Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.7.2022, 13:50   #81
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Da li bi sama igra i priča bili zanimljivi nekome ko nije upućen toliko u sam univerzum i likove? Pogledao sam nekoliko Marvel filmova, Avengerse gde se ovi pojavljuju ali sam uglavnom ostao slep za dosta tih njihovih interakcija i među-odnosa.
Da, mislim da bi.
Dosta toga se pohvata iz njihovih međusobnih razgovora ko je ko i šta je šta, ali ako baš hoćeš neke osnovne informacije o likovima, blagi spojleri, ostali članovi mogu slobodno da dopune ako znaju bolje:
Spoiler za likovi:

Starlord, sa Zemlje, sticajem okolnosti završio u drugoj galaksiji.

Gamora, usvojena ćerka Tanosa, glavnog zloće Marvela. Ubica, ali je dobra u srcu, nemam pojma kako je završila kod Starlorda.

Draks Uništitelj, koliko znam porodicu mu je ubio Tanos, zato ne veruje Gamori. Fizički jak i otporan, stvari shvata veoma, VEOMA bukvalno.

Grut, hodajuće drvo, rečnik sveden na "I am Groot" i koga jedino od svih na brodu razume Raketa, na foru je R2D2-a iz Star Wars-s.

Raketa - propali eksperiment i najluđi član posade, dobar sa eksplozijama i tehnikom. Veoma ceni Gruta. Definitivno nije rakun.
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2022, 14:48   #82
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Da li bi sama igra i priča bili zanimljivi nekome ko nije upućen toliko u sam univerzum i likove? Pogledao sam nekoliko Marvel filmova, Avengerse gde se ovi pojavljuju ali sam uglavnom ostao slep za dosta tih njihovih interakcija i među-odnosa.
Nisam ljubitelj MCU uopšte i većina filmova mi je osrednja, dosta njih sam i batalio.
Guardians, prvi deo mi je super, drugi deo sam "na silu" odgledao.
Ali ova igra, je odlična.
Gejmplej je onako, ali sve ostalo je na vrhunskom nivou. Odnos među likovima, njihovi karakteri, glasovna gluma, sve je na najvišem nivou.
Apsolutno nije neophodno da znaš bilo šta o MCU ili da moraš da gledaš Guardianse, da bi uživao u ovoj igri.
Ovo je, zapravo, sve ono što su Marvel's Avengers trebali da budu.
Od mene preporuka, jer vredi odigrati.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
player1 (3.7.2022)
Stara 4.7.2022, 2:55   #83
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke


Ovo recimo jako fali SW Jedi: Fallen Order-u gde je razgovor sa likovima iz tima minimalan i na čemu bi trebalo da porade u drugom delu. I ne samo oni već i ostale igre gde je vođenje tima u fokusu.
Ne mislim da ovo fali FO. Guardiansi imaju ovakvu interakciju pre svega u stripovima i to su dosta dobro preneli na filmsko platno, a jos bolje ovde.Svaka cast ljudima iz Eidosa na ovakvoj igri, ali sve sto je trebalo da urade jeste da isprate stripove i da naprave SP igru, da se ne lazemo...
U stripovima taj Starlordov cuveni filmski muzicki miks nikad nije dobio toliko na znacaju koliko u filmovima a u igru su stavili likove iz stripova sa odlicno implementiranim tim muzickim aspektom, tako da je to win-win situacija.
Jedna od retkih igara koju sam odigrao pre narodne verzije i ni malo se nisam pokajao.Za fanove lektira a i za sve ostale koji vole dobru story-driven igru.
FO mi je, sto se ovoga tice, bio bas kako treba.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2022, 9:24   #84
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
U stripovima taj Starlordov cuveni filmski muzicki miks nikad nije dobio toliko na znacaju koliko u filmovima
Pa to je negde i očekivano. Hoću reći, mogu da napišu u pozadini se čuje "White wedding" ili bilo koja druga stvar, ali osim ako nema neki audio dodatak, teško da može ostaviti utisak. U filmu i igru je to pun pogodak. Na kraju krajeva, mlađa publika je imala priliku da se upozna sa nekim sjajnim numerama, koje možda nikada nisu ni čuli.
Što se igre tiče, meni je izbor numera zaista fantastičan i odlično je uklopljen.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2022, 11:00   #85
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Pa to je negde i očekivano. Hoću reći, mogu da napišu u pozadini se čuje "White wedding" ili bilo koja druga stvar, ali osim ako nema neki audio dodatak, teško da može ostaviti utisak. U filmu i igru je to pun pogodak. Na kraju krajeva, mlađa publika je imala priliku da se upozna sa nekim sjajnim numerama, koje možda nikada nisu ni čuli.
Što se igre tiče, meni je izbor numera zaista fantastičan i odlično je uklopljen.
Mislio sam više na to da u stripovima nikad nije bilo nekih preteranih referenci na to koliko njemu znaci taj mix ili muzika generalno.Nisu se time zamarali.U igri mi je taj deo bio odlično implementiran i igra je sada nezamisliva bez toga, a u filmovima mi je taj deo bio prilčno bzv... neozbiljan.Neozbiljan koliko i u igri momenat kada ih SL pozove da se pregrupišu i dogovore oko taktike...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2022, 11:20   #86
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Po meni jos jedna bitna stvar vezana za igru je da su skoro svi likovi bolje uradjeni nego u filmu. Najbolji primjer su Drax i narocito Mantis. U filmu su oboje tu da im se smijes, dok su u igri mnogo vise od toga. Razgovor sa Drax-om na Knowhere je frnomenalan. Mantis tokom citave igre pokazuje koliko je zapravo mocna kao lik u svakom pogledu. O svi ostali likovi su bolji po meni.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2022, 17:51   #87
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Ne znas ti bajo moj sta je Batista bomba
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
doctor (5.7.2022)
Stara 4.7.2022, 20:16   #88
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Po meni jos jedna bitna stvar vezana za igru je da su skoro svi likovi bolje uradjeni nego u filmu. Najbolji primjer su Drax i narocito Mantis. U filmu su oboje tu da im se smijes, dok su u igri mnogo vise od toga...

