Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2009, 20:37   #3241
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Pitanje u vezi pretrage foruma

Pozdrav, primetio sam da kada pristupim ovom forumu dok se jos ne prijavim, ako idem na pretragu (pa na naprednu pretragu) tada MORAM da ukucavam sigurnosna slova sa slike ("validaciju", ili kako se vec tacno zove), dok ista NE postoji na forumu na istom mestu u pretrazi NAKON sto se na forum "prijavim".

Posto koristim javne racunare za pristup ovom forumu, i posto necu bas na svakom javnom racunaru da se PRIJAVLJUJEM na forum (osim kada bas to moram da uradim) a posto je kOd za validaciju NENORMALNO NECITLJIV!!! - otuda moje pitanje ovde koje glasi:

Zasto ste pobogu morali ovaj detalj toliko da "zakomplikujete"

Odnosno - zbog cega ne-logovana osoba (posetilac) foruma MORA da kuca "validacioni kOd" da bi mogao da "vrsi" pretragu foruma?

Pozdrav
Brana
Branislav Gavric je offline  
Stara 27.1.2009, 22:39   #3242
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Pitanje u vezi pretrage foruma

To je opcija koja se često koristi. U suštini služi da zaštiti opterećenje servera od strane botova. Naš forum, nažalost, ionako ima dosta napada od strane botova.
Bojan je offline  
Stara 27.1.2009, 22:52   #3243
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Ovo sam i ja par puta pominjao adminima Jednostavno za free korisnike "stepen zamumuljenosti" one slike je previše postavljen visoko pa je kod potpuno nečitljiv što praktično znači da nije moguća ni pretraga foruma ako nisi logovan Sve što treba da se uradi je da se u admin panelu smanji stepen "zamumuljenosti"
holodoc je offline  
Stara 28.1.2009, 20:17   #3244
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Forum se ne stiti na TAKAV nacin (ovo je samo jedan od razloga zasto pocinjem da sve manje pristupam OVOM forumu).

Ako hocete da zastitite forum - sklopite ugovor sa Symantecom (ili nekom drugom firmom - necu sad nekoga da reklamiram ovde, mada mi gore navedeni jeste moj LICNI "favorit")

Mala anegdotica (ukratko):

Imao ti ja svoj Web Sajt (ugasio sam ga posle 3 godine - duga prica...).

I nasao neki moj (ne)-prijatelj moj sajt, i naravno isti oborio!

I ja to skontao posle 20-tak minuta, prijavio slucaj gore navedenim (khm! ) i moj sajt (sve zajedno sa PHP jadima) bio re-stauiran, a pocinilac nadjen i sankcionisan na TEHNICKI nacin (posto je u BiH - nisu mogli da ga pravno gone nego su mu sankcionisali Internet kod lokalnih provajdera)

E, to se zove ZASTITA, a ovo sa MULJAVIM slikama sto mi samo otezava pretragu - e pa niste jedini (ima AltaVista Search Engine, sta mislite da ONA uvede prokletu (glupu) registraciju, a ne-registrovanim korisnicima uvede kucanje sigurnosnih kOdova, pa NIKO je ne bi koristio bre!!!


U ostalom - Vas forum - Vasa pravila - kako god hocete, ovo je samo moje misljenje.
Branislav Gavric je offline  
Stara 28.1.2009, 20:25   #3245
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Ovo sam i ja par puta pominjao adminima Jednostavno za free korisnike "stepen zamumuljenosti" one slike je previše postavljen visoko pa je kod potpuno nečitljiv što praktično znači da nije moguća ni pretraga foruma ako nisi logovan Sve što treba da se uradi je da se u admin panelu smanji stepen "zamumuljenosti"
Jeste, pa onda navale oni programski i ljudski kineski botovi...
Ovako ih bar mnogo manje ima.
VojaM je offline  
Stara 28.1.2009, 23:16   #3246
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Evo Ljudi Jedan Koristan Predlog:AutoMerge

