Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2012, 8:29   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Standalone TV kartica

Iz nekog nepoznatog razloga sinoc mi je riknula standalone TV kartica koju sam imao i u sustini kupio bih novu ali takodje standalone.

Malo sam jutros prosvrljao netom i na nasem inace skromnom trzistu nasao standalone TV karticu INTEX Sky-Pro IT-193FM...

Posto nemam nekih iskustava sa ovom firmom Intex, moze li mi neko ko je koristio ili imao dodirnih tacaka sa njihovim proizvodima reci nesto o njima, tj. vidim da nisu skupi ali da li je kvalitet OK ili...

Jos bolje bi bilo ako je neko slucajno imao/ima ovu karticu pa da mi kaze iskustva a otvoren sam i za neki drugi predlog po pitanju neke standalone TV kartice...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2012, 13:52   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Imam ja neku Intex standalone TV karticu kupljenu pre oko 4 godine za manje od 20 eura. Još uvek radi kao i K-World koja je bila nešto skuplja (oko 40), a kupljene su otprilike u isto vreme (ta je kod devojke). Ovaj Intex je radio 2 godine, posle toga sam dao desktop matorcima, mislim da je oni ni ne koriste ali još uvek je ispravna.

Nego, sad si me podestio, a hteo sam da pitam još ranije... jel` mogu ove standalone kartice da se povežu na laptop?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Marti Misterija (9.8.2012)
Stara 9.8.2012, 18:22   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

http://www.sk.rs/2011/06/sktd15.html
Ovde je test 192 modela taj 193 je prilicno slican.
I ta specifikacija sa IT sveta se ne slaze, po proizvodjackoj specifikaciji nema USB port vec je kao i 192 model klasican pass-thu.

@DeCoy
Ne mogu osim ako nemas VGA ulaz(ne izlaz), sto maltene ni jedan laptop nema. Za laptopove su daleko zgodnije ExpressCard ili USB varijante.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
DeCoy (9.8.2012), Marti Misterija (10.8.2012)
Stara 10.8.2012, 19:37   #4
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Mario, sa kojom antenom si testirao ovaj 192 model, sobna ili "vanjska"?

Marti, javi utiske ako budes pazario ovaj tuner.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2012, 19:55   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Testirana na kablovskoj, nisam je probao sa antenom.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2012, 22:03   #6
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
I ta specifikacija sa IT sveta se ne slaze, po proizvodjackoj specifikaciji nema USB port vec je kao i 192 model klasican pass-thu.
Hvala na odgovoru.

Da jos pitam, iako nisam ni obracao paznju na tu specifikaciju na IT Svetu, na sta si mislio pod tim klasican pass-thu?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2012, 7:40   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Kabl iz graficke bodes u tv tjuner, a iz tv tjunera drugim kablom ides do monitora.
Ukoliko je TV tjuner iskljucen, slika prolazi kroz njega, i stize do monitora.
Ukoliko ukljucis TV tjuner, signal sa graficke karte se zanemaruje i na ekranu se prikazuje TV program.
Problem je sto kvalitet slike gubi na kvalitetu prolaskom kroz TV tjuner, a i prinudjen si da koristis VGA vezu sa monitorom.
Jedino resenje za ovaj problem je ako ti monitor slucajno ima vise ulaza, pa na DVI povezes racunar, a na VGA ulaz ovaj TV tjuner i kada ti zatreba gledanje TV-a samo prebacis source na monitoru. Kako su ovi monitori obicno skuplji, pa pretpostavljam da tako nesto nemas, imaj u vidu ogranicenja koje koriscenje nezavisnog tjunera donosi.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2012, 12:29   #8
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

U stvari ja sam i do sada sda starim PixelView tako gledao posto sam klasicnim povezivanjem racunar->TV Tuner->monitor imao problema sa prepoznavanjem USB 2.0 uredjaja (racunar nije prepoznavao USB 2.0) vec samo ona dva 3.0 sa zadnje strane) o cemu sam pisao na jednoj drugoj temi i sistemom eliminacije sam nasao da je jedini nacin da mi radi i USB 2.0 i taj TV Tuner jeste da ih povezem na monitor odvojeno.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2012, 21:32   #9
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Kupio sam ovu TV karticu i evo nekih utisaka:

