Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2007, 16:46   #1
NS rider
Novi član
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Talking Želim da postanem serviser računara!

Pozdrav svima!
Ja sam po zanimanju tehničar štampe, ali pošto ne želim da ceo život provedem radeći u buci i prašini ispod neonskog svetla, rešio sam da postanem serviser računarske opreme.

Znam da je ova struka kod nas slabo plaćena , ali to meni nije bitno pošto imam varijantu da idem ''preko''.

Zato me zanima da li kod nas uopšte postoji ''narodni univerzitet'' iliti ''večernja škola'' čiji papiri se iole priznaju na zapadu?
Dalje me zanima u kom ''narodnom univerzitetu'' je najbolji kvalitet nastave, kako teoretske tako i praktične?

Hvala unapred!
NS rider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 16:54   #2
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Brate uzmes lepo sednes pored nekog ko zna zanat [onaj ko zna a ne ko se pravi da zna] i gledas sta radis, postavljas mali milion pitanja i tako malo ucis. Odes na neki site procitas sta su to procesori, graficki cipovi, memorija, maticna. Onda koji tipovi toga postoji, vrste...
Za hardware-ski deo odes kod nekog ortaka u servis i gledas sta on dzara, kako se to vadi, cisti, vraca na mesto, kako se rukuje sa tim...
Za software-ski deo, malo je teze, ali ista fora odes kod nekog ko zna i da ti pokaze ako ima volje i zivaca...
Onda kupis neku krtiju[mozes na svom ali ti nebi preporucio posto tek ucis] i sve to ponavljas.
Isto je vazno da znas zasto problemi nastaju kako da ih resis na najlaksi i najbrzi moguci nacin uz max kvalitet...

GL&HF
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 19:42   #3
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Citat:
NS rider kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima!
Ja sam po zanimanju tehničar štampe, ali pošto ne želim da ceo život provedem radeći u buci i prašini ispod neonskog svetla, rešio sam da postanem serviser računarske opreme.

Znam da je ova struka kod nas slabo plaćena , ali to meni nije bitno pošto imam varijantu da idem ''preko''.

Zato me zanima da li kod nas uopšte postoji ''narodni univerzitet'' iliti ''večernja škola'' čiji papiri se iole priznaju na zapadu?
Dalje me zanima u kom ''narodnom univerzitetu'' je najbolji kvalitet nastave, kako teoretske tako i praktične?

Hvala unapred!
Ti treba puuuuuuuuuno da učiš, posebno jer si napisao da poseduješ Pentium IV Mada, uvek se nadje neko ko je voljan da te nauči nečemu, tako da nema brige. Svaka budala može da sastavi komjuter ( čak i ja), znači već si na konju...

Poslednja ispravka: Ne$A (1.8.2007 u 20:46) Razlog: Gramatika
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 19:49   #4
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Komp sastaviti nije uopshte lako, treba uzeti u obzir mnoge stavke i treba biti oprezan pri insalaciji nekih komponenata. Nije vazno samo znati sastaviti mashinu, nego i odrzavati je, i u slucaju kvara otprilike znati shta je moglo da rikne. Ako imash puno volje i ljubavi prema racunarima, sve to ide brzo.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 19:50   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Ako ćeš baš za servisera da se školuješ, raspitaj se za CompTIA A+ sertifikat. On je otprilike nešto što bi ti bilo najpribližnije, a priznaje se na zapadu. Nešto se ne sećam da neko u NS-u drži kurs za taj sertifikat; u Bgu ima sigurno, ali ne znam koliko ti je zgodno da putuješ.

Poslednja ispravka: Bryan Fury (1.8.2007 u 19:59)
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 21:26   #6
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Servisiranje racunara je kao i svaki drugi zanat. A zanat se kao sto znamo - krade ocima. Sertifikat koji dobijes ovde, nece vredeti ni pisljiva boba "preko" ako ne budes znao da radis posao. Teorija je jedno - praksa nesto sasma drugo. Dakle, uzmi sertifikat pa u neki domaci servis na prakticnu obuku pa onda preko...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 21:33   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Postoje PDF biblije o servisiranju PC racunara,ali ne postaje se majstor samo knjigom.
Sto kaze jedan moj dobar half "dok ne sje**s bar 5 kompjutera,6ti neces znati popraviti".
Pretpostavljam da znas engleski cim zelis da "palis preko" i ima dosta knjiga o servisiranju na engleskom.
Ako trazis nesto manje ozbiljno,imas SAMS Teach Yourself Computer Repairs In 21 Days,a ako trazis nesto ozbiljnije,udji na GoogleBooks i pronaces ogromnu riznicu knjiga o ovoj oblasti.Poz
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 21:41   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Daj covece sta ce ti takva beda za vratom.Imam primer od mog rodjaka servisera.Otiso covek da pogleda racunar.Dijagnoza je,da je covek dao velike pare a racunar nece da pokrene najnovije igre.Receno u prodavnici da je racunar sposoban za to.Grafika 6200AGP!!!Rodjo se jedva ziv izvuko!!!Vise nije serviser.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 21:50   #9
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

