Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.5.2007, 11:14   #1
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Programi koji nemaju Uninstall

Igrao sam davno jednu igru koja nema uninstal a nema te opcije ni add - remov u Control p. i ja sam bio prinudnje da izbrisem njen sadrzaj samo iz Program Files i naravno ostali su sistemski fajlovi
I eto koji idiot, nesto sam cackao graf. kartu i ajd da instaliram neku igru da vidim kako stoji grafika i ja opet tu istu igru koju ne mogu da normalno izbrisem.

Ono sto mene zanima je sledece
Recimo da ta igra ima, lupam, 100 sistemskih fajlova, i ja je izbrisem samo iz Program Files gde mi naravno tad ostaju ti sys fajlovi, i sad je opet instaliram, dali ce se ti sys fajlovi "poklopit" jedan preko drugog ili cu samo jos imat dodatno 100 sys fajlova koji mi guse rad OS.. jer setio sam se, ako se ti sys fajlovi poklapaju a ne umnozavaju, onda ja mogu postavit program koji prati sve instalacije i on moze sam brisat bez opcije uninstal, pa da ja njega instaliram pa ovu igru onda posle njega i onda da sa njim uradim taj uninstal i da izvucem te nepotrebne sys fajlove

mislim tacnije radi se o 3 igre koje nisam mogao deinstalirat pa reko ako se ti sys fajlovi ne umnozavaju onda da ih probam na taj nacin izvuc..

naravno, da sam taj program davno instalirao sad nebi imao ovaj prob ali.. stacu kad sam len
nadam se da ste me razumeli
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 11:55   #2
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstal

Probaj da ochistish Registry sa nekim reg cleanerom a i rucno tako sto ces pokrenuti regedit i u pretrazi ukucati naziv igre, naziv firme koja je pravi i sve sto ti nadje vezano za to obrisi , ali prethodno za svaki sluchaj uradi backup registry-ja ili postavi restore point, i probaj posle to ga ponovo da instaliras tu igru, inache za igre i programe koji nemaju Uninstall moze posluziti System Mechanic
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 14:22   #3
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Možda bi bilo dobro da je instaliraš ponovo a onda uz put proveri da li se u instalacionoj proceduri pojavljuje i opcija Uninstall ili sl., pa onda odradi uninstal pomoću tog CD-a / DVD-a.
Ponekad je deinstalacija moguća jedino sa instalacionog CD-a.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 14:26   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Mogao si i probati odlican program Your Uninstaller
On detektuje sve sto je na sistemu instalirano,a prilikom uninstalacije se stara o tome da svi "repovi" budu pokupljeni
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 14:58   #5
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Recimo da ta igra ima, lupam, 100 sistemskih fajlova, i ja je izbrisem samo iz Program Files gde mi naravno tad ostaju ti sys fajlovi, i sad je opet instaliram, dali ce se ti sys fajlovi "poklopit" jedan preko drugog ili cu samo jos imat dodatno 100 sys fajlova koji mi guse rad OS.. jer setio sam se, ako se ti sys fajlovi poklapaju a ne umnozavaju, onda ja mogu postavit program koji prati sve instalacije i on moze sam brisat bez opcije uninstal, pa da ja njega instaliram pa ovu igru onda posle njega i onda da sa njim uradim taj uninstal i da izvucem te nepotrebne sys fajlove
Fajlovi se u najvećem broju slučajeva poklapaju. Međutim, uninstall na tvoj predloženi način možda nije preporučljiv, jer isto tako imaju i neki drugi i programi koji instaliraju sistemske fajlove koji se poklapaju sa tvojom igricom. Tako ćeš obrisati i njih, pa postoji verovatnoća da ti onda neće raditi ni oni.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 16:53   #6
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Predrag Stankovic da, dobar predlog ali anaj vise sto mogu dobit tim brisanje je da mi brise servise koji su dosli sa tom instalacijom, ali sys32 ostaje "pun"
dbaja ma da, proverio sam to prvo ali ta opcija apsolutno ne postoji

Covenant o takvom nesto ja i govorim ali on radi samo na oni programima koji su instalirani posle njega jer tada on prrati instalacioni put pa da bi mogao znati kako da deinstalira taj program inace nemoguce je uninstalirat nesto sa njim sto on ne zna

