Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2011, 19:52   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Sony Ericsson Zylo (W20i)

Telefon je kupio moj brat, ali je meni poslat da bih modovao par sitnica i tako završio kod mene neko vreme. Evo jednog opisa, nakon nekoliko dana korišćenja.

Specifikacije:

Ekran: 2.6”, 240x320
Kamera: 3Mpx sa fiksnim fokusom
Memorija: 260mb (microSD kartica do 16GB)
Mreže: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 - UMTS/HSPA 900/2100
Veličina: 103.0 x 52.0 x 16.0 mm
Težina: 115g

Za više detalja: http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_zylo-3268.php



Izrada:

Sam telefon je prilično velikih dimenzija ali ipak skladnog izgleda. Zadnja strana maske je zakrivljena i telefon odlično leži u ruci. Navigacioni točkić je lak za korišćenje, kao i ostali dugmići. Mislio sam da će mi dva najsitnija dugmeta (gornja) biti neudobna za korišćenje ali to nije slučaj jer su primereneo mekani.
Kada se otvori dobije se najbolja tastatura koju sam ikada imao prilike da koristim. Tasteri su krupni, lako se razlikuju na dodir i prijatno meki, pa poruke prosto lete – čista 10ka! Zanimljivo je to da se odvajanje vrši na tasteru 0, što inače nije slučaj kod SE-a i odgovaraće potencijalnim prelaznicima sa Nokie npr. Na desnom boku se nalaze tasteri za smanjivanje i pojačavanje zvuka, kao i walkman taster. Na levom boku se nalazi univerzalni SE konektor za punjenje, slušalice, usb kabal. Izrada je dobra, telefon je kompletno napravljen od čvrste plastike.



Ekran:

Ekran je, pre svega, ogroman za ovakav tip telefona – 2.6”. Boje su zasićene i prirodne, kontrast vrlo veliki a uglovi gledanja odlični. Ekran je vrlo svetao i ja sam ga koristio na najmanjem osvetljenju tj 50%. Bez ustručavanja ću izjaviti da je ovo najbolji ekran koji sam video na telefonima srednje klase i da potpuno može da postidi mnoge konkurentske proizvode sa solidno većom cenom.

Kultura rada i softver:

Ovo nije “pametan” telefon pa je prisutan klasičan SE softver, lep i funkcionalan, sa solidnim brojem preinstaliranih igara i aplikacija. Teme su flash tipa i mogu biti vrlo živopisne i animirane. Sam rad telefona je stabilan i pouzdan, uglavnom reguje munjevito, sem u animiranim menijima media centra gde ume da uspori. Baterija mi je držala oko 2 dana sa upotrebom bluetooth-a, čestim menjanjem tema, slušanjem muzike i malo surfovanja... Mojoj drugarici, koja ga koristi uglavnom za poruke i poneki poziv drži i do 4 dana. Telefon može da se puni i preko usb data kabla.

Između ostalih aplikacija izdvojio bih Google maps i Track ID kao one koje mi se najviše sviđaju. Google mape su jasne same po sebi, a pošto gps nije prisutan, mapa će se otvoriti na mestu vašeg gsm repetitora i pokazati vam krug u kom se najverovatnije nalazite. Track ID radi tako što snimite sample pesme, telefon se tada automatski spoji na SE bazu podataka i pronađe naziv pesme, izvođača i album – genijalna stvar da saznate sve o pesmi koju čujete.

Multimedia:

Sve se otvara preko media centra koji je lepo skrojen i osmišljen a u čijem sklopu se nalazi i Walkman aplikacija za slušanje muzike (koja se može pozvati direktno pomoću posebnog Walkman dugmeta na boku telefona). Telefon pord standardnih 3gp videa može da pusti i DivX, tj. MP4 i to sa sve srt titlom. Od adio formata, pored standardnih lossy, može da pusti i FLAC. Zahvaljujući ugrađenom akcelometru, sadržaj media centra će se automatski rotirati u skladu sa položajem telefona.

