Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2010, 11:23   #1
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Thumbs down Evro se topi a baba se češlja...

Lepo su dizali cene računarskih komponenti zadnjih par meseci i to munjevito pod izgovorom vrtoglavog rasta kursa evra.. ajde da ih razumemo, ali zadnjih nekoliko dana evro je pao za skoro 4 dinara i imaće dalju tendeciju pada kako kažu ali cene ostaju iste...
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 14:59   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

Ova tema bila je otvorena u sobi "Javne rasprave" ali joj tu u stvari nije mesto. Javne rasprave su po definiciji nešto što organizuju državni organi pre donošenja neke odluke od javnog interesa. U ovom slučaju, nažalost, mi možemo da raspravljamo, i da se ne slažemo, i da pljujemo vlast, al' nam ništa ne vredi jer je odluka već doneta. Ne kažem da je nebitno i nepotrebno izražavati svoje (drugačije) mišljenje o odlukama vlasti, ali se to ne zove javna rasprava.

Zato je tema premeštena ovde, gde joj možda nije baš pravo mesto, jer je Brbljaonica nekako postala sinonim za neozbiljnije i neobaveznije rasprave. Porazmislićemo o otvaranju neke nove sobe gde bi se raspravljalo i iznosila se mišljenja o nekim odlukama vlasti koje su u vezi sa IT sektorom, koji je glavna tema ovog foruma. Do tada, ovakve teme ostaće u Brbljaonici.

Hvala na razumevanju.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 17:19   #3
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

hm... to je neverovatno šta ovi naši rade... mada mene čudi i joše jedan fenomen, mozda će neko umeti bolje da objasni . Zašto na zapadu u ovo vreme ima puno rasprodaja gde se IT tehnika bukvalno razgrabi po radnjama po ogromnom pospustu a kod nas toga nema ni u najavi ?
Ko je kriv? Monipol , EU, Delta, vlada, vanzemaljci ili svetska zavera protiv Srbije
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 17:33   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
hm... to je neverovatno šta ovi naši rade... mada mene čudi i joše jedan fenomen, mozda će neko umeti bolje da objasni . Zašto na zapadu u ovo vreme ima puno rasprodaja gde se IT tehnika bukvalno razgrabi po radnjama po ogromnom pospustu a kod nas toga nema ni u najavi ?
Ko je kriv? Monipol , EU, Delta, vlada, vanzemaljci ili svetska zavera protiv Srbije
Zato sto su postavljeni kako treba, sto imaju srednju klasu sto imaju bogate koji kupuju kad niko to ne radi...
A gde smo mi u toj prici?!
Mi smo boranija i to ona prezrela sa koncem!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 19:56   #5
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
hm... to je neverovatno šta ovi naši rade... mada mene čudi i joše jedan fenomen, mozda će neko umeti bolje da objasni . Zašto na zapadu u ovo vreme ima puno rasprodaja gde se IT tehnika bukvalno razgrabi po radnjama po ogromnom pospustu a kod nas toga nema ni u najavi ?
Ko je kriv? Monipol , EU, Delta, vlada, vanzemaljci ili svetska zavera protiv Srbije
Pa na zapadu(odmah da pojasnimo u 99% slucajeva se misli na SAD)....Ali nije tako u celom svetu.A ako nije u celom svetu zasto bi bilo i kod nas.Mi smo uvek poslednji u necemu sto bi pomoglo narodu.Ja sam recimo 2GB rama pre 2 god(prosle godine,ali ova je skoro zavrsena) platio 1700 dinara.Hteo da zamenim sledece godine 1GB rama sa 2GB rama(odnosno da kupim jos 2 GB a da izbacim 1GB sto sam imao od ranije jer mi je stara maticna imala 2 slota za ram,a mislim da i nova ima,nije cak ni to poenta) skupim lepo 1700 dinara,odem do prodavnice racunara i ostalnog hardwareovskog smeca kad ono imam sta da vidim,cena 2700 din.Kontam ako evro skoci,ali ne za toliko da nesto poskuplja za 1000 din, a pre toga kostalo 1700.I sad evro lepo pada,ali cena na taj ram koji i dalje zelim da kupim je 2700 din.A nema sansi da cu tolike pare dati za 2GB rama,mogao bih bolje napajanje da kupim....Nv 3D naocare u Uzicu skocile sa 27000 din na 33000......ma smesno.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 20:04   #6
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
...ali zadnjih nekoliko dana evro je pao za skoro 4 dinara i imaće dalju tendeciju pada kako kažu ali cene ostaju iste...
I sve bi to bilo lepo samo da evro vec u ponedeljak nece da ojaca u odnosu na dinar za 1,25 dinara.
Toliko o daljoj tendenciji pada evra/jacanja dinara.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 20:19   #7
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=480047 Ko ovde moze da bude normalan?
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 20:23   #8
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Lepa slika. Banana država.
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 22:19   #9
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

Успут, Евро је ВЕЋ ојачао, купио вечерас по 105,50.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2010, 11:30   #10
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

pa to je jucerasnji kurs i opet je za 4 dinara nizi nego sto je bio, a on se ne menja inace vikendom, stoji do ponedeljka takav.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2010, 12:39   #11
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Evro se topi a baba se češlja...

Kako bre "opet je za 4 dinara nizi nego sto je bio"? Kad je to evro bio 109,5 dinara u menjacnicama (ne pricam o bankama)?
Btw. to nije jucerasnji kurs, to je fakticki zbog kursa od ponedeljka gde ce evro da bude jaci za 1,25 dinara a koji je objavljen u petak posle 18:00 casova, ali su naravno poceli u menjacnicama da primenjuju vec od petka uvece cim su videli novi kurs.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com