Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2014, 14:18   #101
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
to je legendarni telefon, ja sam moj morao da prodam i sad mi je žao tih 70 evra koliko sam dobio za njega. doduše devojka ima jedan, ali je on u malo lošijem stanju.
.
Razlog vise sto ja nisam hteo svoj da prodam posle svega za male pare, tako da neka ga dokle god radi, kada jednom bude prestao ide u kutiju i bice draga uspomena...
MARE GSX R je offline  
Stara 9.4.2014, 14:50   #102
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
ne mislim da je broj piksela presudan ali mislim da je važan. 808 nisi video ni u čijim rukama jer je telefon teška ekskluziva, napravljeno par stotina hiljada i sve se razgrabilo. prognoze jednog čoveka sa drugog foruma su da ih u srbiji možda ima 300/400. ako hoćeš da je vidiš u akciji možeš kod mene. još uvek nisam uzeo, ali... soon... very sooooon
Do sada nisam čuo za to da neko napravi proizvod koji može da proda u milionima, a ograniči ga na par stotina hiljada.
Imaju previše para il šta?

Ono, nije ferari nego consumer telefon.
SirDuck je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Game fever (10.4.2014), ZoNi (9.4.2014)
Stara 9.4.2014, 14:50   #103
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
1. Tek na skupljim (brzim) modelima Android-a GPS aplikacije rade kako treba
2. telefon hocu da bude prvo telefon
1. Na mom, sasvim prosečnom Androidu, GPS (iGo) radi vrhunski - korišćen je često i nikada nije posustao
2. Pa, što onda uzimaš Simbian? Zar nije bolja u tom slučaju neka S40 Nokia? Ili kako se sad već označavaju nove Nokije sa "fabričkim OS-om"?
ZoNi je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Game fever (10.4.2014), Sh0m1 (9.4.2014), SirDuck (9.4.2014)
Stara 9.4.2014, 14:54   #104
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
1. Na mom, sasvim prosečnom Androidu, GPS (iGo) radi vrhunski - korišćen je često i nikada nije posustao
2. Pa, što onda uzimaš Simbian? Zar nije bolja u tom slučaju neka S40 Nokia? Ili kako se sad već označavaju nove Nokije sa "fabričkim OS-om"?
A google maps leti, skoro su ubacili navigaciju u Srbiji.
Ima i opciju da se skine lokalna mapa na telefon tako da ne traži internet da bi radio, čisto ako neko kaže da mu je to mana
SirDuck je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Sh0m1 (9.4.2014)
Stara 9.4.2014, 15:06   #105
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

ja ne znam kako ne shvataš da google maps aplikacija dozvoljava da skineš jedan grad, pa ni toliko dok sa nokia maps imaš celu evropu sa sve navigacijom besplatno. taj igo o kome pričate košta.

inače 808 nije za svakog, zatvorio je symbian u velikom stilu, i ne treba da ga bude u mnogo primeraka, treba da ostane znak raspoznavanja i samo za posebne ljude. za bezličnu masu tu je android...
ed_hunter je offline  
Stara 9.4.2014, 15:12   #106
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Prosto ne verujem kakve rasprave se furaju ovde... Današnji smartfonovi, čak i oni prosečni, lagano pišaju po toj Nokiji N95 u svakom pogledu. Svakako, taj telefon je svojevremeno bio veoma dobar, među najboljma, ali danas nema smisla upoređivati ga sa bilo kojim smartfonom. A o Symbianu ni da ne govorimo, zastareo OS ali je svakako svojevremeno naterao proizvođače da dobro razmisle o OS-evima na svojim telefonima ali je imao svojih mana.
No, već te 2007. se bio pojavio iPhone koji je standardizovao koncept smartfona kakvim ga danas znamo tako da je N95 već u tom trenutku bio iza svog vremena, na neki način. I ja nisam Apple fanboy i nemam nijedan njihov proizvod ali iPhone je doneo revoluciju po pitanju form factora telefona i načinu interakcije sa njima.

Inače, pomenuti Google Maps iskešira skidani sadržaj na uređaj bez da vi eksplicitno skidate bilo šta i taj sadržaj (konkretno, mape) je uvek dostupan offline.
Takođe, postoji i iGO navigacija sa offline mapama (zašto koristiti ovo?).
Nokia Maps vs Google Maps? LOL.

ed_hunter, ništa lično, ali zašto si tako zatucan? Zašto je, pobogu, Android za bezličnu masu? Zato što je open source? Zato što je lakši za upotrebu? Zato što ima milione developera? Ima ogromnu zajednicu koja developuje custom ROM-ove? Zato što je OS orijentisan ka budućnosti?
Zašto bih čuvao na SD kartici mape od 1-2-3 GB kad ionako uvek pri ruci imam aktivnu 3G konekciju za smešnih 600 din mesečno kod MTS-a? Zašto instaliranje aplikacija mora da bude teško i time-consuming?
Mnogo tupiš, čoveče.
doctor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Game fever (10.4.2014)
Stara 9.4.2014, 15:13   #107
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
ja ne znam kako ne shvataš da google maps aplikacija dozvoljava da skineš jedan grad, pa ni toliko dok sa nokia maps imaš celu evropu sa sve navigacijom besplatno. taj igo o kome pričate košta.
Mogu da skinem kolko hoću gradova, jedino je memorija telefona ograničenje, al eto ako baš iznenadno zalutam do azije a pre toga ne skinem mape biću u pekmezu.


Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
inače 808 nije za svakog, zatvorio je symbian u velikom stilu, i ne treba da ga bude u mnogo primeraka, treba da ostane znak raspoznavanja i samo za posebne ljude. za bezličnu masu tu je android...
Ovo je najmanja moguća doza ekskluzivnosti (slučajne ekslkluzivnosti) koja je nekome udarila u glavu da istripuje da je elita


Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Prosto ne verujem kakve rasprave se furaju ovde... Današnji smartfonovi, čak i oni prosečni, lagano pišaju po toj Nokiji N95 u svakom pogledu. Svakako, taj telefon je svojevremeno bio veoma dobar, među najboljma, ali danas nema smisla upoređivati ga sa bilo kojim smartfonom. A o Symbianu ni da ne govorimo, zastareo OS ali je svakako svojevremeno naterao proizvođače da dobro razmisle o OS-evima na svojim telefonima ali je imao svojih mana.
No, već te 2007. se bio pojavio iPhone koji je standardizovao koncept smartfona kakvim ga danas znamo tako da je N95 već u tom trenutku bio iza svog vremena, na neki način. I ja nisam Apple fanboy i nemam nijedan njihov proizvod ali iPhone je doneo revoluciju po pitanju form factora telefona i načinu interakcije sa njima.
Tako je kod nas, VW je najbolji auto, nokija je najbolji telefon. Golf 2 se polovan prodaje za nenormalne pare u odnosu na pravu vrednost, stare nokije isto tako.
SirDuck je offline  
Stara 9.4.2014, 15:13   #108
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

al si se ispisao. šteta što većina toga što si napisao nema smisla.
ed_hunter je offline  
Stara 9.4.2014, 15:20   #109
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
al si se ispisao. šteta što većina toga što si napisao nema smisla.
Ako ti tako kažeš onda mora da je tačno.

Edit: PS: http://www.gsmarena.com/nokia_xl-6148.php
Pogledaj pod OS, hehehehe
SirDuck je offline  
Stara 9.4.2014, 15:28   #110
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Ovo već iz rasprave prelazi u bockanje.
Ed, ako ti nije problem, odgovori na moj post, voleo bih da pročitam tvoju repliku na sve to što sam rekao, ako je uopšte imaš.
doctor je offline  
Stara 9.4.2014, 15:30   #111
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ovo već iz rasprave prelazi u bockanje.
Ed, ako ti nije problem, odgovori na moj post, voleo bih da pročitam tvoju repliku na sve to što sam rekao, ako je uopšte imaš.
Ništa drugo ne ostaje kad druga strana ne postavlja argumente nego netačne činjenice.

Ako nisi shvatio "al si se ispisao. šteta što većina toga što si napisao nema smisla. " i jeste bio odgovor na tvoju poruku.
SirDuck je offline  
Stara 9.4.2014, 15:33   #112
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
1. taj igo o kome pričate košta.
2. samo za posebne ljude
1. Ne, jer ne može da se kupi nigde
2. Aha, za posebne ljude, kažeš... A ti si jedan od tih "posebnih"? Taj telefon, dakle, tim ljudima, koji su "posebni", zadovoljava njihove potrebe? U suštini, posebne potrebe?
ZoNi je offline  
Stara 9.4.2014, 15:43   #113
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ništa drugo ne ostaje kad druga strana ne postavlja argumente nego netačne činjenice.

Ako nisi shvatio "al si se ispisao. šteta što većina toga što si napisao nema smisla. " i jeste bio odgovor na tvoju poruku.
Shvatio sam ali insistiram da mi odgovori
doctor je offline  
Stara 9.4.2014, 16:11   #114
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Prosto ne verujem kakve rasprave se furaju ovde...
Pusti edipa, ovo on namerno trabunja, nema druga posla, "akademac". Mrtav OS, dobar u svoje vreme i šta bi se više moglo reći. Neka ga neka drnda po PV kad ga voli...
ColdBoot je offline  
Stara 9.4.2014, 16:23   #115
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Jos malo pa ce se kolju, da je n95 bio vrh fon jeste i to nema sta ko da se pravi pametan, da je symbian bio prost, lak za korisnika i dobar jeste, ali kao i sve dolaze nove stvari staro zamenjuje novo, i tako naravno i treba, da su imali mana jesu, kao sto i sada ima i android i wp, i imace ih i naredni os, ali poenta je u tome ko na sta navikne i kome sta odg, pa naravno to i neka koristi...
MARE GSX R je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dead Rising 2: Off the Record nexexcalibur Akcione igre 10 17.3.2015 14:29
Dead Island: Riptide Exia Akcione igre 41 11.12.2013 20:30
The Walking Dead Survival Instinct GATTUSO88 Akcione igre 52 25.3.2013 5:00
[Symbian] Postoji li CCleaner za Symbian? Ima li Symbian "registry"? ZoNi Programi za mobilne telefone 1 4.11.2010 11:26
Java ili symbian? mr.no. Igre za mobilne telefone 2 29.12.2008 14:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com