Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2014, 20:45   #521
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Ja igrao jos nekih sat i po, dva i mogu reci da mi se i dalje svidja.
Dizajn mapa mi je dobar, zanimljiva je i ta vertikalnost koja postoji u ovom AW, a mogu reci da je kul osecaj kad pri skokovima otvoris paljbu na protivnike, podjednako je kul i kada ga ucmekas i gledas kako jadnicko aterira...
Konacno sam nasao i neku AK-12 pusku koja mi se dopada pa se igram sa njom, jbg ne mirisem jos uvek ove fensi futuristicke skalamerije...
Neka zamerka koju imam se vise odnosi na ljude sa kojima i protiv kojih igras...a to je mozda i najveci problem te vertikalnosti u kombinaciji sa ogromnim skokovima...uzme snajper, usteka se na nekoj "uzvisenoj" poziciji, jer je izuzetno jednostavno i brzo stici do nje i onda pocinje kampovanje....al' 'ajde...sta da radis...
Sutra nastavljam pa videcemo sta ce biti, ali za sada obecava....
Nosim se mislju da uzmem igru, za koji mesec kad cena jos malo bude pala...
Gledao sam na g2a, tamo moze da se nadje i za 13,14 evrica, al' sve su Steam gifts kombinacije, a to mi se ič ne dopada...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 20:56   #522
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Evo i ja nesto da kazem. Igru cu uporediti s istim njihovim (bivisim) timom koji je napravio Titanfall. U sustini to su dve vrlo slicne igre. Titanfall i COD:AW. Nisam ih jos kupio al sad ih oboje igram za ove slobodne dane koje su ponudili. Naravno Titanfall igram tako sto napravim jos jedan nalog, pa jos jedan jer 48h brzo prode



Kada sam igrao SP misije AW je ostavio jak i pozitivan utisak na mene. Maksimalno sam iskoristio futurusticka oruzija i Exo odjelo. I bas dobro se zabavio u "holivudskim" misijama. Ali ne znam zasto, sad za sad mi se nesto i ne svida ovaj COD:AW, sto se tice MP. Vjerovatno jer sam mnogo ocekivao od njega. Ili mozda zato sto sam igrao pre njega Titanfall? A mozda i zato sto bas i ovo Exo odjelo i nije nesto upotrebljivo u MP kao u SP. Ima onaj filing da je to COD sa + dodatnim "skockom" i prevelikim high teach oruzijem, koja je i mozda upsrkala ljepotu igre MP. Mape su premale, ali mi se svidaju, nekako COD je ostavio svih ovih godina taj shmek za mape, da je dovoljno da covjek samo pogleda i odma prepozna na prvi pogled o kojoj se igri radi. Ali bas zbog toga sto su mape male ne dozvoljava uzivanje u igri kao sto je u SP. MP mi bolje radi nego SP. Teksture sam podesio High, reozoluciju na maximum koju imam i AA na onu prvu stepenicu. I radi fino, sa 50fps gore - dole super je, jer ja ga ne mogu bolje na mom laptopu pokrenut. Nije los AW ali iapk mu nesto jos hvali. Mislim da ipak ima previse ovog futuristickog oruzija. Ali ipak ovo je COD...


Titanfall je igra koja je izmedu COD i BF. Velike odlicne mape, vertikala je mnogo bolje odradjena nego kod AW, Titani, botovi itd... Igra koja mnogo podsjeca na COD ali ipak nije COD. Da su kojim slucajem ubacili jos neka vozila i po nekog tenka bio bi BF ali nije ni to. Zato ostace samo Titan . Igra koja mi je mnogo pravila problema i koja jos ima nekih bug-va zbog toga ima jedan veliki minus. Ali igra sa veoma finom i zanimljivom ideom. Za nekoga su botovi losa ideja, za mene su ok, jer se krecu i ponasaju "filmski" al imaju jednu manu, ponasaju se kao amateri i retardirani. Titan zanimljiva spravica, i dobro je sto nije "neunistljiv" sa strane pilota. Mape su izvanredne, samo ih malo ima. Tako da MP je ok z mene, samo imam strah da mi brzo ne dosadi kao sto se prica po internetu. Kampanju nisam igrao i ne mogu da komentarisem. Igru pokrecem sve na low i ide mi MP 30fps do 50 fps. Sto je slabije optimizovana od COD:AW ili je to zbog ogromnih mapa.

