Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2006, 0:45   #1
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Pozdrav svima. Treba mi pomoc oko izbora tv karte, posto se ja dosta slabo razumem u ove uredjaje, ponesto sam saznao na nekim sajtovima, ali slabo je to. Uslovi su sledeci :
1. Potreban je odlican prijem, posto nemam kablovsku nego tv program hvatam obicnom krovnom antenom,a mozda i stonom mada je slika na tv-u dosta dobra.Video sam da postoje karte sa analognim i digitalnim tunerom , pa bi voleo da mi neko objasni razliku i koje je resenje bolje za mene ?
2. Da ima mogucnost snimanja tv programa dobrog kvaliteta, po mogućstvu da direktno kompresuje u neki format, divx ili slicno. Snimio bih ponekad neku tekmu ili film , pa zbog toga..Procitao sam da neke kartice imaji tzv.hardverski mpeg, ali nisam najbolje shvatio sta je to. Čini mi se taj element olaksava posao procesoru prilikom snimanja , odnosno veci deo posla obavla sama kartica. Neka neko objasni preciznije o cemu se radi. Pošto je moja konfiguracija sledeca: amd athlon 1700+, 256 ddr/266 Mhz, Asrock kt 266, geforce 2 mx 400 64 mb sdram, hdd 40GB, da li mi je neophodna kartica sa hardverskim mpeg-om ili moja mašina može to dobro da odradi?
3. Trebalo bi da ima daljinski , mada mi se cini da ih vecina i ima, izgled i dizajn nisu bitni samo da vrši radnju.
4. Fm radio je poželjan, ali bi presao preko toga ukoliko su ostali uslovi ispunjeni.
5. Cena bi trebala da bude recimo oko 60 evra, najviše do 70.
6. Što se ostalog tiče nemam nekih posebnih zahteva,(nebi bilo loše da može da se namesti da snima u određeno vreme, na primer nisam kuci ceo dan, a namestim da mi snima određeni program u periodu od recimo 2 sata, naravno uz uključen kompjuter) uslovi pod 1,2,5 su mi najbitniji, pa ako ima neka kartica koja ispunjava ove uslove bio bih srećan. Naravo ako je cena manja još bolje.
Izvinjavam se što je post malo duži, ali eto...Nisam znao gde da postavim temu pa videh ovde jednu sa tv kartama, pa stavih. Nadam se da mi nećete zameriti , ali ako sam pogrešio premestite temu gde treba.
Hvala svim ljudima dobre volje na predlozima i sugestijama. Pozdrav
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 1:41   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Tv karta, obicna antena

ATI THEATER 550 PRO
Ima malo problema sa drajverima ali uskoro ocekujem novije verzije koje ce biti bolje napisane. Sve ostalo je odlicno.

http://www.sk.co.yu/2006/02/sktd10.html
oluja je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 8:30   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Tv karta, obicna antena

Milane sto se konfiguracije tice moze da zadovolji uslove direktnog capturinga u MPEG2 ( zaboravi DviX ili XviD ) jelr imas jedan od najboljih Atlon procesora. Clokuje se ko lud i ide do 2.5Ghz! Naravno pereporucio bih ti da fa dignes na 2.0 Ghz sto je sasvim dovoljno i HD mora da je na 7200 o/m pa predpostavljam da je u pitanju Maxtor od 40GB slim. Naravno i neki bolji kuler treba ako imas box varijantu. To bi bilo uglavno dovoljno za komforan rad. Ako imas neko pitanje u vezi ovoga posta vi ga pa ce mo videti za savet.
Sto se TV kartice tice dobra je ova ATI-jeva koju je Oluja predlozio samo drajveri i softver su ocajni i ima da se napatis sa njom.
Nazalost postoji samo jedna dobra firma a to je Leadtek pa neki model od njih sa dobrim drajverima i softverom za capturing u MPEG2. Ima Leadtek i hardverski MPEG2 karticu ali to premasuje cenu od 100e.
Kontaktiraj generalnog uvoznika za Leadtek ili idi na njihov sajt pa vidi sta ima i po kojoj ceni. Inace na forumu je zabranjeno isticanje firmi pa moze ono PM.
Inace ja imam Leadtek Expert model ali bi rado voleo da vidim neku externu varijantu. Ima u ponudi i takvih modela samo su nesto skuplji. To je elegantnije i bolje resenje jel se izbegava uticaj rada procesora ili jace graficke kartice na rad samog tjunera ( pojava kosih belih linija na slici ).
Inace analogni ili digitalni tjuner mislim da je sve jedno. Mozda zbog grejanja digitalnog pre bih se odlucio na klasiku. Tu u svakom slucaju ne mozes da promasis. Leadtek expert u svom odlicnom softveru ima sve funkcije koje si naveo i jedan od najbolji radio prijemnika sa kompresijom direktno u MP3 format. Ovo generalno vazi za sve Leadtekove TV kartice.
Nazalost mozda bih ti predlozio i Asus TV karticu ali imaja ocajan softver a tebi kao pocetniku u ovoj oblasti Leadtek postaje jedino logicno resenje!
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 8:33   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Tv karta, obicna antena

