Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2007, 4:25   #61
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ja lupam?Ccccc
Pravim DX10 igrama?Naknadno zakrpljenim DX10 igrama?
Bas bi volio da cujem kako razlikujes "pravu" od "zakrpljene" i koliko je pravih DX 10 igara do sad napravljeno (3-4),a koliko zakrpljenih (30-40,ako ne i vise).

Btw,za kupovinu DX10 kartice mnogi igraci ce morati da izdvoje dodatne pare za ostatak konfiguracije koji bi morao da podnosi takvo "opterecenje" kao sto je DX10 kartica.
U krajnjem slucaju,slagao se ti ili ne,ipak se kupovina DX10 kartice NE ISPLATI ako moras da mjenjas i kompletan ostatak konfiguracije.
Kupovati novu karticu zbog samo nekoliko igara?Hvala ali NE,hvala.
Do sada nije izashla nijedna prava DX10 igra, imash nekoliko demoa, npr. nabudzeni Call of Juarez u DX10 modu, i imash DX10 Patch za Company of Heroes. Znaci, to bi bile "zakrpljene" igre.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 4:41   #62
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Kupovina novih DX 10 grafickih kartica NIJE ni isplativa ni pozeljna jer ce ljudi koji kupe ove kartice od DirectX desetke imati samo SLIDESHOW (da,dobro ste procitali,slideshow) u igrama koje podrzavaju/pravljene su za DIRECTX 10.
ja lepo rekoh da onaj koji danas kupuje DX10 kartu, kupuje je da bi igrao DX9 naslove. sta tu nije jasno
manite se DX10 vise...

Poslednja ispravka: Nergal (22.8.2007 u 10:51)
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 4:52   #63
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Realno, ko ima platu 1000+e platu, normalno je da sebi priusti najbolje moguce komponente. Pa ja prvi, da imam takvu platu, verovatno ili bih digao kredit, pa bih uzeo neko zlo, ili bih par meseci stekao kintu i stedeo pa bih opet uzeo neku havariju. Ali ako se nema kinte normalno je da nije isplativo, i nikad ne bih sa platom od 250e stedeo da bih uzeo jednu graficku kartu, a da znam da mi je ostatak mashine krs, i da nije to to, ako nije sve full. Dakle, moje misljenje je da, ako se vec ima para, treba uzeti celu masinu koja je bruka, a ne samo pojedinacne komponente. Ne vidim poente u tome. Evo sad sam bas nesto racunao, trebalo bi mi oko 9K evara za ono sto bi resilo sve moje muke... Ko zna, jednog dana, mozda i budem imao...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 4:55   #64
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Agree! Zaletanje za DX10 kartice je slicna greska kao ona koju sam ja napravio... Uzeo sam 6600 LE racunajuci kako podrzava shadere 3.0! Pustala je ona sve, ali je radilo: Kuku-Lele... Igre koje su trazile taj SM3 maltene i nisam mogao da igram, a one koje ga nisu trazile- bolje su radile na R9550.
Sacekajte malo, i onda uzivajte k'o ljudi.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 7:07   #65
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Agree! Zaletanje za DX10 kartice je slicna greska kao ona koju sam ja napravio... Uzeo sam 6600 LE racunajuci kako podrzava shadere 3.0! Pustala je ona sve, ali je radilo: Kuku-Lele... Igre koje su trazile taj SM3 maltene i nisam mogao da igram, a one koje ga nisu trazile- bolje su radile na R9550.
Sacekajte malo, i onda uzivajte k'o ljudi.
Alo, shta nije jasno? O kakvom zaletanju pricate? Shta su ljudi koji imaju pare i zele vrh performanse trebali da rade krajem proshle godine kad su izashle 8800 kartice? Da kazu: "A ne, necemo da se zalecemo, cekacemo sledece DX10 karte , i naredih godinu dana cemo se patiti na npr 7800GT ili tako neshto". Ljudi kupuju 8800 da bi im dobro radile trenutne (DX9) igre.
Tvoje poredjenje low end kartice iz tog vremena i 8800 ne stoji.Da si tada uzeo 6800GT itekako bi se naigrao.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 7:08   #66
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

