Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2008, 16:21   #41
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

ne znam, ja sam ovim rusima do sada vjerovao svaku rijec, pa tako i ovo:
Citat:
Another thing of note about the 5800 Tube is that it simply won't face any challenges on the market - the Apple iPhone is a steep, fashion-savvy offering that has been deprived of many standard features, so a comparison between these two phones would seem a little too far-fetched. It does have smoother and more eye-candy menus, similar video capabilities, but that's about it - in fact the iPhone packs in around a tenth of what the Nokia 5800 has to offer in terms of functionality. It wouldn't be right to put them in one league and then berate the iPhone for lacking so many useful feats. So let the iPhone remain the ultimate choice for all fashion-conscious users, while the Nokia 5800 will be the way to go for everyone who is after a well-rounded do-it-all solution.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2008, 16:45   #42
w3bm4st3r
Član
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: 50m3rh3 1n h4ck un1v3r53
Poruke: 183
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku w3bm4st3r
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Tube ce svakako biti bolji od Iphone-a .... ima mnogo mnogo boljih stvari....uporedite...nemogu da nabrajam,mrzi me !

http://technologizer.com/2008/10/02/...800-vs-iphone/
http://functionhack.blogspot.com/200...iphone_05.html
http://www.esato.com/phones/index.php/phone=295,cp=410

Poslednja ispravka: w3bm4st3r (23.10.2008 u 16:53)
w3bm4st3r je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 1:18   #43
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Ima li neko da je kupio ovaj telefon? Vidim da ga ima po prodavnicama i razmisljma da ga uzmem u skorijoj buducnosti! Da li vredi te pare?
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 3:48   #44
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Citat:
Aleksa kaže: Pregled poruke
Ima li neko da je kupio ovaj telefon? Vidim da ga ima po prodavnicama i razmisljma da ga uzmem u skorijoj buducnosti! Da li vredi te pare?
svakako da vredi,samo sachekaj da se pojavi u slobodnoj prodaji,jer ovi aparati koji se kod lelenora kupe i bez postpejd ugovora su blokirani za sve kartice sem lelenorove [znachi vredi samo ako si njihov korisnik,a dekodiranje za ovaj fon je oko 50evra]...
meni se fon jako svidja i da nisam kupio e71 bi definitivno uzeo ovaj-multimedija je verujem na vrhunskom nivou,ima gomilu stvari strpanih u sebi [tipa GPS,blutut koji se zapravo mozhe koristiti,kameru koja snima video... (malo na kontu ajfona)]
ako ti ishta zafali,pored onog preinstaliranog-uvek mozhesh naknadno da ga instalirash!
telefon je jako brz u otvaranju aplikacija,a kako i ne bi kad mu je hardver na vrhu...

mislim da tje tastature polako otitji u vechna lovishta...ili je ovo sve ipak samo momentalni trend!?

Poslednja ispravka: PsyDuck (25.2.2009 u 3:57)
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 3:53   #45
Casper'NS
Član
 
Član od: 6.7.2008.
Lokacija: ^^
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 27 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

@Aleksa

Ako si imao prilike da koristis iPhone i ocekujes slicno, mislim da ces se vrlo brzo razocarati, jer jednostavno to nije to, nije ni blizu.

Ukoliko zelis fancy i aktuelan fon, ovaj je svakako to sto ti treba, takodje sve u vezi muzickog dela ovog fona je za pohvalu!

Ja bih ipak sacekao jos malo da sam na tvom mestu jer konkurencija i obaranje cena u touch screen segmentu mobilnih se tek zahuktava i vrlo brzo ce postati standard, a onda i cene idu znatno dole. Ipak odluka je samo tvoja.
Casper'NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 10:01   #46
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Pa vec ima ovaj telefon u slobodnoj prodaji, nego kao sto rekoste treba sacekati da mu cena jos padne, a verujem da hoce
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 13:37   #47
pesoholicar015
Član
 
