Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2015, 12:03   #341
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Spoiler za end game:
Treba da postoji mogucnost da se uopste ne boris sa Leandrom.

Evo pogledaj dijalog u prvih par munita ovog vide-a:
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2015, 17:34   #342
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Postavio si snimak iz originalne verzije, ne iz Enhanced Edition, a evo i razlike...
Spoiler za Ne čitati ko nije završio...:
U originalnoj verziji čim prođeš kroz ono drvo u End Of Time ulaziš u onu "baštu", popričaš sa Leandrom, a Ikara i Zandalor nestaju. U EE verziji imaš nekakav "međuprostor" pre ulaska u baštu, a sa tobom idu i Ikara i Zandalor i učestvuju u fajtovima. A pred portalom koji vodi do bašte iskače Leandra, ide kratak razgovor bez ikakve mogućnosti odabira, ona stvori nekoliko čudovišta i počinje fajt. Nije mnogo težak, a jedan od itema koje pokupiš od nje je i nakakav wand sa kojim jednim "potezom" može da se uništi Death Knight.
E, sad, u originalnoj verziji (kao i na snimku) čim prođeš onu "trijumfalnu kapiju" naiđeš na jednu fontanu. U originalnoj verziji tu nema ničega, ali u EE verziji tu su 6 Death Knightova, daleko jačih od onih koji se sreću u Phantom Forest, jer imaju i mađije i daljinske napade. A da to ne bude dovoljno, svaki treći krug se stvaraju po nova četiri. Sad pomisli da u prvom krugu možeš jednog da smakneš wandom, trojici da skineš "invulnerable", kolike su šanse da ih uništiš sve a da se u trećem krugu ne pojave četiri nova. A onim mađijama za skidanje njihove neranjivosti treba tri kruga "hlađenja". ŠTA GOD da uradiš, uvek će ih biti najmanje 3-4 kojima ne možaš ništa. Apsolutno neprelazno.
Osim, naravno, ako postoji neka fora kojim bi sprečio njihovo spawnovanje, ali ništa nisam otkrio u par sati pokušavanja. A na netu nisam našao nikakvo rešenje, nikakav hint...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2015, 21:02   #343
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Oces da kazes...
Spoiler za end game:
...da nisi imao mogucnost da "reforgujes soul" (izbor iz videa)?

Mozda prosto nisi uradio neki opcioni deo glavnog kvesta igre, pa zato nisi dobio tu mogucnost? Te dodatne borbe sa death knight-ovima su takodje moguce i u osnovnoj igri (nije nova stavr u EE), ako se ne uradi izbor kao u videu. Tj. odbijes da uradis reforge.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2015, 0:37   #344
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Da, imao sam sve to i obavljao baš kao u videu koji si postavio, ali u EE verziji sve to je dosta drugačije.
Spoiler za Ne čitati ko nije završio:
5 puta sam prolazio originalnu verziju i nijednom nisam video Death Knight-ove u First Garden-u, osim na kraju u toku borbe sa zmajem. Ovde Leandru upokojavaš PRE nego što uđeš u samu "prvu baštu", pa, prema tome, ne nudi se nikakav izbor. Druga stvar, u originalnoj verziji Death Knight-ovi su uglavnom spori oklopnjaci sa ogromnim mačetinama. U EE verziji oni koje srećeš tamo gde ih nema u originalu su i magovi i strelci i nose ogromne sekire i mačeve i nimalo nisu spori. A spawnuju se iz nekog svetla koje stoji upaljeno čitav jedan krug makljaže. Definitivno postoji neka fora da se prekine to njihovo spawnovanje, ali je jako teško ukapirati kako, kad počnu da te leše. A ako nema nekog trika, nego moraš da ih potamaniš pre nego što se spawnuju (što je nemoguće), onda je igra, bukvalno, neprolazna.

I voleo bih da je ovde neko prešao EE verziju, da mi kaže šta treba da se uradi ovde gde sam zaglavio...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 21:08   #345
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Upravo zavrsih igru napokon. Kazem napokon jer me je negde na sredini toliko smorila da sam se jedva naterao da je zavrsim.
Jedno sto je dobro u ovoj igri su par OSTa i jedinstven turn-based combat, mada i on smori posle nekog vremena.

