Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2011, 20:22   #1
011Milos
Novi član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom SBB internet na 2 računara, pomoć?

Uzeo sam nedavno sbb internet, imam mali crni cisco modem. Radi mi internet savrseno, ni jednom nije zakocio ni ti bilo sta drugo. Dobio sam drugi komp i hocu da nakacim na taj drugi komp ovaj internet sto imam. Imam ruter TP-LINK TL-SF1008D i ubacio sam kabl iz modema u ruter i drugi kabl u jedan kompjuter i na 1 kompjuteru imam internet. Kad ubacim drugi kabl u ruter za drugi kompjuter isto sam uradio, ubaci u ulaz pored ovog i nema konekcije, sve je isto kao na prvom kompjuteru samo sto nema konekcije. Jako bi mi dobro dosla pomoc, neka podesavanja ako trebaaju, hvala puno unapred.
011Milos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2011, 2:48   #2
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

Nisam te bas najbolje razumeo. Malo si konfuzno opisao.
Iz tog SBB-ovog modema ubodi lan kabl u WAN port na ruteru a iz lan1 ubodi u prvi komp,a iz lan2 u drugi. Zatim prodji kroz wizard od rutera i mora da proradi. Ako ne proradi odmah odradi repair konekcije.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2011, 6:07   #3
ice*91
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 211
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

Citat:
011Milos kaže: Pregled poruke
Imam ruter TP-LINK TL-SF1008D
http://www.tp-link.com/en/products/d...L-SF1008D#spec
ako ja dobro vidim ovaj tvoj uredjaj nije ruter, nego switch... tako da internet mozes imati samo na jednom kompu.

ps. tebi treba ovako nesto: http://www.itsvet.com/proizvod/tp-li..._router/317/67
ili mozda nesto malo skuplje sa wireless antenom ako ti bude trebalo...

Poslednja ispravka: ice*91 (16.11.2011 u 6:22)
ice*91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2011, 16:24   #4
011Milos
Novi član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

Citat:
ice*91 kaže: Pregled poruke
http://www.tp-link.com/en/products/d...L-SF1008D#spec
ako ja dobro vidim ovaj tvoj uredjaj nije ruter, nego switch... tako da internet mozes imati samo na jednom kompu.

ps. tebi treba ovako nesto: http://www.itsvet.com/proizvod/tp-li..._router/317/67
ili mozda nesto malo skuplje sa wireless antenom ako ti bude trebalo...
Imam i Arcor - Easy Box A 600 WLAN I ista je prica





Je l moze pomoc oko ovog povezivanja ? Ne znam nista oko mreza a treba mi da prikacim drugi komp Ako moze pomoc, gde treba da ubacim kabl iz modema, gde iz jednog a gde iz drugog kompa i sta treba da se uradi u podesavanjima rutra ? :/

Poslednja ispravka: Freško (16.11.2011 u 18:23) Razlog: Postavljen Thumbnail prikaz slika.
011Milos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2011, 16:29   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

To drugo je ADSL ruter tako da ti ni on ne zavrsava posao. Znaci kupi klasican broadband ruter poput tog TP-linka kojeg su ti preporucili, ili WR-340G ukoliko ti treba wireless.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2011, 18:48   #6
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

Kad kupis ruter samo isprati uputstvo koje sam ti napisao u prethodnoj poruci i proradice.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 14:15   #7
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

Citat:
ice*91 kaže: Pregled poruke
http://www.tp-link.com/en/products/d...L-SF1008D#spec
ako ja dobro vidim ovaj tvoj uredjaj nije ruter, nego switch... tako da internet mozes imati samo na jednom kompu.

ps. tebi treba ovako nesto: http://www.itsvet.com/proizvod/tp-li..._router/317/67
ili mozda nesto malo skuplje sa wireless antenom ako ti bude trebalo...
Moze i preko switcha da se umreze ja sam tako bio umrezen godinama.
Samo je problem taj sto kad ovaj na kom je modem prikljucen preko USB-a ugasi racunar ovaj drugi nece imati net.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 15:19   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

