Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2005, 18:32   #1
Smoke
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: n/a
Poruke: 50
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Oh,da!
Oduvek sam zeleo da izgovorim ovu recenicu...na filmu, naravno. Realnost je surovija. Ovim bojnm poklicem pozdravljam svaki dan,sat,minut...koje mi sivo cudoviste oduzme.
Gledam sopstvenu proslost...sve je pocelo nevino sa C64...sati i sati i sati igranja Ghost&Goblins, DefenderOfTheCrown itd... Niko nije sumnjao da se na mestu mrsavog klinca, radja cudoviste koje ce upisati informatiku... cudoviste koje ce zaboraviti sta je drustveni zivot...sta je socijalno ponasanje...koje sve svoje probleme resava u virtuelnom svetu...
Eh,eh. Ispade zalopojka. Stvarno ljudi, koliko vremena spiskate sa kompom? Da nema interneta, zaboravio bih kako izgleda gola zena.
Kako se ponovo aktivirati? Da li mrzite svoj komp? Ja ga mrzim, iako mi sluzi da zaradim "koru hleba"... Cekam vase odovore...
Smoke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 21:49   #2
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote...

kakve veze ima ovaj topic sa sobom Ja,igrac?
nek' se premesti gde mu je mesto pa da pricamo...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 21:51   #3
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote...

Kompjuter je ono sto je prsten bio likovima u Tolkinovom Gospodaru Prstenova.

Sa jedne strane ga mrzis, sa druge volis.

Ili ti:

Mrzis sebe sto ga volis, a volis ga sto te ispunjava.
Kad te ne ispuni, onda ga pak mrzis, al ne dugo
Ko' da ti kaze: Vratices se ti...
I vratis se, pa sebe jos vise mrzis.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 22:39   #4
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote...

Citat:
Smoke kaže:
Oh,da!
Niko nije sumnjao da se na mestu mrsavog klinca, radja cudoviste koje ce upisati informatiku... cudoviste koje ce zaboraviti sta je drustveni zivot...sta je socijalno ponasanje...koje sve svoje probleme resava u virtuelnom svetu...
Eh,eh. Ispade zalopojka. Stvarno ljudi, koliko vremena spiskate sa kompom? Da nema interneta, zaboravio bih kako izgleda gola zena.
Kako se ponovo aktivirati? Da li mrzite svoj komp? Ja ga mrzim, iako mi sluzi da zaradim "koru hleba"... Cekam vase odovore...
.
Što ne potražiš pomoć od nekog psihoterapeuta jer ti bilo koji forum neće pomoći da obnoviš društveni život i da i u realnom životu počneš da vidjaš gole žene a ne samo u virtualnom svetu.
Ne znam čemu vodi besmisleno sedenje za kompjuterom po ceo dan,možda bi i kod nas trebalo da se primenjuju neka ograničenja,kao u Kini.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 0:49   #5
Mpane
Novi član
 
Član od: 23.12.2005.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote...

Iurisvugarise, cini mi se citajuci tvoje genijalno smishljene, originalno prezentovane i jos bolje napisane postove da mozda ne treba tebi psihoterapeut? Evo ja se javljam. Kratke teze. Covek koji je oduvek pokusavao svoje mishljenje da nametne drugima, i to ne zbog slave ili priznanja vec iz licnog egoizma koji se izrodio zbog ogromnog ne zadovoljstva sobom. Covek koji je uvek stremio originalnoscu, u toj meri da je cak ponekad se kosio i sa svojim mishljenjima samo da bi ispao drugaciji da je dotle dosao da na kraju svoju originalnost zameni jezickom agresivnoscu. Agresivnoscu koja je trebala da izazove postovanje ali je svuda izazivala negativne reakcije. Ja se nadam da ti je ovaj kratki podsetnik pomogao da se shvatis o kakvoj se osobi radi i da se prisetis da si mogao nekada davno da i svojim pozitivnim i normalnim idejama izazoves pozitivne usklike.
Mpane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2005, 2:26   #6
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote...

Citat:
bobi kaže:
Kompjuter je ono sto je prsten bio likovima u Tolkinovom Gospodaru Prstenova.

Sa jedne strane ga mrzis, sa druge volis.

Ili ti:

Mrzis sebe sto ga volis, a volis ga sto te ispunjava.
Kad te ne ispuni, onda ga pak mrzis, al ne dugo
Ko' da ti kaze: Vratices se ti...
I vratis se, pa sebe jos vise mrzis.
Sjajno,moram da priznam
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2005, 21:25   #7
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Gori u paklu, bedni skote...

Ipak ti svrni do psihijatra... pa dodji na forum...
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2005, 22:14   #8
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote...