Prica je skoro nepostojeca sto je za mene veliki minus u rpg igri. Najbolji nacin da opisem "pricu" je epic fantasy stereotip na steroidima.
Cak sam se u nekom trenutku pitao da li pokusavaju da ismejavaju fantasy zanr tako sto prkaticno uzimaju sve najgore iz istog i ucine ga jos deset put gorim.

Likovi jednodimenzionalni i dosadni. Velika kolicina retardiranih dizajn resenja. Igra je prilcino linearna nakon prve deonice, sto je i dobro u ovom slucaju - manje vremena provedenog u losoj igri. And so on...

I iako nemam obicaj da kritikujem bagove jer obicno nemaju neki uticaj na moje iskustvo u igri, medjutim ovde sam naisao na par bagova koji su mi toliko isli na zivac da zbir svih bagova iz svih igara koje sam ikad igrao nije jednak agoniji kroz koju su me ovih par naterali da prolazim.
I to kaze neko ko je igrao Unity na dan izlaska. Srecom jos nisam imao okrasaj sa famoznim Arkham Knight-om, tako da, imajte to u vidu.
Najvise me nervirao taj bag gde za vreme protivnickog poteza neretko cekam po minut-dva dok protivnik samo stoji u mestu i nista ne radi. Sto cini ionako spore borbe duplo sproijim.
Onda beskonacno eksplodirajuce pecurke gde sam morao da restartujem komp par puta.
Automatski scroll-up u dijalog opcijama.
I negde pred kraj igre mi je nestalo preko 50k golda iz inventara.

Najprecenjenija igra ikada.

@NastyB Verovatno si do sad presao igru, ali u slicaju da nisi...
Spoiler za odgovor:

Citat:
Sad pomisli da u prvom krugu možeš jednog da smakneš wandom...
Ovde si nesto lose uradio. Cini mi se da Instant kill DK spell kosta 4 AP. Ne razumem kako tvoj lik nije imao bar 8 AP da smaknes makar dvojcu.
Ja sam mogao da roknem 3 DK-a u jednom krugu i bilo je prilicno lako da ih se otarasim pre nego sto se pojave novi, mozda cak najlaksa borba u celoj igri.
Sa drugim likovima nemas ni potrebe da uklanjas invulnerable. Napadaj onu dvojcu koji nemaju isti i daj haste nosiocu anti death knight wanda.
Znaci, pretpostavljam da je resenje da das wand liku koji ima najveci speed u partiji.

Poslednja ispravka: Feferedon (24.12.2015 u 1:15)
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 21:45   #346
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Pa dobro, razumem da su te bagovi nervirali, koji su po meni bas sitni, al ajde. Malo sa tim ,,najprecenjenija" si preterao. Svako ovde ko je igrao igru, a da igra izometrijske rpgove odvajkada, je odusevljen.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 22:22   #347
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Bas zato i mislim da je precenjena jer samo ljudi koji vole izometrijske rpg-ove mogu da cene ovu igru i to verovatno samo zato sto je igra izasla u susno vreme tog zanra, pa su igraci bili tipa - daj sta das samo da je izometrijsko. I bas zato sto nisam igrao mnogo crpg-a mogu da kazem bez nostalagicne pristrasnosti da je igra precenjena.
A ovo za bagove je prilicno ironicno s obzirom da je ovo Enhanced verzija igre.