Chivan ali ti programi rade isto kao i sami Uninstal neke igre ili add - remov u control p. kako onda oni ne izbrisu neke sys fajlove koje mi trebaju za opceniti rad

mislim ako se poklapaju sys fajlovi onda je to resenje na moj problem, instaliram taj program za deinstaliranje, onda posle njega ove igre, sa njim ih deinstaliram i izvucem suvisne sys fajlove ali.. dali je to tek tako ili se oni samo gomilaju

mislim hvala vama velika ali meni sa sigurnoscu treba informacija o poklapanju ili ne poklapanju sys fajlova jer sve su to novije ige koje zauzimaju oko 5-6 GB i zamislite koliko s njima ide tih fajlova i zamislite kad bi se oni udvostrucili...
i u cemu je fazon pa nekad ima a nekad nema u add - remov programa.. ne kontam malo to, kad ih windows stavlja tamo na listu a kada ne.. .
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 18:22   #7
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

A sta je toliko problem mislis da ne mozes nikako ponovo da instaliras tu Igricu jer ti na AutoPlay-u pise play umesto install, zatvori autoplay otvori sadrzaj diska i pokreni setup.exe ili sta vec drugo i ponovo na istoj lokaciji instaliraj igru pa posle pomocu nekog programa za Uninstall je Obrishi, imao sam slichna iskustva sa 5-6 igara koje su tako bile brisane i posle ubacivanja CD-a je na Autoplay-u pisalo play umesto install
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 18:31   #8
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

ma neeeeee prijatelju, da je to problem ja bi bio na konju nego je stvar sto su mi ostali sys fajlovi, servisi i Bog zna koje jos smece od tih igara, i sta sa njima, kako ih izvuc..

zamisli kad bi kod svih programa brisao samo sadrzaj u folderu "Program Files" a sys fajlovi ostajali u sys32.. nebi ti OS trajao ni mesec dana...
znaci moje pitanje je dali ponovnim instaliranjem sys fajlovi se poklapaju ili umnozavaju
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 0:12   #9
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Ne bi trebalo, ponovna instalacija ce ih najverovatnije Replace-ovati kao i sto ce servise zameniti, ali ako je nesto osetljivo mozda ce se ponovna instalacija zaustaviti na odredjenom procentu, verujem da bi ti system mechanic resio to tj. njegova mogucnost "uninstall programs not listed"
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 1:55   #10
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

ma da, i ja mislim da ce se samo prepisati preko njih, jel, bilo bi logicno al eto.. zanima me dali cu to djaba radit jer imam jedno 5-6 igara i po koji program koji sam morao brisat na "suvo" jer nisu imali uninstal i znam da mi koliko-toliko guse OS i sam rad pa mi je eto ova opcija naompala da izvucem to smece

sacekat cu jos nekog znali nesto vise
u svakom slucaju hvala na pomoci
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 17:14   #11
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

U sustini, dosta dobra varijanta je imati na hardu tu igru koja nije instalirana. Recimo da se nalazi na D-particiji. Jedino ti ostaje da napravis link u sistemu ka tom folderu gde se nalazi igra (hint:regedit).
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 17:01   #12
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Obavezno nabavi RegCleaner 4.3 i resices sve probleme tog tipa zauvek
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 17:20   #13
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Ja bih rekao da je Your Uninstaller! bolje resenje, u kombinaciji sa nekim registry cleanerom, recimo Registry mechanic.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 15:55   #14
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Citat:
alradeta kaže: Pregled poruke
Obavezno nabavi RegCleaner 4.3 i resices sve probleme tog tipa zauvek
Yeah sure, kako mozes sa tolikom sigurnoscu to da kazes, mora da imas VELIKO iskustvo, u ponekim slucajevima ni 100 reg cleanera ne mogu da srede takvu gresku jer nije samo do registry-ja
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 18:26   #15
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Thumbs up Re: Programi koji nemaju Uninstall

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Yeah sure, kako mozes sa tolikom sigurnoscu to da kazes, mora da imas VELIKO iskustvo, u ponekim slucajevima ni 100 reg cleanera ne mogu da srede takvu gresku jer nije samo do registry-ja

Sa tim stvarima imam JAKO VELIKO iskustvo. RegCleaner 4.3 by Jouni Vuorio je definitivno ubedljivo najbolje resenje za taj problem. Jako je mali i besplatan, i ne samo da temeljno cisti registry, vec vrsi kompletan Uninstall (brise sve fajlove koje Add or Remove Programs ostavlja za sobom) bilo kog programa ili Update-a na kompjuteru. I kad program nema Uninstall RegCleaner ga temeljno brise bez problema, sve zajedno sa njegovim sistemskim fajlovima.
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 0:34   #16
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Programi koji nemaju Uninstall

Ok probacu ga i ja, da vidim kako ce se pokazati
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Programi za razvoj web prezentacija Bole-M Web razvoj 69 12.3.2012 23:24
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Programi za pustanje TV-a Gerovit Video/TV softver 8 24.1.2006 14:16
AMD ili Intel za Video obradu ? Robert Osnovne komponente 19 6.1.2006 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com