Član od: 27.10.2008.
Poruke: 103
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 24 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Telefon se moze naci na trzistu za 280-300 jura "otkljucan"...ako budes cekao da mu spadne cena izacic e nov model koji ce biti bolji i interesantniji i tako u krug,ako imas suske kupuj.
P.S.Pre kupovine razmisli da li ti odgovara fon sa ts i os-om i bez klasicne tastature.
Pozdrav!
pesoholicar015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pesoholicar015 na korisnoj poruci:
Aleksa (25.2.2009)
Stara 25.2.2009, 20:31   #48
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Nisam citao sve postove sto ste ovdje napisali, pa je to neko mozda vec pomenuo. Naime, ovaj telefon ima neke fabricke probleme sa zvucnikom, usta sam se i sam uvjerio jer mi je jedan vec bio na servisu. Ne znam dal cijela serija ima problem sa tim, ili samo neki primjerci. Tako da obratite paznju na to.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2009, 3:15   #49
slipstream
Novi član
 
Član od: 14.12.2005.
Poruke: 26
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

http://www.mobile-review.com/article...-brak-en.shtml
slipstream je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2009, 20:25   #50
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Imao sam priliq da testiram fon sinoc. Ortak ga kupio...

Znaci fon je bruka, uzimam ga verovatno u toku ove nedelje

Ima dosta dobrih stvari, nisam primetio neke velike zastoje i kocenja sto je obicaj kod symbiana al' o5 moguce je zato sto je fon jos nepopunjen. Ortak je nabacio dosta pesama sa starog N95 (btw 5800 XM se i kod nas isporucuje sa 8gb karticom naravno). Kvalitet zvuka je odlican. Olovka je malo cudno "zadenuta" pozadi, nikad ne bih provalio da tu moze da bude da mi ortak nije rekao.

Touch radi besprekorno nisam primetio "masenja" item-a koji se selektuju ili tako nesto. Sto se tice kuckanja poruka i texta uopste na njemu to je malo zeznuto jer se treba navici jos. Ali posto ima 3,4 moda za unos medju kojima je i onaj klasican, normalan tip unosa, to i nije neki problem. Kamera nije nista posebno, otprilike kao na N73.

Ali generalno meni je ovaj telefon mnogo bolji i od N95 i od N96.

Kriticari kazu da ovaj telefon nece dobiti konkurenta ove godine (Apple se zanemaruje).

kad ga nabavim, testiracu ga skroz pa cu da pisem onda detaljno...

do tad, preporuka od mene
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2009, 0:59   #51
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Takodje sam i ja imao priliku da testiram/pogledam ovaj telefon jer ga je ortak juce kupio. Na prvi pogled izgleda ekstra ali nije nista toliko revolucionarno osim naravno memorijske (barem za mene). Kamera je indenticna kao kod N73 (znam zato sto ja imam pa sam malo uporedjivao ). Kamera slika jako lepo u toku dana i u dobro osvetljenim prostorijama, ali ako se slika nocu moze se primetiti malo vise digitalnog suma na fotografijama ( opet isto kao kod n73). Po meni je mozda mana ( mada i ne toliko ) jer nrma poklopa za kameru a ista nije uvucena u kuciste pa se moze lako izgrebati (ali posto dolazi sa futrolom to je delimicno reseno). Ekran je iznenadjujuce svetao, precizan, i zivih boja za touch screen te velicine. Zvucnici su jasni , glasni i nema krcanja cak i pri pojacavanju zvuka. Ostale opcije su manje vise iste kao kod vecine simbian telefona, a sto se tice cene mislim da se nece dugo zadrzati na toj visini, tj postace pristupacnija.
Ali i pored par ne tako velikih mana, ipak svaka preporuka. MOZda ga i ja uzmem nikad se ne zna
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 13:25   #52
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Ja sam ga uzeo napokon pre 2,3 dana


Znaci isto sve kao sto je gore Nutsbre@ker nabrojao. Touch je poprilicno precizan, iako mnogi misle da je tesko kucati poruke na ovome, varaju se. Ja licno uvek koristim Mini QWERTY mod dok mirujem, ponekad Alphanumeric (klasicno tipkanje) dok se krecem. Handwriting mi takodje dodje dobro ponekad... tako da kombinujem tipove kucanja u zavisnosti od toga u kakvom sam polozaju.