+ povezao sam je sa monitorom na nacin koji oni kazu da treba sto ce reci monitor sa karticom a karticu sa racunarom (VGA) dok na nacin na koji je bila povezana prethodna kartica (monitor sa racunarom putem DVI-DVI a sa karticom VGA-VGA, oba direktno) nije htela da radi.
+ sa ovom karticom rade bez problema svih 6 USB 2.0 konektora na nacin na koji je povezana, dok sa prethodnom karticom to nije radilo pa sam je zato prepovezao.
+ slika je sa Intexom primetno bolja nego sa prethodnim PixelViewom a i meni je bolji i laksi za rad.
+ kanali mogu da se poredjaju po zelji a ne samo onako kako on skenira programe sto je jako dobra stvar.
+ sam tuner je prilicno manjih dimenzija od PixelViewa sto je opet dobra stvar.
+ opcija PIP lepo radi osim problema datog nesto nize...

Ono sto nikako nisam uspeo da uradim ili sto mi je trenutno problem jeste sledece:

- zvuk imam samo preko built-in zvucnika u samom tuneru koji nije bas nekog kvaliteta. Probao sam da podesim da mi zvuk i sa racunara i sa tunera ide preko zvucnika na monitoru ali nikako nisam to uspeo da podesim.
- Iako mi je monitor 16:10, jedini nacin kad mi je slika lepo prikazana jeste kada je podesena na 4:3! Kada stavim na 16:9 ne vidi mi se desni kraj (odsecen je deo slike) a kada stavim na 16:10 onda mi je slika prilicno pomerena u desno i levi deo ekrana je crn a desni deo se ne vidi! Tako je bilo i sa starim TV tunerom a kada racunar radi sve je OK i slika je lepo podesena!? Ista situacija je i sa PIP opcijom gde je svih 5 pozicija pomereno u desno...

Ostali utisci:

x Daljinski je lagan i intuitivan ali svakako postoji osecaj drzanja plasticnog i jeftinog daljinskog u ruci sto meni licno ne smeta - narocito ne za te pare.
x Promena kanala nije nesto preterano brza ali je opet brza nego na prethodnom TV tuneru koji sam koristio.
x opciju FM radio nisam proverio posto ima jedan antenski ulaz na koji sam povezao kablovsku tako da nisam ni probao da koristim tuner kao radio iako ima FM antenu koja dolazi u paketu.

Ovo je onako na brzinu nakon samog povezivanja ali mislim da moze da da neki nagovestaj sta ocekivati od ovog TV tunera a to je, za novce koliko kosta i vise nego dovoljno...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 13:59   #10
bc201
Novi član
 
Član od: 6.9.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

1) marti da li si uspeo sa dvi povezivanjem racunara i monitora? odnosno ako sam te dobro shvatio sa ovom tv karticom ti kao i da nemas dvi?
2) i znaci ako je ugasen racunar, slika ce mi imati crno sa strane, a ako je upaljen onda razvucena preko celog ekrana?

vidim ti si zadovoljan, ali ako gubim dvi onda sam dzabe taj monitor kupovao..sto mi se nikako ne dopada.. mozda ima i neki bolji predlog?
bc201 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2012, 19:26   #11
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Standalone TV kartica

Po nekim specifikacijama vidim da model 193 ima veci broj podrzanih rezolucija, i jos ima FM, a opet je jeftinija od modela 192.
Kako je to moguce? Da li i u ovom slucaju vazi pravilo 'koliko para, toliko i muzike'? Koji model izabrati?
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2012, 19:51   #12
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Citat:
bc201 kaže: Pregled poruke
1) marti da li si uspeo sa dvi povezivanjem racunara i monitora? odnosno ako sam te dobro shvatio sa ovom tv karticom ti kao i da nemas dvi?
Da budem iskren nisam ni pokusavao previse da se bakcem sa DVI kablom - nije htelo da radi na samom pocetku, probao par puta, video da nece i digao ruke od toga.

