Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2008, 19:50   #1
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom X3: Terran conflict

Za sve ljubitelje X-univerzuma i hardcore pirate/trgovce/industrijalce/bounty huntere i ostale svemirske nindže, jedna lepa vest:

Za 15. septembar najavljen je release novog (i poslednjeg ) dela sage smeštene u X-univerzum:

X3: Terran conflict.

http://www.egosoft.com/games/x3tc/info_en.php
http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=11128

Grafika je - kao što smo do sada navikli - sjajna, a znajući ovaj serijal još jednom nas čeka igra od čije kompleksnosti otpadaju uši.


Obećane su brojne promene, unapređenja i dodaci, među koje spadaju i:
  • New ships and mission
  • Boarding parties
  • Bombers
  • Flight wing groups
  • Missile frigates
  • A new User Interface
  • Non-player corporations
  • New and improved mission-handling
  • Military outposts
  • A bunch of new weapons.
Teaser trailer.

Evo i par slikica za kraj:




Poslednja ispravka: shrafko (5.9.2008 u 20:07) Razlog: dodatak
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2008, 13:09   #2
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

cek, pa ovo mu dodje neka ekspanzija? kako tek sad? kako ce onda da otpadaju usi od grafike? zasto se onda ne zove x4? itd
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2008, 21:53   #3
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Igra može da prođe kao standalone ekspanzija.
X3 je u nazivu prevashodno zato što se koristi isti endžin (X3 Reality) i jako sličan univerzum (znači klaster Ceo's Buckzoid biće maltene na istoj lokaciji kao i u X3: Reunion).

To što se koristi isti endžin je po meni sasvim ok, s obzirom da je tamo neke 2005. kada je pušten Reunion jako mali broj igrača mogao da uživa u "full" grafičkom doživljaju - zbog velikog broja poligona, particle effecta, itd igra je iziskivala GPU sa 256 RAMa i na 256 bita za ugodno igranje tako da je u tom trenutku relativno mali broj igrača mogao da uživa u igri onako kako su programeri originalno zamislili. Sada kada su omasovljene nvidije serije 8 i 9 i radeoni 3xxx to neće predstavljati toliki problem.

I rekao sam da će od kompleksnosti otpadati uši. Čitaj malo
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 21:46   #4
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Release date pomeren na 3. oktobar.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 0:54   #5
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

e jes, reko si od kompleksnosti, nego si poceo recenicu sa grafikom, pa sam ja samo otpratio dalje
sto se tice ovoga sto citam, voleo bih da univerzum bude drugaciji, mislim, ako jos jednom vidim alpha prime, upucacu se
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 1:49   #6
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Bez brige, Alpha Prime sigurno nećeš videti u Terran Conflictu..
Možda vidiš Argon Prime doduše
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Doolio (17.9.2008)
Stara 17.9.2008, 2:07   #7
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Bas bih voleo da odigram ove X igre. Da li su igre izlazile kao nastavci (kraj prvog dela je pocetak drugog)? Ili su sve nezavisne tj. da li da ih igram redom ili ne?
Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 3:05   #8
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

ne moras uopste redom da igras, stavise, ne bih ti ni preporucio da igras recimo keca, posto je dosta ispravljeno u kasnijim nastavcima. igre su dosta 'elitoidne', znaci open-ended, free-roam i tako ti neki termini su u opticaju, tako da ti je potpuno svejedno koji deo igras. imas i free mode, koji te samo baca u svet, bez storylinea, koji je po meni i bolji za ovaj tip igre.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 4:36   #9
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Toce,
prethodne delove možeš da odigraš, a i ne moraš
Prva igra - X: Beyond the Frontier izašla je još 99te. Grafiku neću da komentarišem, igra stara 9 godina ne može da bude eye candy, međutim najveći je problem što je bila poprilično neizbalansirana... patchevi su samo donekle sredili to. Savetujem da preskočiš ali da pročitaš ovaj opis na Wikipediji kako bi poVatao konce.

X2: The Threat.. now you're talking E od toga se već slobodno može krenuti.. igra iz 2003. sa još uvek solidnom grafikom, ispravljenim brojnim propustima iz prvog dela i nastavkom priče.

