Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Pregled rezultata glasanja: Koji je od ovih video plejera najbolji?
KMPlayer 26 33,33%
GOM player 17 21,79%
Windows Media Player (WMP) 2 2,56%
DIVX player 0 0%
VLC media player 18 23,08%
Media player classic 15 19,23%
Glasova: 78. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2013, 16:59   #41
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Najboli video player

Da samo sto je taj njegov search za titlovima, ogranicen jako vazi samo za odredjene release izdanja uglavnom vazi za filmove iskljucivo u avi formatu, i to pojedine.

Kad probas da mu bacis malo nepoznatiji a bolji encode, od nekog manjeg encodera dobijes not found.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2013, 18:39   #42
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Najboli video player

Vec jedno godinu dana koristim

jer ima ubedljvio najbolju sliku od svih plejera,pogotovu u HD varijanti.Cita sve sto i njegovi konkurenti.
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tiho86 na korisnoj poruci:
Љуша (28.4.2013)
Stara 28.4.2013, 18:30   #43
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.420
Zahvalnice: 645
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Najboli video player

Испробао плејер. Откида колико је добар .

Феноменалан осећај гледати са овим поставкама:



Једине мане, не чита флв клипове, и звук је нешто тиши у односу на км плејер.

Имам про верзију 1.13.2

Слика просто клизи када је моушн на 10. Онај осећај када играш на 30 фрејмова па после на 60

Poslednja ispravka: Љуша (28.4.2013 u 19:21)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2013, 11:51   #44
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Najboli video player

Posto sam se malo igrao isprobavanja plejera mogao bih da promenim malo svoju listu (redni brojevi ne znace da je plejer bolji ili losiji, samo nabrajam, svi su dobri):
1. Za noviji racunar definitivno treba bar probati potplayer. Tona podesavanja, ergonomican, odlicna hardverska akceleracija preko gpu.
2. Za slabiji racunar koji nema graficku kartu sposobnu za hardversku akceleraciju najbolji je SMplayer. 1080p klizi bez problema preko directx akceleracije (za sta su i starije kartice sposobne) uz smanjeno opterecenje procesora ali ipak znatno vece nego sto bi to bilo preko prave DXVA ili CUDA). Puno podesavanja, veoma brz. Mplayer (ciji je smplayer fork) nije sposoban za DXVA pa za novje racunare ovaj program nije. Pod linuxom (na kojem je i razvijan) mplayer ima odlicnu hardversku akceleraciju. Za linux pored vlc i najbolji plejer uopste.
3. MPC-HC i MPC-HC BE. Odlicni plejeri mada mislim da se malo preteruje sa pricom o njihovom malom memorijskom "otisku". Kada se pusta HD film (1080p npr) svi moguci plejeri pojedu cca 100 MB ili malo vise.
4. BSplayer + eksterni LAV filteri. GPU akceleracija u rangu sa potplayerom (odlicna), veoma ergonomican program, menadzment titlova najbolji od svih plejera, pratece mogucnosti (radio stanice, TV preko neta itd). Ima i mogucnost skidanja filtera preko neta i internog instaliranja ali ti filteri nisu bas najnoviji (iako svi jos uvek mogu da se koriste)
5. Windows Media Player (na windowsu 7). Koristi windowsove kodeke, GPU akceleracija odlicna, nema samo mogucnost prikazivanja titlova ali to se moze resiti eksternim filterom (ffdshow, vobsub).

Moji favoriti su potplayer i bsplayer, a smplayer za starije racunare i linux.

Poslednja ispravka: Laskaris (30.6.2013 u 22:50)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Pele10 (3.7.2013)
Stara 3.7.2013, 19:38   #45
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Najboli video player

ja toplo preporučujem potplayer. mislim da pored toga što sve pušta i malo zauzima ima najbolju sliku.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2013, 12:17   #46
srbsoft
Novi član
 
Član od: 29.11.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najboli video player

Слажем се у потпуности. Ја сам га случајно открио једном приликом и одушевљен сам.
srbsoft je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2013, 15:45   #47
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Najboli video player

Prošle godine sam isprobao Pot Player, sa raznim podešavanjima, ali mi je slika uvek delovala kao kad u Photoshopu preteram sa Unsharp mask-om.
Sada koristim MPC-BE, sa default podešavanjima, i nikad nisam bio zadovoljniji. Bar što se filmova tiče.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 7:55   #48
njupadzija
Član
 
Član od: 9.6.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Najboli video player

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Испробао плејер. Откида колико је добар .