^Jel kupio racunar u firmi gde je on serviser?
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 21:51   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
^Jel kupio racunar u firmi gde je on serviser?
DADADA!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 9:37   #11
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Naravno, nema ništa bez praktičnog rada, ali uvek je najbolja kombinacija praktični rad+sertifikat. U principu, nije to tako ni loše kao što nekima ovde izgleda. Ako neko počne kao serviser, to ne mora da znači da mora da ostane serviser tokom cele karijere. Počneš kao serviser, možda u toku rada budeš imao prilike da radiš malo i na umrežavanju, kasnije možda odlučiš da bi mogao polako da spremiš i CCNA, treba samo biti uporan.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 11:02   #12
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

kol`ko ja znam,ima negde u Beogradu ona skola u kojoj spremas ispita sa Microsoftovim sertifikatom,tipa MCSA i ostalo...pa mozda ovaj MCSA (Microsoft Certified System Administrator) ima neke veze sa tim...
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 11:16   #13
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

MCSA nema veze ni sa servisiranjem ni sa hardverom uopšte. Inače ga drži više škola i u NS-u i u BG-u.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 11:38   #14
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Uz svo duzno postovanje, i uvazavajuci sve sto su ljudi pre mene rekli, moj stav prema tome je da si ti izabrao veoma losu profesiju da pocens da ucis.


Serviser je ok, dok si u firmi i kada ti donose kompove i ostave ih. Vrlo bitno, ostave ih, a ne vrzmaju ti se po glavi da vide sta je.
Drugo, posao moze biti vrlo rizican i moras biti mnogo obazriv, na prasinu ( koja je skoro pa kancerogena ), ostre ivice ( glupih ) kucista, podatke koje je tip stavio u hidden foldere da mu zena ne bi provalilia, a ti formatirao hdd...
U sustini, postoji zilion stvari koje mogu da krenu naopako. Da je posao lep nije, da je cistiji od toga sto radis jeste. Period ucenja je jako dug, jer moras da znas i kako su se stare masine ( 95~96 ) ponasale do ovih poslednjih, tu nema povrsinkog znanja.

Imas sigurno jedno 3 - 4 godine da ucis, moja pretpostavka.

Srecno!
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 11:43   #15
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

ili,tipa, donesu komp zbog jednog problema a u servisu se pojavi drugi (crkne memorija,grafika,ploca itd) i sad ti objasni musteriji,koji naravno misli da si ti namerno pokvario kako bi morao da kupis nove delove...
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 11:51   #16
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Nemojte preterivati, da je tako ne bi se niko bavio nijednim poslom. Šta treba doktor da kaže, može da mu umre pacijent, pa opet ljudi studiraju medicinu.
Što se tiče učenja, ako hoćeš da budeš dobar stručnjak za bilo koji posao, pomiri se da ćeš (manje-više) ceo život da učiš, naročito u IT delatnosti. Sve zavisi koliko ima volje i živaca da uloži. Ne vidim čemu toliki pesimizam, radije predložite nešto konstruktivno, što kažu političari.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 15:26   #17
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Želim da postanem serviser računara!

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Nemojte preterivati, da je tako ne bi se niko bavio nijednim poslom. Šta treba doktor da kaže, može da mu umre pacijent, pa opet ljudi studiraju medicinu.
Što se tiče učenja, ako hoćeš da budeš dobar stručnjak za bilo koji posao, pomiri se da ćeš (manje-više) ceo život da učiš, naročito u IT delatnosti. Sve zavisi koliko ima volje i živaca da uloži. Ne vidim čemu toliki pesimizam, radije predložite nešto konstruktivno, što kažu političari.
Tacno!!!Evo ja sam to zavrsio i nikad ne bih radio takav posao profesionalno,vec radim tj. volontiram za sebe,usput pomognem tako nekom.Svi mi imamo profesije koje volimo i ne volimo.Evo ja volim hardver pa i softver,ali sam vezan za kucicu tj cuvar.Nisam ja kriv zato sto je to tako!!!!Sad ce te reci da sam jos i djukela.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cvet kompjutera2 oluja Cvet kompjutera 104 15.2.2007 15:23
Želim da naučim da instaliram Windows XP SP2!!! Melody Operativni sistemi 21 20.10.2006 9:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com