Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2019, 18:05   #1
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

Daklem, imam taj problem sa misevima! Generalno svaki traje oko 2 godine i onda umre. Ciklus smrti pocinje tako sto pocne da secka na mojoj mega kvalitetnoj generickoj A4 podlozi od 200 dinara, i onda sve vise i vise dok ne umre. Sad, posto u mojoj sobi ima poprilicno vlage, ja sam to u pocetku pripisivao vlaznoj podlozi, tj kad kada se podloga prosusi, mis stvarno radi volje, ali to je samo privremeno. Ne kupujem bas najskuplje miseve, ali nie ni jeftino djubre. Evo sad i moj novi Steelseries Rival 110 poceo da zaseckuje posle 5-6 meseci! Neznam kako je to uopste moguce, ali sve me vuce da nekako krivim tu podlogu! Da li je to uopste moguce, da podloga kvari miseve?? Koju drugu uzeti? Gumenu, ili sta? Valjda je moj mis opticki, ne laserski
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2019, 18:10   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

duni par puta u optiku što jače možeš možda se prašina skuplja, probaj bez podloge..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2019, 19:45   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

Evo ja imam te A4Tech podloge od 200 dinara već 7-8 godina i nijedan miš mi nije crk'o (ako izuzmemo XL-747H koji generalno imaju problem sa skrol točkićem). Pre će biti da tebi od vlage crkava elektronika.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2019, 20:58   #4
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

Da, bila dlaka na senzoru, radi bolje sad, ali znam da kada se prvi put desi da secka, to je pocetak kraja. Verovali ili ne, na kartonu radi losije, a i imao sam mnogo problema sa starim misem. Od znoja sa sake, karton pocne da se raspada i mali komadici papira upadnu u senzor!

Jbmlg, ne strada elektronika, kao da se senzor i ubrzano trose u vlaznoj sobi. Dal da probam s ovim? https://www.aliexpress.com/item/4000053592076.html Gumena, bar ne bi trebalo da skuplja vlagu kao stara krpena, tek kada raspalim vatru uvece i zagrejem sobu, mis pocne da radi lepo
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2019, 12:52   #5
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

Moj najiskreniji savet. Ili resavaj taj problem sa vlagom ili izlazi iz te sobe. Ovo ti pisem zbog zdravlja, a ne zbog bilo cega drugog. Jer ja na zalost znam do kakvih problema moze da dodje sa zdravljem zbog vlage u sobi gde boravis i spavas, jos kod mene nije bila tolika vlaga kao sto si ti opisao kod sebe.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2019, 13:28   #6
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

I koristi jednobojne podloge (tamnije boje). Jeftini misevi hoce da se tripuju sa sarenim podlogama.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2019, 21:44   #7
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Moj najiskreniji savet. Ili resavaj taj problem sa vlagom ili izlazi iz te sobe. Ovo ti pisem zbog zdravlja, a ne zbog bilo cega drugog. Jer ja na zalost znam do kakvih problema moze da dodje sa zdravljem zbog vlage u sobi gde boravis i spavas, jos kod mene nije bila tolika vlaga kao sto si ti opisao kod sebe.
Ali... ali... Hidratacija bi trebalo da bude zdrava!

Nije bas tolko strasno, jes ima malo nesto dodatne vlage is kujne i kupatila, ali generalno vlagu ipak odredjuju vremenske prilike, a mi zivimo blizu reke, tako da od toga nema bezanja.

Podloga je neko cudo modernog dizajna, crpi vlagu iz vazduha kao kaktus! Kupih danas novu podogu za 90 dinara cisto da probam, i mis radi lepo! Juce je malo falilo da zaplacem, izgleda da ipak mora nova. Imal neko neku preporuku za neku kvalitetnu podlogicu sa ali buvljaka?\
Edit: takodje, vrede li one sa odmorom za zglob? Nikad nisam imao takvu neku
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2019, 0:15   #8
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

Koristim podlogu sa "jastukom" za zglob dugo i mnogo mi je udobnija od onih bez toga. Must have što se mene tiče.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
srksi (18.12.2019)
Stara 18.12.2019, 22:45   #9
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Podloga kvari miseve?? Koju kupiti?

Juce je malo falilo da zaplacem! Mis opet poceo da *****ava.. Cistim senzor destilovanom vodom, radi malo nesto bolje, ali opet pocinje da *****ava posle 2 sata! Prcnem senzor krpicom, i... skoro totalno otkaze! Da poludim! Gledam, kao da ima neko trunje unutra, danas ga rastavim, ocistim, sastavim, novi 5 meseca stari mis, i... Radi al ne radi! Kao da ga vucem kroz baru, pravu liniju ne mozes da povuces pa da ga j**** Smo sto nisam suzu pustio...

Guglam, bijem glavu,gledam postove. Savet na sajtu: ako imate problema updejtujete "firmver". Ajd da probam, davljenik se i za slamku hvata, apdejtujem softver za konfiguraciju, i negim cudom mis radi kao da se nista nije desilo!
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju konzolu kupiti?? stewazy Šta da kupim? 47 23.2.2008 1:37
Koju konfiguraciju kupiti? Prince Šta da kupim? 19 12.11.2007 23:17
koju agp grafičku kupiti ati 9800 xt ili 7300 gt agp pomoć Iilija64 ŠDK - Grafika 13 25.10.2007 18:01
Pomoc-DDR2 Koju za kupiti RC21 Osnovne komponente 26 5.3.2007 13:10
Koju GeForce 6600 kupiti??? Mookey Grafika 93 20.6.2006 18:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com