Spoiler za nije spojler:


Slažem se sa tobom, u filmu su previše plitki kao likovi. Čak se i Batista žalio da su upropastili lika u filmu i sveli ga na jeftin humor.
On je želeo mnogo više da uradi s njim. Verovatno mu je zato i sledeći film sa Čuvarima kao Draks poslednji.
Inače, meni je Draks u igri fenomenalan, mnogo puta sam se cepao od smeha na njegove komentare, naročito sa Raketom...

Mislim da sam došao negde do pola igre, priča se ozbiljno zahuktala, zaista uživam.
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2022, 20:03   #89
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Sve low u 1440p neigrivo. Smanjio sam rezoluciju na 1080p, dobio neke cudne artifakte plus isto bih odokativno rekao da je ispod 60fps-a...

Opasno dobro graficki izgleda, ali ovo ce ipak cekati neki RTX, 1070 je jednostavno pregazena ovde
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2022, 23:55   #90
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Starlord: "What is that? An Earthquake?"
Drax: Unlikely, we are not on Earth.


Ovaj Draks. Svaki put me oduva...
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2022, 23:52   #91
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Dok sam igrao imao sam osecaj kao kad sam bio klinac i gledam ondasnje Diznijeve dugometrazne crtane ili slicno. Kao kad sam prvi ,drugi put gledao Lion King ili Aladina. Klise ali utemeljene vrednosti, pozitivna atmosfera i kada je negativna ,lak ali ne glup sadrzaj. Dobro skuvano da se lako vari ali ne bez ukusa. Takav je i gemplej . Jos uvek ima ljudi koji umeju da prave to .
Postalo je klise a sada je izuzetak kao klasicna romanticno ljubavna prica ,kao recimo Days Gone koja nekad bese kliserica a sada retkost.
Pomaze mnogo i vrhunska produkcija ,prosto ovo je takva igra .
Nije bitno kakvu ocenu bih dao , igra jednostavno prija.
A Drax je tako smisljen da se sale same namecu u kontekstu i sto je najbolje rade skoro svaki put. On je nabolji lik a i zemska nije daleko.
Rakun forsira bes nekada vise teatralno ,mozda sto nije ljudski lik pa mi tako deluje .Drvo po prirodi lika nije nesto zanimljiv all odlican drugima kao ogledalo posto stalno cuti vidis koliko ostali prsnu na momente .
Dobro je sto je Petar promenio frizuru kao odrastao . ali ok sto je zadrzao muziku
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Markius (7.7.2022)
Stara 7.7.2022, 17:25   #92
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Sve low u 1440p neigrivo. Smanjio sam rezoluciju na 1080p, dobio neke cudne artifakte plus isto bih odokativno rekao da je ispod 60fps-a...

Opasno dobro graficki izgleda, ali ovo ce ipak cekati neki RTX, 1070 je jednostavno pregazena ovde

Nex, probaj da instaliras stariji driver. Nvidia je izgleda nesto zeznula kod novijih. Meni je moj 970 na 1080p nenormalno seckao, nisam znao sta je...Na low, na medium, jednostavno nista nije htelo.
Vidim posle na netu da noviji drajveri zezaju, instalirao sam stariji i sve je islo kako treba. To je za 900 seriju ali probaj mozda radi i za 1000.