Феноменалан осећај гледати са овим поставкама:



Једине мане, не чита флв клипове, и звук је нешто тиши у односу на км плејер.

Имам про верзију 1.13.2

Слика просто клизи када је моушн на 10. Онај осећај када играш на 30 фрејмова па после на 60

Стварно је приметна огромна разлика са овим поставкама. Слика баш клизи, али ја никако нисам могао да се навикнем на то. Некако ми баш то засметало, па сам се вратио на ГОМ и ВЛЦ плејер.
njupadzija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 7:29   #49
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Najboli video player

Citat:
Pele10 kaže: Pregled poruke
ja toplo preporučujem potplayer. mislim da pored toga što sve pušta i malo zauzima ima najbolju sliku.
Od Splash PRO EX plejera nema sigurno.Probao sam mnoge plejere bas trazeci koji daje najbolju sliku,obozavao sam GOM dugi niz godina,dok nisam oktrio ovaj plejer,jednostavno trenutno ne postoji plejer koji daje bolju sliku,a sto je jos jedna stvar koja je bitna da je ovo plejer koji mi ni jednom nije zastucao iako koristim stariju konfiguraciju.Jedina "losa"stvar je mozda sto ne cita sve formate..ali cita one trenutno bar za mene najbitnije MKV
Evo usporedbe bas sa Pot plejerom
http://www.youtube.com/watch?v=3GFxruhA_nw
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 20:32   #50
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.663
Zahvalnice: 2.263
Zahvaljeno 1.923 puta na 1.406 poruka
Određen forumom Re: Najboli video player

Slika na Splashu je nekako totalno veštačka, kao one HDR fotografije. Meni se to uopšte ne sviđa.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2013, 9:03   #51
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Najbolji video player

Kvalitet slike PotPlayera je generalno nesto malo losiji (skoro nevidljivo) nego kod drugih plejera. Pojedini mkv fajlovi samo na njemu imaju neku tanku "traku" (kao da je slika "izvrnuta naopacke") u donjem delu ekrana , ispod prevoda. Toga na drugim plejerima nema. Ne smeta mnogo ali je indikativno da postoji. Zato sam dao prednost MPC-BE. Izvanredan plejer. E sad, sto se uporedjivanja slike dva posta gore tice - mislim da najveca razlika nastaje podesavanjem boje, brightness i eventualno kontrasta. Ja licno ne volim previse svetlu i ostru sliku kao ni previse boje ali to se sve moze podesiti veoma lako. Ni PotPlayer ni MPC-BE nisu za pustanje HD videa na slabijem racunaru bez obzira na podesavanja. Ovaj Splash pro Ex se placa, besplatna verzija je prilicno sakata.. Postoje odlicni besplatni video plejeri za starije racunare pa mislim da nema razloga davati novac ili koristiti nelegalnu verziju.

Poslednja ispravka: Laskaris (30.9.2013 u 9:51)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2013, 11:20   #52
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.663
Zahvalnice: 2.263
Zahvaljeno 1.923 puta na 1.406 poruka
Određen forumom Re: Najbolji video player

Laskaris, ja mislim da je taj problem koji ti navodiš za PotPlayer rezultat nekog konflikta, npr. sa drajverom za grafičku kartu. Ja to nisam video ni na jednom kompjuteru.