X3: Reunion (trenutno) najaktuelnija verzija, donosi nove podtipove brodova, novi grafički endžin (normalno), kompleksnije građevine (sada fabrike možeš udruživati u tzv. "kompekse", povećavajući njihovu proizvodnu efikasnost) i nastavak priče, naravno. E da, i pirati su zaguljeniji ovde, jeRbo dosta njih umesto lakih lovaca i teretnjaka iz prethodnog dela koristi teške lovce (Falcone i Nove uglavnom) sa gadnim laserima i torpedima koji su u stanju da ti ogule štitove sa par preciznih pogodaka. Frustracija zagarantovana ako im na crtu izađeš u nekom kršu

Zaključak: kreni od dvojke ili trojke. I naoružaj se strpljenjem, igre baš i nisu user-friendly Gledaj na sve ovo kao na EVE online, samo što nema pretplate

P.S: Što se storyline i free moda tiče i nema neke velike razlike. Odrađivanje skriptovanih questova uvek možeš proizvoljno da doziraš, po mogućstvu kad uštekaš dosta keša i poveliku flotu kickass brodova. Ja sam igrao storyline mod pa sam 99% igre trgovao/gradio/napucavao se kad/gde/kako mi se ćefne.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Nenad Kozarska Dubica RS (9.3.2010), Toce (17.9.2008)
Stara 17.9.2008, 9:33   #10
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Eto meni zanimacije za ove hladne dane
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 11:22   #11
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Bez brige, Alpha Prime sigurno nećeš videti u Terran Conflictu..
Možda vidiš Argon Prime doduše
dobro, dobro, ispermutovo sam
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2008, 18:02   #12
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Igra je zvanično izašla i to još pre neki dan, tako da vas obaveštavam sa malim zakašnjenjem.

Potražite je kod omiljenog "prodavca"
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2009, 17:35   #13
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Uh, započeo sam ovu temu pre sto godina, i u međuvremenu ni jedan jedini post o samoj igri. Popularan žanr, nema šta (ljudi, ako su vam se svideli Pirates! ili Elite, nema teorije da vam se ne svidi X3: TC... isti je fazon maltene).

Elem, ja sam se konačno dokopao svoje verzije (nedostatak odgovarajućeg antibiotika je sprečavao ranije konzumiranje ), patchovao na 1.4 (patch težak oko 90 MB) i samo mogu da kažem WOW.

Definitivno najbolja igra smeštena u X-univerzum do sada. Dodata nova fakcija (Terran, tj. starosedeoci planete Zemlje), sa svojim naoružanjem i flotom, što broj ukupnih letelica kojima se može upravljati podiže na preko 150!

Zaplet je zanimljiv, ne bih da spojlujem drugima, ali ukratko - Terranci i Argonci upadaju u fazu hladnog rata, pošto non-Terran fakcije (Argon, Boron, Paranid, Split, itd.) razvijaju teraformere koji su svojevremeno ruinirali planetu Zemlju i okolne kolonije (zloglasni Xenon-ci, pandan Geth-u iz Mass Effecta.. AI ukratko ).

Naravno, tu je i ostala menažerija - Yaki pirati, "obični" pirati, (the) Khaak, krijumčari, itd.. u svakom slučaju, ne prođe mnogo pre nego što se upadne u neki veći okršaj (naravno, piratska ološ još uvek preferira Argon Nove sa rear turretom, koji tako efikasno kida vaš početni M4 lovac... ).

Zanimljivo je što sporednih misija ima znatno više nego ranije, i uzimaju se direktno od osoblja sa svemirskih stanica/kapetana obližnjih svemirskih brodova, tako da više nema potrebe za sletenjem na stanicu, iščitivanjem Bulletin Boarda, itd.. Svaka stanica/brod koji nudi misiju obeležen je odgovarajućim simbolom na radarskom prikazu / HUDu.

Uvedeno je dosta novina - capital ships je sada moguće zarobiti i tako što ćete im ubaciti kapsule sa marincima koji će obaviti klasičan takeover (nažalost, samo veći i skuplji brodovi imaju mogućnost da uskladište i lansiraju kapsule). Interfejs je redizajniran, pa su vam opcije za komunikaciju, navigaciju, weapons management, info paneli itd. uvek dostupni sa leve strane ekrana, a i džojstik + miš (+ eventualno po koja prečica sa tastature) ispada dobitna kombinacija. Malo komplikovano za početnike u ovom serijalu, ali sistem je poprilično intuitivan. Ova moja.. ermm.. "distribucija" je došla i sa pogolemim PDF uputstvom, tako da nije teško navići se.

Posebno me raduje što su ubačeni i sektori u našem Sunčevom sistemu, tako da je pravo zadovoljstvo leteti kroz saturnove prstenove ili se napucavati između Jupitera, Ganimeda i Evrope.

