Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2009, 20:19   #41
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Video sam na netu da se pojavio novi FW 30.0.011 za nokiu 5800, medjutim kad ukucam *#0000#, i probam da updatujem, on mi kaze da je moja 21. bla bla verzija up to date... da li je pametno instalirati FW 30.0.011 koji su ljudi okacili na rapidshare, ili sacekati da bude zvanicno dostupno?

E, josh neshto: el moguce da nokiu 5800 povezem na net preko usb kabla, jer nemam WLAN na PCu, a bzvz mi da se kacim kod komsije
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2009, 20:48   #42
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Video sam na netu da se pojavio novi FW 30.0.011 za nokiu 5800, medjutim kad ukucam *#0000#, i probam da updatujem, on mi kaze da je moja 21. bla bla verzija up to date... da li je pametno instalirati FW 30.0.011 koji su ljudi okacili na rapidshare, ili sacekati da bude zvanicno dostupno?

E, josh neshto: el moguce da nokiu 5800 povezem na net preko usb kabla, jer nemam WLAN na PCu, a bzvz mi da se kacim kod komsije

Da, pojavila se verzija 30.0.011 v7 (EMEA), a to sto tebi preko PC suide-a kaze da nema novije verzija je najvjerovatnije sto koristis brendirani softv u njoj, to jest telefon je sa neke mreze. U tim slucajevima najbolje je telefon odnijeti u servis da ga oni flesuju preko fbus kabla kada se sve brise sa telefona i upisuje se novi soft. Sto se tice skidanja sa rapida mogu ti dati link gdje se mogu naci svi najnoviji nokia flesevi, sajt je provjeren.

E sada sto se tice neta, naravno da mozes da svoj telefon koristis kao modem, i da preko njega ides na net. Imas u podesavanjima telefona opciju da tel koristis kao modem, a ako oces preko gprs-a da ides na net, onda kada ga nakacis na usb kabal i povezes sa nokia PC suitom imas opciju u samome programu da se povezes na net.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2009, 21:29   #43
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Da, pojavila se verzija 30.0.011 v7 (EMEA), a to sto tebi preko PC suide-a kaze da nema novije verzija je najvjerovatnije sto koristis brendirani softv u njoj, to jest telefon je sa neke mreze. U tim slucajevima najbolje je telefon odnijeti u servis da ga oni flesuju preko fbus kabla kada se sve brise sa telefona i upisuje se novi soft. Sto se tice skidanja sa rapida mogu ti dati link gdje se mogu naci svi najnoviji nokia flesevi, sajt je provjeren.

E sada sto se tice neta, naravno da mozes da svoj telefon koristis kao modem, i da preko njega ides na net. Imas u podesavanjima telefona opciju da tel koristis kao modem, a ako oces preko gprs-a da ides na net, onda kada ga nakacis na usb kabal i povezes sa nokia PC suitom imas opciju u samome programu da se povezes na net.
Не намештај посао својој струци то се може урадити без сервисера.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2009, 21:55   #44
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Не намештај посао својој струци то се може урадити без сервисера.
)))


Moze, ima tutorial kako preko usb-a flesovati brendirani softver, ali ga ja nemam, znam da sam to negdje gledao. Mada je flesovanje preko fbus kabla mnogo bolje i pouzdanije. A ako ces da koristis fbus kabal treba ti oprema, to jest box.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2009, 23:52   #45
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Da, pojavila se verzija 30.0.011 v7 (EMEA), a to sto tebi preko PC suide-a kaze da nema novije verzija je najvjerovatnije sto koristis brendirani softv u njoj, to jest telefon je sa neke mreze. U tim slucajevima najbolje je telefon odnijeti u servis da ga oni flesuju preko fbus kabla kada se sve brise sa telefona i upisuje se novi soft. Sto se tice skidanja sa rapida mogu ti dati link gdje se mogu naci svi najnoviji nokia flesevi, sajt je provjeren.

E sada sto se tice neta, naravno da mozes da svoj telefon koristis kao modem, i da preko njega ides na net. Imas u podesavanjima telefona opciju da tel koristis kao modem, a ako oces preko gprs-a da ides na net, onda kada ga nakacis na usb kabal i povezes sa nokia PC suitom imas opciju u samome programu da se povezes na net.
Mislim da software nije brendiran, kako to proveriti?

Nisi me razumeo za net, ja sam pitao mogu li PC da koristim kao modem za telefon.. kapiram da je to prakticno beskorisno, ali me zanima
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 0:03   #46
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Mislim da software nije brendiran, kako to proveriti?