Sto se tice muzike za sad nemam primedbe, one sluske sto se dobiju nisu bog zna sta ali rade posao. Navigacija kroz playlist je super, retko kad koristim "find" kao na N73 sto sam koristio nego samo uzmem olovcicu i skrolujem. Natrpao sam jedno 20ak sati muzike sa starog N73 i sljaka bez problema.

Takodje i jedno 300 slika od po 2-3MPX i to me je najvise odusevilo sto ne moram vise da cekam 15minuta da mi se galerija ucita vec otvara munjevitom brzinom i thumbnail-ovi se dosta brzo generisu. Slajdovanje slika se vrsi prevlacenjem olovke preko ekrana, kao da sklanjate sliku u stranu, sto je dosta cool fazon

Juce sam se nakacio u jednom caffe-u na dosta brz WLAN i testirao malo browsing. Otvarao sam FB, Myspace i youtube kao i google i jos po neke stranice. Na browsing nemam nikakve primedbe osim sto je ponekad tesko ubosti neke male dugmice na sajtu. Youtube klipovi se pustaju bez problema. Postoji mogucnost klasicnog gledanja unutar sajta a ako kliknete olovkom na klip otvorice vam se landscape fullscreen sa kontrolama za pustanje.

Od aplikacija sam instalirao eBuddy, DrawingPad (mnogo zanimljivo za ubijanje dosade , touchGuitar i touchPiano (samo ime kaze). Sve radi, osim sto je malo zeznuto upravljati eBuddy-em zbog visoke rezolucije ekrana sto cini ikonice i dugmice aplikacije dosta malim.

Bounce za touch je mnogo dobar i zarazan kao i GR...

sve u svemu, zadovoljan sam telefonom za sad... neke vece mane nisam primetio osim sto ponekad auto-rotate ume da iznervira kad ste u zurbi..

ko god ga uzme, nece zazaliti sigurno... i dalje moja preporuka
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
zvucnjak (15.5.2009)
Stara 15.5.2009, 8:13   #53
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Juce sam se nakacio u jednom caffe-u na dosta brz WLAN i testirao malo browsing. Otvarao sam FB, Myspace i youtube kao i google i jos po neke stranice. Na browsing nemam nikakve primedbe osim sto je ponekad tesko ubosti neke male dugmice na sajtu. Youtube klipovi se pustaju bez problema. Postoji mogucnost klasicnog gledanja unutar sajta a ako kliknete olovkom na klip otvorice vam se landscape fullscreen sa kontrolama za pustanje.
E ovo sam trazio! (izmedju ostalog), s obzirom da imam free wifi u stanu...
Jos me zanima, da li je neko koristio Skype na ovome, i da li moze i da se razgovara ili samo chat?; i kakav je GPS?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2009, 0:55   #54
Dj o r dj e
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 268
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Kupio sam tel. danas... tel je extra...Samo imam jedan mali problem u gornjem desnom uglu mi non stop treperi koverat kao da imam neprocitanu poruku???a nije tako inbox je prazan???POMOC
Dj o r dj e je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2009, 3:23   #55
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Citat:
Dj o r dj e kaže: Pregled poruke
Kupio sam tel. danas... tel je extra...Samo imam jedan mali problem u gornjem desnom uglu mi non stop treperi koverat kao da imam neprocitanu poruku???a nije tako inbox je prazan???POMOC
mislim da fon pokušava da ti 'kaže' da imaš poruke [SMS] na SIM kartici/ili da ti je prebukiran SIM...
i da je jedini lek [koji ja znam] da ih prekopiraš na telefonsku memoriju i obrišeš sa SIMa...
nem` pojma zašto se to dešava,ali se samo dešava na FP2...
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PsyDuck na korisnoj poruci:
Dj o r dj e (16.5.2009)
Stara 16.5.2009, 12:53   #56
Dj o r dj e
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 268
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Hteo bih jos da pitam da li postoji mogucnost da se borojevi sa sim kartice prebace u telefon???i kako se prave precice???hvala...
Dj o r dj e je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2009, 13:33   #57
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Citat:
Dj o r dj e kaže: Pregled poruke
Hteo bih jos da pitam da li postoji mogucnost da se borojevi sa sim kartice prebace u telefon???i kako se prave precice???hvala...
imaš ili u imeniku,ili u folderu 'tools' 'SIM contacts' [ili samo SIM]-udješ tu videćeš kontakte-samo ih sve selektuješ i kopiraš na telefon...
prečice za...?
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2009, 14:11   #58
Dj o r dj e
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 268
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Citat:
PsyDuck kaže: Pregled poruke
imaš ili u imeniku,ili u folderu 'tools' 'SIM contacts' [ili samo SIM]-udješ tu videćeš kontakte-samo ih sve selektuješ i kopiraš na telefon...
prečice za...?
imam ,,sim numbers'' a tu ima -my numbers- -service numbers- i fixed dial contacts ????ni jedno od toga nije to...
precice na pocetnom desktopu za bluetooth, poruke...?
Dj o r dj e je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2009, 18:18   #59
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Citat:
Dj o r dj e kaže: Pregled poruke
imam ,,sim numbers'' a tu ima -my numbers- -service numbers- i fixed dial contacts ????ni jedno od toga nije to...
precice na pocetnom desktopu za bluetooth, poruke...?
pa trebalo bi da bude u 'SIM numbers'...
'my nubers' - nekada [na starim fonovima bez memorije] je predstavljao folder u kome su se stavljali brojevi koji nisu bili vidljivi u glavnoj listi kontakta
'service nubers' - mislim da nema posebne potrebe da objašnjavam
'fixed dial' - nisam nikada skontao totalno čemu služi,ali mislim da se radi o nekim brojevima koji se pozivaju sa odredjenim ograničenjima...