U teoriji bilokoj kablovski modem može da podeli internet na više računara. samo uz pomoć sviča i da svi računari na sviču imaju internet. Ali to bi morao da ode kod provajdera i da traže da mu podese u samom modemu. Ali se to najverovatnije dodatno plaća.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 23:13   #9
ice*91
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 211
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Moze i preko switcha da se umreze ja sam tako bio umrezen godinama.
Samo je problem taj sto kad ovaj na kom je modem prikljucen preko USB-a ugasi racunar ovaj drugi nece imati net.
heh, vidi ovako, preko switcha kompjuteri mogu da se umreze u jednu lokalnu mrezu i ako jedan od umrezenih kopjutera ima izlaz na internet, onda taj kompjuter moze da se podesi da radi kao "ruter" u mrezi i kad ga ugasis desi se isto kao da ugasis pravi ruter tj. ostali ostanu bez izlaza na inet...u sustini taj komp-ruter dobija JEDNU ip adresu od internet provajdera koju moze da koristi samo JEDAN komp(jedino ako imas po ugovoru zakupljeno vise izlaza na internet tj. vise ip-a, sto ovde nije slucaj), dalje taj komp-ruter dodeljuje nove ip adrese svim kompjuterima u okviru lokalne mreze i po zahtevu pruza izlaz na inet svakom od kompova u lokalnoj mrezi(naj jednostavnije receno, deli internet svima u lokalu koji to zatraze). I to je bio tvoj slucaj. Sad je pitanje zasto je kod Milosa drugacije, pa jednostavno ti si imao modem povezan preko usb-a, a on preko RJ-45 prikljucka(LAN port), a posto na mreznoj kartici imas samo jedan ulaz za LAN, moguce je prikljuciti ili switch ili cab-modem, nikako oboje... da bi ovakav nacin spajanja bio omogucen potrebno je imati jos jednu mreznu karticu ali to kosta i ima manu da komp-ruter mora biti non-stop ukljucen, tako da se vise isplati kupiti neki najjednostavniji ruter...
ice*91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 3:17   #10
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

Citat:
ice*91 kaže: Pregled poruke
heh, vidi ovako, preko switcha kompjuteri mogu da se umreze u jednu lokalnu mrezu i ako jedan od umrezenih kopjutera ima izlaz na internet, onda taj kompjuter moze da se podesi da radi kao "ruter" u mrezi i kad ga ugasis desi se isto kao da ugasis pravi ruter tj. ostali ostanu bez izlaza na inet...u sustini taj komp-ruter dobija JEDNU ip adresu od internet provajdera koju moze da koristi samo JEDAN komp(jedino ako imas po ugovoru zakupljeno vise izlaza na internet tj. vise ip-a, sto ovde nije slucaj), dalje taj komp-ruter dodeljuje nove ip adrese svim kompjuterima u okviru lokalne mreze i po zahtevu pruza izlaz na inet svakom od kompova u lokalnoj mrezi(naj jednostavnije receno, deli internet svima u lokalu koji to zatraze). I to je bio tvoj slucaj. Sad je pitanje zasto je kod Milosa drugacije, pa jednostavno ti si imao modem povezan preko usb-a, a on preko RJ-45 prikljucka(LAN port), a posto na mreznoj kartici imas samo jedan ulaz za LAN, moguce je prikljuciti ili switch ili cab-modem, nikako oboje... da bi ovakav nacin spajanja bio omogucen potrebno je imati jos jednu mreznu karticu ali to kosta i ima manu da komp-ruter mora biti non-stop ukljucen, tako da se vise isplati kupiti neki najjednostavniji ruter...
Ali zasto vec kad ima SBB-ov modem ne bi u u jedan kompjuter ubacio modem preko USB i povezao samo 2 racunara LAN-om i napravio lokalnu mrezu?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 19:02   #11
ice*91
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 211
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

vec sam rekao, to je moguce samo ako njegov SBB modem ima opciju da se prikljuci preko USB-a, ako modem nema takav izlaz onda je to nemoguce... koliko sam ja iz prve poruke shvatio 011Milos svoj modem povezuje preko RJ45 konektora koji se ubada u mreznu karticu.
ice*91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 19:09   #12
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