Nisi me razumeo za net, ja sam pitao mogu li PC da koristim kao modem za telefon.. kapiram da je to prakticno beskorisno, ali me zanima
Mozes da na telefonu imas net ako na kompu imas blutut pa komp i tel umrezis preko BT-a. Mislim ne umrezis ih, ali postoji aplikacije koja se instalira u telefon i koja ti omogucava da na net ides preko BT veze, mada kao sto i sam rece beskorisno.

A sto se tice provjere dal je brendiran, pa kada se pali dal ti ispisiva logo neke mreze, dal unutra imas nekih aplikacije koje su samo za odredjenu mrezu, tipa web&walk za Tmobile, nekih TIM-ovih aplikacije, jer ti telefoni cesto dolaze iz Italije...
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 1:17   #47
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Ne, nikakvih namenskih aplikacija, logoa kompanije i sl nema...

Telefon je kupljen u Dubaiu u Nokia prodavnici (pretpostavljam neki zastupnik za nokiu tamo), i prilicno sam siguran da nije brendiran software u njemu, opet ne mogu biti 100% siguran jer ga nisam kupio licno ja.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2009, 22:10   #48
andi.robi
Novi član
 
Član od: 10.11.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Flešovanje telefona

Da li moze nrko da mi pomogne sa flesovanjem nokije 6300
Hteo bih da flesujem telefon ali ne moze da se ukljuci, tako da ga kompjuter ne prepoznaje?

HELP ME, PLEASE!!!
andi.robi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 19:17   #49
parapapa
Novi član
 
Član od: 28.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

i mene isto zanima...
pomozite ljuuuuuuuudiiiiiiiiiiii
parapapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 19:30   #50
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
parapapa kaže: Pregled poruke
i mene isto zanima...
pomozite ljuuuuuuuudiiiiiiiiiiii
Ne moze da se flesuje telefon preko usb-a ako ne moze da se upali, tacnije moze, ali opet preko box-a, to jest opreme. U ovim slucajevima se koristi flesovanje preko fbus kabla.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2010, 0:45   #51
voodochild
Član
 
Član od: 4.5.2008.
Poruke: 63
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Dali neko zna kako mogu da promenim software na AT&T Samsung SGH-A737
Totalno me smara ovaj at&t software pola telefona mi je nepregledno zbog njega plus jedva sam ga otkljucao kodove za njega sam nasao ali sad bi
da promenim ceo software i stavim neki normalan.
voodochild je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2010, 16:49   #52
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Jel može neko da objasni postupak flešovanja N73?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 16:07   #53
Woutan
Član
 
Član od: 13.10.2009.
Lokacija: Daleko iza linije gdje se spaja noc i dan
Poruke: 58
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Dali je moguce flesovanjem telefona skinuti njegovo kodiranje na nekoj mrezi...
jer neki dan sam dobio telefon iz mreze m:tel i ne mogu da ubacinm u njega mt:s karticu... a radi se o telefonu Nokia 6303 i jos nisu provalili njegovu zastitu i ne moze se dekodirati...
Woutan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 17:39   #54
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
Woutan kaže: Pregled poruke
Dali je moguce flesovanjem telefona skinuti njegovo kodiranje na nekoj mrezi...
jer neki dan sam dobio telefon iz mreze m:tel i ne mogu da ubacinm u njega mt:s karticu... a radi se o telefonu Nokia 6303 i jos nisu provalili njegovu zastitu i ne moze se dekodirati...
Naravno da može...

Gdje si ga kupio, da prodavcu nije ispao iz kamiona (nikada se pomiriti sa gubitkom tog telefona neću i pored N97mice koje imam...)?

Da. Promijeniš product code - staviš najobičniji koji se može naći na netu, za Balkan (najbolje je pomoću Nemesis Service SUitea; da bi radio moraš da deinstaliraš sve nokijne drajvere za kablo i staviš njihove)

Potom da instaliraš PC suite i da preko Nokia Software Updatera staviš poslednju verziju softvera.

Sad, da li je dekodiranje za karticu odvojeno od ovoga procesa, pojma nemam, tako da se to raspitaj još malo, ali tako se sigurno postiže debrandiranje telefona.

Dalje, vi što vam pokazuje da nemate najnoviji softver - sačekajte. Nokija će prije ili kasnije da izbaci zakrpe za sve telefone.

Ako vam se baš žuri - promjena product coda pa update.