Surfing:

Ugrađeni browser priloagođava stranice mobilnom formatu, prikazujući ih uprošteno. One se zato učitavaju brzo i sa manje potrošenog protoka. Postoji mogućnost da odaberete prikaz kompletne strane u PC formatu ali se uprošćena verzija uvek prva učitava. Tako da ako želite da vidite internet u punom sjaju preporučio bih Operu mini koja je radila bez problema. U okviru media centra postoji i posvećena YouTube aplikacija, prilagošena ekranu telefona, koja izgleda lepo i radi odlično.



Kamera:

Iako sa fiksnim fokusom, kamera je sasvim upotrbljiva za nezahtevne korisnike. Ima prilično nizak nivo šuma i bolja je od većine konkurentskih telefona slične cene ali nije zamena za foto-aparat. Fotografisanje je u max 3.2Mpx a video snimanje u VGA rezoluciji pri 24fps.

Sample:


Zvuk:

Uz telefon se dobijaju osrednje SE slušalice, skroz OK za manje zahtevne slušaoce, ali ako želite da čujete maksimum iz telefona trebaće vam bolje. Kada sam prikačio par boljih slušalica, zvuk je bio vrlo dobar, živ i izbalansiran. Zvuk nije na nivou jačih Walkman telefona (direktno poređen sa W705) ali je svejedno odličan i sigurno jedan od najboljih, ako ne i najbolji, u klasi. Jačina zvuka je diskutabilna stvar, za ljubitelje glasnog slušanja može biti nedovoljna. Na svu sreću problem se rešava sa određenim softverskim “upgrade-om”, čime se dobija praktično duplo jači zvuk. Treba imati na umu da 3.5mm audio priključak nije podržan i da je za priključivanje ne SE slušalica potreban adapter koji košta ~500din.

Pakovanje:

Prodajno pakovanje je relativno siromašno. Pored telefona i uputstava u njemu se nalaze još prosečne slušalice sa mikrofonom i punjač. Primetićete odsustvo data kabla i memorijske kartice. Telefon se može spojiti na računar i preko Bluetooth-a.



Zaključak:

Za telefon koji legalno košta 15000 din. ovo je izuzetan model. Fenomenalan ekran, kvalitetna izrada, kvalitetan zvuk i solidna kamera su ono što ga preporučuje. Mane, sa obzirom na cenu, mislim da nema i preporučio bih ga svakom ko ne traži smartphone već običan kvalitetan telefon.

Poslednja ispravka: Aibo (22.2.2011 u 0:49) Razlog: Ispravka cene
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
A M G (22.2.2011), Jacquez Blanc (23.2.2011), vukan (21.2.2011)
Stara 21.2.2011, 19:54   #2
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Thumbs down Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Boze, na sta lici leva strana telefona?! Maltene svi proizvodjaci su prihvatili 3.5mm prikljucak, samo jos SE tvrdoglavo to odbija da ucini!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 19:58   #3
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Pa moraju i oni ljudi da zarade nešto na slušalicama...

Kakva ciganija...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 20:02   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Boze, na sta lici leva strana telefona?! Maltene svi proizvodjaci su prihvatili 3.5mm prikljucak, samo jos SE tvrdoglavo to odbija da ucini!
Prihvataju i oni lagano, neki modeli ga već imaju, npr. Spiro koji je jeftiniji od ovog i W995 koji je stariji...tako da mi nije jasno zašto su se ovde izmotavali
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 20:23   #5
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

sony ericsson je napravio mnogo cudnih odluka zbog kojih je izgubio veliki deo trzista.ovo je jedna od njih
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 0:35   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

СЕ није напредовао ни мало за 5 година последњих. Чак ми је драго што им се удио на тржишту све више смањује и постаје мизеран.

И при том, телефон је доста скуп. Реална цијена би била око 80 евра.