To vam je Na Primer Postovali ste nesto,na primer slike u drugom uglu,i onda zaboravili ste jednu.Vi u sebi''ajoj,opet moram da editujem''.E pa,sa automergem,ako su 2 uzastopna posta vasa,forum ce sa automergeom automatski ta 2 posta pretvoriti u jedan post.Sad vi vidite ako moze da izdrzi,ali mnogo korisna stvarcica ...
Thunderman je offline  
Stara 28.1.2009, 23:40   #3247
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Ako se ne varam to je addon. Ali, o addonima smo pričali ranije. Jednostavno izbegavamo da ih ubacujemo.
Bojan je offline  
Stara 30.1.2009, 11:57   #3248
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
Posto koristim javne racunare za pristup ovom forumu, i posto necu bas na svakom javnom racunaru da se PRIJAVLJUJEM na forum
Za javne računare možeš da koristiš portabilni softver koji se instalira na flash i u kojem možeš da snimiš lozinku za forum, tako da si stalno prijavljen.
Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
Forum se ne stiti na TAKAV nacin (ovo je samo jedan od razloga zasto pocinjem da sve manje pristupam OVOM forumu).
Forum se štiti na takav način, to nije opcija koju smo mi izmislili, nego koja je došla uz forumski softver i koja se koristi i na brojnim drugim forumima.
Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
a pocinilac nadjen i sankcionisan na TEHNICKI nacin (posto je u BiH - nisu mogli da ga pravno gone nego su mu sankcionisali Internet kod lokalnih provajdera) E, to se zove ZASTITA, a ovo sa MULJAVIM slikama sto mi samo otezava
Sve je to lepo i krasno, ali najveći broj botova dolazi iz Kine, a ne iz BiH. Ne moraš da brineš, svi problemi koje smo imali u "lokalu" rešeni su vrlo uspešno. Takođe, niko ni ne shvata kolika je najezda botova i niko se ne upita koliko dobro obavljaju svoj posao moderatori ovog foruma koji brišu sve one botove koji se provuku i pored muljavih slika, niti ima trunke zahvalnosti za njih što ne mora prečesto da na svom forumu vidi reklame za WoW zlato ili replike satova.

Na kraju se svodi na tvoju komociju - ti ne želiš, ili te mrzi da se prijavljuješ na forum, pa zato napadaš ljude koji se trude da ovaj forum učine što preglednijim. Ovaj forum je potpuno besplatan, sve teme se mogu čitati i bez prijavljivanja (što često nije slučaj na forumima ovog tipa), a jedina stvar koju je neophodno uraditi da se ne bi pojavljivala zamuljana slova je ukucati korisničko ime i lozinku.
Chivan je offline  
Stara 30.1.2009, 13:45   #3249
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Thunderman kaže: Pregled poruke
Evo Ljudi Jedan Koristan Predlog:AutoMerge
Automerge može da bude korisna stvar, ali šta ćemo ako neko baš namerno neće da mu se poruke spajaju?

Drugo, kao što Bojan reče, imali smo mnogo problema sa public domain dodacima koji prestanu da rade čim dođe nova verzija softvera. Recimo, dodatak za zahvalnice morali smo da isključimo na dan-dva u jednom trenutku jer je pravio đubre (brljao je stranice, pravio duple poruke i slično). Na sreću, ubrzo se pojavila nova verzija dodatka, ali mogla je i da se ne pojavi.

Zbog toga izbegavamo da stavljamo bilo kakve nove dodatke osim najnužnijih.
VojaM je offline  
Stara 30.1.2009, 21:40   #3250
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Da li mozete da napisete malo opsirniji pravilnik o ponasanju na forumu posto vec po treci put bivam kaznjavan za neke "gluposti" koje po ovom sadasnjem pravilniku uopste ne smatram prekrsajima.