Ja sam instalirao 471.11 za moju 970.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2022, 19:29   #93
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Na preporuku članova ovde, počeo i ja da igram. Iskreno, zaslužene pohvale, kojima se pridružujem.
Čak iako je bilo pomena da borba nije baš najbolja, meni je sasvim pristojna, legao mi je taj stil borbe, muzika tokom nekih sekvenci je odlična, vajb sjajan, interakcije likova su šlag na torti!
I sama priča se odlično drži, malo koja igra me je privukla ovako od samog starta, u poslednjih par godina.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2022, 16:49   #94
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Cim zavrsim metro i ja cu da napadnem ovu igru...Deluje mi primamljivo..
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2022, 2:56   #95
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Evo poceo sam i ja da je igram pa cemo da vidimo na cemu smo...Odigrao sam nekih pola sata i za sada mi deluje primamljivo..Dugo nisam igrao neku slicnu igru..Malo zabave nije na odmet..Vizuelno mi izgleda jako lepo...Za sada sam odvrnuo sve na maks i guram 75fps sto je full za moj monitor,ali znalo je da padne na oko 65 i tako...U bas zahtevnim scenama...Videcemo kako ce se dalje odvijati igra...Navikavam se na rtx efekte polako.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2022, 11:20   #96
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

RTX je suvišan, bolje je imati stabilniji frejmrejt nego efekte koje i ne primećuješ osim ako se ne udubljuješ.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2022, 12:49   #97
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Исто то одвајкада важи за ултра-макс графичка подешавања.
sp01 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2022, 16:03   #98
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

A dobro..Istinaa je da nije fascinantno lepse,ali se primeti razlika.Da li je to isplativo u odnosu koliko vise gpu se muci,to je vec diskutabilno.Moja graficka uspeva da drzi stabilan fps,a da se gpu ne napreze bas na 100%,tako da nemam potrebu da ga iskljucujem.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 12:24   #99
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Od kako sam postao primarno smrdljivi konzolaš u isto vreme sam mega-zahvalan na tome što ne moram nikad ništa da podešavam ali u isto vreme mi nedostaje taj tweaking kad mogu da žrtvujem fensi efekte da povećam rezoluciju ili framerate.

GotG izgleda fenomentalno na 1080p TV-u kod mene na Series S ali bih recimo radije da se igram u manjoj rezoluciji na 60 fps u ovakvim igrama gde se konstantno nešto dešava - i prosto nemam tu opciju sa ovom konzolom jer je neko tamo odlučio da to ne mere batke. Isto tako sam igrao i Metro Exodus koji ima i raytracing na konzoli od 300e pri stabilnih 60 fps ali je rezolucija umela da padne toliko nisko da mi prosto ne ide u glavu što nisu ostavili opciju da se isključi RT, rezolucija bi bila daleko veća.

S te strane je PC stvarno neprikosnoven, svako može da izabere da se igra kako hoće... S tim što je PC gaming jednostavno postao nesnosno skup što se hardvera tiče za nekog (kao ja) ko nema vremena da se igra više od nekoliko sati nedeljno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 12:44   #100
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Marvel's Guardians of the Galaxy

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Od kako sam postao primarno smrdljivi konzolaš u isto vreme sam mega-zahvalan na tome što ne moram nikad ništa da podešavam ali u isto vreme mi nedostaje taj tweaking kad mogu da žrtvujem fensi efekte da povećam rezoluciju ili framerate.

GotG izgleda fenomentalno na 1080p TV-u kod mene na Series S ali bih recimo radije da se igram u manjoj rezoluciji na 60 fps u ovakvim igrama gde se konstantno nešto dešava - i prosto nemam tu opciju sa ovom konzolom jer je neko tamo odlučio da to ne mere batke. Isto tako sam igrao i Metro Exodus koji ima i raytracing na konzoli od 300e pri stabilnih 60 fps ali je rezolucija umela da padne toliko nisko da mi prosto ne ide u glavu što nisu ostavili opciju da se isključi RT, rezolucija bi bila daleko veća.

S te strane je PC stvarno neprikosnoven, svako može da izabere da se igra kako hoće... S tim što je PC gaming jednostavno postao nesnosno skup što se hardvera tiče za nekog (kao ja) ko nema vremena da se igra više od nekoliko sati nedeljno.
Sto se tice Metroa nije moguce iskljuciti RT jer su citav engine prebacili na RT. Nema druge opcije jednostavno. Jedino mozes da igras originalnu verziju ne Definitive. A sto se tice ostaloga mislim da je Steam Deck pokazao da je moguce napraviti mainstream uredjaj koji nudi dosta podesavanja za one koji hoce time da se base. Jedna od najboljih opcija na Steam Deck-u je podesavanje refresh rate-a displeja, 40Hz je mnogo bolje iskustvo nego 30Hz, a udar na performanse nije velik.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Marvel's Guardians of the Galaxy - The Telltale Series Exia Avanturističke igre 4 18.4.2017 9:46
[Android] World of Tanks Blitz Android! King SRB Igre za mobilne telefone 36 19.1.2017 14:58
[Mobilni telefon] Samsung Galaxy J1 Dekip Opisi, recenzije i testovi 2 27.8.2015 17:17
Samsung Galaxy S4 Assassinator Aparati i oprema 8 25.11.2012 18:58
[Android] Sta kupiti? Samsung Galaxy S ili S2 i dali vredi razlike od 250 evra JAZA Aparati i oprema 6 23.6.2011 10:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com