3 мега пиксела са фиксним фокусом... Ха ха
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 0:48   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

^^ Malo nerealni stavovi. Ja sam lično posedovaoo telefon sa autofokusom koji je imao daleko više šuma u slikama i ispranije boje, tj. generalno mnogo manje upotrebljivu kameru. Nije sve u specifikacijama.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 0:51   #8
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Opet, ovaj telefon nikako ne vredi 160 evra kad HTC Tattoo može za manje pare da se uzme, a šije ovog...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 1:09   #9
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Lep telefon. Realno, SE ima fenomenalne walkman telefone. Ako ne grešim, svi njihovi modeli imaju standarno najbolju reprodukciju zvuka. Pretpostavljam da i ovaj telefon deli taj kvalitet.

Ali realno, ta vrsta kvaliteta može da se kupi za 30e (kao ovaj moj w810 ). Nekako mi se čini da je 150e prevelika cena za ono što se nudi. Pogotovo je jadan ovaj priključak za slušalice. Mene su samo povremene zamene kablova na w810 koštale u zbiru preko 50e. Posle par meseci se pokvari onaj srednji kabli između telefona i slušalica, i to bez ikakvog razvlačenja i maltretiranja. Zamena 1000din. I tako više puta...

U svakom slučaju, lep - ali precenjen...
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 1:13   #10
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Potpuno se slazem sa veselim.Zasto danas pored androida uzeti ovako nesto i to za 150 eura? LG optimus je dosta bolja kupovina ili cak polovan wildfire,a i tattoo( ali samo sa ubacenim 2.3 GB. )
No,dobro uradjen opis.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 1:20   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Ne vidim svrhu poređenja sa Tattoo-om. Potpuno drugačiji proizvod sa različitim kvalitetima i manama. Ja koji udobno i brzo kucanje poruke i muzički kvalitet smatram za najbitnije stavke kod telefona mogu da kažem da ovaj telefon "šije" Tattoo-a. Međutim svestan sam da takvo mišljenje nema masovno uporište i da su klasični telefoni sve manje popularni. Uglavnom, poenta je da ne treba mešati babe i žabe.

Inače, legalna cena je je sada 15h (moja greška u opisu za 16.5, nisam proverio trenutnu) din a može da se nadje i za ispod 13h. Moj brat ga je kupio polovnog po izuzetno niskoj ceni. Svejedno, mislim da potpuno opravdava punu cenu.

Edit: Da, zvuk je odličan i naravno daleko bolji od svih jeftinijih touchscreen i smart telefona. Pa ko voli...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 1:29   #12
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Ozbiljno, velika mana mu je taj ciglica prikljucak za punjac i slusalice, jos stoji sa strane, pa je vadjenje i vracanje u dzep otezano jer zapinje. Mene je to nerviralo na K800, sto je konektor bio odozdo, mogu pojmiti kakve probleme ovde dodatna sirina moze da stvori.
I sto rece zeuk, zna da kabli za slusalice izgubi kontakt i postane sasvim neupotrebljiv posle izvesnog vremena, iako se s njim rukovalo pazljivo i odgovorno.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 1:38   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

^^ Sa tim se potpuno slažem, ako je tako. Na svu sreću nisam imao tih problema sa W705 koji imam jedno godinu dana...bilo je potrebno samo čišćenje kontakta. Najbolje bi bilo da se SE odavno okanuo tog posla i uklopio ko "sav normalan svet".
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 1:43   #14
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Tattoo sa Sennheiser MX580 slušalicama daje izuzetno kvalitetan zvuk, neuopredivo bolje od ortakovog W950i sa walkman slušalicama...

Inače, pohvale za review.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 2:02   #15
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Dobar review, interesantan telefon.

Nisam se mnogo susretao sa novijim Walkman telefonima, pa me zanima kakva su dva dugmeta sa strane (za pojačavanje/stišavanje prvenstveno)? Deluje malo sitnije, a iz jednog dela je...

I na koji način se povezuje preko kompa pomoću USB-a? Pretpostavljam da nije neki klasičan USB-A kabl, nego neki proprietary?

