Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2007, 18:42   #1
Doctor 5000+
Guest
 
Poruke: n/a
Question Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Pitam se je li bolje kupiti nešto što deluje i što jeste moćno ili kupiti ono što nudi godine neprestane zabave?
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2007, 21:13   #2
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Zavisi od ukusa, ali bi ja radije uzeo PS3, posto moze da se instalira Fedora na njega bez ikakvog hackovanja.Ali ako su pare problem i Wii bi bio super , ali je i Xbox 360 uvek opcija ;-)

Poslednja ispravka: voodoo_ (22.4.2007 u 14:31)
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 13:44   #3
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

ja trenutno imam Wii , ali se nadam da cu kasnije nabaviti PS3( za jedno godinu dana) zbog mogucnosti instaliranja Ubuntu Linuxa

Poslednja ispravka: Ocelot (11.10.2007 u 0:10) Razlog: Reklama
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 14:12   #4
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Sve zavisi od tvojih potreba: Ako zelis da se igras a da ne razmisljas da li ti treba novi drajver, da li ce ti igra raditi dobro, da li imas mesta na HDD... onda definitivno kupi konzolu (jednu od ove tri aktuelne koja ti najvise pasuje...cough...cough XBOX360..cough ).

Ako zelis da radis i nesto vise od pukog igranja i (eventualnog) gledanja filmova, onda je komPUJTER mnogo bolja investicija.

Mozda ce neko reci "pomocu konzola se takodje moze i na internet", ali jedan je na N4G.com odlicno rekao: "Ma, daj, sta smarate sa internet mogucnostima konzola?!!? Koliko vas zapravo gleda ovu stranicu sa svog PS3 ili XBOX 360??". He's got a point!
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 15:08   #5
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Citat:
JCDenton kaže: Pregled poruke
Mozda ce neko reci "pomocu konzola se takodje moze i na internet", ali jedan je na N4G.com odlicno rekao: "Ma, daj, sta smarate sa internet mogucnostima konzola?!!? Koliko vas zapravo gleda ovu stranicu sa svog PS3 ili XBOX 360??". He's got a point!
Pazi ja koristim svoj Wii za internet poprilicno , jednostavno mi je udobnije da se uvece zavalim u fotelju i pogledam sta ima novo
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 15:10   #6
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Citat:
renegade_of_funk kaže: Pregled poruke
Pazi ja koristim svoj Wii za internet poprilicno , jednostavno mi je udobnije da se uvece zavalim u fotelju i pogledam sta ima novo
sa ovim se slazem, i meni je mnogo lepse da se uvalim u fotelju i otvorm laptop nego da sedi pored neke buchne, prljave, kutije ( ).
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 15:27   #7
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Pa ko vam brani da dovučete fotelju do kompjutera?
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2007, 13:47   #8
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

covek je pitao sta mu preporucujete izmedju dve konzole .. konzole kupujes za igranje
...a ostalo sto nudi je sporedno.. surf, linux, kuvanje i peglanje


moj savet : kupi sada wii, kad/ako ti dosadi (za 2-3godine) prodaj i kupi ps3. wii-ju tesko da ce padati cena, a ps3-ju hoce (bar kod nas), necesh mnogo izgubiti.
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2007, 20:04   #9
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Ne znam, bas, koliko ce cena PS3 opadati (pogotovo kod nas), s obzirom na situaciju u kojoj se nalazi Sony...

Wii je dobra kupovina, prema mom misljenju. Jeftino (relativno) i krajnje zabavno...
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 18:13   #10
martinubi
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Poruke: 54
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Citat:
renegade_of_funk kaže: Pregled poruke
ja trenutno imam Wii , ali se nadam da cu kasnije nabaviti PS3( za jedno godinu dana) zbog mogucnosti instaliranja Ubuntu Linuxa
Citat:
AkulM kaže: Pregled poruke
Zavisi od ukusa, ali bi ja radije uzeo PS3, posto moze da se instalira Fedora na njega bez ikakvog hackovanja.Ali ako su pare problem i Wii bi bio super , ali je i Xbox 360 uvek opcija ;-)
ja imam pc i bez ikakvog hakovanja imam kubuntu haha.mislim da je glupo navoditi to kao razlog,jedino ako nemate komp.
go wii,later ps3.
wii ti pruza nesto sto nikada do sad nisi okusio.ako ti dosadi onda razmisli:da li da kupim ps3 za 700-800e ili da kupim do jaja graficku za 300e,pa kad zastari za par godina da opet kupim grafizku za 300e,sto je jeftinije od ps3 a imaces bolju grafiku ako ti je to toliko bitno.pa ce onda izaci ps4,xbox720,turbo wii...
znaci ako oces zabavu i sticanje kondicije u isto vreme go wii;ako oces nadrkanu grafiku go ps3 or pc il xbox360

Poslednja ispravka: Ocelot (11.10.2007 u 0:11)
martinubi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 18:30   #11
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

A imao PC ili ne koji je razlog placati neki hardver da bi se imao Ubuntu

Mislim koja je svrha???

Inace, mislim trenutno je najpametnije kupiti Wii jer je zabavan i daje dovoljno za taj novac. A PS3 je svakako bombona za sebe ali jos je rano za njega....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 20:16   #12
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Cool Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
A imao PC ili ne koji je razlog placati neki hardver da bi se imao Ubuntu

Mislim koja je svrha???
pa svrha je da pokrenes OS na Power PC procesoru sa sest jezgra , inace volim ja i Wii i za Wii jedva cekam neko da pokupi Bounty.

