Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2006, 14:13   #341
NightWolf
Član
 
Član od: 7.11.2006.
Poruke: 151
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

NE i DA,to je vasa odluka,inace kao sto svi kazu podiglo bi cenu,ali i ne verujem da su svi bas "svorc" pa da ne mogu da izdvoje nesto vise para za vas zlatni casopis,ali kad vec ljudi nece pa nece nemoraju.


POZ za svet kompjutera i clanove foruma!
NightWolf je offline  
Stara 7.11.2006, 14:46   #342
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Mislim da SK kad bi davao CD uz casopis skoro bi isto kostao kao PC Magazine.
Ok je,ali bi cena SK-a bila preko 300 dinara,ali vredi kupiti!!!
ZNACI

DA
DobroslaV je offline  
Stara 13.11.2006, 3:19   #343
Mannibalseat
Banned
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 152
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Lightbulb Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

NE!!!!!!!!!......prodaju se novine,ne CD-i..(mozda sam se pre zalagao,dok sam imao para sada ne)
Mannibalseat je offline  
Stara 13.11.2006, 18:53   #344
rapsod
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Ja sam za dvd. Upacite par patcheva za wow i windows update i sve ono sto nemoze bas lako da se dovuce sa interneta.

Zasto niste od ovog topica napravili poll?
rapsod je offline  
Stara 13.11.2006, 19:03   #345
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

A sta kazete za ideju da se jedan deo tiraza SK-a ne stampa, nego da se kompletan casopis dobija na CD-u?
rubiroza je offline  
Stara 14.11.2006, 21:17   #346
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
rubiroza kaže:
A sta kazete za ideju da se jedan deo tiraza SK-a ne stampa, nego da se kompletan casopis dobija na CD-u?
To je najgora kombinacija,bilo je vec rijeci.
Dimo je offline  
Stara 14.11.2006, 21:33   #347
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Ma jeste li vi normalni...ceo casopis na cd-u...hehe alo...losa ideja 10000000%, svi bi presnimavali i tu nema leba, a osim toga nevolim da citam na pc-u...glupo je
Inuyasha je offline  
Stara 15.11.2006, 12:31   #348
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Inuyasha kaže:
Ma jeste li vi normalni...ceo casopis na cd-u...hehe alo...losa ideja 10000000%, svi bi presnimavali i tu nema leba, a osim toga nevolim da citam na pc-u...glupo je

Ljudi, procitajte malo bolje moj post. Predlozio sam da pola tiraza izlazi u standardnom obliku, a pola na CD-u, pa neka covek kupi oblik koji mu najvise odgovara.

Svi bi presnimavali???? A kao ti nikada nisi prelistao casopis koji je neko drugi kupio. Ako si pravi ljubitelj SKa, ti ces ga kupiti.

Ja sam predlozio CD izdanje jer vec duze vreme pravim kolekciju SK-a tako sto skeniram list po list i tako arhiviram svaki primerak. Papir moze da se izguzva, izbledi, pozuti, pocepa... Ovako bez problema mogu da "prelistam" SK iz davne 2000e godine. Znam da je glupo citati SK na kompu, ali za arhivu je perfektno.
A i mnogo je bolje na poslu udubiti se u kompjuter citajuci Sk, dok sef misli da vredno radis posao
rubiroza je offline  
Stara 15.11.2006, 15:10   #349
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

@rubiroza
Prteraži malo forum i naći ćeš temu o skeniranju starijih brojeva.Cilj je da se svaki broj od kad izlazi SK arhivira u El obliku.
Rocker je offline  
Stara 15.11.2006, 17:36   #350
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Rocker kaže:
@rubiroza
Prteraži malo forum i naći ćeš temu o skeniranju starijih brojeva.Cilj je da se svaki broj od kad izlazi SK arhivira u El obliku.

Procitao sam taj topic o skeniranju starih brojeva. Ima ih nekoliko na ovom forumu.