Poslednja ispravka: Feferedon (23.12.2015 u 22:35)
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2015, 9:06   #348
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Verujem da OGROMNA većina ne deli tvoje mišljenje u vezi ove igre.
Da, priča jeste plitka i puna stereotipa, ali je ovo jedna od onih veoma retkih igara koja ti ne objašnjava šljaštećim znacima šta treba da se radi i gde treba da se ide, već treba dosta da "razbijaš glavu" i da se pomučiš da otkriješ neke skrivene stvari i kvestove. Takođe sam ubeđen da si propustio mnogo toga, jer sam ja tek u trećem prolazu otkrio gotovo 10% igre. Evo, prelazim drugi put ovu EE verziju (prvi put sam se zaglavio kod onih DK-ova i nema šanse da ih pobedim) i prvi put sam otkrio da postoji ključ za Redžinaldovu kuću (Redžinald je lik na bini kod kojeg je Headless Nick, a kuća mu je iza Thelyronove u Cysealu), kao i skriveni podrum ispod tepiha. Nema Bogznašta zanimljivo tamo, ali ipak je lepo otkriti nešto novo, pogotovo što je ovo, čini mi se, osmi put da igram ovu igru. Takođe, nikad nisam našao sva četiri kovčega pomoću kojih bi mogao da otvorim onaj što se nalazi u The End of Times. I tek sad videh preko YouTube gde se nalaze, uvek sam mašio prvi...
A to da je priča "tanka i šuplja" svesni su i u Larianu, pa su za drugi deo igre spremili čitav tim pisaca i pre par meseci su tvrdili da već sada imaju daleko veću i bolju priču nego u prvom delu, pa još kad im se pridružio Chris Avellone (Planescape: Torment; Star Wars: Knights of the Old Republic 2, Fallout: New Vegas) što obećava znatno bolje stvari nego u prvoj igri.
Ali i ovako je, po meni, ovo najbolji izometrijski RPG posle Fallout-a i Diabla 2. Jeste i Titan Quest bio solidan, Pillars of Eternity me je smorio konstantnim mikromenadžmentom šestoro likova u borbama što predugo traje, ali DOS je sjajno balansiran da bude izazovan i zabavan istovremeno, a i da te tera na grind a da to ne primetiš.
To je samo moje mišljenje, mnogi se neće složiti sa tim, ali tome i forumi služe da se iznose mišljenja.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
filpan (26.12.2015), Krilce (26.12.2015)
Stara 27.12.2015, 17:02   #349
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Svestan sam da ogromna vecina ne deli moje misljenje, nadam se da ne smatras to kao neki argument protiv mog misljenja, samo zato sto sam u manjini.
Upravo me je to preterano uzdizanje igre u nebesa od strane vecine i nateralo da odigram igru i iznesem svoje miljenje, odnosno razocarenje.
Prvo, da me ne bi ste pogresno razumeli, ja stvarno ne koristim rec "precenjen" tako olako. Smatram da izraz vuce za sobom neku pretencioznost, jer moze da se tumaci kao da neko sugerise
da je njegovo misljenje iznad misljenja vecine. I pored toga sto ne postoji savrseno merilo kvaliteta, mislim da je najobjektivnije merilo koje imamo jeste misljenje vecine.
Zato smatram da stvari ne mogu da budu precenjene ili potcenjene jer im upravo vrednost odredjuje to koiko se cene i kako su prihvacene u svetu.
Sa druge strane smatram da postoje izuzeci u svemu, a i posto je, kao sto sam rekao, ovaj princip odredjivanja kvaliteta daleko od savrsenstva, mislim da je ova igra cenjena na osnovu pogresnih raloga.
Pored razloga navedenih u prethodnom postu: nostalgija faktor i "nema bolje, prihvaticu sta mi se servira" stav (sto izgleda da je tvoji razlog, o kome cu kasnije nesto opsirnije jer je pogresan na dva nivoa).
Takodje verujem da snobizam i elitizam koji okruzuju ovaj zanr igraju veoma veliku ulogu. Ovde ne mislim na tebe, vec generalno, da ne dodje do zabune.

Sto se tice handholdinga. Meni licno nedostatak handholdinga ne moze da nadohnadi nedostatak price. Po meni RPG bez price je kao komedija bez humora. Ali ajde da to uzmemo kao moju licnu preferencu.
Problem je sto je i taj element lose izveden (retadrirana dizajn resenja koja sam ranije spomenuo). Ako vecina igara vode za ruku ne mora da znaci da igra koja pokusa da uradi stvari drugacije automatski i uspeva u tome i treba da dobije ovacije samo zbog pokusaja.
Gde to igra nije uspela pitas se? Oh boy... odakle da pocnem.
Prvo ni sama igra ne zna sta ce sa sobom i do koje mere da vodi igraca a do koje da forsira taj "hardcore" pristup gde si prepustem sam sebi.
Sto je najgore, igra je omanula na obe strane.
Kada se trudi da te vodi za ruku obicno te vodi u pogresnom smeru.

