Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2010, 14:09   #1
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Profesionalni Microsoft kursevi

Pozdrav,

Zanima me da li neko ima iskustva sa profesionalnim mikrosoft kursevima.
Nesto sam trazio po internetu pa bas nisam shvatio kako to finkcionise. Pa me zanima da li ima ovde nekog ko je mozda pohadjao neki od kuseva?
Koliko su zaista priznati, da li prizaju neko znanje ili eto cisto papir da znas nesto da uradis?

Mene zanimaju neki programerski kursevi(C# vise nego VB) i eventualno ako ima nekih kurseva koji obuhvataju sam dizajn ili razvoj softvera.
I zanima me koji je stepen tih kurseva, jel su bas pocetnicki ili podrazumevaju neko predznanje iz programiranja?

Pa ako bi mogao neko nesto vise da mi kaze o tome, o svom iskustvu sa mikrosoft kursevima bilo bi super.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 16:52   #2
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Profesionalni mikrosoft kursevi

Ja sam prosao Microsoft kurseve i polozio ispite tako da imam sertifikacije MCP MCSA i MCSE.
odnosno, Microsoft Certified Professional (dobija se nakon bilo kojeg jednog polozenog ispita)
Microsoft Certified System Administrator
i
Microsoft Certified System Engineer.

S' tim sto se MCSE nadovezuje na MCSA, tako da to u principu nisu dva odvojena zvanja nego je MCSE naprednija verzija MCSA.

proslo je dosta vremena od kada sam ja to zavrsio, sada se ta dva kursa nazivaju drugacije, i umesto Windows XP i Server 2003 podrazumevaju Windows 7 i Server 2008.

Bilo kako bilo, ono sto tebe zanima se u moje vreme zvalo MCAD i MCSD Microsoft Certified Applications Developer i Microsoft Certified Solution Developer.
Applications Developer je core .NET programiranje, VB.net i C#.
Solution je microsofov neki naziv za ceo proces i zivotni vek aplikacija, odnosno, to mu dodje neki skup aplikacija, servisa, itd, sve to skupa se naziva "solucija"
Solutions Developer, logicno, ide dalje od Applications Developera i uci sve od prvog koncepta buduceg projekta preko toka razvoja sve do odrzavanja nakon prvog "pustanja".

Kurseve drze Microsoftovi partneri, ti ne moras da ides na kurs da bi polagao ispite, mozes i sam da naucis sta je potrebno i samo odes da polazes.

Ja sam isao na kurs u CET-u, u principu generalni utisak je bio pozitivan. Predavaci su korektni, oprema je sasvim zadovoljavajuca.
Takodje pohvale i za njihove testne prostorije gde dolazis da polazes ispit.

Sto se tice priznanosti tih Microsoftovih sertifikata, situacija je "tu i tamo" po Srbiji. Neki poslodavci misle da je to mnogo bitna stvar, neki to ne sljive ni 3%, a neki shvataju realnu situaciju, u odredjenoj meri si bolji kandidat sa tim sertifikatom nego bez, ali ako tvoj protiv kandidat ima dobar drzvani fakultet, a ti srednju skolu i Microsoft sertifikat, nisu ti neke sanse.

ja recimo nemam fakultet zavrsen, ali jedan deo zahvalnosti za trenutno zaposljenje sigurno dugujem i toj Microsoft Sertifikaciji (ja ovde radim i odrzavanje mreze, ali i to sto ti hoces, Solution Development, drugim recima kuckam kod dok nesto ne pukne, onda bataljujem kod i resavam probleme )

U svakom slucaju, ako imas uslova (pre svega finansijskih, jer ni kursevi ni polaganja nisu jeftini) sto da ne, isplati se, mozes dosta toga korisnog da naucis, a imas i ćagu koja se po srbiji kolko tolko, po svetu malo više (al ne preterano) ceni.

ako bi ti to predstavilo ozbiljniji izdatak, mozda (MOZDA) je bolje i da preskocis.

