Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2012, 16:13   #701
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ovako iz glave (da ne tražim tačne brojke) za CPU (jer se lakše kvantifikuje) mislim da je išlo:
3,5 MHz (SNES) -> 33 MHz (PS) -> 390 MHz (PS2) -> multi 3200 MHz (PS3). Plus napredak same arhitekture. Pri čemu je sam computing power u FLOPS verovatno rastao čak i dosta više od 10X po generaciji. Sad smo blizu nekog limita što se radnog takta tiče, ali uz napredak arhitekture, ako kompletan sistem ne može da udesetostruči GFLOPS-e prethodne generacije, biće ovo najmanji generacijski skok za koji znam. Plus opet naglašavan da će deo tog napretka morati da bude iskorišćen za puko podizanje rezolucije.

Nintendo je definitivno prekinuo ovu tradiciju napretka još sa Wii i time doneo nov momenat...ali iskreno ne verujem da konkurencija treba da prati njihove korake. Ono sa čim Nintendo može da se provuče, mislim da nikako ne bi dobro prošlo na XB ili PS.

@CTOJAH

Pošto u realnosti konzole postoje pa postoje, bolje ja da budu iste arhitektura kao PC nego da ne budu. A PC ima još mnogo svojih baljezgarija da sredi pre nego što postane ozbiljna alternativa najširem krugu plug & play igrača.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vetar. (1.12.2012)
Stara 1.12.2012, 16:21   #702
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

@Aibo
Sa ovakvim stanjem na terenu potpuno se slazem sa tobom.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2012, 16:53   #703
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
U vremenu Spektruma, Komodora, Amstrada... ...nezamislivo je bilo uzivanje u igrama (graficki i muzicki) kao sto je to bilo u pocetku na fliperima. (tako su se kod nas zvale arkadne video igre) Tek malo kasnije pojavom Amige, prenela se malo arkadna atmosfera u kuci, ali mnogo kasnije - pojavom modernog PC-ja propale su arkade posto je hardver PC-ja vec dostigao/nadmasio arkadni.
Zasto je bilo toliko nezamislivo!? Primer je bio Uridium koji je kao neka vrsta Defender clona ,podigao kucni arcade gaming na vrlo zavidan nivo.Naravno da si na aparatima imao vecu rezoluciju i colorit ali mislim da nije sve u tome.Sa muzicko-literarne strane ,vecina igara sa tadasnjih automata iz 80tih godina su bila crap: In my opinion.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2012, 16:59   #704
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ovako iz glave (da ne tražim tačne brojke) za CPU (jer se lakše kvantifikuje) mislim da je išlo:
3,5 MHz (SNES) -> 33 MHz (PS) -> 390 MHz (PS2) -> multi 3200 MHz (PS3). Plus napredak same arhitekture. Pri čemu je sam computing power u FLOPS verovatno rastao čak i dosta više od 10X po generaciji. Sad smo blizu nekog limita što se radnog takta tiče, ali uz napredak arhitekture, ako kompletan sistem ne može da udesetostruči GFLOPS-e prethodne generacije, biće ovo najmanji generacijski skok za koji znam. Plus opet naglašavan da će deo tog napretka morati da bude iskorišćen za puko podizanje rezolucije.

Nintendo je definitivno prekinuo ovu tradiciju napretka još sa Wii i time doneo nov momenat...ali iskreno ne verujem da konkurencija treba da prati njihove korake. Ono sa čim Nintendo može da se provuče, mislim da nikako ne bi dobro prošlo na XB ili PS.

@CTOJAH

Pošto u realnosti konzole postoje pa postoje, bolje ja da budu iste arhitektura kao PC nego da ne budu. A PC ima još mnogo svojih baljezgarija da sredi pre nego što postane ozbiljna alternativa najširem krugu plug & play igrača.
Sve si sam lepo rekao i analizirao, i lepo rece vetar! Dosli smo do plafona, barem sto se tice CPU-a. Jedino sto moze da se uradi jeste, smanjenje latencija, povecanje bendvita i ubacivanje vise jezgara. Dalje ne postoji nista realno moguce da se uradi da bi se dobio jaci CPU. Kad je GPU u pitanju tu smo dosli do nekog plafona, ali i dalje postoji mogucnost ubacivanja vise i vise shader procesora, povecavati broj mogucih poligona, itd. GPU jos moze da se razvija i tu realno vidimo najveci skok, mada je i taj skok mizaran kad se poredi recimo 5850-6850-7850 dobijamo gotovo identicne performanse, a to se proteze i ranije sa 4xxx i 3xxx serijom, pa ove graficke i dalje daju dobre performanse. Ono sto je cinjenica je da se cena smanjuje pa je 7850 pristupacniji u odnosu na 6850 itd.