ako nemaš kontakte ne SIMu znači da si na predhodnom aparatu [koji je verovatno bio novijeg datuma] kontakte držao na memoriji telefona,a ne na SIMu... ako ti je stari fon kod tebe ubaci SIM i iskopiraj kontakte na SIM,pa onda vrati SIM u 5800 i sa SIMa iskopiraj na fon...

što se prečica tiče - menu>tools>settings>general>personalisaton>mode settings>home screen applications>application shortcuts
ili nešto jako slično tome...
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PsyDuck na korisnoj poruci:
Dj o r dj e (16.5.2009)
Stara 16.5.2009, 19:57   #60
Dj o r dj e
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 268
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nokia 5800 XpressMusic

Citat:
PsyDuck kaže: Pregled poruke
pa trebalo bi da bude u 'SIM numbers'...
'my nubers' - nekada [na starim fonovima bez memorije] je predstavljao folder u kome su se stavljali brojevi koji nisu bili vidljivi u glavnoj listi kontakta
'service nubers' - mislim da nema posebne potrebe da objašnjavam
'fixed dial' - nisam nikada skontao totalno čemu služi,ali mislim da se radi o nekim brojevima koji se pozivaju sa odredjenim ograničenjima...

ako nemaš kontakte ne SIMu znači da si na predhodnom aparatu [koji je verovatno bio novijeg datuma] kontakte držao na memoriji telefona,a ne na SIMu... ako ti je stari fon kod tebe ubaci SIM i iskopiraj kontakte na SIM,pa onda vrati SIM u 5800 i sa SIMa iskopiraj na fon...

što se prečica tiče - menu>tools>settings>general>personalisaton>mode settings>home screen applications>application shortcuts
ili nešto jako slično tome...
U 'my numbers' je samo moj broj telefona... uradio sam to ali u starom tel. kad udjem u sim numbers sve je tu....dok u novim nema samo moj br...?
Dj o r dj e je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5800, nokia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia 5310 XpressMusic u crnoj boji Mr Money Aparati i oprema 6 23.8.2009 15:00
Nokia 5610 XpressMusic Guterill Aparati i oprema 16 1.9.2008 11:32
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com