HE he, koliko znam, dx9 igre su weoma fino radile na 5900 seriji, sm3 na 6800, ove zadnje hi tech rade dobro na 7800/7900 logika namece da ce jedan 8800GTS moci lagano da izwuce dx10... Ja sejdere uopste nisam vidio dok sam imao 5200 i dok nisam nabavio 7600
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 10:04   #67
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ja lupam?Ccccc
Pravim DX10 igrama?Naknadno zakrpljenim DX10 igrama?
Bas bi volio da cujem kako razlikujes "pravu" od "zakrpljene" i koliko je pravih DX 10 igara do sad napravljeno (3-4),a koliko zakrpljenih (30-40,ako ne i vise).
Pravih DX10 igara postoji jedna (BioShock - Unreal 3 endžin), zakrpljenih nekoliko (Call of Juares, Supreme Commander...)
Prave DX10 igre su one koje su u startu razvijane takve, ili su razvijane paralelno u DX9 i DX10 API-ju. Što je jako bitno, pošto se programiranje u jednom i drugom dosta razlikuje. Tako su programeri imali prilike da optimizuju igru za obe generacije hardvera.

"Zakrpljene" su one koje su originalno izašle kao DX9, a posle nekoliko meseci je zbrda-zdola izbačen nekakav patch koji će koristiti DX10 hardver, a pritom se ne radi ni o čemu drugom već o starom kodu prilagođenom DX10 API-ju, gde nema "o" od optimizacije. I zato su rezultati DX10 kartica sa tim igrama bili onako jadni.

Mislim, ako ne poznaješ situaciju, šta se mešaš u razgovor onda? Jel vidiš na testu koji sam ti postavio kako DX10 kartice sasvim lepo teraju BioShock u DX10 modu?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 10:29   #68
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

@Voodoo:
Ni BioShock nije prava DX10 igre, vec budzena DX9.
A i Unreal 3 endzin je vec ranije vidjen u Vegasu, i to u DX9 modu.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 10:44   #69
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Otkud znaš da je budžena?
U3 se konstantno razvija i unapređuje, a DX10 SDK postoji već najmanje osam meseci - za to vreme su mogli da odrade paralelni codepath i da ga dobro optimizuju, što rezultati sa onog testa i indiciraju Ne možemo reći sad za svaku igru koja izađe i za DX9 i za DX10 da je budžena kad niko bar još dve godine neće izbacivati DX10-only naslove
Inače Unreal endžin je viđen još odavno u onoj igri sa robotićem, zaboravio sam kako se zove, bio je opis u SK.
Znam, video sam na netu. DX9 i DX10 se minimalno razlikuju, cini mi se da je par efekata razlicito. Cak i zvanicnom sajtu pishe da ce DX10 mod biti moguc uz DX10 Update, znaci igra je radjena u DX9.
Citat:
DX10 UPDATE
April 25, 2007

Many of you have been asking if BioShock would utilize DX10 feature set. The official answer is that yes, BioShock will be utilizing DX10. However, for those of you who won't be upgrading by August, don't worry. BioShock will also run with DX9.
Voodoo znam za sve ovo shto si naveo, ali Far Cry je bio prva prava DX9 igra, a naravno imao je i DX8 mod (caki DX7).To ne znaci da je radjena u DX8 pa budzena na DX9, vec je od pocetka radjeno na DX9 modu.

Poslednja ispravka: Garson (22.8.2007 u 10:46)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 10:45   #70
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: koja graficka?

Otkud znaš da je budžena?
U3 se konstantno razvija i unapređuje, a DX10 SDK postoji već najmanje osam meseci - za to vreme su mogli da odrade paralelni codepath i da ga dobro optimizuju, što rezultati sa onog testa i indiciraju - obrati pražnju da je fps u DX9 i DX10 režimu gotovo isti Ne možemo reći sad za svaku igru koja izađe i za DX9 i za DX10 da je budžena kad niko bar još dve godine neće izbacivati DX10-only naslove
Inače Unreal 3 endžin je viđen još odavno u onoj igri sa robotićem, zaboravio sam kako se zove, bio je opis u SK. Zbog ovoga su se bunili mnogi razvojni timovi i hteli da tuže Epic što im prodaje nedovršen endžin. Al šta će ljudi kada ga stalno dorađuju i optimizuju.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 10:48   #71
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Pa frejmrejt je isti jer oba moda izgledaju gotovo identicno. Kao shto je i CoH DX10 gotovo isti kao i DX10.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 12:37   #72
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