Lepo si i rekao da niko nece kupiti konzolu od 600$. Ajde da analiziramo ko su PRIMARNI kupci konzola? Da li su to prave Hard Core igraci koji ne propustaju ni jedan naslov? Ne, definitivno ne! Takvi ljudi pre svega koriste PC koji je u vrtoglavom usponu (pogledaj broj clanaka po gaming casopisima o PC-u u poslednje vreme). Dakle ko je onda primarna publika? Pa ja mislim pre svega ono sto oni zovu casual igraci. Mislim realno pogledaj, dal si u stanju da provedes vise od 4 sata ispred televizora sa kontrolerom u rukama? Nema sanse, igrao sam razne konzole, cak mislim da nisam propustio ni jednu od NES-a pa na dalje, ali ni jedna me nije drzala ispred TV-a duze od recimo 4 sata. Uz neku dobru PC igru sam u stanju da ostanem i po 12, bez problema, ergonomski je lepse i ne zamaraju se oci toliko. Dakle ni jedan proizvodjac nesme da probije granicu od 500$ po meni. Zato se i prica da Xbox ima dve varjante, "hard core" i "casual". Prosto zna se gde lezi novac. Cinjenica da je Just Dance prodat u oko 10 miliona primeraka samo za Wii je dovoljan podatak koji ide tome u prilog. Zato i vidimo konstantno zatupljivanje igara gde su tutoriali postali dugacki i po nekoliko sati, a mehanika u igrama ista.

I opet ponavljam, nove generacije nece premasivati PC hardver koji moze da pusti DANASNJE igre u 1080p 30fps-ova sa detaljima na medium-high. To je otprilike neki APU procesor od 4 jezgara sa HD7870 npr. To je plafon, mada tesko da ce moci i HD 7870 da stane u nove konzole, zbog indeksa toplote koji je ogroman.

Na kraju, buducnost je sledeca:
-PC postaje glavna platforma zbog svoje otvorenosti, pristupacnosti, ne ogranicenosti i projekata kakav je kickstarter koji omogucava da igraci finansiraju igre koje im se svide.
-Konzole se okrecu vise CASUAL publici, vise Just Dance-ova, Wonder Book-a i ostalih stvari. Naravno i igre kao sto su COD. Ono sto ce odrzati konzole su IP-evi, a tu je Nintendo ne sumnjivo najaci.
-Pojavljuje se par otvorenih konzola sa dosta zanimljivih igara kao sto je OUYA

Sve u svemu, sve vise mislim da ce M$ bataliti proizvodnju konzola i poceti sa pravljenjem brendiranih PC-eva sa oznakom Xbox. Windows 8 je vec ceo u nekim Xbox stvarima, to ce se samo produbiti. Naravno pravice i neke media centar uredjaje za pustanje muzike
Sony ce postati kao i Sega, samo jos jedan izdavac igara, opet pretezno za PC. Ja mislim da vec za godinu dana ima da igramo Uncharted preko Gaikai-a na nasem PC-u, pazite sta vam kazem!
Nintendo jedini nastavlja sa razvojem hardvera, ali i on za 10 godina bataljuje home konzole i iskljucivo se bazira na neke gaming uredjaje tipa telefoni sa Nintendovim IP-evima. Wii U ce u mnogome odluciti kad ce se to dogoditi.

Znam da ce se mozda neko smejati, ali meni sve mirise na ovakav razvoj dogadjaja u bliskoj buducnosti.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Elvir (1.12.2012)
Stara 2.12.2012, 14:19   #705
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Zasto je bilo toliko nezamislivo!? Primer je bio Uridium koji je kao neka vrsta Defender clona ,podigao kucni arcade gaming na vrlo zavidan nivo.Naravno da si na aparatima imao vecu rezoluciju i colorit ali mislim da nije sve u tome.Sa muzicko-literarne strane ,vecina igara sa tadasnjih automata iz 80tih godina su bila crap: In my opinion.
Da te ispocitujem i odgovorim (ipak je off-topic) :
U to doba hteo sam kuci da igram Xevious, Dig-Dug, Moon Patrol... ...ali imao sam Sinclair-ovo cedo, tako da ostao sam samo na "hteo"...
Naravno da je Spektrum imao svoju draz i uzivanje (Astronut, Manic Miner, Chuckie Egg, JetPac...) i naravno da sam uzivao/uzivam i u njegove igre :
Sto bi inace drzao na hardu i masini i7 ! kompletan "ZX FullSet" tzx/tap

On Topic : Dali je neko od vas u Srbiji/Hrvatskoj/BiH/Sloveniji/Crnoj Gori/Makedoniji kupio Wii U ?
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CTOJAH na korisnoj poruci:
Elvir (2.12.2012)
Stara 2.12.2012, 14:34   #706
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ja ga nisam kupio, a kao covek sa najvise postova na ovoj temi mislim da treba da iznesem svoje razloge zasto.