Hvala.
pharaon.92.bc je offline  
Stara 30.1.2009, 22:15   #3251
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Pravilnik kaže:
Piratski softver i sajtovi („warez”) zabranjeni su u bilo kakvom obliku (pominjanje, reklamiranje, prilozi uz poruke, linkovi...). Zabranjena je i bilo kakva diskusija na temu nelegalnih radnji, posebno kad je reč o nelegalnoj upotrebi ili kopiranju softvera. Namerna zloupotreba će se kažnjavati. Ocena da li se radi o takvim temama predstavlja diskreciono pravo moderatora i administratora foruma.
A tebe reči razor i crack u linku koji si postavio ne asociraju na ovo
DeCoy je offline  
Stara 30.1.2009, 22:22   #3252
Aleksandar-93
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 208
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Talking Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A tebe reči razor i crack u linku koji si postavio ne asociraju na ovo
U yeb0**, pa čak ni ja ne ostavljam linkove. Ako ne računamo jedan link isključivo za sajt. GCW...
Aleksandar-93 je offline  
Stara 30.1.2009, 22:49   #3253
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

My MAN.Ja sam zbog malo opsirnijeg iznosenja GCW popio opomenu od MaMca.
Nego nesto petljam po Cheathappens forumu,i,zamisli molim te,oni ti posalju mail kad ti neko odgovori na post,cccc....
Dekip je offline  
Stara 30.1.2009, 22:53   #3254
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A tebe reči razor i crack u linku koji si postavio ne asociraju na ovo
Druze,a gde se pominje sta na sta asocira?Decko je u pravu,stavite u pravilnik neke dopune,jer RAZOR je engleska rec za BRIJAC.Slazem se da je to to,ali....
Dekip je offline  
Stara 30.1.2009, 23:07   #3255
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Druze,a gde se pominje sta na sta asocira?Decko je u pravu,stavite u pravilnik neke dopune,jer RAZOR je engleska rec za BRIJAC.Slazem se da je to to,ali....
Jao, što smo duhoviti večeras

Niko nije kažnjem zbog pisanja reči razor, već zbog ostavljanja linka sa razorovim krekom!
DeCoy je offline  
Stara 30.1.2009, 23:19   #3256
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

OK,a ovo sa slanjem mail-a?Da li je to izvodljivo u nekoj meri?Mislim,ako snjuras po ovolikom forumu,pre ili kasnije zaboravis i gde si sta postavio.
Dekip je offline  
Stara 30.1.2009, 23:25   #3257
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Kontrolni panel - podesi opcije - pretplaćivanje na temu.
Maladikt je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Dekip (30.1.2009)
Stara 30.1.2009, 23:43   #3258
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Aha,tu lezi zeka.A tamo se ne placa nista.
Samo nisam provalio kako se ukljucuje a ni kako se pretplacuje.A na cheathappens forumu su mi poslali mail posle prve odgovorene poruke,i da znate kako mi je to znacilo jer sam bio na dial-upu sa 14.4kbps i do 200bajta downloada.Ali to je SVET.

Poslednja ispravka: Dekip (30.1.2009 u 23:53) Razlog: Pogledao sam kon.panel
Dekip je offline  
Stara 31.1.2009, 0:44   #3259
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Ja nemam pojma o cemu ti pricas, meni je tokom registracije ponudjeno da mi salju mejlove sa odgovorima na moje poruke...
Ketchua je offline  
Stara 31.1.2009, 11:47   #3260
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Aha,tu lezi zeka.A tamo se ne placa nista.
Samo nisam provalio kako se ukljucuje a ni kako se pretplacuje.A na cheathappens forumu su mi poslali mail posle prve odgovorene poruke,i da znate kako mi je to znacilo jer sam bio na dial-upu sa 14.4kbps i do 200bajta downloada.Ali to je SVET.
Blago tebi, ovaj softver je napravljen u ''svetu'', a to što tebe mrzi da potražiš je druga stvar. Izvoli nacrtano.



Kao što vidiš, meni je podešeno ''bez obaveštavanja e-mailom'', a ti samo odaberi opciju koja ti najviše odgovara.
Maladikt je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, forum sk, predlozi, sugestije, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena izgleda SK foruma Ivan-94 Forum o forumu 449 26.10.2011 21:13
Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2 - bagovi, utisci, predlozi M.C. Forum o forumu 195 7.11.2010 1:04
Pretplata (aprililililililililililili....) GoranSTX Forum o forumu 342 5.4.2007 0:45
Avatari illidan Forum o forumu 57 17.1.2007 14:15
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com