ja sam vec rekao da onaj ko ima platu od 150e, moze da resi da jede hleb i pije vodu da bi imao vrh graficku... ako je on zbog toga srecan- sto da ne? a za objektivno isplativo uzimam ono sto je jeftinije a daje rezultate dovoljno bliske vrh karticama.
da sam burzuj naravno da bih odavno imao seriju 8, pa makar "samo" radi dx9 igara- ne bih sigurno mnogo sabirao.
a moje pominjanje 6600le verujem da nisi razumeo. hteo sam da kazem da sam sa novcem koji sam na nju potrosio mogao bolje da prodjem da sa uzeo neki stariji ali jaci model. dzabe su mi bili SM3 kada su igre seckale. isto tako, ako neko juri dx10 kartice zbog dx10 igara kojih bas i nema mnogo- bolje da se malo strpi (naaaaravno, ako nije burzuj- to se sve vreme u ovoj i svakoj slicnoj prici valjda podrazumeva).

Poslednja ispravka: polarnimeda (22.8.2007 u 12:42)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2007, 1:20   #73
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ja sam vec rekao da onaj ko ima platu od 150e, moze da resi da jede hleb i pije vodu da bi imao vrh graficku... ako je on zbog toga srecan- sto da ne? a za objektivno isplativo uzimam ono sto je jeftinije a daje rezultate dovoljno bliske vrh karticama.
da sam burzuj naravno da bih odavno imao seriju 8, pa makar "samo" radi dx9 igara- ne bih sigurno mnogo sabirao.
a moje pominjanje 6600le verujem da nisi razumeo. hteo sam da kazem da sam sa novcem koji sam na nju potrosio mogao bolje da prodjem da sa uzeo neki stariji ali jaci model. dzabe su mi bili SM3 kada su igre seckale. isto tako, ako neko juri dx10 kartice zbog dx10 igara kojih bas i nema mnogo- bolje da se malo strpi (naaaaravno, ako nije burzuj- to se sve vreme u ovoj i svakoj slicnoj prici valjda podrazumeva).
A shta je to jeftinije a daje bliske rezultate 8800 kartama? Tako neshto ne postoji, 8600GTS je oko 100e jeftiniji (nekih 60%) od 8800GTS 320MB a duplo je sporiji.I shta onda ima bolji odnos cena/kvalitet?
Razumeo sam tvoje pominjane 6600LE ali ti je primer pogreshan iz dva razloga.Prvi je shto je tema high-end graficke a 6600LE je daleko od high enda, a drugi je shto si ti mogao da uzmesh stariji a jaci model, a sada je nemoguce uzeti neshto starije a jace od 8800. 8800 se uzima zbog brzine u trenutnim DX9 igrama, a pride dobijesh i DX10 kartu ako je nekom to bitno.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 11:54   #74
da007
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 29 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Odgovor na postavljeno pitanje malo zavisi i od nacina na koji se vrsi apgrejd.
Evo mog primera od pre 5 godina. Te 2002-ge su glavne kartice bile GF2MX i
te godine u februaru predstavljen GF440MX. Ovaj potonji je kod nas bio izuzetno popularan po ceni od oko 100 evra. Ja sam u julu nabavio GF4200Ti za 200+ evra. Da li je to bila dobra kupovina? Ukratko, jeste jer mi je trajala 5 godina. Troskovi eksploatacije su 40 evra/godini. U isto vreme sam i saznao sta znaci potrebna, sta preporucena konfiguracija, a sta kvalitet grafike. Naravno prve igre su letele, a polako je uzivanje u igrama postajalo sve manje i manje. Mogao sam da prodjem i sa GF440MX, ali bi cena bila priblizno ista jer bi vreme za apgrejd doslo ranije. To je bilo tada, a sada su stvari nesto malo drugacije.

Pre 5 godina najskuplja kartica je bila 400 e (GF4600Ti), a best buy GF4200Ti za 200 e. Razlika u brzini je 25-30%, razlika u ceni 100%. Danasnje najskuplje kartice su vec ladno probile 400 e, ali je nesto drugo mnogo zanimljivije. Odnos cena/kvalitet mnogo manje varira. Prosto je fascinantno da se po isplativosti najjace kartice nalaze i u vrhu tabele - videti www.digit-life.com. Dakle, ko ne zeli da isuce veliku lovu moze sada uzeti mainstream graficku i sve je OK. Ali, ni kupovina 8800 (bilo kog modela osim ultre) nije los izbor. To ce sledece upgrade odloziti daleko, daleko. Troskovi po godini eksploatacije ne bi trebali da budu mnogo razliciti.
da007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 14:35   #75
Longhorn
Banned
 