Izvini na slovnim geskama jel sam u fazi privikavanja na Logitechovu slim tastaturu a stvarno ima jako "plitke' tastere ali precizne.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 10:43   #5
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Vec ima tema o ovome i to potpuno identicna!
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2006, 0:02   #6
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Hvala veliko na pomoci, ,razmotriću ove modele. Nisam očekivao ovako brze odgovore.Što se tiče klokovanja mog procesora, to mi do sad nije padalo na pamet,ali ću možda pokušati.Treba da nađem uputstvo, ako neko zna neki link sa ovim sadržajem neka stavi ovde.Ako ima još neko neki predlog nek stavi, ali i sa ovim sam prezadovoljan. Hvala
ps. Izvinjavam se na otvaranju nove teme , pošto već postoji ista. Ja sam stavio neke stvari koje su meni bitne, dok se u drugoj temi govori uopšteno o tv kartama,bez ikakvih posebnih zahteva pa zato otvorih novu.Nadam se da ne zamerate puno. Pozdrav
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2006, 13:16   #7
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Citat:
TheProphecy kaže:
Vec ima tema o ovome i to potpuno identicna!
E pa nece biti da ima identicna tema. Mozda slicnih ima ali ovde covek postavlja konfiguraciju kao limitirajuci faktor. Nije samo TV kartica u pitanju a za 60-70e ne moze sama raditi, odnosno nema za taj novac kartica sa hardverskim MPEG2 dekoderom/enkoderom.
@ Milane u vezi klokovanja Athlona mozes mi se obratiti na opciju privatne poruke pa da razmotrimo situaciju.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 8:06   #8
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Citat:
AstraLogos kaže:
E pa nece biti da ima identicna tema. Mozda slicnih ima ali ovde covek postavlja konfiguraciju kao limitirajuci faktor. Nije samo TV kartica u pitanju a za 60-70e ne moze sama raditi, odnosno nema za taj novac kartica sa hardverskim MPEG2 dekoderom/enkoderom.
@ Milane u vezi klokovanja Athlona mozes mi se obratiti na opciju privatne poruke pa da razmotrimo situaciju.
Pozdrav!
pa gore pomenuti Ati 550 kosta 75e a ima hardverski MPEG2
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 12:15   #9
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Tv karta, obicna antena

Citat:
AstraLogos kaže:
Sto se TV kartice tice dobra je ova ATI-jeva koju je Oluja predlozio samo drajveri i softver su ocajni i ima da se napatis sa njom.
Tacno je, cesto se napatim da namestim nesto... ali slika je odlicna kad proradi...
Ako nemas zivaca zaobidji.
oluja je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 12:26   #10
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tv karta, obicna antena