Optimizacija je sasvim pristojna, na X2 5600+, 3 GB Rama i 8800GT igram sve u 1680x1050, AA 4x, AF 8x, sva podešavanja na high i svemirski pejzaž i brodovlje izgledaju jako impresivno, a o eksplozijama i da ne pričam

Sve u svemu - ogromna preporuka, bar za gejmere koji nisu u casual fazonu

P.S: X3: TC teži oko 8 giga.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
mmn2911 (26.3.2009), Nenad Kozarska Dubica RS (9.3.2010)
Stara 26.3.2009, 17:45   #14
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Probao sam X3: Reunion i posle par sati morao da batalim. Elem u igri ne postoji ama ni najmanji hint nekog uputstva ili tutorijala. Dakle počevši od one uvodne misije do provaljivanja gde se "daje gas" i svega ostalog prso sam kada sam već posle samo nekoliko minuta igre naleteo na neprijatelje (prvi ulazak u onaj Gate ili kako se beše zove). Na stranu sve to ali meni se nekako igra i u vizuelnom smislu nije preterano dopala. Jeste stanice su fantastične, svemir takođe ali nekako mi se čini da su na svim ostalim elementima štedeli. Doduše i za današnje standarde hardver je relativno a MUST da bi se ovo čudo igralo na propisnom nivou. Da ne bude da pljujem bezrazložno pre neki dan sam se ponadao da će DartStarOne biti bolji... Nije poživeo sat vremena na računaru

Sve u svemu... Još jedan od razloga zbog kojeg sam batalio X3 što sam već u startu video koliko će sama igra biti komplikovana. Da ne pominjem one maratonske puteve do ciljeva

Mada vidim po netu da se X3 ljudima ili svidi do bola ili pljuju kad god stignu. Izgleda da je meni ponestalo pljuvačke
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2009, 18:04   #15
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Ne znam za X3, ali X2 je igra koja se voli ili mrzi. Kod mene je bilo ovo prvo, i igrao sam je dosta dugo, mada nisam isprobao capital brodove sem 3 mammotha kojih sam imao (tankeri). Posto nemam hardver za X3, ostaje mi da se nadam da cu da ga igram, ali mi se po slikama mnogo vise svidja dizajn X3 brodova. Zemlja kao frakcija je plus...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2009, 22:35   #16
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Lepo kaže mmn2911, X-igre ili volite ili mrzite.. nešto kao Marmite

Slažem se s tobom Holodoče, za novopečene pilote/pirate/trgovačko-fabričke mogule u X-svemiru, početak je traumatično iskustvo - odsustvo dobrih tutoriala je rak rana celog serijala. Ja sam još imao sreće da pazarim originalni X2: The Threat sa štampanim uputstvom pa sam se opet neviđeno patio dok nisam isprovaljivao osnovne stvari. Ali posle prosvetljenja (što je potrajalo... imalo se dosta slobodnog vremena nekad) sam se bespovratno navukao. Baš zato je X3: TC znatno bolji od svojih prethodnika - em dolazi sa pozamašnim uputstvom, em imate mogućnost da preko comm-a kontaktirate Terran flight instructor-a koji se mogu naći u centralnim sektorima (lete u Terran Sabre brodovima, M4 klasa.. po performansama sličan Argon Buster-u), ne bi li vam održao kraći crash-course upravljanja, navigacije, komunikacije i napucavanja. Lepo je što su (konačno) uveli i sveobuhvatnu in-game enciklopediju, pa je sad konačno moguće na jednom mestu pročitati sve što vam treba, kad vam treba.

E sad, što kažeš da se igra vuče, i da treba sto godina da se odleti od jedne lokacije do druge... za te stvari postoji SETA (ubrzavanje vremena) modul koji se za sitne pare ugrađuje u brodove, i koji do 10x ubrzava protok vremena. Jako zgodno pri dužim letovima.

Ono što je meni izuzetna satisfakcija u ovim igrama je osećaj dostignuća u trenutku kad pazarite neki bolji lovac ili udarate temelje svoje prve fabrike.. igra se tradicionalno uvek startuje u nekom kršu od broda, sa minimalnom opremom i maltene bez kinte na računu, pa je potrebno dobro se pomučiti da se ušteka koji kredit, ali je zato osećaj kada zamenite svoje Particle Accelerator Cannone sa moćnim Hign Energy Plasma Throwerima (koji koštaju đavo i po) jednostavno neponovljiv Mnogo bolje odrađeno nego kad se u Falloutu 3 pomlati grupica supermutanata odmah po izlasku iz vaulta i lootuju im se minigunovi i rocket launcheri. E da, još jedna jako dobra stvar je što više nije neophodno pucati ogromne pare u Shipyardima za opravku hull-ova oštećenih cappovanih brodova... sada je protagonista opremljen spravicom za zavarivanje, pa je samo potrebno ejectovati se iz matične letelice, dolebdeti do kršine i "variti" po potrebi. Šteta što to nisam provalio odmah na početku, već sam prodao par zarobljenih piratskih brodova zato što sam kontao da nije isplativo da ih popravljam u brodogradilišu