Citat:
bc201 kaže: Pregled poruke
2) i znaci ako je ugasen racunar, slika ce mi imati crno sa strane, a ako je upaljen onda razvucena preko celog ekrana?
Kod mene nije bas tako - nema veze sa time da li je racunar ukljucen ili ne vec sa rezolucijom gde mi je na jednoj koja nije nativna slika OK dok je na nativnoj rezoluciji pomerena u stranu.

Citat:
rubiroza kaže: Pregled poruke
Po nekim specifikacijama vidim da model 193 ima veci broj podrzanih rezolucija, i jos ima FM, a opet je jeftinija od modela 192.
Kako je to moguce? Da li i u ovom slucaju vazi pravilo 'koliko para, toliko i muzike'? Koji model izabrati?
Ja sam i vise nego zadovoljan sa slikom koju daje ovaj model, narocito u poredjenju sa slikom i opcijama za podesavanje koje je imao prethodni model koji sam koristio. Za ovu cenu kartice ja bih pre rekao da dobijes mnogo vise muzike nego sto placas...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2012, 7:21   #13
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Standalone TV kartica

@ Marti Misterija

Samo mi reci koji si ti uzeo model, 192 ili 193?
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2012, 12:16   #14
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Model 193.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2012, 8:47   #15
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Standalone TV kartica

I ja sam juce uzeo IT-193 i super sam zadovoljan. Sve preporuke za ovu TV karticu.

Da li mozda neko zna gde u Beogradu moze da se nadje VGA kabl duzine 30 ili 50cm?
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2012, 19:47   #16
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Citat:
rubiroza kaže: Pregled poruke
I ja sam juce uzeo IT-193 i super sam zadovoljan. Sve preporuke za ovu TV karticu.

Da li mozda neko zna gde u Beogradu moze da se nadje VGA kabl duzine 30 ili 50cm?
Pogledaj u Mikroprincu tacnije klikni ovde
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 19:07   #17
baldhead
Novi član
 
Član od: 1.10.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Zamolio bih za malu pomoć-kupio sam INTEX TV CARD SAA7130 ANALOG TV CARD, instalirao, TV Expert program koji je došao sa njom i...nema slike. Pretraži kabovske kanale, memorisani, ima ton, ali crna slika. Kada prebacujem na VIDEO mod na sekund-dva se pojavi slika kanala koja je sasvim OK i to je to. Imam najnovije drajvere za grafičku ATI RADEON 4600 HD, WINDOWS 7, ali na disku za instalaciju TV kartice ima drajvera samo za Vistu i XP (nigde ne nađoh za W7). Kako da rešim problem?
baldhead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 19:44   #18
VMilan
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 60
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 11 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Ja sam pre dva meseca čuo od prodavca da Intex tv kartice nemogu na W7
VMilan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 23:31   #19
baldhead
Novi član
 
Član od: 1.10.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Piše na kutiji Window 7 Compatible life version 2.0. Interesantno - slika ispod je korektna, što se vidi na sekund-dve prilikom prebacivanja u video mod... Pokušao sam i sa onim KTV-ima ton, ali piše u donjem uglu NO VIDEO SIGNAL
baldhead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 23:43   #20
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Standalone TV kartica

Pa u principu trebalo bi da ti rade drajveri od Viste. Ja imam Kworld (stvarno je odlicna TV kartica) i koristim drajvere od Viste x64 na Windows 7 x64 bez problema...

Probaj MANUELNO preko device managera da instaliras Vista driver ,a zatim instaliraj ovaj program

http://www.kastortv.org/

Kvalitet slike je odlican i freeware je. Sto se tice KTV ,treba da navedes u Opcijama kao Source tvoju video karticu. Zato imas zvuk ,a nemas sliku ,tako je skoro svakom ,dok to ne cekira.

Poslednja ispravka: Sladjan85 (11.10.2012 u 23:59)
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
baldhead (18.10.2012), Zeljko023 (16.10.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Čitač kartica na laptopu SKStanko Nosači podataka 5 2.6.2008 23:24
Nova Nvidijina kartica je D10U-30 Dusan Despotovic Vesti 4 8.4.2008 12:50
Kako promijeniti IRQ kod PCI kartica? ezenkiel Kvarovi 5 27.8.2007 12:43
citac kartica fantastik Nosači podataka 15 25.5.2007 9:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com