Citat:
Mpane kaže:
Iurisvugarise, cini mi se citajuci tvoje genijalno smishljene, originalno prezentovane i jos bolje napisane postove da mozda ne treba tebi psihoterapeut? Evo ja se javljam. Kratke teze. Covek koji je oduvek pokusavao svoje mishljenje da nametne drugima, i to ne zbog slave ili priznanja vec iz licnog egoizma koji se izrodio zbog ogromnog ne zadovoljstva sobom. Covek koji je uvek stremio originalnoscu, u toj meri da je cak ponekad se kosio i sa svojim mishljenjima samo da bi ispao drugaciji da je dotle dosao da na kraju svoju originalnost zameni jezickom agresivnoscu. Agresivnoscu koja je trebala da izazove postovanje ali je svuda izazivala negativne reakcije. Ja se nadam da ti je ovaj kratki podsetnik pomogao da se shvatis o kakvoj se osobi radi i da se prisetis da si mogao nekada davno da i svojim pozitivnim i normalnim idejama izazoves pozitivne usklike.
Ti si sve to zaključio na osnovu mojih nekoliko postova?I to u 2 teme na ovom forumu?Čovek koji je...Pa ti o meni pričaš kao o prošlosti.Jezička agresivnost???Uopšte nisam agresivan,samo sam čoveku koji je pokrenuo ovu temu preporučio da potraži stručnu pomoć,jer to što on iznosi o svom životu nije baš bezazleno(po ceo dan za kompjuteru,viđa samo virtualne žene,itd).
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 0:54   #9
Mpane
Novi član
 
Član od: 23.12.2005.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote...

Ma pusti mene...mozda ipak meni treba psihoterapeut... kad sam nervozan uvek mi je krivo kad maltretiraju ljude i onda sam malo agresivan... izvini za gomilu gluposti a sto se tice mene, trudicu se da smanjim dozivljaj na najmanju mogucu meru
Mpane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 4:42   #10
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Question Re: Gori u paklu, bedni skote...

Ono što bih na početku htela da kažem, to je da razumem ovo što si napisao,
mada vidim da ima različitih odgovora...
Svi znamo kako koristimo slobodno vreme i šta nam naš dragi, najdraži (precious) kompjuter
predstavlja u životu i koliko važnu ulogu igra.
Ono što svima nama pomaže da pobegnemo od svakodnevnog
sivila, od trivijalnosti, od "crne hronike", od "svačijih problema"?...Koliko puta samo
sednem za svoj kompjuter,"poubijam" par Nemaca (ili pilića ), samo da
bih pobegla od svih tih stvari...
Samo dobro poznavanje MS Office-a se u ovoj zemlji plaća (bedno, ali šta ćemo ),
da ne pominjem znanje koje sada imaju klinci od 15,16 godina i šta sve rade sa kompjuterima,
pa i svi vi ljudi ovde na forumu... Koliko samo imaš znanja o kompjuterima koja stičeš
u svojoj sobi, za svojim kompjuterom, svojom voljom?!!
E sad, sledi onaj drugi deo priče, realan koliko i sve ovo do sada...
Evo zašto.
Mrzim svoj kompjuter iz razloga što u dobrom delu determiniše (na jedan poseban način),
ljudske odnose u celini. Svi bi kao hteli da jedni drugima posvete pažnju,
a svi sede za kompjuterima i niko nema vremena (ili bolje reći želje) za tim, jer svima taj
"veličanstveni" monitor odvlači pažnju. Onda se javljaju opravdanja: "Evo sad ću ja, samo da
nešto završim" itd. Da skratim priču, na jedan
grozan i zavodljiv način, otuđujemo se od dragih ljudi...Klasičan sociološki problem.
Sve manje ljudi osećaju neophodnost društvenog života,
i svi smo u suštini degradirani na neki način. Kada ovo kažem, mislim na dobra, stara vremena
kada su samo retki imali kompjutere, i kada smo svi bili
zadovoljni što dovoljno razgovaramo, slušamo "stari dobri radio" i što nalazimo toliko
zadovoljstva u partiji remija, ili u gledanju loših snimaka filmova iznajmljenih u video klubu...
U suštini, počinjem da mrzim taj fenomen savremenog društva.
Mrzim kad vidim snobove koji, od kad su čuli za DVD, neće iz principa da gledaju DVX
(a nekada su imali samo 1. i 2. kanal RTS-a), mrzim sve nabeđene likove koji primenjuju
svoju kompjutersku terminologiju na pogrešnom mestu i u pogrešno vreme, pa ih "obični smrtnici"
ništa ne razumeju i plašim se kada shvatim da mi je lepše da sama nešto kreiram i smišljam,
nego da se prošetam sa drugaricama i slušam "obične" priče...