Citat:
oluja kaže:
Tacno je, cesto se napatim da namestim nesto... ali slika je odlicna kad proradi...
Ako nemas zivaca zaobidji.
pa uz ove drajvere od marta i Power Cinema 4 nema nikakvih problema.kanali se brze menjaju nema bagovanja,sve ide brze......
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 0:44   #11
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Hvala svima na pomoci. Mislim da ću ipak uzeti ovaj ATI THEATER 550 PRO ,(pošto ima hardverski mpeg) odustao sam od klokovanja procesora,jer bi mi trebao i novi kuler, a ploca i memorija mi ne ulivaju poverenje. Samo još da skupim malo para i da nađem gde ima za 75 evra, pa u kupovinu.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 8:54   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Citat:
milanp kaže:
Hvala svima na pomoci. Mislim da ću ipak uzeti ovaj ATI THEATER 550 PRO ,(pošto ima hardverski mpeg) odustao sam od klokovanja procesora,jer bi mi trebao i novi kuler, a ploca i memorija mi ne ulivaju poverenje. Samo još da skupim malo para i da nađem gde ima za 75 evra, pa u kupovinu.
Ja mislim da imaju samo dva modela na trzistu kod nas:
Sapphire Theatrix i PowerColor Theater 550 PRO.oba su identicna tako da koji god da uzmes neces pogresiti(ali ipak uzmi sapphire zbog nalepnice)

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (29.4.2006 u 9:17)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 17:05   #13
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Exclamation Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Ja imam Terminator TV karticu.Sasvim pristojno odradjuje svoju funkciju.Ne gledam cesto TW,pa je stoga ni ne koristim preterano.Pazario sam je za 3000 dinara,dakle jeftinu a bolju ne mozes naci.Sto se snimanja tice,pokusavao sam svasta da radim,menjam formate,*****,derem,ali nisam uspeo da smanjim velicinu snimljenih fajlova.Da li neko zna nesto po ovom pitanju?Ja imam kablovsku,te stoga i fantasticnu sliku na 17" monitoru.
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 0:20   #14
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Narode,skupio sam pare za Sapphire Theatrix, ali moze li mi neko reci gde ima za oko 75 evra. Ja sam u radnjama vidjao cene i od 90 evra, pa ne daje mi se dzabe 15 evra . Jel to u firmi koja stoji pored opisa kartice u SK-u? Ako neko zna nek mi javi na pm (ako se ovde ne iznose imena firmi) . Thanks
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 0:27   #15
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Da ne otvaram novu temu,ovde cu.
Treba da preporucim frendu TV kartu.Isti je pc pocetnik,znaci pozeljna laksa upotreba.Radice sa obicnom antenom.Za kucnu upotrebu namenjeno,malo gledanja,malo snimanja.VHS -> PC mozda kasnije.Pozeljno FM kao i daljinac.Cena nije problem u smislu da ne mora da kupuje neke drekove za 25-6e.Konfa mu je sledeca:
MSI K8N Neo3F (nForce4 4x)
Sempron 2600+ s754
PQI 1x512 MB RAMa
MSI NX6200TC 256MB (128+128)
WD Caviar 80GB S-ATA I
Chieftec 360W napajanje
Koristi se integrisana zvucna i Altec 4100

E sad.Ja imam Leadtek ... Expert sa kojim sam relativno zadovoljan.Preporucio bih je i njemu ali ... cini mi se da je ATi Teather 550 mozda bolja za malo vise para.Malo sam "out of order" ,dali su reseni raniji (od proletos) problemi sa novijim drajverima?Ili je Expert i WinFast PVR vise "user frendly" sobzirom na njegovo neiskustvo?Ili preporucujete nesto 3.(mada sumnjam)?Ima li opravdanja da coveka navodim na veci trosak sa WinFast2000PVR(hardver MPEG2)?
Pisite,a i ja cu,akotreba da pojasnim jos malo .
Pozz.

Poslednja ispravka: Flavio (16.8.2006 u 20:37)
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 22:57   #16
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Posto vidim da se niko ne javlja,otkazujem pitanje.Naime,pominjani frende je bio nepromisljen i zaleteo se k'o muva na !
Uzeo je MSI TV @niwhere !
I to za celih 4.000 din.!
Sta cu mu sad ja ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 10:26   #17
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Auuu...neko ga je debelo za...ao!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
da l' je programiranje ili ne... ali pomoc mi treba :) absonic Programiranje 2 25.3.2006 3:25
Treba mi mala pomoc? BeerBaron Šta da kupim? 11 29.1.2006 4:50
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com