REZIME:

Sve u svemu igre su mnogo slicne. Ja se dvoumim koju od njih dve da izaberem. Titanfall ima odlicne mape, titane, zanimljiva je mnogo, nazalost nema KILLSTREAK kao na COD i to mi mogo nedostaje a za ovakvu igru bi bilo i te kako potrebno ili ubaciti vozila, helikoptere itd.. ali ima nesto koje nisam dobro procackao nekakve karte koje sluze kao u COD sto ima da se izabere one PREAK, ali mozes iskoristiti jednom i kartu si izgubio. Igra ima vec nekoliko DLC-ova jos nisam procitao sta je u njima il su samo mape. Dok COD je bolji...hmmm.. Jedino sto me vuce njemu je zato sto je COD sva ona njegova mehanika i strah od toga da mi Titanfall ne dosadi brzo, kao sto se prica a mozda COD i na kraju uspije da me zadrzi za ekranom. Ja jos ne znam dal iko vise igra Titanfall s ovog foruma? Obije igre ne zasluzuju da kostaju ni 50eura. Ne znam zasto je SK ovog mjeseca COD "konacni napredak"? Dodavanjem vertikale ipak su pre njih dodali u Titanfall i bolja je vertikala. Sve u svemu stvar je ukusa. nadam se da ce Titanfall dobiti jos jedno snizenje za novu godinu i rado bih ga pazario kao za 5eura kao sto su kupili mnogo od Vas. Dal dati pare Titanu ili COD:AW? Pitanje je sad, ili mozda sacuvati novac za GTA5...

Poslednja ispravka: Isko (13.12.2014 u 21:44)
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2014, 14:52   #523
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Ja počo ovaj Koll tri, četiri misiji... Singleplayer. Ako bi se ratovalo ovako u praksi ko na igri... ja ne bih ni započinjao...
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 20:53   #524
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Шта да смањим/искључим овде да ми не сецка,а да не смањујем FullHD? Тренутна подешавања су она по дифолту,дакле одмах након инсталације игре.
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2014, 1:14   #525
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Citat:
airforce_on kaže: Pregled poruke
Шта да смањим/искључим овде да ми не сецка,а да не смањујем FullHD? Тренутна подешавања су она по дифолту,дакле одмах након инсталације игре.
I meni cim promenim bilo sta od def podesavanja secka kao blentavo,a ni procesor ni graficka nisu na 100 procenata optereceni.Jedino hard zakucan na 100 % .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 9:05   #526
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Pojavio se pec sa kojim igru pokrecu ljudi sa dual core procesorima i za divno cudo radi normalno.Kako je procureo to niko nezna,zna se samo da nas deru za hardver,nove konzole veoma kvarno od Activision-a.

Sve se moze kad se hoce
http://youtu.be/HvonYEu5qFs
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2015, 14:31   #527
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Treyarch is teasing something to do with Zombies

Oooo gledaj cudo nevidjeno...i ne ne mislim da je u pitanju novi COD (jos uvek je rano)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2015, 15:53   #528
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Pa nema ni jedan dobar razlog zasto stariji procesori ne bi pokretali ovu igru.
Ovo nije nista drugo do prepeglanog COD-a od pre 3-4 god. Bruka i sramota ovo nazvati novom igrom. A samo je novo malo farbe nabaceno na stari endzin. Ali marketing je cudo.
Da se razumemo ne pricam napamet. Kupio sam uredno legalnu igru. Igram je online.
Ali najspektakularnija stvar u ovoj igri je Kevin Spacey. Sve ostalo smo videli pre 3+god.
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2015, 20:44   #529
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

ok za procesor ali igra je gladna ram memorije izgleda,bez 8 nista
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2015, 0:56   #530
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Samo losa optimizacija. Budimo realni danas jeste neki minimum 8gb za iole igracku masinu. Ali ova igra bi trebalo da radi i sa manje. Kada se uzme u obzir da je to ipak samo zafarbani stari COD koji je sasvim lepo radio i sa 4gb
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2015, 1:48   #531
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Ovo je prvi COD koji mi se svidja posle vrhunskog COD2
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 15:28   #532
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Question Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Planiram da kupim AW, posto dao sada je izaslo 6 updatea, recite mi jel igra bolje optimizovana? Koliko su FPS uspjeli da izvucu?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 9:25   #533
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Najbolji momenat u igri, napomena klip sadrži Spoiler za one koji nisu igrali igru.

sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sloba89 na korisnoj poruci:
Skenderevo (20.3.2015)
Stara 3.4.2015, 17:49   #534
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

PC i PS4 dobili veliki Update 4/2/15:

Citat:
In-Game Updates
    • Adjusted the amount of damage reduction by the Flak Jacket perk in Hardcore modes.
    • Fixed a rare issue where viewing the scoreboard could result in a crash.
    • Fixed an exploit where players were able to join a playlist with a party size larger than the playlist allowed.
    • Fixed an exploit where players were able to shoot directed energy weapons continuously without overheating.
    • Fixed an issue where some HUD elements were viewable when spectating in third-person mode.
    • Fixed an issue where some static UI would remain on the screen after spectating.
    • Fixed an issue where the weapon variants earned from Master Prestige ranks were not being granted.
    • Fixed a rare crash issue when leaving a Private Match.

Weapon Updates
    • Atlas 20mm - Snapper now has the correct magazine size.
    • Fixed an issue where the OHM's shotgun mode would not have any spread for its shots.
    • MP443 Grach - Added laser sight attachment.
    • Removed the frame rate link to the continuous fire of the EM1.