Uh, raspisah se, ako imas dodatna pitanja, kolko god mogu ja cu ti pomoci.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 17:41   #3
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Profesionalni mikrosoft kursevi

Hvala ti na odgovoru, a imam jos par pitanja. =)

Reci mi kolika je slicnost, ako znas, izmedju MCSE i MCSA? Da li je MCSA potreban da bi se islo na MCSE?
Koliko sam ja razumeo MCSE je neko prosirenje MCSA, pa ako su u mnogo cemu slicna ta dva kursa onda bih isao na ovaj opsirniji.

Kazes isao si na CET - gledao sam po na CET-ovom sajtu, i nije mi jos nesto najjasnije. Oni imaju odvojeno Microsoft kurseve, gde nude jedno 30ak kurseva. A sto se tice Microsoft sertifikata nude samo mogucnost polaganja za njihovo sticanje, ali ne i kurseve vezane za te nazive. Da li je to tako bilo i kada si ti isao tamo i da li bi mogao malo to da mi pojasnis?
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 18:21   #4
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Profesionalni Microsoft kursevi

MCSE se apsolutno dogradjuje na MCSA.

ako odes na MCSA kurs, posle mozes odvojeno samo onaj deo MCSE koji se nadovezuje na MCSA.


zapravo, ti kada upises MCSE ti ides na identican kurs kao i MCSA, samo sto nakon tog MCSA dela, za neke je sve gotovo, a oni koji su upisali MCSE nastavljaju dalje.

u prvom postu si spominjao pisanje softvera i programiranje - MCSA i MCSE nemaju veze sa time, MCSA i MCSE su odrzavanje i planiranje kompjuterskih mreza (respektivno).

MCAD i MCSD je programiranje.

inace, za polaganje oni ti nude da polazes bilo koji microsoft ispit.

postoji gomila gomila gomila ovih ispita, a njih kombinujes da bi dobio zvanja.

dakle, jedan ispit, apsolutno bilo koji, ti donosi zvanje Microsoft Certified Professional (sto ti u principu ne znaci nista).

a skup odredjenih ispita ti donosi odredjeno zvanje.

tako recimo imas 4 ispita za MCSA, i na ta 4 dodas jos 3 da bi dobio zvanje MCSE.

itd.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 18:28   #5
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Profesionalni Microsoft kursevi

izvini pomesao sam nazive

Mislio sam na MCAD i MCSD.

Predpostavljam da isto vazi i za ova dva kursa. i da je MCSD prosirenje MCAD. Najbolje bi bilo da se prosetam do CET-a jedan dan i popricam sa njima tamo.

Hvala za info.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 18:56   #6
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Profesionalni Microsoft kursevi

nema na cemu, da, to ti je najbolje.

ne znam da li su uopste aktivni jos uvek MCAD i MCSD, al cini mi se da su bili isto povezani kao i MCSA i MCSE
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2019, 14:57   #7
tesla.ki
Novi član
 
Član od: 20.1.2010.
Lokacija: Кикинда
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Profesionalni Microsoft kursevi

Da li je neko možda skorije vreme polagao MCSA ispite za SQL server, konkretno SQL Server 2016?

Ja se (kao) spremam da izađem na ispite Administering a SQL Database Infrastructure (70-764) i Provisioning SQL Databases (70-765) koji su dovoljni za Microsoft sertifikat MCSA SQL 2016 Database Administration.

Ukoliko je neko u skorije vreme polagao, a ima tzv. brain dumps za pomenute ispite, voljan sam da refundiram deo troškova nabavke istih, ili ukoliko igrom slučaja još neko planira tek da polaže da kupimo iste zajedno.

Hvala unapred.
tesla.ki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sukob drajvera ? Kroket Kvarovi 20 9.12.2009 19:07
Microsoft PowerPoint 2003 wu-gambino Operativni sistemi 1 15.4.2008 22:52
Microsoft pravi portabl konzolu... chris Konzole 4 13.5.2007 20:50
Microsoft Firefox DukeofSerbia Aplikativni softver 13 18.2.2007 1:29
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com