Primer. Kada te Arhu usmeri da trazis White Witch a dizajn nivoa ti govori da treba da ides tamo gde protivnici nisu 2 levela iznad tebe. Ta deonica gde su protivnici bili jaci je ustvari i jedino mesto u igri gde sam osetio neki izazov, sto ti je ujedno odgovor o izazovu u igri (igrao na normal tezini).
Isto kad otvoris journal, igra ti eksplicitno kaze sta treba da radis ili gde treba da ides, tako da igra nije toliko bez sljastavih znaka kao sto ti mislis.
Mozes reci da ne moras gledati journal, ali isto tako mozes da iskljucis indikatore u drugim igrama i u sustini ti dodje na isto.

Na drugu stanu gde treba da "razbijas glavu" i da se "pomucis da otkrijes neke skrivene stvari" slazem se ali ne u smislu na koji ti ciljas.
Svaki put kada sam "razbijao glavu" razbijao sam je o sto ili facepalmovima kontemplirajuci kako je neko normalan u larianu mogao da misli da je ovo dobro resenje.
Mucio sam se, ne zbog nekog mentalnog izazova, vec zato sto si morao da udjes u monitor i proveravas svaki piksel da bi nasao je**ni prekidac.
Spoiler za Primer:
Ona kompas soba sa 4 prekidaca. Iako sam provalio zagonetku iz knjige i znao na koju stranu treba da gledam, trbalo mi je vise od sat vremena da nadjem cetvrti prekidac
koji je bio toliko kamufliran da i pored toga sto sam vec gledao mesto na kome je bio, video sam ga tek iz treceg puta kada sam napustao sobu da proverim prethodnu.

I sta, trebao sam da osetim neko dostignuce sto sam nasao prekidac? Zasto bih uopste osetio tako nesto, svako moze da nadje prekidac pre ili kasnije u zavisnosti od srece. Jedino sto sam osetio je kajanje sto nisam otisao na YT i vidim gde se nalazi mali gad. Ustedeo bih vreme za ceo film umesto sto sam ga potrosio nervirajuci se.
Veruj mi da prezirem sljastave znake koliko i ti, a toliko bih cenio jedan takav u odredjenim situacijama kao sto je ova gore npr.
Jednostavno je ova igra napravljena da ne funkcionise bez njih.
Najveci razlog tome je sto su pravila igre nekonzistentna. Igra ne postuje sopstvena pravila, niti ih jasno definise na pocetku.
Da bi igra mogla da te pusti u svet bez ikakvih smernica treba da jasno definise pravila na pocetku kako bi ti mogao sam kasnije da koristis to znanje bez da ti igra konstantno pokazuje.
Ti ovde tokom cele igre otkrivas mehaniku igre da bi u sledecoj identicnoj situaciji shvatio da prethodna pravila vise ne vaze. Ako mene pitas to se zove los dizajn.
Spoiler za Primer:
Carobnjakova kuca je mozda najjaci primer.
Prvo sto sam ucinio kada sam otisao na sprat, pokusao sam da bacim piramidu kroz vrata sa plavom barijerom, video sam da to ne funkcionise stoga zdrav razum mi je rekao da ne pokusavam isto sa drugim vratima.
Srecom pa sam se setio onog cimanja sa prekidacima i ovog puta sam odlucio da odmah potrazim resenje na netu, verujuci da je opet neka glupost sa skrivenim prekidacima. Iako sam strogo protiv toga, igra me je naterala mozda prvi put u zivotu da trazim resenje na netu. Nisam mogao vise da razbijam glavu... facepalmovima
Kada sam video da su resenje ustvari druga vrata, koja su ista kao ova gde piramida ne prolazi osim sto je drugacija nijansa plave, shvatio sam koliko je dizajn igre u haosu i koliko nista nema nikakvog smisla.

