoji baš po mom MIŠLJENJU. Ali baš zato što je to samo moje MIŠLJENJE ja ne dovodim u sumnju ni pod tačkom razno njegovu stručnost po pitanju procene video igara. Dakle nek se Kuzma ograniči na svet kompjutera i sva pitanja u vezi s tim;a ocenom sposobnosti džaranja po instrumentima određene individue koja se time bavi da bi zarađivala za lebac neka budu najpozvaniji da procenjuju , o gle čuda, muzički kritičari . Neka svoja mišljenja van oblasti IT-a zadrži za sebe.

Mala digresija: zašto se toliko uopšte i raspravljam, mora da sam načisto prolupao

Poslednja ispravka: lijenština (1.3.2006 u 20:29)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 22:04   #18
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
lijenština kaže:
Brate vi stvarno terate mak na konac. (Nije metal već.... Nešto vrlo slično metalu, ali to je više neki rok, jer se....
Ama čoveče, Menson nije ni približno metal, ali NI PRIBLIŽNO. Šta je metalno u njegovim pesmama, reci mi molim te? On je metal isto koliko je 50 Cent tehno, zato što, eto, sadrži elektronske matrice u svojim pesmama...
Dakle pamet u glavu pre komentarisanja muzike koju ne poznaješ.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 23:30   #19
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Menson nije metal, daleko bilo. mnogo je bolji. ako kazete da je metal bukvalno vredjate coveka. dosta vise o Mensonu, pocece covek da stuca nije ovo topic o Mensonu...
sto se tice kolumne (koju nisam procitao, ali po vasim postovima mogu odlicno da zakljucim o cemu se radi u istoj), shvatite ljudi da covek mora jedanput mesecno da izadje sa novom kolumnom. zasto se uhvatio ove potpuno nevazne teme? kad kazem nevazne mislim na to da srpsko drustno nije dovoljno emancipovano da bi se bavilo temama kao sto je nasilje u video igrama. ovde ljudi gledaju kako ce da razvuku platu od prvog do prvog i nemaju vremena da se bave tako suptilnim temama, poput one iz kolumne. tek neko drustvo sa vecim stepenom razvoja svesti moze da o tome polemise. dakle, koga u Srbiji 2006. briga za nasilje u video igrama i zasto je kolumna uopste napisana? pa zato sto nije znao o cemu drugo da pise, tj. nije imao inspiraciju. tema je atraktivna (ali lagana i potpuni zicer, koji moze da se odradi za pola sata inspiracije), ali potpuno nebitna. zasto nije rekao jednostavno da Rambo nije kompetenan da komentarise kompjuterske igre, bez da vredja coveka (koji je opet mirodjija u svakoj corbi i mora da komentarise sve, ali necemo sad o tome)? pa zato sto ljudi koji daju pare za SK ocekuju od Kuzmanovica da bude ostar, da proziva i preti. to prodaje casopis! on to odlicno zna i jos bolje radi. daleko od toga da ja nesto kritikujem coveka ovde (njegovu kolumnu ipak najvise volim u SK, iako se ne slazem uvek sa njim). a to sto je rekao za metal i holivud je potpuni bullshit.
ako cemo iskreno nista od toga svega ne kvari omladinu. sve je u porodici. ako je dete dobro vaspitano, nema te igre/muzike/filma koje ce ga potstaci na nasilje. ako je dete "ispusteno" od strane roditelja, nisu mu potrebne igre isl. da bi divljao po gradu. zvucim ko neki cale , ali je stvarno tako. to je sustina cele ove price i staje u par recenica. sve preko toga je tupljenje one stvari ne bi li se popunio prazan list papira i zaradila plata.
sve u svemu, imamo jednu verovatno (kazem verovatno jer necu kupiti novi SK iz drugog razloga) atraktivnu i duhovitu kolumnu, ali sa potpuno promasenom i sto puta prezvakanom temom. proslomesecna kolumna je bila manje duhovita i atraktivna, ali je barem bila originalna.
moze to Kuzma mnogo bolje, ali ne moze svaki mesec da zabode bullseye. better luck next time
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 1:14   #20
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Mislim da je Kuzma bio oštriji nego ikad! U pravu je, naravno! I ja igram "nasilne igrice" bar 15 godina pa nisam
izrastao u delikventa koji puca sacmarom u ljude sa nadvožnjaka. To je samo još jedan dokaz koliki su ameri idioti. Ili je
u pitanju zavera protiv Rockstar games-a. Svako normalan pravi razliku izmedu iluzije i stvarnosti a onaj ko to nije u stanju
zreo je za kliniku. Mislim da se gospodi metalcima nece svideti ono što je Kuzma rekao u vezi Heavy metala, mada je tacno da postoje
izrazito agresivno i rušilacki nastrojeni bendovi. Što se Ramba tice, njega nije trebalo da shvata za ozbiljno. On je covek sam po sebi
neozbiljan i citav život gleda kao za*ebanciju i tako se i ponaša. Imao sam priliku da ga licno upoznam i popricam s njim u par navrata i mogu samo da
kažem da s njim nikad nisi nacisto kad je ozbiljan a kad ne. On je samo uspeo da unovci to svoje zezanje. Inace, zove se Antonio a ne Antonije i takode
je gamer. Ne nešto okoreo, ali se ipak igra. Takode ima obicaj da ljudima "soli pamet" kako su neke stvari štetne
(alkohol, trava, evo sad i igranje) koje i sam radi. Zašto, ne znam a verovatno ne zna ni on. Ne branim ja Ramba, nego samo kažem da ga ne treba shvatati toliko
ozbiljno. Ministar obrazovanja je promašen slucaj. Covek koji je jedva uspeo da se uglavi na BILO KOJU funkciju u vlasti, ne zaslužuje pažnju. Setite se samo koliko
je želeo da bude gradonacelnik BG-a! Na kraju je samo njemu znanim potezima uspeo da bar bude ministar obrazovanja. A i to mu ne ide (a i kako bi).
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com