Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2008, 8:19   #21
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vista (Instalacija)

Ne kazem da moras da se odreknes jednog sistema vec kazem kakva je situacija kod vecine ljudi. Imao sam prilike da to vidim kod nekolicine koji su to radili, opsle mesec ili dva su pricu sveli na jedan sistem. U dosta slucajeva to je ostala Vista, i to na moj predlog. I skoro niko se nije pokajao oko toga. I nisam govorio o ljdima koji su iole upuceni u kompjutere vec o normalnom korisniku ( mada je pitanje sta j eza nekoga iole upucen korisnik, kod mene je to malo visa stepenica od onoga upalio kom zna gde su folderi i sl).

Iskreno receno, Vista nije los sistem, ali da ima svojih bubica ima. ali njih ima i XP. Dakle, po meni, jedino pitanje je koje bubice ces lakse da podneses i sta ti vise lezi (one koje vec znas ili one koje sad upoznajes).
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2010, 10:06   #22
Shomy96
Novi član
 
Član od: 8.5.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Vista (instalacija)

Ne bih da pisem novu temu posto sam nov, ali me intresuje da li mozete da mi posaljete link(torrent) najbolje odakle mogu da skinem Windows Vistu SP1 i da je narezem pa da instaliram preko BIOS-a. Posto sam vec nekoliko puta skidao vistu sa neta i kad je narezem preko Nera, i restartujem komp meni nece da prikaze ono "Press any key to boot from CD", jel moze neko da odgovori molim vas
Shomy96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2010, 10:32   #23
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Vista (instalacija)

Citat:
Shomy96 kaže: Pregled poruke
Ne bih da pisem novu temu posto sam nov, ali me intresuje da li mozete da mi posaljete link(torrent) najbolje odakle mogu da skinem Windows Vistu SP1 i da je narezem pa da instaliram preko BIOS-a. Posto sam vec nekoliko puta skidao vistu sa neta i kad je narezem preko Nera, i restartujem komp meni nece da prikaze ono "Press any key to boot from CD", jel moze neko da odgovori molim vas
1. Piraterija na forumu nije dozvoljena.

2. Ostavi se Viste. To je najgori OS u istoriji Majkrosofta. Interesuj se za Windows 7.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2010, 10:38   #24
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Vista (instalacija)

Citat:
Shomy96 kaže: Pregled poruke
Ne bih da pisem novu temu posto sam nov, ali me intresuje da li mozete da mi posaljete link(torrent) najbolje odakle mogu da skinem Windows Vistu SP1 i da je narezem pa da instaliram preko BIOS-a. Posto sam vec nekoliko puta skidao vistu sa neta i kad je narezem preko Nera, i restartujem komp meni nece da prikaze ono "Press any key to boot from CD", jel moze neko da odgovori molim vas
Ako nemas neki poseban razlog uzmi win 7 .
Ustvari win 7 je samo nadogradnja viste i poravljeno je dosta od viste uz to win 7 je vise optimizovan od viste i nesto je manje zahtevan .
Nemas nijedan razlog da uzmes vistu.
Ps nevezano za os jesi namestio da u biosu da ti Primary boot device CD/DVD rom
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2010, 10:46   #25
Fantastic
Član
 
Član od: 1.4.2010.
Lokacija: Kuca
Poruke: 458
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 37 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Vista (instalacija)

poslao sam mu na PP link ka torrent i objasnio kako da nareze vistu
mada i ja bi mu preporuciju windows 7 ali covek je ipak trazio vistu da je trazio win7 to bi mu poslao
zasto vista a ne windows 7 u to necu da zalazim jer ko zna
Fantastic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2010, 10:51   #26
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Vista (instalacija)

Momak je '96 godište. Vjerovatno je čuo za VIstu kako je "kul" i lijepo izgleda i ostalo pa se zainteresovao a nije ni čuo za Windows7.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
neko_drugi (8.5.2010), Predrag Stankovic (8.5.2010)
Stara 8.5.2010, 10:54   #27
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Vista (instalacija)

Citat:
Fantastic kaže: Pregled poruke
zasto vista a ne windows 7 u to necu da zalazim jer ko zna
Pa windows radi i na masinama na kojima vista ni ne moze da sanja da radi. Sto se tice programa 99%,99 programa koji rade na visti rade i na win 7 bez problema .
Jedino da ima problem sa nekim stampacem ili modemom sto je extremno retko.
Windows 7 nadje skoro sve drajvere preko neta sam ili ponudi preko update .
Razumem xp ili win 7 pa da moze da se desi da nekom bas treba xp zbog nekog starog programa ili veoma starog hardvera ali vista ili win 7
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2010, 20:13   #28
Aleksandar1
Član
 
Član od: 8.5.2010.
Lokacija: Srbija, Nis
Poruke: 499
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 32 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Vista (instalacija)

Windows Vista nije bas mnogo pouzdana jer se stalno stvaraju problemi dok je windows 7 Microsoftu stvarno veliki korak. Evo ako neko zeli moze OVDE da procita o Visti.
Aleksandar1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2010, 21:37   #29
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vista (instalacija)

Ajd batali sa reklamiranjem tog sajta
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2010, 9:25   #30
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vista (instalacija)

Citat:
Windows Vista nije bas mnogo pouzdana jer se stalno stvaraju problemi dok je windows 7 Microsoftu stvarno veliki korak.
Sad, ja se ne informišem baš na tom pomenutom sajtu, već na nekoliko drugih, jest strani ali šta da radim. I svi se slažu u jednom: Win7 je ono što je trebalo da bude Vista SP1, on je baziran na Visti, promenjeno je šta je moralo biti promenjeno, utegnita kako treba, optimizovana koliko treba i zbog marketinga promenjeno ime jer je Vista bila ozlogašena kod mnogih. U svakom slučaju, iz iskustva, Vista SP1 jeste dobar sistem, pogotovu ako je izvršen i neophodni update, ne zaostaje previše za Win7. Lično sam je imao dovoljno dugo na sistemu i mogu reći da mi nikad nije napravila wow problem, ili neke ko zna kakve probleme, čak sam imao sa njom manje problema nego sa XPom pre. Ono što stoji je da je to sada sistem koji je u zapećku od pojave Win 7 i vrlo agresivnog reklamiranja pomenutog.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorijal: Instalacija Windows XP-a AkulM Operativni sistemi 584 9.12.2015 21:17
Umrezavanje Windows Vista Ultimate/ Windows xp SP2 pomoc potreban hitno n1n3 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 30.9.2008 2:56
Tutorial: instalacija Windows viste iz XP-a DonCorleone91 Operativni sistemi 1 10.8.2008 9:12
da li je moguce instalirati vista home basic ako imam vista home premium? sasha vukelic Operativni sistemi 6 23.7.2008 12:40
igre koje rade/ne rade na Vista Ultimate.... GakunGak O igrama uopšte 29 8.1.2008 11:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com