Ako ti tokom cele igre eksperimentises i isprobavas sve opcije koje ti se pruzaju, bez obzira sto one nemaju smisla, nema tu nikakvog razbijanja glave o kome pricas, a vecina kvestova samo tako mogu da se predju.
Jos neki primeri nekonzistentnosti...
Elementalne povrsine nekad mozes da uklonis tornadom nekad ne. Cak i lava povrsina za koju ti igra kaze da se ne moze ukloniti i da je istant kill, zapravo moze na nekim mestima i moze da se prezivi kada se bafujes odgovorajucom zastitom, naravno ne uvek jer igra menja pravila kako joj se cefne.
Nekim sentinelima mozes skinuti zastitu spelom, drugima ne mozes.
U odredjenoj situaciji ne mozes da prebacis teleport piramidu preko zida koji je likovima u igri do kolena, jer dizajneri nisu planirali da se tako predje zadatak, a toliko su forsirali tu slobodu mehanike na pocetku igre.
Evo i nekih dizajn problema koji nisu vezani za konzistentnost.
Bracus Rex instant kill, gde bukvalno moras da pogines bar jednom da bi shvatio kako da pristupis boss-u.
Perception skill koji je u nekim deonicama vezan za dalji napredak u igri.
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Feferedon na korisnoj poruci:
Al Capone (7.2.2016), NastyB (27.12.2015)
Stara 27.12.2015, 17:03   #350
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Part 2
I ja sam na pocetku bio u fazonu- vau mogu da odvlacim paznju razgovorima, vau mobovi reaguju na kradju, vau koja sloboda, vau ovo, vau ono i cim sam izasao iz Cyseal, snadje me sve ovo sto me snadje.
Na kraju su negativne stvari preovladale pozitivne i krivo mi je sto igra nije iskoristila potencijal. To sto su u Larianu svesni problema nije nikakvo opravdanje i ne menja cinjenicu da problemi postoje i ne treba da ih ogradjuje od kritike.
Toliko mi se svideo pocetak igre da sam se setio najavu za drugi deo i odgledao sve dev diary klipove. Za sada dosta stvari ukazuju da u nastavku nece ponoviti greske iz prve igre, tako da cu joj dati sansu sigrurno.

Za Krisa mi se cini da sam negde procitao da nece imati veliku ulogu u prici, mozda ce raditi jedan sporedni kvest i to je to, ispravi me ako gresim.

PS.
Ovo sto si rekao da si ubedjen da sam dosta propustio, na osnovu toga sto je tebi trebao osmi prelaz da bi otkrio skriveni podrum, meni to govori da si ti mozda igrao povrsno prvih 7 puta.
Koliko se secam, to je bio deo kvesta, da odneses Headless Nicka kod Reginalda u podrum. Tako da mi nije jasno kako si to propustio u prethodnim prelazima. Moguce da je u originalnoj verzij bilo drugacije.
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Feferedon na korisnoj poruci:
Al Capone (7.2.2016), NastyB (27.12.2015)
Stara 28.12.2015, 13:51   #351
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Prvo, alal ti vera na ovako dugačkom postu. Kako te nije mrzelo...
Drugo, u originalnoj verziji igre glavu Headless Nick-a daješ duhu njegove ćerke u Black Cove-u, oni su opet zajedno (joj klišea), dobiješ kovčeg nečega i to je to. Nisi mogao da ga "prizivaš" kao ovde. A ovo za podrum nisam ni čitao, jer, koliko mi se čini, u originalnoj verziji u tu kuću nisam mogao ni da uđem.
Treće, što se Avelonea tiče, on će sam pisati jedan veći kvest, ali će biti, ukoliko sam dobro razumeo onog šefa studija, uključen kao neka vrsta "nadzornika" nad celom pričom, tačnije, kako će se sve to odvijati.
Četvrto, posle toliko puta odigrane igre skroz sam zaboravio gde sam se "zaglavljivao" i gde sam lutao i gubio vreme. Mada, uglavnom je bilo zato što me mrzelo da čitam više od prvih 5-6 rečenica svakog toma knjiga na koje sam nailazio. Sećam se samo da u prva dva prolaza nisam završio Kvest "Tom the wannabe adventurer" koji daje kućna pomoćnica kod onog nagluvog gradonačelnika (zaboravio mu ime). Ali kad sam preko interneta našao gde je, na trenutak sam se "facepalm"-ovao kao ti, ali onda ukapiram da ma koliko to bilo glupo, ako želiš da prođeš sve kvestove i sporedne zadatke moraš da prevrneš, maltene, svaki kamen. E, to mi se, za razliku od tebe, svidelo, pa sam treći put zagledao maltene svaki ćošak i sve živo te otkrijem kvestove sa onim bunarima, pa još nešto iz Thelyronove kuće, pa onda kako da otvorim pećinu gde su ona četiri stuba, pa...da ne nabrajam dalje. Zaista mi je, u početku, sve delovalo stihijski i nabacano, ali kad sam "ušao u štos", bilo je daleko zanimljivije.
Uglavnom, ukusi su različiti. Meni lično, potezna borba više odgovara od real-time makljaže koja može da se zaustavi. SW:KotOR mi je jedna od omiljenih igara svih vremena a imala je neki međusistem. Pillars of Eternity mi se jako puno svideo u svakom pogledu izuzev u jednom, zbog kojeg sam se toliko smorio da sam odustao na pola igre, a to je borba. Da vodiš 4 lika i nekako, ali šestoro njih i na svakih par sekundi zaustavljanje, pa ponovo nove komande i novo kretanje...dotle dok ih na kraju nisam puštao da se bore automatski, a tada su kao retardirani. E, po meni, to je igra sa OGROMNIM potencijalom koja je urnisana samo jednom stvari, a to možda najvažnijom - preduge i predosadne bitke.
Naravno, mnogi će reći da grešim jer im je to najzanimljivije, ali, da ponovim, ukusi su različiti. Meni se u ovoj igri sviđa sve, mada se slažem da je priča baš - meh. Ali, pošto sam ubeđen da će to popraviti u drugom delu, čeka me teška zabava sa tim. A s obzirom da sam pljunuo 30 dolara na Kikstarteru za D:OS2, jedva čekam alfa i beta verzije na Steamu koje ću moći da isprobavam.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Feferedon (30.12.2015)
Stara 28.12.2015, 19:09   #352
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