Ja sam flešovao svoju N97micu. NA kompu je pisalo da je operacija neuspješna, što me je raspametilo, ali srećom, sve je prošlu u redu na telefonu.
Ko ima ovaj telefon, neka obavezno uradi, jer su to totalno dva različita telefona posle updatea - muzički plejer, kinetičko skrolovanje, brzina, učitavanje interneta, nema više uopšte problema sa nestankom memorije kdo učitavanja ogromnih sajtova....

Čak i mogu da igram Mafia Wars na facebooku sad (učitava čitav fejs, čak i toolbar, osim čata, IE 6 to ne može....)...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 18:52   #55
Woutan
Član
 
Član od: 13.10.2009.
Lokacija: Daleko iza linije gdje se spaja noc i dan
Poruke: 58
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

ma bilo da se kupi u BiH ono preko postpaid tarife, kostao samo 49 KM ili 2000 din...

ma i ja sam mislio da moze nego mi neki glupavi serviser rece da ne moze i da to sluzi samo za update softvera, srpski jezik i to... sa tim mi je i rekao da ga moze dekodirati za 50 Evra .... lopovi, lopovi!!!!
Woutan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 19:29   #56
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Sačekaćemo JovanaK da ti odgovori =) Nemoguće da ti je tražio 50e za dekodiranje, pa toliko ga i prodaje Nokija koja plaća od dizajnera preko programera do elektroinžinjera i repromaterijala
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 21:38   #57
Woutan
Član
 
Član od: 13.10.2009.
Lokacija: Daleko iza linije gdje se spaja noc i dan
Poruke: 58
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Ma skontao sam, lik je isao na blef.... kao ja nemam pojma pa hoce da me odradi... stim da sam vec malo citao o flesovanju i dekodiranju, i znam nekoliko stvari, a i krecem se u takvim krugovima... lik ili nema pojma ili je pokusao da me zavrne...ali prije mislim da nema pojma..isao je na ono, da tek kada se mogne dekodirti ovaj telefon da ce to kostati 50 e... ali jednostavno ne vjerujem ga nije zelio flesovati (gdje bi zaradio 15 e) jer logicno je ako ti debrandira telefon samim tim i skida njegove kodove od mreze u kojoj je brandiran iliti kodiran...

samo da napomenem taj je servis u vojvode stepe i to je jos jedno lose iskustvo
Woutan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2010, 5:48   #58
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
Woutan kaže: Pregled poruke
Ma skontao sam, lik je isao na blef.... kao ja nemam pojma pa hoce da me odradi... stim da sam vec malo citao o flesovanju i dekodiranju, i znam nekoliko stvari, a i krecem se u takvim krugovima... lik ili nema pojma ili je pokusao da me zavrne...ali prije mislim da nema pojma..isao je na ono, da tek kada se mogne dekodirti ovaj telefon da ce to kostati 50 e... ali jednostavno ne vjerujem ga nije zelio flesovati (gdje bi zaradio 15 e) jer logicno je ako ti debrandira telefon samim tim i skida njegove kodove od mreze u kojoj je brandiran iliti kodiran...

samo da napomenem taj je servis u vojvode stepe i to je jos jedno lose iskustvo
Brale, debrandianje Nokijinih telefona je izuzetno lako. Jedino što možeš da se zezneš, pa da staviš pogrešan kod, od nekog drugog telefona. Ne mogu sad ovde da stavljam kodove, jer nisam siguran da li je legalno.

Ali nađeš kod za srbiju, skineš NSS, staviš te posebne drajvere, samo ukucaš drugi kod, NSUpdater, update, i adio.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 17:56   #59
veselin97
Novi član
 
Član od: 22.2.2010.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

hey ja imam se k800i i moze li mi iko reci kako cu ga flesovati i koje programe trebam imat?unapred hvala
veselin97 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2010, 10:38   #60
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Flešovanje telefona

Citat:
veselin97 kaže: Pregled poruke
hey ja imam se k800i i moze li mi iko reci kako cu ga flesovati i koje programe trebam imat?unapred hvala
Sony Ericsson Update Service
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Flashovanje SE K800/W810/K750/D750 i ostalih SE telefona Milan91 Aparati i oprema 131 9.8.2011 20:56
Izračunajte broj svog mobilnog telefona! A M G Cvet kompjutera 21 9.10.2008 12:55
Oznaka telefona bebeys Programi za mobilne telefone 4 10.7.2008 0:46
Prikaz imena posiljaoca SMS-a na osnovnom displeju telefona eforum Programi za mobilne telefone 3 21.1.2008 21:17
Zracenje Mob. Telefona !!!? romalion Aparati i oprema 36 11.12.2007 23:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com