Pitanje je samo da li su ostali ucesnici procitali ove topice i koliko je sati potrebno da se arhivira jedan broj SK-a. To je samo jos jedan plus za CD verziju casopisa.
rubiroza je offline  
Stara 15.11.2006, 21:25   #351
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
rubiroza kaže:
Ljudi, procitajte malo bolje moj post. Predlozio sam da pola tiraza izlazi u standardnom obliku, a pola na CD-u, pa neka covek kupi oblik koji mu najvise odgovara.
Izdavanje casopisa na CD-u je skup posao,a moze lako da se ne isplati,ipak su se ljudi navikli da citaju SK drzeci broj u ruci,a ne buljeci u monitor.Ako kome treba elektronska verzija SK-a,ima arhivu na sajtu pa izvol'te.
Dimo je offline  
Stara 16.11.2006, 12:16   #352
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

A šta ako sajt prsne? Ja hoću da imam te brojeve i za 30 godina, nisu to dnevne novine pa da bacim kad pročitam.
voodoo_ je offline  
Stara 16.11.2006, 12:29   #353
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Moje iskustvo sa ucenjem sa kompa i citanjem tog istog sadrzaja odstampanog u papirnoj formi, je da je papir neprikosniven.
player1 je offline  
Stara 16.11.2006, 16:31   #354
markopaun
Banned
 
Član od: 16.9.2006.
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Zasto je uklonjen moj post sa predlogom o povecanju cene casopisa, ne dodavanju CD, smanjenju broja strana i povecanju reklamnog prostora? Jeli to mozda zato sto ste to zapravo i uradili u zadnjih godinu dana, pa je izlisno da predlazemo nesto sto je vec uradjeno?
Kakva se to polemika vodi oko povecanja cene casopisa u slucaju dodavanja CD? Pominju se neke cene od 300 din? Maloprodajna cena DV diska u zemlji je oko 25din, sto ce reci da ga u veleprodaji ni u kom slucaju necete platiti vise od 15din, plus troskovi rezanja i stampe na veliko, reci najvise jos 20din (ali nije ni toliko), jeste ukupno 35 din+, sto je skoro taman onoliko koliko je casopis neopravdano poskupeo u zadnjih godinu dana (sa 90 na 140 din).
PS: To za sta slovite danas jeste posledica najkvalitetnijeg sadrzaja, najobjektivnijeg informisanja i najkorektnije cene casopisa, sto vas krasi vec godinama, ali to ne znaci da treba "sedeti na lovorikama", i smisljati nacine kako da citaocima "uzmete jos koji dinar ni za sta", pogotovu u situaciji kada imate nikad veci priliv novca od marketinga, vec treba da bude podstrek da budete jos bolji. Pozz
markopaun je offline  
Stara 16.11.2006, 21:22   #355
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
A šta ako sajt prsne? Ja hoću da imam te brojeve i za 30 godina, nisu to dnevne novine pa da bacim kad pročitam.
Ne pricam o onom tvom predlogu da se svi prethodni brojevi distribuiraju na jednom DVD-ju u PDF-u(ako si citao postove u toj temi,vidio si da sam se slozio sa tobom),vec o mjesecnom izdavanju odredjenog tiraza na CD-u.To je skup i zahtjevan proces,a tesko da ce se isplatiti(da ne pominjemo gomilu postova "Zasto mi CD ne radi'' i sl.).Takodje,citaoci su navikli da kupuju SK kao papirno izdanje sto je daleko najbolji i najprakticniji nacin i tesko da ce se vise od 10% citalaca(slobodna procjena) odluciti za CD verziju,a za toliki broj se ne isplati otiskivanje na disk.
Dimo je offline  
Stara 17.11.2006, 1:18   #356
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
zleetherius kaže:
ja odmah kazem NE. prvo to bi drasticno podiglo cenu casopisa, a sta bi na tom cd-u bilo? par trial programcica, par besplatnih i sta? nista! bolje da prosire broj strana, i smanje reklame.
Apsolutno se slažem sa gore navadenim.

