Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2016, 22:59   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster



rm


http://store.steampowered.com/app/359870/

My my nikad bolje potrosenih 20 eu na jednu igru (tacnije dve igre u paketu)...najbolji FF koji sam igrao do sada, pogotovu posle so so utiska nakon kompletiranja XIII triologije...nije ni cudno sto X smatraju medju najboljim naslovom u serijalu, prica, likovi, development, muzika, odlican remaster (jedina zamerka je na 30 fps lock iako znam da je igra stara 15 godina) meni najbolji ff do sada (igrao sam jos i 8, 12 i 13) uskoro krecem i sa nastavkom koji izgleda jos bolje (manje linearan i vise razlicitih krajeva price) u svakom slucaju nadam se da ce SE nastaviti da izbacuje ove remastere...bio bi red i na XII (koju sam igrao davno na ps)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 8:07   #2
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

Nikad nisam igrao ni jedan Final Fantasy ali si me zainteresovao a vidim i na Steamu da ovo ima dobre ocjene. Sad me samo zanima može li se ovo igrati a da nisam igrao ni jedan Final Fantasy? Da li je priča vezana za prethodne dijelove?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 8:30   #3
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

Ne.
Svaki FF ima posebnu pricu i likove. Sem ako nije direktan nastavak kao ova igra ili FF 13.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2016, 17:07   #4
0gold
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2010.
Poruke: 1.295
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 163 puta na 128 poruka
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

Jedina igra na Steamu koju sam kupio odmah, inače uvek čekam 75%.

Prijatno su me iznendaili sa grafikom, detalji, oštrina, boje. Očekivao sam neki traljavi upscale kao što PS2 emulator radi.

Šteta što se još uvek sećam nekih težih boss fajtova pa ih sada sa lakoćom pređem.
0gold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2016, 17:41   #5
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

Nikad nisam igrao ništa od ovoga i ne znam ni kako izgleda (ne mislim na grafiku nego na mehaniku igre, atmosferu i ostalo) ali sam zainteresovan, planiram kupiti na nekom popustu
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 12:35   #6
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 387 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

Prica je cista patetika, likovi su standarde vesele devojke i stidljivi junaci, jases pilice, boris se protiv hibrida lokomotive-zmaja-kojota i slicne stvari koje mozete da ocekujete iz dalekog nam Japana. Uprkos tome prica zna da navuce kao spanska serija, RPG sistem i bitke su odlicno reseni, svet je veliki i prelep i mini-igre i sporedni kvestovi su simpaticni. Ako ste spremni da predjete preko prve recenice ovog posta igra za svaku preporuku. Mada je po meni FF12 mozda najbolji start za nekoga ko nije upoznat sa serijalom.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 19:36   #7
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Prica je cista patetika, likovi su standarde vesele devojke i stidljivi junaci, jases pilice, boris se protiv hibrida lokomotive-zmaja-kojota i slicne stvari koje mozete da ocekujete iz dalekog nam Japana. Uprkos tome prica zna da navuce kao spanska serija, RPG sistem i bitke su odlicno reseni, svet je veliki i prelep i mini-igre i sporedni kvestovi su simpaticni. Ako ste spremni da predjete preko prve recenice ovog posta igra za svaku preporuku. Mada je po meni FF12 mozda najbolji start za nekoga ko nije upoznat sa serijalom.
Je l ima neki dio FF koji ima neki dark - neo noir smek ili tako nesto (barem u tragovima)? Inace i meni su svi nastavci koje sam probao gola patetika ispunjeni klise likovima...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 21:21   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

^^ FF VII, koji je inače po mnogima najbolji deo, ali je sada već dosta star i kockast. Radi se i na njegovom remake-u pa možda i to vredi sačekati.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2016, 10:44   #9
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 387 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

Citat:
Shades kaže: Pregled poruke
Je l ima neki dio FF koji ima neki dark - neo noir smek ili tako nesto (barem u tragovima)? Inace i meni su svi nastavci koje sam probao gola patetika ispunjeni klise likovima...
FF8 je "najmracniji" I najmanje patetican. Ima I odlican RPG sistem i kraftovanje, I savrsenu "mini" igru sa kartama, Najveca mana je cudan magijski sistem, u sustini da ne duzim previse ne isplati se bacati magije uopste vec ih iskljucivo koristis da pasivno povecavaju atribute. Takodje FF12 ako nista drugo nema stereotipnog tihog stidljivog protagonistu sa mracnom prosloscu (mada jeste plavusan koji nosi nekakav prsluk koji mu otprilike pokriva samo bradavice), lokacije su prelepe i veliko je odstupanje u samom nacinu igranja od klasicnih FF naslova, otvoren svet, real-time, gambit sistem stvarno odlicna igra.

Poslednja ispravka: Apostrof (31.5.2016 u 10:52)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2021, 1:09   #10
bojan1801
Banned
 
Član od: 21.2.2021.
Poruke: 33
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster

Citat:
0gold kaže: Pregled poruke
Jedina igra na Steamu koju sam kupio odmah, inače uvek čekam 75%.

Prijatno su me iznendaili sa grafikom, detalji, oštrina, boje. Očekivao sam neki traljavi upscale kao što PS2 emulator radi.

Šteta što se još uvek sećam nekih težih boss fajtova pa ih sada sa lakoćom pređem.
Hteo bih sada da je uzmem na ovom steam summer sale-u, kakva su ti iskustva, ja sam stotine sati proveo uz ovu igru kao klinac na ps2, kako radi na PC, da li je dobar port?
bojan1801 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Final Fantasy VII (remake) TearDrop Role-Play 71 8.3.2024 22:58
Final Fantasy XIV (OB) Ledenostenac MMORPG igre 0 2.9.2010 16:39
Final Fantasy XIII donator99 Konzole 13 27.4.2009 2:35
Famitsu TOP 100 M.C. Konzole 4 27.4.2008 20:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com