UI Updates
    • Added Gun Game medals to Combat Record menu.
    • Added Gun Game to the list of modes in the Combat Record.
    • Fixed an issue where the "Favorite Weapon" displayed in the Combat Record was not tallying kills from weapon variants.
    • Double XP Images shown in game are now localized.
    • Fixed where the correct alternate weapon mode would display when a character has more than one weapon with an alternate weapon mode.
    • Improvements to the map selection menu.
    • Improvements to the video options and previewing changes.

Challenges Updates
    • Fixed an issue where players were earning a Underdog and Vandalism medal from their own team.
    • Fixed an issue where some weapons picked up from an enemy did not count towards the Backfire medal or Guerrilla Warfare challenge.
    • Fixed an issue where the Tac-19's Parabolic microphone attachment displayed it unlocked after 40 kills while aiming down the sights.

Store Updates
    • Store UI Improvements.

Emblem Updates
    • Added a confirmation pop-up when using copy / paste over an existing emblem.
    • Fixed a rare issue where emblems from purchased mDLC wouldn't show in the Emblem Editor.

Scorestreak Updates
    • Fixed a rare issue where players could obtain a turret head with infinite ammo.
    • Fixed an exploit with the Aerial Recon Drone scorestreak.
    • Fixed a rare issue when calling in scorestreaks.

Broadcaster Updates
    • Adjusted the kill feed team color to match scorecard team color.
    • Improvements made to the legibility of the player card.
    • Broadcaster: Added the ability to toggle between the large scoreboard and the regular scoreboard when using a keyboard & mouse.

Game Mode Specific Updates
    • Gun Game: Increased the Party Size limit from 1 to 8.
    • Gun Game: Added random loot variants to each weapon tier.
    • Adjusted the Satellite drone mechanics so it would not be dropped immediately after going prone or sliding in water.
    • Adjusted spawning logic for Free-For-All & Gun Game game modes.
    • Adjusting various spawning logic for Domination game mode.
    • Adjusted various spawning logic for Search and Rescue game mode.

Map Specific Updates
    • Fixed various out of map exploits across different multiplayer maps.
    • Fixed a rare issue where some players were not able to spawn in to the game on the Core map.
    • Adjusted various spawns for CTF and Uplink on Solar.
    • Adjusted various spawns for Uplink on Recovery..
    • Fixes for out of map exploits and bomb defusing on Comeback.
    • Various fixes related to the dynamic map event for the map Drift.

Exo Survival Updates
    • Fixed an issue where parties were being split when entering matchmaking.

Exo Zombies Updates
    • Fixed various out of map exploits where players could remain in place and not be attacked by zombies.
    • Enemies will now correctly ignore players in the incinerator room.
    • Fixed an issue where items required for the Exo Zombies Easter Egg would disappear when a player respawns.
    • Exo Zombies: Fixed an issue where the nano swarm would remain for a longer duration after a host migration.
    • Exo Zombies: Adjusted the in-game chat messages to display "Survivors" instead of "Sentinel."
    • Fixed an issue where players were not able to join a match together while in a party.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2015, 14:46   #535
pelezinho90
Član
 
Član od: 27.1.2015.
Poruke: 50
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Sad sam zavrsio advanced warfare i moram reci da sam razocaran koliko kratko traje single player kampanja... Ocekivao sam dosta duze.
pelezinho90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2015, 14:51   #536
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.410
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Ја сам за годину дана једва прешао 5-6 мисија. То довољно говори колико је игра добра и занимљива.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2015, 15:11   #537
pelezinho90
Član
 
Član od: 27.1.2015.
Poruke: 50
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Nemoguce da ti je toliko trebalo za single player? Mozda multiplayer,to nisam igrao...
pelezinho90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2015, 16:24   #538
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Kako nemoguce? Jednostavno mu se igra nije svidela pa ga nije ni vuklo da igra.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2020, 20:47   #539
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty: Advanced Warfare

Setih se da svojevremeno ovo nisam ljudski odigrao zbog nedovoljne količine memorije, pa sada (sa 12 GB) ubijam slobodno vreme. Pristojna raznolikost SP nivoa, ali su bojišta minijaturna i ne daju čoveku da se ljudski razmahne.
Od WASD-igara su gore jedino ovakve koje dozvole "remapiranje", a onda ne poštuju ustanovljeno.

Zna li neko način da se izbegnu preduge udav-scene tokom load-ovanja nivoa (savet sa Steam-a o gašenju preload shader-a ne funkcioniše) ?
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Call of Duty: Modern Warfare 3 nexexcalibur Akcione igre 1659 21.2.2018 15:24
Call of Duty world war problem tokom instalacije wog326 Operativni sistemi 2 3.10.2010 4:57
Call of Duty 4 - Modern Warfare multiplayer pitanje wog326 Aplikativni softver 1 21.9.2010 11:43
Call of Duty world war dali mi masina podrzava?? wog326 Operativni sistemi 2 18.9.2010 9:36
Call of Duty 2 Player_SanAndreas Mrežne igre 1 29.8.2009 10:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com