Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Pregled rezultata glasanja: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet?
DA 39 52,00%
NE 29 38,67%
Nisam siguran/na 7 9,33%
Glasova: 75. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2013, 12:05   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Question Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Pitanje je veoma jednostavno, kako vaš uređaj radi sa malo instaliranih aplikacija a kako sa puno instaliranih aplikacija, da li vam se posle instalacije većeg broj aplikacija javljaju lagovi, app crash-evi, freez-ovi i naravno pad performansi, možete navesti svoja iskustva, kao i koji uređaj imate, koji je software na njemu, šta ste imali ranije, koje aplikacije najviše usporavaju telefon iz vašeg iskustva i ostalo...
S obzirom da nisam našao sličnu temu rešio sam da pokrenem ovakvu sa uključenim glasanjem
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 12:37   #2
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

LG L7, JB 4.1.2, 40ak aplikacija

Posle 4 meseca koristenja Androida prilicno sam razocaran. Koristim jeftiniji telefon (LG L7) i mozda sam ja imao prevelika ocekivanja. Od 380MB dostupno mi je samo 70ak MB. Ne znam da li je za to kriv LG ili nesto drugo. Telefon zastajkuje, povremeno aplikacije pucaju. Na ICS je lag za otvaranje tastature bio 3 sekunde. Ni na JB nisu uspeli da isprave to. Nekim aplikacijama je potrebna citava vecnost (FB, twitter) Ako je potrebno svakih mesec-dva dana raditi reset da bi se telefon vratio u normalu onda yebes ti takav OS. Potpuno razumem Samsung i njihovu politiku sto vise to bolje jer je OS prezahtevan. Bez 1GB RAM-a mislim da ni ne treba uzimati telefon a to poprilicno kosta.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 12:51   #3
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

upravo tako, Ja koristim Samsung Galaxy S Advance I9070, trenutno na njemu imam istaliran Jelly Bean 4.1.2 (DDULP8) indijski firmware koji sam instalirao pre nekoliko dana, dotle sam imao srpski JB firmware XXLQB, sa kojim nisam bio uopšte zadovoljan, zbog youtube i video lagova i freez-ova, mada i na stock gingerbread-u uvek kada instaliram veći broj aplikacija njih 80-ak uključujući socijalne mreže, messengere, benchmark programe, igre, live wallpapere, etc... dobijam značajan pad performansi i navigacija kroz menije nije više tako smooth, iako bi 768MB ram-a za Gingerbread trebalo da bude više nego dovoljno, naravno kod Jelly Bean-a ne smem ni da pomislim toliki broj aplikacija da instaliram , već samo ono najpotrebnije
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 13:20   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

HD2 sa kuvanim JB 4.2.2 i 70 app sa marketa plus aplikacije koje su dosle uz rom - sveukupno negde oko 105 aplikacija sto je svakako previse. Naravno oseti se pad performansi ali mi se cini da se najveci pad performansi oseti kad popunim ekrane sa vidgetima. Opet, obzirom da je android instaliran na SD karticu klase 10, zapanjujuce je koliko se dobro telefon 4 godine star sa JB bori i cesto je i brzi u odzivu nego neki danasnji telefoni.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 13:27   #5
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
HD2 sa kuvanim JB 4.2.2 i 70 app sa marketa plus aplikacije koje su dosle uz rom - sveukupno negde oko 105 aplikacija sto je svakako previse. Naravno oseti se pad performansi ali mi se cini da se najveci pad performansi oseti kad popunim ekrane sa vidgetima. Opet, obzirom da je android instaliran na SD karticu klase 10, zapanjujuce je koliko se dobro telefon 4 godine star sa JB bori i cesto je i brzi u odzivu nego neki danasnji telefoni.
Eh da, primetio sam i ja to kod mene, na sva 3 android telefona što sam dosad koristio, čim popunim ekrane sa widgetima skrolovanje uopšte više nije glatko, tako da sam se zadovoljio sa 4 prozora sa widgetima od mogućih 7
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 13:45   #6
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Ja imam 5 ekrana ali mi nisu maksimalno popunjeni tako da je realno jos i podnosljivo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 14:12   #7
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Ja imam Sony Tipo, ICS. Imam instalirano oko 30ak aplikacija, uz fino popunjenu memoriju. Verovali ili ne, velicina wallpapera igra znacajnu ulogu, ume strasno da uspori skrolovanje ekrana, vidzeti i da ne pricam. Ali sada sam manje-vise to sredio i telefon radi pristojno, ali neke aplikacije cesto crashuju. SocNet app rade OK i generalno, zadovoljan sam, Sony UI i inace nije pojam brzine, verujrm da se i Z model pomalo muci u odnosu na Samsung...

Sent from my ST21i using Tapatalk 2
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 14:37   #8
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Zaboravio sam da kazem i instalirane i primenjene teme znatno usporavaju telefon - verovatno cak i vise nego vidgeti.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 14:56   #9
ChobbyNS
Novi član
 
Član od: 21.3.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

66 aplikacija,od toga jedno 20-25 su sa marketa,ostale su sistemske ili su dosle uz rom.
Telefon je Note 2 sa 4.1.2 i nikakvo usporavanje primetio.
Instaliran novi mod za izgled baterije u status bar-u,flesovan lock screen sa xperie z,flesovan 24 toggles mod za notification i mozda jos nesto.
Telefon radi kao i prvog dana.


Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
ChobbyNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 15:14   #10
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Eh pa za Note 2 sa njegovih 2GB rama tih 40-ak downloadovanih aplikacija nije ništa posebno, on bi to trebao za doručak da pojede, nije mi samo jasno zašto svi manufactureri ugrađuju android u jeftine krš telefone, sa smešnom količinom ram-a i još smešnijom količinom interne memorije, to je nikakvo android iskustvo to je samo mučenje
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 15:32   #11
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Meni na ot997 sve radi glatko, 1gb rama trpi sve moje prohtjeve za sada a imam oko 50 instaliranih app.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 997 using Tapatalk 2
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (3.5.2013)
Stara 2.5.2013, 15:46   #12
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Galaxy S3, 20-ak skinutih aplikacija + fabričke, nisam primetio nikakvu razliku/usporenje.

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
mada i na stock gingerbread-u uvek kada instaliram veći broj aplikacija njih 80-ak uključujući socijalne mreže, messengere, benchmark programe, igre, live wallpapere, etc... dobijam značajan pad performansi i navigacija kroz menije nije više tako smooth, iako bi 768MB ram-a za Gingerbread trebalo da bude više nego dovoljno, naravno kod Jelly Bean-a ne smem ni da pomislim toliki broj aplikacija da instaliram , već samo ono najpotrebnije
80-ak aplikacija? Ja na Windows 7 desktopu nemam pola od tog broja, zar ti je zaista potrebno svih 80+?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 15:46   #13
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Takođe i moj S Advance na Gingerbread-u dok sam imao 40-50 instaliranih aplikacija, radio je skroz OK nisam osetio usporavanje niti lagove u NFS Most Wanted, Temple Run 2, Subway surfers, e tek kasnije jednu po jednu aplikaciju doterah do 84 aplikacija, gde se već značajnije osetilo usporenje i slobodna ram memorija je ostajala na kašičicu, neznam ali ne verujem da baš sve aplikacije mogu da utiču na usporenje, mislim da samo one aplikacije koje se duboko integrišu u sistem, instaliraju svoje servise i budu uvek pokrenute poput socijalnih mreža, messengera etc.. da su one uglavnom krive za usporenja i lagove, tj zašto bi nega igra na primer doprinosila usporenju ako nema pozadinske procese
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 15:55   #14
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Galaxy S3, 20-ak skinutih aplikacija + fabričke, nisam primetio nikakvu razliku/usporenje.



80-ak aplikacija? Ja na Windows 7 desktopu nemam pola od tog broja, zar ti je zaista potrebno svih 80+?
Pa raelno i nije stim što 15 njih čine igre, 5-6 benchmark apps, 5-6 soc networks, 3-4 messenger-a, 3 browser-a, 10-ak live wallpapera i ostalo razno što nadjem da je na neki način korisno ili interesantno, što sam sad na Jelly Beanu prepolovio, jer ne treba mi aplikacija za određeni sajt ako naravno postoji i mobilna verzija sajta, i ne vidim svrhu za instaliraje takvih aplikacija, kao na primer b92, mondo ili blic
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 16:09   #15
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
... jer ne treba mi aplikacija za određeni sajt ako naravno postoji i mobilna verzija sajta, i ne vidim svrhu za instaliraje takvih aplikacija, kao na primer b92, mondo ili blic
Ja na primer takve aplikacije nalazim vrlo korisnim jer je kretanje kroz vesti svakako brze i jednostavnije nego na mobilnoj verziji sajta.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 16:47   #16
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

6 benchmark aplikacija, čemu to služi uopšte, da na 6 načina kaže ono što i sam možeš da vidiš? Mogu se kladiti da bi mogao da izbaciš još sigurno pola od svega toga ako ne i više, što je kao korisno, a ništa ne radi osim što ti usporava telefon
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 17:59   #17
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Ma izbačeno ne pola već sve, sa novim update-om samo sam ponovo instalirao antutu odradio jedan test i obrisao ga, inače sad sam sveo broj skinutih aplikacija na svega 30, razmišljam se i da odradim root i da izbacim i neke bloatware aplikacije što dolaze uz firmware
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 18:23   #18
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

meni se napunio bio telefon samo sa updejtovima default aplikacija a nisam mogao da ih pomerim na karticu pa sam mu malo produžio život rootovanjem, a sad kad čitam žalbe ne znam ni da li da menjam telefon ako će da bude opet ista pesma
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 18:27   #19
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
meni se napunio bio telefon samo sa updejtovima default aplikacija a nisam mogao da ih pomerim na karticu pa sam mu malo produžio život rootovanjem, a sad kad čitam žalbe ne znam ni da li da menjam telefon ako će da bude opet ista pesma
Nekad je bolje izbrisati aplikaciju i instalirati noviju, jer update cuva i stare fajlove pa zauzima vise memorije.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 997 using Tapatalk 2
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 18:32   #20
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

mislio sam na one aplikacije što ne mogu da se obrišu/premeste... bez root-a
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pravljenje android aplikacije petsrdjan Programi za mobilne telefone 6 9.11.2016 12:50
[Android] Android aplikacije sa AdMob-ovima goranmd Programi za mobilne telefone 0 5.1.2013 14:44
potrebne android aplikacije Vladimiros Programi za mobilne telefone 3 31.7.2012 21:45
Android aplikacije za filmove,serije i tv cimston Programi za mobilne telefone 1 17.4.2011 22:22
[Android] Android aplikacije jonathan Programi za mobilne telefone 1 26.7.2010 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com