Dobro je što si spomenuo DarkStarOne... osim što su obe ove igre nemačke proizvodnje i dešavaju se u svemiru, dodirnih tačaka između njih više i nema. Koliko je DSO linearan, simplifikovan i casual, toliko su X-igre nelinearne, kompleksne i hardcore. A ja se ložim na hardkor
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2009, 23:45   #17
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Ne znam. Meni se generalno čini da trenutno jedino neka vrsta masivnog multiplayera može da dočara realno ono što bi jedna Elite-like igra trebala da bude. Lično sam recimo veliki obožavalac "Freelancera" i iskreno sam mislio da je igra poprilično kompletna čak i u samom single playeru gde je priča bila da "nestaneš odjednom" kolko je dobra. Međutim onda sam otkrio Void. Igrati takvu igru protiv kompjutera mi je naprasno postalo gubljenje vremena. Istini za volju u poslednje vreme ne svraćam preterano do Omicron Delte (4S-ovci će me ubiti) ali osećaj interakcije sa živim ljudima ispred tvog nišana je ono pravo
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2009, 0:12   #18
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Donekle se slažem, ali opet je teško porediti single-player igre kao što su X3 i Freelancer i MMO kao što je Eve Online. EO mi se nije preterano svideo, em nisam u MMO/MMORPG fazonu (asocijalan tip, šta ćeš), kontrola broda mi je bila nekako bangava (kakav miš bre.. bez džojstika sa min. 15 dugmića + throttle i ruddera sam kao invalid) a i udruživanje u te korporacije me nekako ne privlači. Da se dogovorim sa brothers in arms da u to vreme na tom i tom mestu radimo to i to, pa da mi nešto iskrsne pa da ih nehotično zeznem.. imam i ovako pun kufer raznoraznih drugih obaveza. Ah da, i koncept pretplate mi je nekako odbojan

Kad hoću da iskuliram par sati, istrkeljišem se sa piratima, izvaljam robu, sabotiram suparničke fabrike, gradim svoje proizvodne komplekse, kopam rude na asteroidima, patroliram uncharted sektorima - sve u društvu AI-a (koji ume da bude dosta izazovan, btw). Da mi je do interakcije sa ljudima, otiš0 bih u kafanu
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Stara 30.3.2009, 20:57   #19
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Čisto da ne ispadne da nema stvari koje su mi se svidele u X3 Reunion-u
Inače autor baj mi

X3 Reunion Soundtrack
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
shrafko (30.3.2009)
Stara 31.3.2009, 0:24   #20
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: X3: Terran conflict

Postaćeš ti još zakleti fan X-serijala.. samo još da ubodeš odgovarajući thread - tvoj post se odnosi na Reunion.

Nego, da ne bude da o ovoj igri pričam samo u superlativima, enormno me je iznervirala mehanika u jednom delu. Šteknuo sam oko 10 mil. kredita (i to isključivo odrađivanjem borbenih misija i zarobljavanjem i prodajom neprijateljskih brodova, mrzelo me je da trgujem i gradim fabrike i rudnike), imam 10ak brodova (tankeri, laki lovci, presretači, izviđači, teški lovci, itd.) i rešim se da svojoj Yaki Susannowi (teški lovac) pridodam još tri zarobljena Nova Raidera kao wingmane (takođe teški lovci, sporiji od Susannowe ali sa jačim štitovima i većim cargo bay-om). Obične Nove sam prodavao pošto su mi prespori.

Prvo opravim ova 3 Raidera, posle im kupim 25MJ štitove, proširim im cargo bay na max, izmaksiram speed i okretnost, instaliram sve moguće dodatke (istresem se iz svemirskih gaća, drugim rečima) i naposletku ostaje da im nabacim neke pristojne lasere. Tu mi se najbolje pokazuju High Energy Plasma Throweri, za pristojnu sumu koliko koštaju nanose nenormalnu štetu. Obiđem ceo poznati svemir (oko 30ak sektora sam otkrio do sada), sve Supply Dockove, sve fabrike lasera itd... i nigde nema da se kupi HEPT! Bio sam i kod Paranida, i kod Argonaca i kod Teladija, i svima je stock na 0. Sad imam opciju da Novama nabacim neke uboge Particle Accelerator Cannone (koji su krš), Phase Repeater Gun-ove (malo manji krš) ili da čekam do sutra da fabrika proizvodi laser po laser (a treba mi min. 10 komada), ili da sam izgradim HEPT fabriku (?!) koja je enormno skupa, i kojoj treba 5 različitih sirovina da proizvede jedan HEPT. A nešto mi kaže čak i da postavim fabriku u neki sektor, našao bih negde one 3 sirovine (Energy Cells, Ore, itd. kojih ima u velikim količinama), a za one preostale bi bila ista priča kao i za lasere.

Bedak
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World in Conflict dr.antrax Strateške igre 289 17.2.2020 16:15
Conflict: Denied Ops King James Akcione igre 13 11.4.2008 15:18
Conflict: Total Storm Сухой Akcione igre 4 30.8.2007 20:49
TP-Link conflict? Sting Kvarovi 6 11.3.2007 21:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com