Član od: 28.8.2007.
Lokacija: http://s1.bitefight.ba/c.php?uid=70169, and Nish
Poruke: 26
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Master Of The Air je otvorio temu i Nergal i mad_skillz su mu pomogli da se odluci za
XFX NVIDIA GeForce 8800 GTS DDR3 320-bit Dual 400MHz 320MB PCI-E Dual Link DVI TV-out, HDTV SLI HDCP-rea


Opis proizvoda
  • 320-bitni memorijski interfejs
  • Dual RAMDAC 400MHz
  • Čipset: nVidia GeForce 8800 GTS
  • Dual Link DVI izlaz - digitalni izlazni signal na rezolucijama do 2560 x 1600
  • Dual DVI izlaz
  • HDTV / HDCP / SLI ready, RoHS standard
  • nVidia ForceWare unificirana drajverska arhitektura (UDA) sa GigaThread tehnologijom - jezgro GPU podržava hiljade simultanih nezavisnih kanala obrade, obezbeđujući ekstremne performanse
  • nVidia Lumenex Engine
  • Microsoft DirectX 10 Shader Model 4.0
  • nVidia SLI multi-GPU podrška
  • OpenGL 2.0 softverska optimizacija video parametara
  • nVidia PureVideo - kombinacija video procesiranja visoke definicije i nVidia DVD softvera za dekodiranje koja rezultira neprevaziđenom jasnoćom slike glatkih tekstura i ivica, živopisnim koloritetom i preciznim skaliranjem video signala, koji pretvaraju Vaš računar u najnapredniji kućni bioskop
  • nView Multi-Display tehnologija - maksimalna fleksibilnost i performanse u radu sa više monitora
Cena (bez PDV-a): 20.976 din.
(sa PDV-om): 22.654 din.
Longhorn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Longhorn na korisnoj poruci:
Сухой (29.8.2007)
Stara 28.8.2007, 14:36   #76
Longhorn
Banned
 
Član od: 28.8.2007.
Lokacija: http://s1.bitefight.ba/c.php?uid=70169, and Nish
Poruke: 26
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Da li je bolje kupiti tu graficku ili kupiti (sledecu) i menjati na godinu dana


XFX NVIDIA GeForce 8600 GT DDR3 128-bit 256MB 400MHz PCI-E Dual Link DVI HDTV SLI


Opis proizvoda
  • 128-bitni memorijski interfejs
  • Dual Dual-Link DVI - podržava digitalni izlaz na oba DVI konektora do rezolucije 2560 x 1600
  • TV izlaz sa HDTV podrškom
  • Microsoft Windows Vista kompatibilna
  • Microsoft DirectX 10 GPU Shader Model 4.0
  • nVidia SLI multi-GPU tehnologija
  • OpenGL 2.0 softverska optimizacija
  • nVidia Lumenex Engine
  • nView Multi-Display tehnologija
  • nVidia Quantum Effects tehnologija
  • High Dynamic-Range (HDR) 128-bitni rendering
  • nVidia ForceWare unificirana drajverska arhitektura (UDA) sa GigaThread tehnologijom - jezgro GPU podržava hiljade simultanih nezavisnih kanala obrade, obezbeđujući ekstremne performanse
  • Dual RAMDAC 400MHz
Cena (bez PDV-a): 10.954 din.
(sa PDV-om): 11.830 din.
Longhorn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Longhorn na korisnoj poruci:
Сухой (29.8.2007)
Stara 28.8.2007, 14:45   #77
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

slaba je ta 8600GT. ako imas para uzmi 8800GTS 320. mada bih voleo da pisu i njeni klokovi...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 15:17   #78
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

@Longhorn
Prva se moze naci za 21475 dinara sa PDVom, a druga za 8910 dinara.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 16:37   #79
Longhorn
Banned
 
Član od: 28.8.2007.
Lokacija: http://s1.bitefight.ba/c.php?uid=70169, and Nish
Poruke: 26
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

A gde?Ja sam ovo nasao na sajtu firme p***m
Longhorn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Longhorn na korisnoj poruci:
Сухой (29.8.2007)
Stara 28.8.2007, 16:48   #80
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

A sto je jos smesnije postoji i Inno3D koji moze da se nadje i za 7.900 dinara a nije nesto sporiji od XFX kada se nasvira. Mozda su cak i isti... Kolko para tolko i muzike naravno....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com