@NastyB
A kako si ti igrao BG, IWD ili NWN, ako su ti realtime borbe sa pauzom dosadne?!?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2015, 20:20   #353
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Divinity: Original Sin

Sto se tice DOSa, najveci plus igre su same borbe.

Manjak respawn protivnika i rucno pravljeni encounteri su pun pogodak. Takodje odlicna stvar su klopke i ceo environment sistem. Posle ove igre Pillars of Eternity mi je delovao isprazno bez environment efekata i mogucnosti pomeranja stvari kao ovde.

Lose stvari... Prvo inventar. Igra prosipa igracu gomiletinu random loota sa previse sitnih statistika i posle nekog vrenena se pogibis optimizujuci opremu izmedju 4 lika.

Takav sistem bolje funkcionise u Dijabolikim igrama gde igrac vodi jednog lika i gde su sami encounteri randomizovani.

Mislim da bi ovde bio put pogodak rucno postavljena oprema, kao npr u Pillars of Eternity. Narano pod uslovom da oprema nije monotona kao u PoE.

Drugo... prica. Ideja nije losa, ali nekako je sve povrsno ispricano. Ne mozes da se vezes ni za karakere ni NPCove. Kompanjoni jos gori.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2015, 22:52   #354
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
@NastyB
A kako si ti igrao BG, IWD ili NWN, ako su ti realtime borbe sa pauzom dosadne?!?
Uf, nekada sam imao više vremena i živaca za mikromenadžment, a ni igara nije bilo ovoliko. A i nisam rekao da su borbe sa pauzom dosadne, već da to silno petljanje "u sitna crevca" sa šestoricom likova oko makljaža dosadi. Bar meni. Sada, ne kao nekad. U PoE sam posle izvesnog vremena kako naletim na neki krkljanac samo obeležim sve moje "junake"1 i pošaljem na jednog od neprijatelja u gomili, pa kad njega istranžiraju neka se AI maltretira sa ostalima, pa šta bude. A to uvek ispadne krljavo.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
filpan (29.12.2015)
Stara 28.12.2015, 22:59   #355
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Pa nemoj onda da pišeš da je loša borba i da je upropastila igru. Već : "Meni lično ne odgovara borba iz X,Y,Z razloga".
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2015, 23:52   #356
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Pogledaj iznad šta sam napisao, pa da i ovde citiram:
"E, po meni, to je igra sa OGROMNIM potencijalom koja je urnisana samo jednom stvari, a to možda najvažnijom - preduge i predosadne bitke."
Znači, to je moje mišljenje, što ne znači da je ispravno, univerzalno tačno ili ne znam šta, jer to, jednostavno, nije moguće. Ukusi su različiti.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2015, 1:07   #357
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

nije mi jasno to "preduge bitke" ? meni se čini da si ti loše optimizovao svoju četvorku pa si provodio dugo vremena u borbama. Osim par interesantnih bitaka sve ostale sam završavao u par minuta. Meni na primer smeta to što su bitke prekratke što znači da ta kritika igri nije relevantna jer zavisi od toga kako razvijaš svoje likove.