Ipak, zar nam ta prokleta mašina ne pruža jednu fenomenalnu komunikaciju, razbija predrasude
i barijere? Zar nismo do sada sklopili na desetine drugarstava i prijateljstava putem
ove mašine (ne mislim samo na internet)?
Možda bi na ova pitanja mogla da odgovori samo adekvatna osoba, ona koja ima godine iskustva
iza sebe, ona koja je našla negde "zlatnu sredinu"...
I neverovatno je koliko ova tema nosi kontradiktornosti sa sobom, i koliko je opširna...

p.s. izvinjavam se što je ovo malo dugačko, ali tema je takva.
Takođe bih rekla da se ne bunim ako me mlađa populacija nije shvatila, to je sasvim prirodno...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 21:28   #11
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

E ljudi šta mislite? Dal bi moglo da se smanji broj znakova u jednom postu na 300?
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 21:30   #12
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Citat:
REDisLAW kaže:
E ljudi šta mislite? Dal bi moglo da se smanji broj znakova u jednom postu na 300?
Prepoznao si se kao "mlađa populacija"?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 0:10   #13
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Thumbs down Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Citat:
REDisLAW kaže:
E ljudi šta mislite? Dal bi moglo da se smanji broj znakova u jednom postu na 300?
Može, ok, slažem se. Ali isto tako postoji i opcija da ne moraš da čitaš ako te ne interesuje!
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 0:59   #14
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

A shto? mi "mladja populacija" ne svatamo sve dobro, a?

ipak kada se na kraju pogleda ovo je jedino mesto na kome mi ne pricaju kako su mi racunari isprali mozak... i ja koji spadam u tu 'populaciju" imam probleme! mislite i da je meni zivot med i mleko i da cveta cvece i na nebu se ocrtava duga... ja sam postao za nekih 2 godine OPSEDNUT za racunare i to zbog cega? iz dosade... toliko ima zanimljivih stvari za nas da se radi da mi je ponekad dovoljno da ostanem kuci i da povracam od muke.... i sta sam time dobio... posle dve godine uz racunar mogu fes da ga rasklopim u komadice i sastavim nazad i da bude potpuno operativan... kako provodim slobodno vreme? tako sto jurcam po komsiluku i formatiram hard diskove klincima koji izbrisu ikonicu od igrice i misle da su izbrisali celu igricu i onda komp pocne da im koci i oni zovu...istim doticnim moram da instaliram novi piratski NFS je ne zna da korsiti Alcohol 120%! i onda mi trazi da mu narezem neku muziku i on mi 'ladno kaze:"E ja nemam da ti dam mp3 disk imam samo obican CD-R!!!

pratim druga jer hoce da kupi DVD rezac i on me pita da li ce onda moci rezac da mu cita obicne diskove? ali sam ako nista vrlo popularan.... pridje mi lik na ulici koga nisam video nikad u zivotu i kaze mi da ga je posla drug druga najboljeg druga da mu dam neki film ili igricu...A skola??? jos crnje!
prof. engleskog me moli da napravim logo za neku virtuelnu firmu za drugo odeljenje koji rade na najnovijim cetvorkama iz full opremu i koji na casu iz biro-a sede i chatuju na krstarici... prof. me uputi malo i njihov logo za preduzece "Zmaj" jeste u stvari krug crtan slobodnom rukom i skenira...EEEE a oni provode 48 sati nedeljno u tim kabinetim radeci na opremljenim racunarima a ja sedim kuci i pravim njima logoe!