Takođe, ne slažem se za tvrdnju da je slika kod PP-a "generalno lošija" (pa čak ni "generalno bolja"!) nego kod drugih plejera.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2013, 12:58   #53
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Najbolji video player

Pa ne znam..moje iskustvo je takvo a probao sam ga na dva razlicita laptopa i uvek isto. Graficke kartice jesu istog proizvodjaca (AMD-ove) ali su generacijski veoma razlicite i drajveri nisu isti.. Tog "konflikta" nema ni sa jednim drugom programom - mislim na tanku traku (cca 3 mm) pri dnu nekih (ne svih) mkv videa. Probano sa Haali i LAV spliterom.
E sad, kvalitet slike:
Memorijski "otisak" PP je skoro duplo manji pri pustanju HD videa od bilo kog drugog plejera osim WMP koji trosi jos manje memorije ali i koristi vec ucitane windowsove biblioteke u znacajnoj meri i SMplayera koji trosi nesto vise, ali ne i duplo vise memorije. To definitivno nesto znaci. Mozda je subjektivno, ali mi se cini da slika na PP ima neki "blur", jedva vidljiv i zapravo nije neprijatan oku. Ipak, rekao bih da ostrina slike bas zbog toga nije na nivou MPC-a, GOM-a ili Zoom Playera. Kazem, to nije uopste mnogo vidljivo, tek posle ponovljenog i pazljivog gledanja istog (kvalitetnog) videa se primeti jasno. Nekome se mozda tako cak i vise dopada.

Poslednja ispravka: Laskaris (30.9.2013 u 13:15)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2013, 15:27   #54
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Najbolji video player

Za oštrinu slike je zadužen video render a ne plejer. Osim ako nemaš aktiviran neki postprocessing, naravno. Samim tim, i PotPlayer i MPC-BE daju istu sliku ako u oba plejera odabereš isti render i ista podešavanja.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
ZoNi (30.9.2013)
Stara 30.9.2013, 15:38   #55
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Najbolji video player

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Za oštrinu slike je zadužen video render a ne plejer. Osim ako nemaš aktiviran neki postprocessing, naravno. Samim tim, i PotPlayer i MPC-BE daju istu sliku ako u oba plejera odabereš isti render i ista podešavanja.
Znam da je tako, ali ne daju. Uporedjivao sam plejere koristeci isti render, inace i ne bi imalo mnogo smisla. Koliko sam video svi plejeri dolaze bez unapred ukljucenih postprocessing efekata . Mozda sam nesto prevideo kod PP ali ne bih rekao. Akam se sa svim tim plejerima vec godinama.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2013, 17:01   #56
Gaya
Član
 
Član od: 30.9.2008.
Poruke: 72
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Najboli video player

Citat:
njupadzija kaže: Pregled poruke
Стварно је приметна огромна разлика са овим поставкама. Слика баш клизи, али ја никако нисам могао да се навикнем на то. Некако ми баш то засметало, па сам се вратио на ГОМ и ВЛЦ плејер.
Ekstra je Splash, ali ne mogu da namestim da prikazuje sva slova latinice, ne prikazuje ž, š a mozda jos nesto ali nisam jos primetio. Kako da namestim subtitle properties da bi ovo radilo?
Gaya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2013, 17:34   #57
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.298
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.966 puta na 2.388 poruka
Određen forumom Re: Najbolji video player

Koristim Pot Player jedno pola godine sa built in decoderima i EVR renderom i slika je savršeno na nivou npr. MPC-a. Kvalitet proveravam isključivo sa visokokvalitetnim snimcima od kojih je jedan čist nekompresovani video BR kvaliteta (3 min, 1 GB) za Panasonic TV-e. O toj traci dole nema ni govora, jer imam OKP za takve sitnice, ne bih to trpeo ni 5 min u filmu.

Inače sam koristio KMP koji je u nekom trenutku počeo da baguje, prikazuje artifekte na sve više kvalitenih encode-ova, ne pušta uredno zvuk sa nekih i sl. MPC me nikada nije izdao i vrlo ga cenim, ali mi ne prija njegov spartanski look and feel.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (15.10.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Crysis 3 nexexcalibur Akcione igre 902 19.11.2022 11:47
Kvalitetan video player? Pele10 Video/TV softver 19 6.12.2012 19:42
Koji video (divx) player koristite? the 1st one Video/TV softver 208 26.6.2012 10:50
Najbolji CS video muki85 Mrežne igre 6 7.6.2009 23:33
Najbolji Video Kompresor Predrag Stankovic Video/TV softver 0 13.4.2007 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com