ako nije problem, kada nešto kritikujete uporedite to sa nekom drugom igrom da bismo lakše shvatili šta vam smeta, ovako ja pola stvari nisam povatao iz onog dugog posta.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2015, 11:42   #358
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
director kaže: Pregled poruke
nije mi jasno to "preduge bitke" ? meni se čini da si ti loše optimizovao svoju četvorku pa si provodio dugo vremena u borbama.
Reč je bila o igri Pillers of Eternity (kao i Nevewinter Nights, Baldur`s Gate, Icewind Dale) gde se vodi po šestoro likova. I poređenje sa ovom igrom.

Poslednja ispravka: NastyB (29.12.2015 u 20:56)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2015, 14:04   #359
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

@NastyB
Moram da prizam, jeste me mrzelo, ali sam imao neku potrebu da pricam o igri, jos me je drzala pod utiskom, pa je ta potreba da isteram sve iz sebe nadvladala moju lenjost. Svaka tebi cast sto si imao strpljenja da citas moje baljezgarije.
Posto vidim da ne osporavas nista od ovoga sto sam naveo, mozemo da sumiramo celu raspravu tako sto prihvatas moje zamerke, ali ti ne smetaju, niti mene doticu tvoje pohvale. Jedino se slazemo da je prica losa i da je borba dobra. Ocigledno imamo razlicite ukuse, mada sam ja kritikovao elemente koji nisu iskljucivo subjektivni, odnosno koji su otvoreni za konstruktivnu kritiku. Nadao sam se da cemo prevazici licne ukuse i sagledati stvari iz, malo vise, kriticke perspektive. Koliko god tebe licno nije briga za losu pricu i ostale negativne aspekte igre, to objektivno jesu stvari koje kvare igru i ne treba ih ignorisati. Meni samo i dalje nije jasno zasto je igra toliko dobro prihvacena od strane igraca, pored svih mana o kojima sam pricao. Izgleda da ja imam previsoke kriterijume i suvise ozbiljno gledam na celu stvar.

Inace, ja takodje preferiram turn based combat. Odrastao sam uz Pokemon igre na gameboy-u, verovatno je to imalo svog udela. Generalno ne podnosim real-time igre gde vodis vise od jednog lika, zato mi je krivo sto nikada necu moci odigrati klasike kao sto su Planescape: Torment, BG, IWD...
PoI sam batalio posle dvadesetak sati iz istog razloga kao i ti. Iako me je ta igra momentalno uvukla u svoj svet kvalitetnim pisanjem, nisam mogao da svarim borbe.
Borbu u Dragon Age-u sam i nekako mogao da progutam zarad solidne price, jer upravljanje ostalih likova nije bilo toliko izrazeno, ali ta igra i dalje vazi za igru sa najgorim gameplay-om koju sam presao.
Takodje, Dragon Age Origins je savrsen primer kako prica sa klise temom moze da bude dobro ispricana i da bude bolja od utemeljene licne price (koja je vise po mom ukusu) ali lose ispricane - DA2.

@player1
Uglavnom se slazem. Jedino ovo "manjak respawn protivnika" vuce i negativnu stranu. Posto u tom slucaju XP postaje ogranicen i bitan resurs, igra te ohrabruje da pritajno ubijas neduzne strazare zarad dodatnog XP.