Glavni razlog je nedostatak onih igara koje bi ja igrao na Nintendovom sistemu. Iako vidim da ljudi pricaju da je New Super Mario U dosta dobar, nije to igra za koju bih dao 50e da je imam. Postoji i doza zabrinutosti za sistem i njegovu stabilnost, pa bih ga ipak uzeo kad prelezi period decijih bolesti. Sve u svemu, verovatno cu sistem uzeti u toku sledece godine, tamo posle E3 sajma kad vidim na cemu je, pa i po pitanju mogucnosti instalacije homebrew stvari. Cim ga budem uzeo napravicu detaljan pregled, pa cu da okacim.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2012, 15:00   #707
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Dosli smo do plafona, barem sto se tice CPU-a.
Nema plafona.

Za X720/PS4 logično je: Quad Haswell (4*flops od nehalema => ~ 16core nehalem/phenom)/Octo Power 7/8 ~ 10x tri core Xenos(n)

GPU, pisao sam već, GK106 960 shadera, 20+x više od X360 GPU-a, HD8850 1536SP.

Neverovatno koliko su jeftine komponente Wii U sem gamepada (2GB ili 512MB DDR3-1600, 5670 [po mojoj proceni <20$ per chip, CPU 4x manje at least])

Poslednja ispravka: thebluephoenix (2.12.2012 u 15:17)
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2012, 16:19   #708
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ja ne znam gde si ti pročitao ove nebuloze vezano za gpu i cpu nextbox-a i ps4? Prvi put od tebe čujem za ovakvu konfiguraciju! Jel si ti svestan koliko će to da košta?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2012, 17:38   #709
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

1. Rekao sam logično za nextgen tech (10+* performanse), što ne znači da će tako biti.


Koliko je koštao X1800XT/X1900XT (+512MB (G)DDR3) krajem 2005, 7800GTX/7900GTX kada je izašao PS3 (opet, though, to su čipovi manje površine u odnosu na današnje 7970/[possible]GTX780, tj, GK110)? Ekvivalent 3 core X360 CPU-a, ili 4+1 core Cell? 256MB XDR...
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2012, 0:12   #710
nikola987
Član
 
Član od: 25.4.2007.
Poruke: 88
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Naprotiv !
Domace konzole su radile posao sve do PS1/N64/Saturn/NeoGeo - ali vec naredna generacija (PS2/GameCube/XBOX/DreamCast) dobile su igre identicne kucnom kompjuteru. Ovde je prestala svrha postojanja konzola.
Ali konzole se i dalje proizvode i to sa uspehom !? - E to je vec druga prica, to je proizvod "moronsko-zapadne" propagande da je PC ozbiljna mashina i da ako se zelis igrati onda kupi Wii/PS/XBOX or whatever.
Tema je siroka i zato ovde sam se ogranicio samo na poentu.
Jos kad se uzme u ubzir i skoro obavezna instalacija igara, kao i konstantni updateovi svakog dana, konzole su sve gore i gore...
Ali, zbog piraterije nikada PC nece potuci konzole. Jer ce se developeri uvek pre opredeliti da prehrane porodice nego da predju na PC zbog manje mucenja.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nintendo je definitivno prekinuo ovu tradiciju napretka još sa Wii i time doneo nov momenat...ali iskreno ne verujem da konkurencija treba da prati njihove korake. Ono sa čim Nintendo može da se provuče, mislim da nikako ne bi dobro prošlo na XB ili PS.
Dani kada je sledeca generacija 10x jaca od prethodne su nazalost prosli, i ne vracaju se. Ne samo da bi konzole bile preskupe, nego bi i igre otisle u ku*ac zajedno sa njima. Vec danas se neke igre smatraju flopom ako prodaju samo milion primeraka, i to po ceni od 60 dolara/evra. Sta ocekivati za sledecu generaciju gde ce troskovi igara koji bi ispratili hardverske mogucnosti eksponencijalno porasli?
Da ne pricam o tome da bi svi manje popularni zanrovi potpuno izumrli (niko ne bi vise smeo da rizikuje i da napravi nesto sto nije provereno da donosi pare aka FPS).