Čini mi se da sam "čukao" na sličnoj tastaturi (na nekom SE:W telefonu) i bila je ok. Blesav osećaj tokom kucanja u početku jer je bila blago gumirana... I, da, šteta što nema WiFi, 2.6" je sasvim komotno za surf.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 2:25   #16
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Dugmići za pojačavanje su spojeni ali vrlo laki za korišćenje jer su mekani i malo izdignuti iznad ostatka telefona pa se vrlo lako i precizno "nabadaju". Walkman taster je već prilično sitan, ali valjda i jeste poenta da se ne stisne slučajno, pošto se on samo za aktiviranje koristi.

Povezuje se usb data kablom koji ima SE konektor (do 200din na limundu):


Tastatura je od obične plastike i najbolja je koju je jedan SE telefon video, moja na W705 je gumirana i tvrđa, nije ni prineti ovoj.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (22.2.2011)
Stara 22.2.2011, 15:53   #17
kefalo
Član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 214
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Ja sam ga poredio sa SE w950 kome je odradjen patch za zvuk nakon što su sistemski fajlovi postali dostupni na UIQ3.
Koristio sam sluške hpm64 i sennheiser cx150
Zvuk je fin ali suviše tih, još naročito ako se ima u vidu da su 16 omske slušalice u pitanju koje su po defaultu glasnije od 32 omskih.
Kvalitet je OK, broj podešavanja EQ takodje zadovoljavajući ali je previše tih.
Identično kao što je bio W950 prije patcha na drajverima za zvuk.

Inače telefon na crno je 125 evra samo treba zvati radnje.
To uključuje garanciju od godinu dana.
Ostale stvari ne bih komentarisao, nisam probao.
Inač i w100 i nokia x2 su meni bolje zvučala, doduše prvi glasniji, drugi korektniji ali sa manje podešavanja.
Nije prvi put da SE daje poluporoizvod ili da ga naknado osakati sa update softvera.
Stariji se možda sjete Se w810 i problema sa glasnoćom nakon update.
kefalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 17:17   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Ja sam ovom odmah ubacio nove fajlove za zvuk, sve što je potrebno je USB kabal i jedan programčić. Potpuno se slažem da je pre toga bio tih. Meni se zvuk x2 nije svideo, bio mi je nekako napadan, doduše kratko sam je isprobavao pa ne bih smeo izričito da tvrdim. Lično mi se ne sviđa zvuk jeftinijih ExpresMusic-a (5800, X6 i sl. nikada nisam čuo), više mi naginje sili nego finoći.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2011, 2:17   #19
kefalo
Član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 214
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Ma ja sam mozgao mozgao, da li W100, ovaj zilo, ili x2 i na kraju uzeo mp3 player 8gb transcend za 5.5k din 2 godine garancije, i to mi je za muziku baš puno bolje rješenje od bilo kog fona.
kefalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2011, 2:48   #20
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson Zylo (W20i)

Je li to ovaj model? Stvarno odlično deluje, pogotovo po toj ceni. Kakav je zvuk?

Ja sam zamalo kupio Sansu clip prošle godine, ali mi novi W705 uleteo kao poklon od brata i prekinuo potrebu za player-om.

Edit: Zaboravio sam da pomenem da Zylo poseduje akcelerometar, zato što ga ne koristim i uglavnom ga držim isključenog. Sadržaj se tako može automatski rotirati u skladu sa položajem telefona. To radi u video i muzičkom playeru, photo view-eru, svim menijima media centra i u web browser-u. Klasični meni telefona je uvek statičan. Pored toga koristi se još i u nekoliko igara a može se koristiti i za Shake upravljanje muzičkim player-om (što mi deluje prilično smešno i beskorisno jer je prosto lakše stisnuti dugme).

Poslednja ispravka: Aibo (23.2.2011 u 14:06) Razlog: Dodatne informacije
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ericsson, review, sony, test, user, w20i, walkman, zylo

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Sony Ericsson W950i Master Neo Opisi, recenzije i testovi 458 12.2.2011 21:59
[Mobilni telefon] Sony Ericsson C510 sportista Opisi, recenzije i testovi 3 26.6.2010 15:22
sony ericsson k310i nacaneci Aparati i oprema 2 20.10.2006 17:21
Zracenje mobilnih telefona Pantelija Aparati i oprema 13 8.2.2006 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com