Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2007, 17:32   #1
diab10
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Poruke: 98
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Gigabyte GA-M52S-S3P ili Asus M2A-VM

Dvoumim se izmedju ove dvije ploce, koje su mi dostupne i imaju skoro istu cijenu. Namjeravam sklopiti mashinu za prosjecne potrebe, malo 2D DTP, multimedija itd. Procesor ce biti ovaj novi sempron LE-1100, jedna od ovih ploca, 1GB Kingmax na 800 i ostalo. Bitno je da ce konfa ici sa 20" Samsung 2032BW (potreban mi je veliki monitor, a razlike u cijeni izmedju nekog znj 19" i ovoga su zanemarljive), pa me interesuje kakav ce biti rezultat sa integrisanom grafikom, posto nema potrebe (novca) za odvojenom.

Gigabyte me privlaci zato sto sam vec imao iskustva sa njihovim plocama sa ovim chipsetom, odlicno rade, prednost ove ploce sto ima dosta pci slotova, mada za sada prakticno imam mozda samo potrebe za jednim. Jos jedna velika prednost su Nvidia chipset/graficki drajveri. Mane su da nema DVI i sto ne znam kako ce se ponasati na visokoj rezoluciji od 1680x1050, i cini mi se da nema gigabitni lan.

Kao prvu prednost Asusa vidim DVI, iako sam na netu citao da ljudi imaju cesto problema sa kvalitetom prikaza slike, sto zbog biosa, sto zbog cudljivih atijevih drajvera, sto me upravo najvise i odvraca od ove ploce. Prednosti su jos gigabitni lan i firewire (koji mi opet bas i ne treba toliko).

Samo su ove dvije ploce u opticaju, dakle bez Biostara, Abita, ECS-a il stajaznam cega. Iskustva i prijedlozi? Unaprijed hvala
diab10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus m2n4 i Gigabyte 8600gt- ZVUK NE RADI! stesha Grafika 3 26.9.2007 23:51
ASUS extreme 8600gts vs Gigabyte 8600gts(koja se manje greje)??? gently Grafika 1 2.9.2007 14:37
Asus i Gigabyte prave novi brend? Wild Boy Vesti 32 11.8.2006 2:14
Maticna Asus VS Gigabyte ixnay Osnovne komponente 31 12.3.2006 12:34
Gigabyte ili ASUS ??? Zeljko ŠDK - Grafika 17 9.1.2006 22:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com