Poslednja ispravka: renegade_of_funk (28.4.2007 u 21:07)
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 21:19   #13
martinubi
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Poruke: 54
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

^ bice i to jednog dana,ali sve to je cist entuzijazam cenjenih ljubitelja linuxa,kao i lniux na pspu,itd.
Sto se tice ps3 stvarno se nisam setio PPC,moram potraziti ako ima neki vedei kako neka distribucija radi,mada sumnjam da leti,ipak je ps3 projektovan za druge stvari.
martinubi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 22:39   #14
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Dakle, zaključak ovog threada je da
treba kupiti PC ?

Superiška. Fanboys strike again.

Ja bih sad odmah kupio Wii,
a za nekih 5-6 meseci i PS3.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 0:37   #15
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Citat:
renegade_of_funk kaže: Pregled poruke
pa svrha je da pokrenes OS na Power PC procesoru sa sest jezgra , inace volim ja i Wii i za Wii jedva cekam neko da pokupi Bounty.
Hmmm. Ubuntu leti i na mnogo mnogo slabijoj konfiguraciji... Dakle, osim sto je interesantno kao neobicnost, nije mnogo korisno.... da bi se platilo 800 evrica... Za te pare mozes da uzmes zver konfiguraciju... Dobro ne bas zver ali mnogo jaku...nadogradivu....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 0:44   #16
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Poenta kupovine konzole su video igre.

Ako većina koja gleda ovaj topic ionako poseduje PC,
čemu toliko ubeđivanje u kupovinu PC?

Wii prednjači po egzotičnom hardveru ( wiimote kontroler )
i ekskluzivnim igrama koje možete samo tu da igrate.

Glavni adut PS3 nije snaga hardvera, to nikada nije ni bio
adut neke dobre konzole,
pravi adut su EKSKLUZIVNE PS3 VIDEO IGRE.
Franšize kao Gran Turismo, Metal Gear, Tekken, Final Fantasy.
(da, znam da su se neke pojavile i na drugim platformama,
ali sa mnogo zakašnjenja, a i nikada nisu bile tako igrive kao na PS konzolama)

Dakle, igre koje nećete imati prilike da igrate bilo gde drugo.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 20:04   #17
martinubi
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Poruke: 54
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

i ja bi oma kupio wii,dok ps3 za najranije 1-2god ako uspeju da ga smanje
snaga konzole i nije presudna tu si potpuno upravu.recimo gc je jaci od ps2,al znmamo ko se vise prodavao.
a zamislite da je nintendo u wii ugradio i monstruozni hardwer koji moze da pokrece najnadrkaniju grafiku - ps3 i 360 ne bi ni imali sta da traze.voleo bi da imam i wii i 360 i ps3,ali opet ne bi mogao da zamislim sebe da igram neki fps bez misa i tastature,mislim da bi se upiso od smeha ili bi povracao od muke.igrao sam resident na gc-u kao i metroid prime al nije to to kad ti analognim nisanis.

Poslednja ispravka: Ocelot (29.4.2007 u 21:08) Razlog: Nećemo da opet započinjemo PCvsKonzole rat ;)
martinubi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 21:15   #18
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Prvo moraš sam da se zapitaš da li ćeš se na konzoli igrati povremeno ili ćeš koristiti svaki mogući trenutak za sedenje ispred televizora. Ako je ovo prvo, onda uzmi Wii. Tu ćeš uglavnom naći igre koje su više za razonodu i igranje na brzaka. Ako je ovo drugo, onda uzmi PS3 ili X360. Svi kažu da je Wii odličan za igranje u društvu. Uz PS3 dobijaš i BD/DVD plejer, uz X360 DVD i ako kupiš i dodatak, HD-DVD plejer.
Razmisli dobro šta hoćeš od konzole.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 21:56   #19
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Ja bih ti preporucio, kao i vecina ovde, Wii ako zelis da se zabaljas povremeno sam ili u drustvu. Ako hoces vrhunski hardver i igre sa prezvakanom tematikom u lepsem pakovanju (sa boljom grafikom) , onda Xbox 360 ili PS3.

Uzgred, ne mogu da verujem kako se samo pljuju fanovi iz PS3 i XBOX 360 tabora (citam po raznim sajtovima tipa n4g.com). Bolidi! Umesto da im je drago sto je konkurencija ostra sto moze da dovede samo do obaranja cena i poboljsanja kvaliteta igara, oni se vredjaju medjusobno i prizeljkuju "smrt" konzole iz drugog tabora..
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 0:00   #20
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

Mislim da ti je i naslov i tvoje pitanje naopako smisljeno?!!

"Isplati li se više hardver ps3 ili softverska raznolikost wii-a

--------------------------------------------------------------------------------

"Pitam se je li bolje kupiti nešto što deluje i što jeste moćno ili kupiti ono što nudi godine neprestane zabave? "

Po kom pitanju ti smatras da wii ima softversku raznolikost u odnosu na ps3?
Zbunio si me moram priznati(ubacio si mi virus u kompjuter-citaj :mozak)!!!

I opet isto pitanje : 1"nešto što deluje i što jeste moćno" i 2 ono što nudi godine neprestane zabave"??????

Kako mislis da ps3 ne nudi takodze godine neprestane zabave.
Dali si zelio da ih razgranicis time sto wii pripada hype-u?
Onda uredu ali si to trebao i sam da napises.ILI time sto ima zaista najorginalniji interfejs-dzojstik-kontrolor!!!!

Zelim reci da 1 post zvuci kao vic:
Sta je teze : jedan kilogram gvozdza ili jedan kilogram perja labudovog????

Hmmmm softverska raznolikost ,po kom pitanju ima wii tu raznolikost u odnosu na.........

Pozdrav
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com