necu vise da se zalim...opet to su moji problemi ali ne zelim da ispadne kako smo mi "mladja populacija" bezbrizni u svojoj mladosti! u ovoj rupi od zemlje tezak zivot je predmet koji se uci od rodjenja!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 2:18   #15
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
ipak kada se na kraju pogleda ovo je jedino mesto na kome mi ne pricaju kako su mi racunari isprali mozak...
Ako ce nesto da ti znaci meni tu pricu pricaju jos od 1980 godine... ne obracaj paznju, furaj svoj film i provali kako da naplatis svoje znanje...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 2:48   #16
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
A shto? mi "mladja populacija" ne svatamo sve dobro, a?
Pa eto, baš iz razloga što toliko znaš za svoje godine.
Iz razloga što si odmah iz "sveta bezbrižnog detinjstva"
zakoračio u "svet kompjutera".
Zato što možda nisi imao vremena od svih fenomenalnih stvari koje ti računar pruža da na pravi način sagledaš ostatak sveta... Zato što i sam kažeš koliko vremena provodiš
za svojim računarom i koliko stvari znaš.
Evo opravdanog dokaza na moju konstataciju da se ne ljutim...
Svaka čast svima koji imaju 15, 16 godina a toliko znaju i toliko imaju
želje za znanjem - što je još bitnije (naravno, samo napred)!
Ovo je odprilike jedan ogroman jing jang. I možda je bilo najbolje
i ne postavljati ovu temu, jer baš iz tog razloga, nikada joj se neće naći kraj...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 2:50   #17
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Thumbs up Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Citat:
oluja kaže:
Ako ce nesto da ti znaci meni tu pricu pricaju jos od 1980 godine... ne obracaj paznju, furaj svoj film i provali kako da naplatis svoje znanje...
Slažem se.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 22:17   #18
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Citat:
Smoke kaže:
Oh,da!
Oduvek sam zeleo da izgovorim ovu recenicu...na filmu, naravno. Realnost je surovija. Ovim bojnm poklicem pozdravljam svaki dan,sat,minut...koje mi sivo cudoviste oduzme.
Gledam sopstvenu proslost...sve je pocelo nevino sa C64...sati i sati i sati igranja Ghost&Goblins, DefenderOfTheCrown itd... Niko nije sumnjao da se na mestu mrsavog klinca, radja cudoviste koje ce upisati informatiku... cudoviste koje ce zaboraviti sta je drustveni zivot...sta je socijalno ponasanje...koje sve svoje probleme resava u virtuelnom svetu...
Eh,eh. Ispade zalopojka. Stvarno ljudi, koliko vremena spiskate sa kompom? Da nema interneta, zaboravio bih kako izgleda gola zena.
Kako se ponovo aktivirati? Da li mrzite svoj komp? Ja ga mrzim, iako mi sluzi da zaradim "koru hleba"... Cekam vase odovore...
Brate nadji neku ribu i pročitajk neku knjigu.(literatura koju ti preporučujem je "Životinjska farma" od Džodža Orvela) Još nešto: Ovo je zimski period i onako nema nikog na ulicama sačekaj leto i proleće i sve će biti uredu.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 23:33   #19
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Citat:
oluja kaže:
Ako ce nesto da ti znaci meni tu pricu pricaju jos od 1980 godine... ne obracaj paznju, furaj svoj film i provali kako da naplatis svoje znanje...
I uspevao si do sada, skoro sam siguran. Ranije mnogo bolje a sada sve tanje i manje, zar ne?

Svi moji računari su zaradjivali za svoje naslednike i za korektno troškarenje, uz moju malu pomoć. Uvek sam imao ideja i šta i kako, radilo se, išlo je.
Problem je što bilo kakav rad vremenom sve više i više devalvira, raja nema para pa uzima daj šta daš za malu lovu a na površinu su isplivali razni stručnjaci koji skoro džaba rade. Skroz komplikovano. Sad već neko vreme neću ništa da radim, ne isplati se crnčiti za neku bednu kintu. Radije ću da učestvujem i zezam se u konkursu za Wallpaper, za jednu majicu, nego da radim nekom logotip za siću, neka za siću dobije što i zaslužuje.

Prvi računar sam uzeo kao alat, da mi pomogne da lakše realizujem svoj rad u oblasti grafičkog oblikovanja, tako da otprilike taj odnos prema računaru još i dan danas otprilike gajim. On je moj rob, radnik, crnac, koji radi masu stvari brže i efikasnije nego što bih ja to peške uradio.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 0:04   #20
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)

Citat:
Simke kaže:
On je moj rob, radnik, crnac, koji radi masu stvar....
biraj reci, ima nas i crnaca...
al su dobri ovi smajliji sa kapom
a sto se tice zavisnosti, mislim da rad na racunaru ne treba da se kategorizuje pod zavisnoscu. Ukoliko covek radi nesto konstruktivno na kompu, to nije zavisnost, to je jednostavno potreba i istrajnost da se neki posao odradi kako treba.
Secam se da sam nekad (u mladjim danima ) ustajao ujutru u 7am da bi pikao civ 3 i max payne. E to je bila zavisnost. Do 3 ujutru na kompu, pa u 7 ustajanje i one more turn. Hvala nebesima sto nisam dobio epilepsiju.
Sad pokusavam da racunar koristim u kreativnije svrhe, pa i kad bi ceo dan proveo radeci na kompu ne bi to okarakterisao kao zavisnost.
I jos bih hteo da naglasim da su ameri prvaci sveta u bolestima zavisnosti. Oni su zavisno od svega i svacega. Pored "standardnih" zavisnosti kao sto su droge, alkohol itd. oni imaju i desetine zavisnosti koje su nebulozne. kao npr: zavisnost od kupovine?! bezveze... izgovor da se skida kes sa maminih i tatinih kartica.
Ja sam mislio da sam zavistan od racunara, ali da bih sebe uverio da nisam, u trecoj god srednje skole sam prodao komp. I nije bi bilo nista cudno. Nisam drasticno popravio ocene, nisam bio depresivan, samo mi je bilo po nekad dosadno, sto se lecilo TV-om ili knjigom (naravno ne skolskim udzbenikom).
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com