Citat:
ice*91 kaže: Pregled poruke
vec sam rekao, to je moguce samo ako njegov SBB modem ima opciju da se prikljuci preko USB-a, ako modem nema takav izlaz onda je to nemoguce... koliko sam ja iz prve poruke shvatio 011Milos svoj modem povezuje preko RJ45 konektora koji se ubada u mreznu karticu.
Aha kapiram, znam da taj Cisco ima opciju da se prikljuci preko USB-a zato i kazem da moze ovako da se poveze.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 19:49   #13
ice*91
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 211
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

u sustini Milos se nije izjasnio koji je model modema koristi, ako modem ima ovakve izlaze:

onda postoji samo jedna opcija, a to je router... ili eventualno jos jedna mrezna kartica na na host-kompu(tj. komp-ruteru), sto je neisplativo.
-ako SBB modem ima ovakve izlaze:

onda je moguce spajanje i preko USB-a, na ovakav nacin:

gde mora biti ukljucen ICS na Host kompjuteru i koji mora biti non-stop ukljucen(sto je po meni velika mana) ako zelimo da klijent ima izlaz ka internetu..
-takodje kod ovakvih modema je moguce spajanje preko routera, isto kao u prvom slucaju:

sto je po meni najbolje resenje jer ne postoji host-komp...znaci da bilo koji od kompjutera u bilo kom trenutku moze imati internet.... plus je moguce spajati jos racunara u mrezu koji takodje mogu imati izlaz na net...

Poslednja ispravka: ice*91 (18.11.2011 u 20:10)
ice*91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2011, 19:46   #14
nemanja123
Član
 
Član od: 23.6.2009.
Lokacija: Indjija
Poruke: 231
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

sta je iCs...pokušao bih da povežem dva racunara,imam cisco modem sa usb izlazom ...

Poslednja ispravka: nemanja123 (28.11.2011 u 15:22)
nemanja123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2011, 23:11   #15
ice*91
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 211
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Sbb internet na 2 racunara, pomoc ?

da li si mozda mislio na ICS?
http://en.wikipedia.org/wiki/Interne...ection_Sharing
ice*91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ice*91 na korisnoj poruci:
nemanja123 (28.11.2011)
Stara 28.2.2013, 4:13   #16
marea123
Veteran
 
Član od: 16.4.2009.
Poruke: 631
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: SBB internet na 2 računara, pomoć?

Jedno pitanje - imam sbb internet zanima me dali postoji mogucnost da mi se neko poveze na moj kabal od interneta - i ubaci neki modem i koristi isti? kao sto np moze se povezati nekoliko tv-a pomocu one skretnice.
marea123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2013, 7:32   #17
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: SBB internet na 2 računara, pomoć?

Svaki modem ima svoju MAC adresu(videces je na beloj nalepnici na samom uredjaju). Pri konektovanju se proverava ta adresa, i samo modemi sa odobrenih MAC adresa(citaj oni koji placaju pretplatu) se mogu konektovati na internet. Sto znaci da bi ti mogao da odneses tvoj modem 2 ulice od tvoje zgrade, tamo se negde nakacis na kabl, ali bi i dalje mogao da pristupis internetu samo ako si ti njega platio
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
marea123 (28.2.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Internet na više računara FAMAS Komunikacioni uređaji i umrežavanje 22 5.11.2011 6:50
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Kako da imam internet i na LAP TOP-u i na DESKTOP-u? Milos95ts Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 28.4.2009 18:53
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com