@director
Sta nije jasno da pojasnimo?
Uglavnom sam pricao o nedoslednosti nekih pravila u mehanici igre. Sto je nekako problem svojstven samo ovoj igri, makar ja nisam naisao na taj problem u drugim igrama. Tako da nisam mogao da pravim poredjenja, zato sam umesto toga dao primere iz igre.
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2015, 0:13   #360
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
@NastyB
Moram da prizam, jeste me mrzelo, ali sam imao neku potrebu da pricam o igri, jos me je drzala pod utiskom, pa je ta potreba da isteram sve iz sebe nadvladala moju lenjost. Svaka tebi cast sto si imao strpljenja da citas moje baljezgarije.
Posto vidim da ne osporavas nista od ovoga sto sam naveo, mozemo da sumiramo celu raspravu tako sto prihvatas moje zamerke, ali ti ne smetaju, niti mene doticu tvoje pohvale. Jedino se slazemo da je prica losa i da je borba dobra. Ocigledno imamo razlicite ukuse, mada sam ja kritikovao elemente koji nisu iskljucivo subjektivni, odnosno koji su otvoreni za konstruktivnu kritiku. Nadao sam se da cemo prevazici licne ukuse i sagledati stvari iz, malo vise, kriticke perspektive. Koliko god tebe licno nije briga za losu pricu i ostale negativne aspekte igre, to objektivno jesu stvari koje kvare igru i ne treba ih ignorisati. Meni samo i dalje nije jasno zasto je igra toliko dobro prihvacena od strane igraca, pored svih mana o kojima sam pricao. Izgleda da ja imam previsoke kriterijume i suvise ozbiljno gledam na celu stvar.
Slažem se da je priča "tanka", ali meni, lično, to nije "gamebreaking" stavka. Igrao sam (i uživao) u igrama sa još tupavijim pričama iz kojih pršte klišei na sve strane, ali ne bih da ih pominjem ovde, da to ne bi preraslo u neku vrstu rasprave. Istina je da čak i EE verzija ima dosta bagova (možda je najveći taj što mađija BLIND uopšte ne funkcioniše), ali ova igra, bar meni, ima "ono nešto" zbog čega mi je tako prokleto zabavna i tera me da joj se često vraćam i prolazim ponovo.
Sad, ja nisam kritičar, savršena igra ne postoji, igra koja nema bagova takođe ne postoji, neke stvari koje ti smatraš objektivnim manama su nešto što mi ne smeta ni približno toliko, pa ne mogu da budem objektivan po tom pitanju. Verovatno si u pravu, verovatno je tako, ja samo kažem da meni, lično, to ne smeta.

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
Inace, ja takodje preferiram turn based combat. Odrastao sam uz Pokemon igre na gameboy-u, verovatno je to imalo svog udela. Generalno ne podnosim real-time igre gde vodis vise od jednog lika, zato mi je krivo sto nikada necu moci odigrati klasike kao sto su Planescape: Torment, BG, IWD...
PoI sam batalio posle dvadesetak sati iz istog razloga kao i ti. Iako me je ta igra momentalno uvukla u svoj svet kvalitetnim pisanjem, nisam mogao da svarim borbe.
Borbu u Dragon Age-u sam i nekako mogao da progutam zarad solidne price, jer upravljanje ostalih likova nije bilo toliko izrazeno, ali ta igra i dalje vazi za igru sa najgorim gameplay-om koju sam presao.
Takodje, Dragon Age Origins je savrsen primer kako prica sa klise temom moze da bude dobro ispricana i da bude bolja od utemeljene licne price (koja je vise po mom ukusu) ali lose ispricane - DA2.
Planescape, Fallout, BG, IWD sam igrao davno, kada su se igre pojavile, tako da sam gotovo zaboravio detalje. Jedino sam Diablo 2 prelazio nekoliko puta. DA Origins sam, takođe, prelazio nekoliko puta, sa svakom rasom i polom po jednom. Igra mi je jedna od omiljenih, pravi interaktivni Lords of the Rings kliše u drugom univerzumu. Ali, ako voliš (delimično) turn-based RPG sa fenomenalnom pričom, a nisi odigrao Star Wars KNights of the Old Republic onda ovo treba da ti bude domaći. Likovi kao Malak, Revan, Bastila, a iz drugog dela Kreia, Aton ili Bao Dur su nešto što ostaje urezano u sećanje. Bar meni. A priča je toliko dobra da prosto zažalim što nisu snimili film po tome, umesto što akaju matorce za "Force Awakens"...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Original igre mi ne rade na Windowsu 7 brancko O igrama uopšte 10 23.9.2010 14:18
Besplatni original AVG 9 na godinu dana, još 6 sati! Parkman Zaštita 20 3.9.2010 13:46
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30
Kako utvrditi da li je original...??? djyova Nosači podataka 2 6.2.2006 4:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com