Citat:
thebluephoenix kaže: Pregled poruke
Neverovatno koliko su jeftine komponente Wii U sem gamepada (2GB ili 512MB DDR3-1600, 5670 [po mojoj proceni <20$ per chip, CPU 4x manje at least])
I sa svim tim jeftinim delovima konzola se za 350evra prodaje sa gubitkom..
Sta onda ocekivati od sledece generacije?

Takodje, murov zakon vec odavno ne vazi (usporava), a i predvidja se da ce se do 2020te potpuno stati, bar sto se tice razvoja silicijuma.
nikola987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2012, 4:37   #711
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Sve se to prodaje sa gubitkom iz jednog prostog razloga, nisu u pitanju PC komponente pa da neko dodje i to sklepa, a sve se pre toga masovno proizvodi. Uvek se radi o hardveru koji je napravljen po potrebi. Ne uzima se cip ovaj, pa poveze sa cipom tim, jer cipovi koji su na trzistu uvek trose mnogo energije i greju se nenormalno! Dakle kad kupujes konzolu ti ne placas samo hardver, nego i tehnologiju koja taj hardver cini takvim! Iako Wii U koristi graficki procesor koji kosta 20$ i procesor od 5$, oni se nalaze na MCM-u, najacem do sad napravljenom i on sigurno vredi preko 100$ kad se uzme u obzir cena EDRAM-a, cena tehnologije da se on napravi, cena cipova koji se specijalno izradjuju samo za Wii U itd. Mozda cak i vise od 100$.

thebluephoenix rece koliko je kostala 7800gtx kartica kad je izasao PS3, kao da je u PS3 bas ta kartica. Radi se o derivatu ovog proizvoda, koji je ogoljen od svega nepotrebnog da bi se grejao manje i trosio manje energije!

Nove konzole, opet ponavljam, ce zbog mnogo faktora biti u mid range podruciju PC-a (koristice PC hardver prvi put posle originalnog Xbox-a), a ne high end kako zele neki. Razlog je pre svega sto su najprodavanije igre ove generacije: Just Dance, COD-ovi, Kinect Adventure-i, Wii Fit-ovi itd. Da li vi mislite da je Ubisoft uspesna kompanija koja prelazi u domene holivuda zato sto imaju "odlicnu" prodaju AC igara? Da je to glavni razlog zasto tako zdusno podrzavaju Wii U? Ne! Glavni razlig je zato sto su samo na Wii-u prodali preko 30 miliona Just Dance igara koje nisu kostale ni 5 miliona dolara da se naprave (mada je i ovo ogromno preterivanje, OGROMNO). Just Dance je platio pravljenje i AC igara, i Far Cry igara, i Ghost Recon igara itd. Njih ne bi bilo da nisu imali odlicnu zaradu na samo jednoj, jedinoj igri u kojoj je poenta da skakuces ko pijani majmun po sobi. Znate li sta danas prodaje Xbox 360? Novi Halo? NE! Prodaje ga tupavi Kinect da bi se ljudi folirali i pokazivali kolegama kako pricaju svom televizoru sta da radi! PS3 prodaje samo jedna cinjenica, mit o najacoj konzoli koji jeste tacan, ali u praksi postoji surova cinjenica da tu snagu ne iskoriscava ni 1% igara na sistemu!

Kad sam sve ovo napisao, da li iko misli da ce neko napraviti konzolu gde ce ulaganje u stvaranje igara biti vece, zarada od istih manja (ko ce da daje vise od 60$ po igri, KO?), a sama konzola papreno skupa (500+$)? Zato sam i lepo napisao, publika koja zeli ozbiljnije igre migrira na PC, on pruza jeftinije igre, lepsu grafiku, omogucava developerima da bez ikakvih dodatnih troskova izdaju igre itd. Konzole, ponavljam, postaju uredjaji za gledanje filmova, pustanje muzike, skakutanje ispred ekrana ko pomahnitali majmun ljudima koji ne zele da se bakcu sa kompovima. NextBox ce dolaziti uz Kinect 2, PS4 uz novi kontroler koji se spaja, a lici na move kontroler. U ovakvoj trci je meni licni favorit Nintendo, jer oni jedini imaju igre zbog kojih bi kupio sistem da ih odigram, kao sto su Mario, Zelda, Metroid. Za sve ostalo, tu je moj dobri, stari PC!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2012, 12:07   #712
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
U ovakvoj trci je meni licni favorit Nintendo, jer oni jedini imaju igre zbog kojih bi kupio sistem da ih odigram, kao sto su Mario, Zelda, Metroid. Za sve ostalo, tu je moj dobri, stari PC!
Za ovo se u potpunosti slažem, Wii (a verovatno za jedno dve godine i Wii U) je tu za Mario igre, Zeldu, Metroid, Donkey Kong..portove koje nemam želju da igram na PC-u i još dosta "neozbiljnih" a zabavnih igara, za sve ozbiljnije igre, strategije, online igre tu je PC.
Meni je PC i Wii konzola (a verovatno za jedno dve godine i Wii U ) idealan spoj.
Naravno, postoje i par naslova koje bi voleo da odigram a postoje samo na PS3-ci, kao što je recimo Metal Gear (ni jedna druga igra mi ne pada na pamet).
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 7:22   #713
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