Poslednja ispravka: Chivan (17.11.2006 u 12:12) Razlog: nema potreba za dranjem i farbanjem
PDarko je offline  
Stara 17.11.2006, 12:11   #357
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
markopaun kaže:
Zasto je uklonjen moj post sa predlogom o povecanju cene casopisa, ne dodavanju CD, smanjenju broja strana i povecanju reklamnog prostora? Jeli to mozda zato sto ste to zapravo i uradili u zadnjih godinu dana, pa je izlisno da predlazemo nesto sto je vec uradjeno?
Obrisan je zato što je taj post bio pun mržnje i nimalo konstruktivan. A i predložio bih ti da pročitaš pravilnik u kojem kaže da nije dozvoljeno pitati "zašto mi je poruka obrisana" jer za to sigurno postoji dobar razlog.
Citat:
markopaun kaže:
Kakva se to polemika vodi oko povecanja cene casopisa u slucaju dodavanja CD? Pominju se neke cene od 300 din? Maloprodajna cena DV diska u zemlji je oko 25din, sto ce reci da ga u veleprodaji ni u kom slucaju necete platiti vise od 15din, plus troskovi rezanja i stampe na veliko, reci najvise jos 20din (ali nije ni toliko), jeste ukupno 35 din+, sto je skoro taman onoliko koliko je casopis neopravdano poskupeo u zadnjih godinu dana (sa 90 na 140 din).
PS: To za sta slovite danas jeste posledica najkvalitetnijeg sadrzaja, najobjektivnijeg informisanja i najkorektnije cene casopisa, sto vas krasi vec godinama, ali to ne znaci da treba "sedeti na lovorikama", i smisljati nacine kako da citaocima "uzmete jos koji dinar ni za sta", pogotovu u situaciji kada imate nikad veci priliv novca od marketinga, vec treba da bude podstrek da budete jos bolji. Pozz
Kao što rekoh, ni trunke konstruktivne kritike. Pročitaj malo sve te postove, pa ćeš videti da polemiku vode samo članovi ovog foruma, a ne i članovi redakcije, te nema potrebe da nam se obraćaš u stilu "smisljati nacine kako da citaocima "uzmete jos koji dinar ni za sta", pogotovu u situaciji kada imate nikad veci priliv novca od marketinga" jer bi to moglo da se shvati samo kao čisti bezobrazluk. Voleo bih samo da čujem od tebe koliki je taj naš "priliv novca" jer očigledno dobro barataš ciframa kojima "Svet kompjutera" operiše.
Chivan je offline  
Stara 17.11.2006, 15:56   #358
markopaun
Banned
 
Član od: 16.9.2006.
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

"A i predložio bih ti da pročitaš pravilnik u kojem kaže da nije dozvoljeno pitati "zašto mi je poruka obrisana" jer za to sigurno postoji dobar razlog." kaze Chivan. Zvuci kao clan ustava SSSR iz 1947... Samo kazem, nemoj opet da se ljutis.
Pa sto se ti nalazis uvredjen zbog mog obracanja redakciji SK, koja mozda ne ucestvuje u raspravi na forumu, ali ga sigurno neko od njih cita i prati ako joj je ikoliko stalo do njenih citalaca. Kazes dalje ovako "...te nema potrebe da nam se obraćaš...". Kojim to "nama", ko se tebi obratio? Precenjujes se. Ovo je valjda forum oficijelnog web sajta "SK", a nije tvoj privatni forum. Kakvu to konstruktivnu kritiku ocekujes? Ja sam samo napisao kolika je veleprodajna cena praznog DVD-a, kolika je cena rezanja i stampanja na veliko po komadu, i sabrao koliko eventualno dodavanje DVD-a casopisu moze da utice na njegovu cenu. Ako sam pogresio, iznesi cinjenice i ispravi me, ali nemoj padati u vatru zbog necega sto se tebe svejedno ne tice. Mislim da nema potrebe diskutovati o profitu koji "SK" pravi u poslednje vreme, jel ne morate biti doktor ekonomije da primetite reklamni prostor na svakoj drugoj, celoj strani casopisa. Apropo "uzimanja jos kojeg dinara nizasta", ako si vec resio da se zauzmes za gore kritikovanu redakciju "SK", objasni molim te po kom osnovu je casopois poskupeo 50 din za poslednjih godinu dana.
markopaun je offline  
Stara 17.11.2006, 17:04   #359
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
markopaun kaže:
"A i predložio bih ti da pročitaš pravilnik u kojem kaže da nije dozvoljeno pitati "zašto mi je poruka obrisana" jer za to sigurno postoji dobar razlog." kaze Chivan. Zvuci kao clan ustava SSSR iz 1947... Samo kazem, nemoj opet da se ljutis.
Ovo je privatni forum i kad si se prijavio na njega prihvatio si ta pravila, kako god da ti zvuče.
Citat:
markopaun kaže:
Pa sto se ti nalazis uvredjen zbog mog obracanja redakciji SK, koja mozda ne ucestvuje u raspravi na forumu, ali ga sigurno neko od njih cita i prati ako joj je ikoliko stalo do njenih citalaca. Kazes dalje ovako "...te nema potrebe da nam se obraćaš...". Kojim to "nama", ko se tebi obratio? Precenjujes se. Ovo je valjda forum oficijelnog web sajta "SK", a nije tvoj privatni forum.
Ne precenjujem se. Kada kažem "nama" mislim na "nas - Svet kompjutera", ne persiram sebi. Ja sam jedan od urednika u "Svetu kompjutera". A i uzgred sam i Administrator ovog foruma. Da li je sad malo jasnije?
Citat:
markopaun kaže:
Kakvu to konstruktivnu kritiku ocekujes? Ja sam samo napisao kolika je veleprodajna cena praznog DVD-a, kolika je cena rezanja i stampanja na veliko po komadu, i sabrao koliko eventualno dodavanje DVD-a casopisu moze da utice na njegovu cenu. Ako sam pogresio, iznesi cinjenice i ispravi me,
Tiraž "Sveta kompjutera" je 45.000 primeraka. Nema niko ko će da nareže "na veliko", kako ti kažeš, toliki broj diskova. Mi bismo morali da štampamo, a ne da režemo toliki broj diskova. Eto ti samo jedne činjenice.
Citat:
markopaun kaže:
ali nemoj padati u vatru zbog necega sto se tebe svejedno ne tice.
Ne tiče me se, iako radim u tom časopisu? Zanimljivo...
Citat:
markopaun kaže:
Mislim da nema potrebe diskutovati o profitu koji "SK" pravi u poslednje vreme, jel ne morate biti doktor ekonomije da primetite reklamni prostor na svakoj drugoj, celoj strani casopisa. Apropo "uzimanja jos kojeg dinara nizasta", ako si vec resio da se zauzmes za gore kritikovanu redakciju "SK", objasni molim te po kom osnovu je casopois poskupeo 50 din za poslednjih godinu dana.
Cena oktobarskog primerka 2005. godine "Sveta kompjutera" bila je 100 dinara. 139-100 = 39 dinara. Slažem se da ne treba biti doktor ekonomije, ali dosta pomaže ako se barata osnovnim računskim operacijama. A broj reklama u odnosu na redakcijske strane se nije povećao od tada.
Chivan je offline  
Stara 17.11.2006, 18:10   #360
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 714
Zahvaljeno 204 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Unhappy Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
markopaun kaže:
"A i predložio bih ti da pročitaš pravilnik u kojem kaže da nije dozvoljeno pitati "zašto mi je poruka obrisana" jer za to sigurno postoji dobar razlog." kaze Chivan. Zvuci kao clan ustava SSSR iz 1947... Samo kazem, nemoj opet da se ljutis.
Pa sto se ti nalazis uvredjen zbog mog obracanja redakciji SK, koja mozda ne ucestvuje u raspravi na forumu, ali ga sigurno neko od njih cita i prati ako joj je ikoliko stalo do njenih citalaca. Kazes dalje ovako "...te nema potrebe da nam se obraćaš...". Kojim to "nama", ko se tebi obratio? Precenjujes se. Ovo je valjda forum oficijelnog web sajta "SK", a nije tvoj privatni forum. Kakvu to konstruktivnu kritiku ocekujes? Ja sam samo napisao kolika je veleprodajna cena praznog DVD-a, kolika je cena rezanja i stampanja na veliko po komadu, i sabrao koliko eventualno dodavanje DVD-a casopisu moze da utice na njegovu cenu. Ako sam pogresio, iznesi cinjenice i ispravi me, ali nemoj padati u vatru zbog necega sto se tebe svejedno ne tice. Mislim da nema potrebe diskutovati o profitu koji "SK" pravi u poslednje vreme, jel ne morate biti doktor ekonomije da primetite reklamni prostor na svakoj drugoj, celoj strani casopisa. Apropo "uzimanja jos kojeg dinara nizasta", ako si vec resio da se zauzmes za gore kritikovanu redakciju "SK", objasni molim te po kom osnovu je casopois poskupeo 50 din za poslednjih godinu dana.
potpuno se slazem sa tobom.........(bez uvreda,samo kazem da imam isto misljenje)
Telepatic je sada online  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7600 gs- 3dmark 05 daje razlicite rezultate bokidaki Grafika 5 1.10.2007 14:48
Računari = Ljubav, naravno. Kako zaraditi od racunarskog znanja? vickovic zlatko Opšta kultura 75 13.7.2007 23:21
DVD peticija - Izglasajmo DVD uz omiljeni časopis U Jogurtu Nema Kostiju O SK-u uopšte 2 6.2.2007 17:23
Igre uz SK vertigo O SK-u uopšte 8 28.7.2006 13:06
Asus FX5200 uz Samsung SyncMaster 753s Sasa011 Grafika 9 14.3.2006 18:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com