CPU and GPU clock speeds revealed for the Nintendo Wii U

thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 8:59   #714
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Wii U doesn’t hit Japan until Saturday, but Japanese resident and Sony Computer Entertainment executive Shuhei Yoshida imported a U.S. version of the newest console by Nintendo. Yoshida revealed via Twitter today that his Nintendo Network ID is ShuYoshida, so follow him on Miiverse.
http://mynintendonews.com/2012/12/04...wii-u-already/



He he...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 14:18   #715
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nintendo History
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Assassinator na korisnoj poruci:
dragomix (4.12.2012)
Stara 5.12.2012, 2:06   #716
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Trine 2 je izgleda doneo najvise poboljsanja u odnosu na PS360. Govorimo o igri koja je dosta slicna PC verziji igre.

http://www.eurogamer.net/articles/di...ine-2-face-off

Inace pojavile su se neke glasine da PS4 nece biti tako snazan kao sto se ranije mislilo, i da su moja predvidjanja tacna. Cak se prica da ce PS4 imati slabiji CPU od PS3 (po grafickim mogucnostima), sto za mene i nije neko iznenadjenje. Veliki pokazatelj da nece biti velikog skoka u novoj generaciji je to da ni jedna glasina nije najavila backwards compatibility, nema sanse da ce moci da se emuliraju konzole ove generacije. Jos jedan pokazatelj da je tehnologija u konstantnom usporavanju vec neko vreme.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2012, 11:12   #717
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

BCa nece biti jer je arhitektura drasticno drugacija.
Poslednjim devkitom su jako zadovoljni, a do leta ce se jos dva puta updateovati tako da je rano da se bavimo snagom konzole.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2012, 11:39   #718
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
BCa nece biti jer je arhitektura drasticno drugacija.
Poslednjim devkitom su jako zadovoljni, a do leta ce se jos dva puta updateovati tako da je rano da se bavimo snagom konzole.
Nije bitna arhitektura ako emuliras nesto. Kao sto Xbox 360 ima Xbox emulator u sebi. Problem je sto skok nece biti drastican da emulacija bude moguca, a za emulaciju je potreban otprilike 10x jaci hardver.

Za sad sto se tice PS4, prica se da su developeri dobili samo graficki procesor. Prica se i da je Sony pre M$-a usao u dizajniranje svog sistema i da ce Xbox ovoga puta biti jaci (iako je i ove generacije po mom subjektivnom misljenju zbrisao PS3 jer je dobijao ubedljivo najbolje verzije svih multiplatformskih igara). Sve u svemu, zna se da taj GPU nije ni blizu 2TFLOPS-a kako su ovde neki najavljivali, maximum maximuma mu je 1.2 TFLOPS-a sto je otprilike 2x Wii U (mada ja i dalje mislim da ce biti otprilike 1TFLOPS). Za razliku od proslog puta, ovaj put PS nece imati procesor koji ce biti tako mocan (za to vreme) u domenu graficke obrade.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2012, 23:44   #719
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
maximum maximuma mu je 1.2 TFLOPS-a
L O L

Ni u Sonyu ni u Microsoftu nisu toliko ludi, to treba da bude aktuelno do 2019/20. godine.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2012, 0:13   #720
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

We shall see!

Ispalo je da sam u pravu za grafiku koju ima Wii U, iako niko nije mislio da jesam. Procesor sam pogresio malo, ali sam potrefio verovatno kolicinu EDRAM-a koji konzola ima. Zivi bili pa videli, GPU od 1.2 TFLOPS-a je maksimum koji ce biti ugradjen u PS4/Xbox 720!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com